Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    motorum 5600 km de benzını hep ısık yanınca alıyorum oyle alıstımkı her almam aynı hep 10 lt alıyorum 10 lt benzın ıle ıstanbul trafıgınde sureklı devırlı ve agresıf kullanımla 300 km yi defalarca denemem ıle yakalıyorum hatta 10 lt benzın ıle karısık kullanımda 350 km yol yapıyorum devırsız sakın uzun yol kullanımı daha yapmadım ama rahatlıkla 10 lt ıle 400 hatta 450 km bıle yapıcagına ınanıyorum . benzının lıtre fıyatı su anda kabaca 4.50 tl desek 10 lt * 4.45 : 45 tl 45 tl yıde en az yaptıgım km olan 300 e bolsek yanı 45/300:0.15 krs yapar 100 kmde kac lt yakmasına bakarsak eger 3.33 lt reyı buluyorum oda en performanslı kullanım ıle sımdı boyle zevklı bır arac ıcın bu harcamayı cok bulanlar nasıl bır deger beklıyorlar cok merak edıyorum ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Z 750 Pulsar 200 ns
    Sayın Ekrem Bey öncelikle saygılarımı sunarım.. İki haftadır sağ ön ayak demirinin tedarik edilmesini bekliyorum ama malesef sonuç yok ne zaman geleceğide belirsiz vaziyette olduğu için yazma gereği hissettim.Ayrıca şu anda ürün kullanılamıyor.BİLGİNİZE!!

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Merhaba arkadaşlar motorum henüz 400 km de ve iki amortisörüm de aynı şekilde yağ var ve yağ baya bir fazla.İlk fırsaata servise götüreceğim yağ keçesinin altlarında hafif boşluk var gibi geldi bana.Bu sorunla karşılaşan oldu mu?Ayrıca İstanbul da hangi servise göstereyim?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar motorum henüz 400 km de ve iki amortisörüm de aynı şekilde yağ var ve yağ baya bir fazla.İlk fırsaata servise götüreceğim yağ keçesinin altlarında hafif boşluk var gibi geldi bana.Bu sorunla karşılaşan oldu mu?Ayrıca İstanbul da hangi servise göstereyim?
    http://i.hizliresim.com/7VE2q5.jpg
    http://i.hizliresim.com/vQdYjz.jpg
    http://i.hizliresim.com/jvPz6L.jpg
    http://i.hizliresim.com/A0QZzv.jpg
    Radyator kapağını sıkın, sizin durum da benimki gibi olmuş. Yeşil sıvı antıfiriz sıvısı kapağını sıkmanız yeterli olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:17 ----------

Ne yakmasını mı bekliyorum, ne kadar gaz verirseniz okadar çok benzin yakmasını bekliyorum, 70 km hızla gidiyorum en fazla rodaj dolayısı ile. Benzin kokusunu buldum ve çözüme kavuşturdum en kısa zamanda resimleri yuklerim, sağ ön gidon kolu amörtisör bağlantı kısmından yağ sızdırıyordu servise götürdüm şimdi bir sorun yok. Servise çok benzin kokuyor dedim onlarda sızdırma varmı dedi yok dedim bir sorun yok dedi ama ben sorunu bulup hallettim.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    pulsarin resmi satış rakamlari açıklandı mi ?

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Radyator kapağını sıkın, sizin durum da benimki gibi olmuş. Yeşil sıvı antıfiriz sıvısı kapağını sıkmanız yeterli olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:17 ----------

Ne yakmasını mı bekliyorum, ne kadar gaz verirseniz okadar çok benzin yakmasını bekliyorum, 70 km hızla gidiyorum en fazla rodaj dolayısı ile. Benzin kokusunu buldum ve çözüme kavuşturdum en kısa zamanda resimleri yuklerim, sağ ön gidon kolu amörtisör bağlantı kısmından yağ sızdırıyordu servise götürdüm şimdi bir sorun yok. Servise çok benzin kokuyor dedim onlarda sızdırma varmı dedi yok dedim bir sorun yok dedi ama ben sorunu bulup hallettim.
    Neymis sorun paylasirmisin?
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Telefondan resim yükleyemiyorum, resimlerle birlikte sorunu paylaşıcam ama fazladan bir parça buldum nereye ait olduğunu bulamadım.

ellaksakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Motosiklete çakmaklık takmak istiyorum.Resimdeki ürün bizim gidonlara uyar mı? Buda Linki

Motosikleti
    motorun çıplak görüntüsü.

pulsarın benzin deposu resmi.

Benzin deposuna monteli olan şamandıra lastiği yırtıkmış meğer ordan benzin kokusu geliyormuş sorun halledildi. Kullanan kişilerden de koku geliyorsa şamandıra veya benzin filtre bağlantı kısmını bakmanızda fayda var, yapamıyorsanız servise söyleyin yapsınlar.

Çözümünü ürettiğim lastik, kırmızı plastik orjinalinden büyük, kırmızı plastiğin içine birde siyah plastik taktım tam istediğim gibi oldu, benzin kaçırıyor mu diye test de yaptım sıfır sorun. Allahtan iş yerinde conta bakımından sorun yaşamıyorum. Siyah conta tam oldu ama kalın değil di, kırmızı conta büyük ama kalındı iç içe geçmeli şekilde yerleştirdim şamandırayı taktım somunları sıkıp işlemi bitirdim lokum gibi oldu. Şamandırayı sökmeden depoyu çıkartalım derken yırtık lastik kısmından biraz benzin aktı ama olsun emeğime deydi yoksa birilerine bel bağlasaydık vay halimize. Fabrikada yedek parça yok gelde içme.

Tüm işlemler bittikten sonra ki hali. Biraz parlattım çamurluk kısımları hariç o kadar olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:31 ----------

8 buçuk litreyle 215 veya 235 km gitmiş olabilirim, dün depoyu fulledim, biraz garip olucak ama şuan 301km deyim ve sadece benzin göstergesinde 1 diş düşme oldu sizce ne olmuştur eski kullanım tarzına göre motoru kullanış tarzım düzelmiş olupta mı bu kadar az yakmışımdır bu işte biraz gariplik olabilir ama tam randımanında kullanmış olabilirim havalar düzelse tam olarak ortaya çıkacaktır anlaşılan ilerde ki maçlara bakıcam sanırsam.
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok.
    motorun çıplak görüntüsü.
    http://www.hizliresimyukle.com/image...141129_008.jpg
    http://www.hizliresimyukle.com/image...141129_007.jpg
    pulsarın benzin deposu resmi.
    http://www.hizliresimyukle.com/image...141129_005.jpg
    Benzin deposuna monteli olan şamandıra lastiği yırtıkmış meğer ordan benzin kokusu geliyormuş sorun halledildi. Kullanan kişilerden de koku geliyorsa şamandıra veya benzin filtre bağlantı kısmını bakmanızda fayda var, yapamıyorsanız servise söyleyin yapsınlar.
    http://www.hizliresimyukle.com/image...141129_001.jpg
    Çözümünü ürettiğim lastik, kırmızı plastik orjinalinden büyük, kırmızı plastiğin içine birde siyah plastik taktım tam istediğim gibi oldu, benzin kaçırıyor mu diye test de yaptım sıfır sorun. Allahtan iş yerinde conta bakımından sorun yaşamıyorum. Siyah conta tam oldu ama kalın değil di, kırmızı conta büyük ama kalındı iç içe geçmeli şekilde yerleştirdim şamandırayı taktım somunları sıkıp işlemi bitirdim lokum gibi oldu. Şamandırayı sökmeden depoyu çıkartalım derken yırtık lastik kısmından biraz benzin aktı ama olsun emeğime deydi yoksa birilerine bel bağlasaydık vay halimize. Fabrikada yedek parça yok gelde içme.
    http://www.hizliresimyukle.com/image...141129_003.jpg
    Tüm işlemler bittikten sonra ki hali. Biraz parlattım çamurluk kısımları hariç o kadar .
    Selamlar

Ilginç ki benim Boxerda da aynı şekilde deponun oringi aynı sizdeki gibi yırtık gelmiş ve deponun altı bir ara göllenmişti. Oring değişince sızma bitmişti.

Motosikleti
    benden daha iyi usta var mı, fabrikasında parça olmayan firmadan birde servis hizmeti beklersek sanırsam sadece motora binmeden elimizle ittirerek kullanırız veya bir ömür boyu motorun klasik olmasını bekleriz. Ekrem beye de şöyle bir sitemim var, baştan söylim kendisiyle irtibatım olmadı olsa elinden geleni yapacağını biliyorum. burda foruma girdiğini yazdığı mesajlardan görüyorum, burda yazılanları okursa veya okuyorsa bajaj markası satılan ürünleri alanların kuralkanda isim ve telefon numarası var burdan sorun yaşayanlara mesaj veya telefonla ulaşmasını beklerdim ve beklerim. örnek verim parça konusunda hepimiz biliriz ( CG ) motorları her marka her yerde bulunuyor, birde cinli motor markası verim ( MONDİAL ) bu markanında yedek parça sorunu yok gibi, bajaj yeni yedek parça bir yere kadar olmayabilir ama kanuninin sitesinde sattığı çinli motorların bile parçası; yedek parça kısmında yok. Ders alma yok eski tas eski hamam. adam olmayız biz. yine kendimiz bulup kendi sorunumuzu böyle düzeltiyoruz tabi eğer elimiz anahtar tutuyorsa. yukarda bir arkadaşta amörtisörlerden yağ kaçağı var diyordu bugün kendisiyle görüştük büyük bir ihtimal gidon kolunu tutan ve amörtisör başlarına bağlantı kısımda amörtisörün bijon anahtarla sıkılıan alyen tıpa var büyük ihtimalle ordan kaçırıyor. pulsar toplanmış halde türkiyeye geliyor, geliyor da arkadaş sen hiçmi kontrol etmezsin motoru ya bizler deneme tahtasımıyız arkadaş bir gözden geçirin şu sattığınız motorları bizler mi size akıl verelim. neymiş motora müdahale ederseniz garantiden çıkar yerim sizin garantinizi. kuralkan bana servis garantisi olan bir servisini söyleyebilirmi 4/3 lükte olsa yine razıyım.
    storm35 ve designserhat bunu beğendiler.

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    benden daha iyi usta var mı, fabrikasında parça olmayan firmadan birde servis hizmeti beklersek sanırsam sadece motora binmeden elimizle ittirerek kullanırız veya bir ömür boyu motorun klasik olmasını bekleriz. Ekrem beye de şöyle bir sitemim var, baştan söylim kendisiyle irtibatım olmadı olsa elinden geleni yapacağını biliyorum. burda foruma girdiğini yazdığı mesajlardan görüyorum, burda yazılanları okursa veya okuyorsa bajaj markası satılan ürünleri alanların kuralkanda isim ve telefon numarası var burdan sorun yaşayanlara mesaj veya telefonla ulaşmasını beklerdim ve beklerim. örnek verim parça konusunda hepimiz biliriz ( CG ) motorları her marka her yerde bulunuyor, birde cinli motor markası verim ( MONDİAL ) bu markanında yedek parça sorunu yok gibi, bajaj yeni yedek parça bir yere kadar olmayabilir ama kanuninin sitesinde sattığı çinli motorların bile parçası; yedek parça kısmında yok. Ders alma yok eski tas eski hamam. adam olmayız biz. yine kendimiz bulup kendi sorunumuzu böyle düzeltiyoruz tabi eğer elimiz anahtar tutuyorsa. yukarda bir arkadaşta amörtisörlerden yağ kaçağı var diyordu bugün kendisiyle görüştük büyük bir ihtimal gidon kolunu tutan ve amörtisör başlarına bağlantı kısımda amörtisörün bijon anahtarla sıkılıan alyen tıpa var büyük ihtimalle ordan kaçırıyor. pulsar toplanmış halde türkiyeye geliyor, geliyor da arkadaş sen hiçmi kontrol etmezsin motoru ya bizler deneme tahtasımıyız arkadaş bir gözden geçirin şu sattığınız motorları bizler mi size akıl verelim. neymiş motora müdahale ederseniz garantiden çıkar yerim sizin garantinizi. kuralkan bana servis garantisi olan bir servisini söyleyebilirmi 4/3 lükte olsa yine razıyım.
    kardes guneslı oktay motoya gıttınmı bılmıyorum ama orda sorunlarına cozum bulacagına emınım ordakı selcuk ve oktay ustalar ısınde baya bı profesyonel ben memnun kaldım sende kalırsın dıye dusunuyorum...

Motosikleti
    Servislerle ilgili bir sorunum yok ama ben diyorum ki benzin kokuyor dediği kaçırıyormu yok diyorum ama insan yinede genel anlamda kontrol için nerden koku geliyor diye bir benzin depo kısmı veya yakıt hortumlarını kontrol eder. İt ürür kervan yürür misali. Yardımın için tşk ederim.

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    Selam. Pulsarlarımızla hafta sonu kar keyfi yaptık. Halil arkadaşımızın paylaşımınızı incelemenizi tavsiye ederim

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/139363-hafta-sonu-karla-bulusma-adana-tekir-camliyayla-tarsus-adana.html

denizhan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Alıntı cuma_01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam. Pulsarlarımızla hafta sonu kar keyfi yaptık. Halil arkadaşımızın paylaşımınızı incelemenizi tavsiye ederim

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/139363-hafta-sonu-karla-bulusma-adana-tekir-camliyayla-tarsus-adana.html
    canım çekti valla yapmayın böyle şeyler olan var olmayan var

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    [/COLOR]8 buçuk litreyle 215 veya 235 km gitmiş olabilirim, dün depoyu fulledim, biraz garip olucak ama şuan 301km deyim ve sadece benzin göstergesinde 1 diş düşme oldu sizce ne olmuştur eski kullanım tarzına göre motoru kullanış tarzım düzelmiş olupta mı bu kadar az yakmışımdır bu işte biraz gariplik olabilir ama tam randımanında kullanmış olabilirim havalar düzelse tam olarak ortaya çıkacaktır anlaşılan ilerde ki maçlara bakıcam sanırsam.
    hocam bu depoyu fulleyip şu kadar km de şu diş düştü olayı yanlış çünkü depoyu ağzına kadar doldurursan belirli bir km şamandıra oynamıyor.depoyu üst sınırına kadar fullemen lazım o da her motorda değişir ama deponun depo ağzından 6-8 cm aşağıdadır muhtemelen.ayrıca bu conta işini hallettiğine göre daha iyi sonuçlar elde etmen olası.önceki hesaba göre 1lt ile 25 km gitmişsin ,şimdi 35-45 arası bi değer elde edebilirsin diye düşünüyorum.
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

Motosikleti
    Alıntı kaan898 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu depoyu fulleyip şu kadar km de şu diş düştü olayı yanlış çünkü depoyu ağzına kadar doldurursan belirli bir km şamandıra oynamıyor.depoyu üst sınırına kadar fullemen lazım o da her motorda değişir ama deponun depo ağzından 6-8 cm aşağıdadır muhtemelen.ayrıca bu conta işini hallettiğine göre daha iyi sonuçlar elde etmen olası.önceki hesaba göre 1lt ile 25 km gitmişsin ,şimdi 35-45 arası bi değer elde edebilirsin diye düşünüyorum.
    ilk aldığım zaman depoyu fulledim ve 10litre falan almıştım ve cuma günü benzin işiği yanıp sönmeye başladı, malum benzine 13 kuruş indirim gelince cumartesi alırım dedim ve cumartesi günü depoyu tekrar fulledim. km sayacı ya 215 gösteriyordu yada 235, şuan 301km de göztergem ve sadece 1 diş düşme oldu göstergemde, ilk başlarda benzin tüketimi biraz bana bağlı bu güçte ilk motorum artı şamandıra da ki sorun, çok benzin kokuyor demiştim ya bunun da etkisi olmuş sanırsam benzin kaçağında. bu kadar yakması mümkün değil zaten en fazla hızım 70km rodajdayım çünki. hani motoru aşırı hızlı kullansam tamam ama oda yok. ilerki zamanlarda daha doğru ölçüme ulaşacağıma eminim.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Merhaba arkadaşlar. Kappa çantami motoruma göre küçük geldiği için çok uygun fiyata satıyorum. Mavi pulsari olan arkadaslarin dikkatine.
    Alt tablasi ve canta üstü çadır demiri ile birlikte vericem. Sadece boyasina 50 lira verdim.
    Ilan no 189898958

Motosikleti
    Pulsara yan çanta olbilir ama topcase yakışmıyor, kıçını havaya kaldırmış gibi duruyor.
    dadaş-bb bunu beğendi.

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    ilk aldığım zaman depoyu fulledim ve 10litre falan almıştım ve cuma günü benzin işiği yanıp sönmeye başladı, malum benzine 13 kuruş indirim gelince cumartesi alırım dedim ve cumartesi günü depoyu tekrar fulledim. km sayacı ya 215 gösteriyordu yada 235, şuan 301km de göztergem ve sadece 1 diş düşme oldu göstergemde, ilk başlarda benzin tüketimi biraz bana bağlı bu güçte ilk motorum artı şamandıra da ki sorun, çok benzin kokuyor demiştim ya bunun da etkisi olmuş sanırsam benzin kaçağında. bu kadar yakması mümkün değil zaten en fazla hızım 70km rodajdayım çünki. hani motoru aşırı hızlı kullansam tamam ama oda yok. ilerki zamanlarda daha doğru ölçüme ulaşacağıma eminim.
    evet senden sonraki ölçüm sonuçlarını da bekliyoruz...kolay gelsin
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)