Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

750 km deyim. Dün soğutma sıvısını kontrol ettiğimiz pemcereden baktığımda yeşil sıvının min çizgisinin hemen üzerinde olduğunu farkettim. Defalarca kontrol ettim. Aynı yerdeydi. Sanki ilk aldığımda min ile Max çizgilerinin ortasındaydı diye hatırlıyorum. Hiç hararet ışığı yanmadı. Zaten rodajda olduğum için hiç sıkıştırmamıştım. Motosikletimi akşamları aynı yere parkediyorum hep. Kaçak olsa mutlaka yerde izi olurdu. Böyle bir durumda yok. Sorun ne sizce? Veya ben mi yanlış hatırlıyorum sıvının ilk seviyesini?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı bugramazlum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    750 km deyim. Dün soğutma sıvısını kontrol ettiğimiz pemcereden baktığımda yeşil sıvının min çizgisinin hemen üzerinde olduğunu farkettim. Defalarca kontrol ettim. Aynı yerdeydi. Sanki ilk aldığımda min ile Max çizgilerinin ortasındaydı diye hatırlıyorum. Hiç hararet ışığı yanmadı. Zaten rodajda olduğum için hiç sıkıştırmamıştım. Motosikletimi akşamları aynı yere parkediyorum hep. Kaçak olsa mutlaka yerde izi olurdu. Böyle bir durumda yok. Sorun ne sizce? Veya ben mi yanlış hatırlıyorum sıvının ilk seviyesini?

motor yenıyken bıraz eksıltıyor aynı durum benım motordada oldu.diğer arkadaslar sordugumda onlardada eksılmıs.biraz antıfırız alıp ekle zaten 1 çay bardağı falan anca alıyor o durumdayken

fatih çelikk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni breton 125 +tvs apache rtr 150
    [QUOTE=arizona;3933673]
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bügün kendi ustama uğradım debriyaj değişimi için yukiyi bıraktık çay falan söyledi ordan burdan derken benim olayı anlattım al gel dedi motoru aldım gittik yola cıktık yine aynı durumu yaptı usta dedi debriyaj sıyırıyor ne zamandan beri var dedim aldığımden beri var debriyajın değişmesi lazım dedi yagı mahveder siyah gri karışımı çıkar yağı koklasan yanık kokar dedi bugün izinliyim diğer motorların işlerini halledersem götürücem servise anlamadığım sorun şu ki bu olay motoru aldığımdan beri var 500 bakımına kadar hiç zorlamadım hatta 1500 km ye kadar sonra yalovaya gidip basmıstık bu durumla ilk ozaman karşılaşmıştım 2500 ara yag degısımı ve gecen etkınkıkte 4300 km de gene yag degişti bu durumu neden dile getirmediler bunu anlamadım o kadar derdimi anlatmak için kıvrandım göz göre göre debriyajı bitiriyor motor bakalım servis ne diyecek

bu debrıyaj problemı problemı benım motordada var aldıgımdan beri ama sadece sert kalkış veya teker yapmak istersem ozaman caartt dıye bı ses gelıyor.ve hafıf tıtreyerek kalkıyor.oktay ustaya bu durumu sordum herhangı bır arıza olmadıgını 2016 modellerın debrıyaj sıstemı eskılere gore daha ıyı oldugunu ama boyle bı olumsuz yonu oldugunu soyledı ani kalkıslarda ses yapar onun harıcınde bırsey olmaz ve ıstersen debrıyajı eskı sısteme cevırırız dedı.bende hıc elletmedım bu sekılde kulanıyorum sımdılik bı sıkıntı yok bakalım...motul 5100 15/50 kulanıyordum 5100 10/40 gececegım 15/50 biraz kalın geldı belkı oda etkılıyordur.siz kaç numara yağ kulanıyorsunuz.
    bide şu var 2016 modellerin debrıyajı 6 plakalı 2014/2015 lerin 5 plakalıymış.
    Seri kalkmaya çalışırken o ses bende de var korkutuyor değil.

Alıntı arizona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor yenıyken bıraz eksıltıyor aynı durum benım motordada oldu.diğer arkadaslar sordugumda onlardada eksılmıs.biraz antıfırız alıp ekle zaten 1 çay bardağı falan anca alıyor o durumdayken
    Nasıl bir antifiriz almalıyım? Marka verirseniz çok sevinirim

arkadaşlar izmir' e 1 aydır pulsar ns200 sevkiyatı yapılmıyormuş 2 haftadır siyah bir pulsar ns200 almak istiyorum fakat hiç bir bayide ürün yok ve eşdeğer ürünler teklif ediyor bayilere gittiğimde, bayilerde yakınıyor bu problemden ürün istiyoruz göndermiyorlar gibi ve benelli tnt25 öneriyorlar, ısrarla pulsar ns200 almak istiyorum. kaporo bile verdim motorumu sattım pulsar ns200 almak için, zor durumdayım motorsuz. kaporamı gerimi almalıyım pulsar ns200 ürünü piyasadanmı kaldırıcaklar neden koskaca izmir' e ürün göndermezler 1 aydır acil önerileriniz bekliyorum kaporamı geri almayı ve bajajdan vazgeçmeyi düşünüyorum. bajaj müşteri hizmetlerinide aradım bilgimiz yok bayinizle iletişim kurun diyorlar, bayiye sorduğumda ise ürün gelmiyor diye yakınıyor. ne kadar çok heves ettim alıcam diye bugün yarın sürekli bayi erteliyor ürün gelmedi gelmedi

Murat Ceylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Piyasadan kaldırmazlar.Düşüncem talebe yetişemiyorlar.Birde zam gelme olayından dolayı olabilir.

Alıntı Murat Ceylan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasadan kaldırmazlar.Düşüncem talebe yetişemiyorlar.Birde zam gelme olayından dolayı olabilir.
    burdaki yorumları sürekli okuyordum, test sürüşü yaptım 2 hafta önce ve direk kaporamı verip motoru almak istedim. benim şansımamıdır gelemedi motor satıcı sürekli erteliyor motor gelmiyor diye. çevre illerin hepsini aradım aydın, balıkesir hepsi motor bekliyor. sattığım motor ybr 125 3 yıldır biniyorum iyi ve seri sanırdım motorumu, fakat pulsar ns200 resmen aşık oldum çok seri frenleri herşeyi çok farklı geldi bir an önce elime geçsin istiyorum motorun üstünden inmeyen bir insanım, her işimi motorla hallediyorum, bajajdan yetkili biri varsa arada yazdıklarını görüyorum lütfen bu duruma bir el atsınlar motora kavuşmak istiyorum. zam olursada etkilenmem diye tahmin ediyorum, satıcı zam olursa etkilenmiceksin diye söz vermişti.

hondacbrabii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250 r
    evet arkadaslar bu pulsar 200 ns e zam gelicek bu aydan sonra kac para olur zamli fiyati sizce tahminen ben bayramdan sonra almayi dusunuyorumda motoru ?

Murat Ceylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Bence 8.900 olabilir.

hondacbrabii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250 r
    600 tl civarinda zam gelir diyosunuz hayırlısı bana kalsa hıc gelmesin suankı fiyatı makul

oggomoggo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 (Honda CB125e-Pulsar 200 ns)
    Mayıs ortasından beri bekleniyordu zam. 8700 diyor bayiler.

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    merhabalar
    ben bugun teslım aldım makıneyı sıfır km tuzla üçeller bayıınden ekıpmanlarımıda aldım hepsı tamam test surusu yapma sansım olmamıstı ama ilk izlenımlerım gayet guzel herkese kazasız güvenli sürüşler diliyorum

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Sezonu açtım

AttilaXtreme ve kdiner bunu beğendiler.

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Neresi burası.son fotoğraf mükemmel.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    [QUOTE=arizona;3933673]
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bügün kendi ustama uğradım debriyaj değişimi için yukiyi bıraktık çay falan söyledi ordan burdan derken benim olayı anlattım al gel dedi motoru aldım gittik yola cıktık yine aynı durumu yaptı usta dedi debriyaj sıyırıyor ne zamandan beri var dedim aldığımden beri var debriyajın değişmesi lazım dedi yagı mahveder siyah gri karışımı çıkar yağı koklasan yanık kokar dedi bugün izinliyim diğer motorların işlerini halledersem götürücem servise anlamadığım sorun şu ki bu olay motoru aldığımdan beri var 500 bakımına kadar hiç zorlamadım hatta 1500 km ye kadar sonra yalovaya gidip basmıstık bu durumla ilk ozaman karşılaşmıştım 2500 ara yag degısımı ve gecen etkınkıkte 4300 km de gene yag degişti bu durumu neden dile getirmediler bunu anlamadım o kadar derdimi anlatmak için kıvrandım göz göre göre debriyajı bitiriyor motor bakalım servis ne diyecek

bu debrıyaj problemı problemı benım motordada var aldıgımdan beri ama sadece sert kalkış veya teker yapmak istersem ozaman caartt dıye bı ses gelıyor.ve hafıf tıtreyerek kalkıyor.oktay ustaya bu durumu sordum herhangı bır arıza olmadıgını 2016 modellerın debrıyaj sıstemı eskılere gore daha ıyı oldugunu ama boyle bı olumsuz yonu oldugunu soyledı ani kalkıslarda ses yapar onun harıcınde bırsey olmaz ve ıstersen debrıyajı eskı sısteme cevırırız dedı.bende hıc elletmedım bu sekılde kulanıyorum sımdılik bı sıkıntı yok bakalım...motul 5100 15/50 kulanıyordum 5100 10/40 gececegım 15/50 biraz kalın geldı belkı oda etkılıyordur.siz kaç numara yağ kulanıyorsunuz.
    bide şu var 2016 modellerin debrıyajı 6 plakalı 2014/2015 lerin 5 plakalıymış.
    Bugun oktay ustaya ugradım etkınlıkte yarım kalan 5000 bakımını tamamladık arka amortısorden kus sesı gıbı ses gelıyordu garantiden değişimini talep ettik etkinlikte fabrıkada olan arkadaşlarda kuralkan çalısanları onlarda ugragı ufaktan sohbet ettık debriyaj olayınıda detaylıca konustuk oktay abı onuda fabrikaya bildirdi aynı durumda bir motor inceleniyormuş fabrikada 2-3 güne haber ederim işlemlere başlarız dedi benim anı kalkışta ilk başlarda kesik krsik gaz yeme olayı yapıyordu geçen sene eylül ayında yalovaya gittik geldik ve bu 114 den kesiciye fırlaması olayını ozaman gormuş bulundum teker falan hiç yapmadım zaten bana göre değil o işler kalkışlar ve kullanım gayet normal zaten 6 viteste yapıyor birtek benim kendi ustamın dediğine göre debriyaj sıyırıyor debriyajın değişmesi lazım motorun yağınıda motoruda mahveder dedi zaten 110 u geçmiyorum o durumda gitmeye zorlarsam yakıyor çünkü debriyajı hatta o olay oldugu esnada debriyaj maneti sem sert oluyor ilginç bir şekilde şuan beklemedeyim ne olacak ne bitecek gelişmelerden haberdar ederim
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Beyazkefen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CG-100 SPORT
    Arkadaslar herkese selam pulsar 200 ns motorum icin motul 5100 10/40 yag almayi dusunuyorum 4 litrelik alacagim fakat kapak acilip kullanildiktan sonra kalan yag ozelligini yitirirmi ve bu saklama suresi ne kadar olur.simdiden tesekkurler...

Motosikleti
    Alıntı Beyazkefen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar herkese selam pulsar 200 ns motorum icin motul 5100 10/40 yag almayi dusunuyorum 4 litrelik alacagim fakat kapak acilip kullanildiktan sonra kalan yag ozelligini yitirirmi ve bu saklama suresi ne kadar olur.simdiden tesekkurler...
    Yağ hava ile temas ettikten sonra özelliğini yitirir zincir yaglamada kullanabilirsin yada baska bir motorada yağ değişimi yapabilirsin
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Cbr125 den geçiş yapanlar ister burdan ister özelden mesaj kutuma; ikisi arasındaki farkı ikisinin nasıl hissettirdigini , plastik ve işçilik kalitesini nasıl bulduklarını yazabilirlermi acaba? 2.El cbr125 veya 0 km Pulsar alcam. Pulsarada zam gelmeden kararımı vermek istiyorum

Motosikleti
    Cbr125 olsun yamahanın yzf125 i olsun ikisininde o paraları hakettiğini düşünmüyorum gerek sıfır gerekse ikinci elde

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün iftardan önce tekrar deneme yaptım.Kendime bir güzergah belirledim 10km kıvrımlı sahil yolu sonrasında 10 km dumle yol.Duble yola çıkınca redline gelmeden vitesleri değiştirdim yaptığım hız 140.Bir önceki denememde 125 di.Eğer devirli redline görerek son vitesde 160km hızı yakalaması mümkün gibi benim motorda.Son 3 km rampa aşşağı iniş.Sık sık debriyajı sıktım stop etme olacakmı diye ama olmadı motor gayet sorunsuz.Ofise geldiğimde fan açtı.Bu sefer yanmış balata kokusu gelmedi.Ayrıca 500 bakımda koyduğum yağında büyük etkisi oldu.Motorda tok bir ses var ve 8bin devirde müthiş egzos sesi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)