Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsara yan çanta olbilir ama topcase yakışmıyor, kıçını havaya kaldırmış gibi duruyor.
    Kemal abi bu sayfaya bir bak istersen adam yapmış motoruna

http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-99.html
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Arkadaşlar bu ön cam olayını nasıl temin ettiniz? Sağa sola bakınıyorum ama bir türlü bulamadım bir şey. Ankara da bu tarz işleri yapan ustalar nerelerdedir?

Motosikleti
    Yamaha Diversion XJ6S
    Alıntı *can* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu ön cam olayını nasıl temin ettiniz? Sağa sola bakınıyorum ama bir türlü bulamadım bir şey. Ankara da bu tarz işleri yapan ustalar nerelerdedir?
    izmirden yollarız burda yapan bir dostum var.

Touring cam nerden bulabiliriz ruzgar cok carpiyor .

Motosikleti
    Dominar D400
    Ankara'daki 3 Bajaj servislerinden 2. bakım (5000km bakımı) için aldığım bilgiler:

1)06 motor(Selim Şahinbaş olarak geçiyor Bajaj sitesinde, ulus tarafında demir sokakta)
    70 tl, 10-50 Mondial Yağ kullanıyorlarmış(bajaj'ın yağı daha gelmemiş) Kendi yağımızı getirEMİyormuşuz. (Mondial Yağ ne yahu?!?! ). Yağ filtresi ellerinde var mı sormayı unuttum(buraya bizzat gittim).

2) 4.44 motor (bahçeli tarafında, 4. caddede)
    "eeee,100 tl" olarak fiyat verildi. Eni 10-50(eni italyan markası, eski agip) ya da castrol 10-50 seçebiliyorsunuz, 10-40 olmaz mı dedim, "firmanın (Bajaj'ın )önerdiği 10-50 , onun için 10 -50" dedi. Belki sohbet muhabbetle 10-40 koydurulabilir , bilemiyorum. Ben ilk bakımı buraya yaptırmıştım, motorun soğumasını bekledikten sonra motoru aşağıya alıp 15 dakkada yağ-filtre değiştirip zinciri bile yağlamadan teslim etmişti,tamam benim de acelem vardı ama yetişmeyecekse sonraki gün gelebileceğimi söylemiştim, biraz da ben acele ettirmiş oldum yan. Yağ filtresinin ellerinde var olduğu söylendi.

3)Moto Rpm (Sancak Mahallesi)
    "100 tl civarı" olarak fiyat verildi. italyan eni 10-40 ve 10-50 yağ kullandıklarını ve hangisini isterseniz konulabileceğini söyledi telefonda görüştüğüm arkadaş. Konuşması gayet düzgün ve ilgiliydi("konuşmasından nasıl çıkardın bunu" derseniz öyle geldi bana işte) Yağ filtresinin ellerinde var olduğu söylendi.

Ben 3 numarayı deneyeceğim hafta sonu. Bu arada Eni 15-50 tam sentetik yağı da ilk bakımda(ağustos ortası)kullanmıştı 4.44 motor. Hiç bir şikayetim olmadı o yağ konusunda, yaz için gayet güzeldi, memnudum.
    2800.km'de ben motul 5100 10-40(yarı sentetik) koydum yağ filtresini de değiştirerek, açıkçası ahım şahım bir fark hissetmemiştim, daha 5 aylık motorcuyum, çok da anlamıyorum tabiki Yine kış ayları için 1040 koydurucam ve 2500 km sonra motul 5100 10-40 ile değiştiricem.

Bunlara ek olarak ebay'den sipariş ettiğim 3inç bi-xenon angel-devil eye far geçen hafta(çinden 15 günde falan) geldi, kendi sitesinden aldığım loobman zincir yağlayıcı sistem ise 8 günde(ingiltereden) geldi. Spy 5000m alarm zaten 5 aydır takılmayı bekliyor . usb şarj için alet ve stopun çakarlı yanması için ara ekipmanların gelmesini bekliyorum. Servisten sonra çok iş bekliyor beni, kablolar Kablolar... Nasıl çıkıcam bakalım bu işlerin içinden :D Tüm hepsi geldiğinde toplu foto çekip koyucam buraya.
    ubcan bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    bu akşam hava güzel iken arkadaşla şileye doğru akmayı düşünüyoruz, malum motor rodajda olduğu için biraz km yapim önümüz kış, güzel günleri değerlendirmek lazım.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı conqueror07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gun benzin gostergesi 1 cizgiye dustu yakit isaretide yanıp sönmeye basladi.yolda kalirim korkusu ile fulledim 35 liraya doldu.ilk dolumda 50 liraya dolmustu. boylelikle .95 lira yakıt ile 588 km gitmis vede sanirim depoda 3litre benzin kalmis oldu hesap baya karisik oldu kullanim sekli sehir ici 200 km normal surus geri kalani bol devirli kullanim.isiktan kalkip tam gaz hizla 130 gorup birakatim kullanim.kullanim artik devir li oldugu icin yakit artti hayliyle.
    İrf ustadam bagaj demirini alip taktim topcase olarask ne takayim arkadaslar.kask ls 2 rahat girmesi gerek ne onerirsiniz arkedaslar tsk.

merhaba,istersen arka çanta için biraz bekle bir kaç güne bana bu çanta ve kappanın 22 litrelikleri geliyor hem teşhir hemde kullanmak için pulsara takacağım hem fikir olur bu siteden çantaları taksitle almanda mümkün , fiyatı çok gelmez ise elbette kolay gelsin.

http://www.motomagaza.com/KAPPA-K-47...H,PR-2321.html
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    akşam yaptığımız eminönü-beşiktaş-sarıyer gezimizden bir kaç kareler, tvs enes bey, cbf adem bey, ve bendeniz kemal pulsar, dönüş yolunda bir kaç motorcu vardı bir tane apachi sahibi virajı alamayarak yere düştü hemen sağa çekip bir sorunu varmı diye baktik allahtan bir şeyi yoktu bizler gibi onlarda yollarına devam ettiler ama gerçekten apaçi tarzları vardı, altımızdaki motorların sınırlarını bilerek ve ekipmanlarımız tam olarak yola çıkalım.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Alıntı volkansacar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izmirden yollarız burda yapan bir dostum var.
    İlginize teşekkürler. Ankara da bulamazsam son çare olarak aklımızda bulunsun. Fiyat olarak ne kadar acaba? Bir de takması nasıl zor mu?

Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'daki 3 Bajaj servislerinden 2. bakım (5000km bakımı) için aldığım bilgiler:

1)06 motor(Selim Şahinbaş olarak geçiyor Bajaj sitesinde, ulus tarafında demir sokakta)
    70 tl, 10-50 Mondial Yağ kullanıyorlarmış(bajaj'ın yağı daha gelmemiş) Kendi yağımızı getirEMİyormuşuz. (Mondial Yağ ne yahu?!?! ). Yağ filtresi ellerinde var mı sormayı unuttum(buraya bizzat gittim).

2) 4.44 motor (bahçeli tarafında, 4. caddede)
    "eeee,100 tl" olarak fiyat verildi. Eni 10-50(eni italyan markası, eski agip) ya da castrol 10-50 seçebiliyorsunuz, 10-40 olmaz mı dedim, "firmanın (Bajaj'ın )önerdiği 10-50 , onun için 10 -50" dedi. Belki sohbet muhabbetle 10-40 koydurulabilir , bilemiyorum. Ben ilk bakımı buraya yaptırmıştım, motorun soğumasını bekledikten sonra motoru aşağıya alıp 15 dakkada yağ-filtre değiştirip zinciri bile yağlamadan teslim etmişti,tamam benim de acelem vardı ama yetişmeyecekse sonraki gün gelebileceğimi söylemiştim, biraz da ben acele ettirmiş oldum yan. Yağ filtresinin ellerinde var olduğu söylendi.

3)Moto Rpm (Sancak Mahallesi)
    "100 tl civarı" olarak fiyat verildi. italyan eni 10-40 ve 10-50 yağ kullandıklarını ve hangisini isterseniz konulabileceğini söyledi telefonda görüştüğüm arkadaş. Konuşması gayet düzgün ve ilgiliydi("konuşmasından nasıl çıkardın bunu" derseniz öyle geldi bana işte) Yağ filtresinin ellerinde var olduğu söylendi.

Ben 3 numarayı deneyeceğim hafta sonu. Bu arada Eni 15-50 tam sentetik yağı da ilk bakımda(ağustos ortası)kullanmıştı 4.44 motor. Hiç bir şikayetim olmadı o yağ konusunda, yaz için gayet güzeldi, memnudum.
    2800.km'de ben motul 5100 10-40(yarı sentetik) koydum yağ filtresini de değiştirerek, açıkçası ahım şahım bir fark hissetmemiştim, daha 5 aylık motorcuyum, çok da anlamıyorum tabiki Yine kış ayları için 1040 koydurucam ve 2500 km sonra motul 5100 10-40 ile değiştiricem.

Bunlara ek olarak ebay'den sipariş ettiğim 3inç bi-xenon angel-devil eye far geçen hafta(çinden 15 günde falan) geldi, kendi sitesinden aldığım loobman zincir yağlayıcı sistem ise 8 günde(ingiltereden) geldi. Spy 5000m alarm zaten 5 aydır takılmayı bekliyor . usb şarj için alet ve stopun çakarlı yanması için ara ekipmanların gelmesini bekliyorum. Servisten sonra çok iş bekliyor beni, kablolar Kablolar... Nasıl çıkıcam bakalım bu işlerin içinden :D Tüm hepsi geldiğinde toplu foto çekip koyucam buraya.
    Güzel araştırma bu bilgileri paylaştığınız için teşekkürler. Ankaralı motorcular biraz şanssız oluyor. Ben motoru 4.44 den aldım Tolga Bey baya sıcak ve samimi davrandı. Memnun kalmıştım aslında ama bakımın eksik kalması hoş olmamış.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı *can* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Güzel araştırma bu bilgileri paylaştığınız için teşekkürler. Ankaralı motorcular biraz şanssız oluyor. Ben motoru 4.44 den aldım Tolga Bey baya sıcak ve samimi davrandı. Memnun kalmıştım aslında ama bakımın eksik kalması hoş olmamış.
    Dediğim gibi ben de biraz suçluyum o konuda, ama zincir yağlanaydı bari :D Neyse Motorların olduğu yerde zaten yazıyordu "hızlı istiyorsanız kaliteli olmaz, kaliteli istiyorsanız ucuz olmaz, ucuz istiyorsanız ... olmaz" gibi bir şey:D, tam hatırlayamadım şimdi Önceden uyarmışlardı yani aslında :D
    Tolga bey de ve bakımı yapan arkadaş da zaten sohbetli ve samimi kişiler. Bir kaç konuda da beni bilgilendirip yardımcı oldular. O bakımdan sorun yok.

Ben yine de bi başka servis deneyeyim dedim, seçeneklerimi tartabilmek için

Motosikleti
    yapmış olduğum navigasyon bağlantısı en kısa zamanda elektrik bağlantısı için usb bağlantılı çakmaklık soketi monte etmek ve işlem tamamdır.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğim gibi ben de biraz suçluyum o konuda, ama zincir yağlanaydı bari :D Neyse Motorların olduğu yerde zaten yazıyordu "hızlı istiyorsanız kaliteli olmaz, kaliteli istiyorsanız ucuz olmaz, ucuz istiyorsanız ... olmaz" gibi bir şey:D, tam hatırlayamadım şimdi Önceden uyarmışlardı yani aslında :D
    Tolga bey de ve bakımı yapan arkadaş da zaten sohbetli ve samimi kişiler. Bir kaç konuda da beni bilgilendirip yardımcı oldular. O bakımdan sorun yok.

Ben yine de bi başka servis deneyeyim dedim, seçeneklerimi tartabilmek için
    Hayırlısı inşallah diğer serviste sorun çıkmaz. Yorumları bekliyoruz artık.
    maktama bunu beğendi.

İrfan usta shad sh33 taktim gecti.cunki acil lazimdi.ise gidis geliste surekli sırt cantasi tasimaktan nikmistim.tsk yinede

Motosikleti
    Bugün depoyu fulledim ibreyi sıfırladım benzin gostergesinde herhangi bir düşme olmadı ve gittiğim km 50,km ye yaklaştı bakalım ne kadar daha uzun giderim sonucu bursa paylaşırım, ön gidon da boşluk var galiba forumun ilk başlarında soylemişlerdi bakım zamanı onuda hallettirimim şimdilik bu kadar.

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    ılk 100 kmye kadar benzın ıbresınde eksıklık olmuyor ama sonra hızla dusuyor tamamen samandıra ıle alakalı genelde butun araclarda hatta arabalarda bıle boyle benzın ıbrelerı hıcbır aracta dogru gostermıyor sadece azaldıgını veya bıttıgını anlayabılıyoruz ...

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapmış olduğum navigasyon bağlantısı en kısa zamanda elektrik bağlantısı için usb bağlantılı çakmaklık soketi monte etmek ve işlem tamamdır.
    http://www.hizliresimyukle.com/image...4/DSCF1343.jpg
    http://www.hizliresimyukle.com/image...4/DSCF1344.jpg
    http://www.hizliresimyukle.com/image...4/DSCF1345.jpg
    http://www.hizliresimyukle.com/image...4/DSCF1346.jpg
    rüzgarda nasıl olacak acaba. bir de bu havalarda önden gelen çamurlu su damlacıkları telefonu baya bi kirleteceğe benziyor. kullandıktan sonra kullanıcı yorumlarını bekliyorum. inşallah faydalı bir şey olmuştur

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:27 ----------

Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ılk 100 kmye kadar benzın ıbresınde eksıklık olmuyor ama sonra hızla dusuyor tamamen samandıra ıle alakalı genelde butun araclarda hatta arabalarda bıle boyle benzın ıbrelerı hıcbır aracta dogru gostermıyor sadece azaldıgını veya bıttıgını anlayabılıyoruz ...
    benim hep 70-80 km olduktan sonra bir diş azaldı. kullanımla da alakalı. sonraki dişler 30-35 km de 1 diş düşüyor.herkesin kullanımı farklı olduğu için bunun bence de bir standartı yok

Motosikleti
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rüzgarda nasıl olacak acaba. bir de bu havalarda önden gelen çamurlu su damlacıkları telefonu baya bi kirleteceğe benziyor. kullandıktan sonra kullanıcı yorumlarını bekliyorum. inşallah faydalı bir şey olmuştur
    rüzgarda bir sorun yok ama titremeden dolayı ön cama değme var tık tık ses yapıyor ona bir düdük uydururum, iyi havada kullanacağım kötü hava şartlarında zaten kullanmam yoksa telefon mokoko olur. enerjisini ön far kısmında bulunan küçük ampül girişinden alsam sıkıntı olurmu aküye kadar kablo çekmek istemiyorum. arka stop bağlamıştım sallantıdan kopmuş ve düşmüş tam montesini yapim garantiye alim derken uçtu gitti boşver hallederiz. bende öyle benzin bitme zamanına gelirken birden düşme olmuyor normal şekilde düşme oluyor.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Ümit IŞIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pulsar üzerinde yapmış olduğum yeni bir uygulama daha sizlerle: Manet

kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Manetler çok şık olmuş. Bunların montajını kendiniz mi yaptınız? Değiştirmesi zor mu?

Ümit IŞIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Montajını kendim yaptım, çok basit.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)