Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese Merhaba,
    Bende yaklaşık 2 aydır pulsar sahibiyim ve forumu başından beri takip ediyorum. Motorum henüz 650 km.de. cumartesi günü oktay motorda ilk bakımını yaptırdım artık gazı biraz daha açıyorum. Dün dikkatimi bir olay çekti, arka frene biraz yüklendiğim zaman tekerlek kilitleniyor, kilitlenmesi belki normal ama tam o sırada ştakkk diye bir ses geliyor, acaba normal midir? Bu arada daha rodajda sayılır ama yarım depoyla 200 km. gittim bunun 150si max 70-80km/s hızla geri kalanı 100-120 km/s. Yakıt olayı benim için önemliydi şuan da üzmeyeceğe benziyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar herkese selamlar tekrardan bir şeyi fark ettim sorunu olanlar buradan soruyor hatta bir tanesi çok komik geldi bana bildiğin şu tarzda bir soru
    x sorunum var y bayisi üyesi sizce sorun nedir?

Arkadaşlar bunu bayi nasıl bilebilir? Gidin servise sorun servis yardım etmiyorsa o zaman kuralkan ile iletişime geçin sorunu çözüme kavuşturun daha sonra da buraya gelip ben bu sorunu yaşadım ve çözüm şu oldu diyin ama süreç nasıl işliyor tam tersi bi sorunum oldu sizce nedendir deniliyor daha sonra bu sorun için servise gitmen gerek cevabı gelince servise gidiliyor daha sonra sorun çözülünce foruma bu YAZILMIYOR. Bu bence mantıklı olan değil.
    Bir dip not: zaten bir problemle karışlaştığınızda direk bunu foruma sorup cevabı bekleyene kadar motoru kullanıyorsanız bu çok büyük bir probleme de yol açabilir onun için problem baş gösterdiğinde direk servise gitmeninizi öneririm.
    likya1 bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı positive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese selamlar tekrardan bir şeyi fark ettim sorunu olanlar buradan soruyor hatta bir tanesi çok komik geldi bana bildiğin şu tarzda bir soru
    x sorunum var y bayisi üyesi sizce sorun nedir?

Arkadaşlar bunu bayi nasıl bilebilir? Gidin servise sorun servis yardım etmiyorsa o zaman kuralkan ile iletişime geçin sorunu çözüme kavuşturun daha sonra da buraya gelip ben bu sorunu yaşadım ve çözüm şu oldu diyin ama süreç nasıl işliyor tam tersi bi sorunum oldu sizce nedendir deniliyor daha sonra bu sorun için servise gitmen gerek cevabı gelince servise gidiliyor daha sonra sorun çözülünce foruma bu YAZILMIYOR. Bu bence mantıklı olan değil.
    Bir dip not: zaten bir problemle karışlaştığınızda direk bunu foruma sorup cevabı bekleyene kadar motoru kullanıyorsanız bu çok büyük bir probleme de yol açabilir onun için problem baş gösterdiğinde direk servise gitmeninizi öneririm.
    Servisin sorunla ilgili bilgisi yoksa ne yapalım, servis bilmiyorsa kuralkan nerden bilecek. Servis çozemediğ zaman kendim devreye giriyorum, yapabildiğimi kendim yapıp burda da paylaşıyorum. Arka fren bir b.k yaramıyor diyorum minareye çıkıp ilan mı edim belki sesimi duyar belki.
    Aka bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Aka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Aynen katılıyorum arka fren olayına..
    Ön freni mükemmel olmasa Pulsarda kaza rekoru kırılırdı bence..
    Benim kilom 100. 120 km hızda ön freni kullanmadan sadece arkayı kullandığımda fren 40 km hıza düşünceye kadar hiç bir işe yaramıyor.
    Bazılarıda limon sıkmadan bahsediyor vs.Biz hep süper motor kullandık sanki. Ön freni olmayan arka freni olmayan motorda kullandık. Arka frenin ideal tutup tutmadığını bilebilecek kadar tecrübeye sahibiz.120 km hızla giderken ön fren hortumu patlamış ama farketmemişiz diyelim. Benim motorda sonum olur bu. Çünki eksik tutuyor.
    Servise söyledim oda onayladı. Arka fren çin motorlarından daha eksik tutuyor dedi. Yapılacak birşey yok dedi. Bajajla alakalı bu bence. Ben tüm kg ve hız segmentlerinde bu motorun test edildiğine inanmıyorum.
    kdiner bunu beğendi.
    Ne gül olmak kolay ne de bülbül!Bülbül olmayı istersen bir ömür boyu yanacaksın!Gül olmayı seçtiysen bir ömür boyu solacaksın

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    ön frende hiçbir şey yok tepkisini veriyor hemde kaydırmadan yavaşlıyorum ama arka fren yok abi ne b.ka koydularsa anlamadım. servise de söyledim ekrem beye de yazdım bize bizden başka yardımcı olan yok, ekrem beyin ilgisinden bağsediliyor ben bu ilgi alakayı göremedim bu saatten sonra sadece servise bakımlarımı yaptırırım, bundan sonra ne servise nede ekrem beye birşey demiyorum geri kalan bakımını kendim yaparım allaha çok şükür elimiz anahtar tutuyor. Bu forumda da bundan sonra pulsarla alakalı bir şey ne yazarım nede paylaşırım, herkeze tşk ediyorum

Motosikleti
    Dominar D400
    Arkadaşlar, ön dişliye yakın yerde zincirin altındaki kaydırma plastiğini kontrol edin, zincir korumasının başlangıç yerine doğru olan tarafında bir vidası var, o gevşeyip düşmüş, plastiği çekince o tarafı direkt doğru geldi elime. Bir vida uydurdum ama kim bilir ne kadardır böyleydi. Kontrolünüzü yapın.

co2fix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuya attığım ilk mesajımda da belirtmiştim 12 günde 5000 km lik türkiye turunun bu motoru gidip sıfır almamda cok etkili olduğunu. Ben de uzun yol
    maceralarımı aktarayım.

Bir kere Yunus(polis) arkadaşıma güzel bi hyo bulduk ve yağmur camur soğuk demeden atladık pulsara sakarya ya doğru yola cıktık. İkimizde 82-84 kg
    ağırlığındayız + üstümüzde full ekipman var. Motoru tabiki o yükle zorlamadık, yavaş yavaş gittik. Cerrahpaşa dan yola cıktık, onun mesleki bi işi
    gereği Mecidiyeköy de emniyete uğramamız gerekti. Zaten o sırada da yolculuğu yapabilirmiyiz yoksa bu soğukta ve yağmurda gidilmezmi onu belirlicektik. İkimizde tamam olunca cıktık yola... Pulsar bana mısın demiyo, yağmur camur ağırlık dinlemiyo... Bu yolculukta pulsara notunu verdik Cok fazla foto yok olanlardan bir kaç tane ekliyim :

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...26983867_o.jpg

Giderken hiç bi sıkıntı yaşamıyoruz, yağmur cok hafif ciseliyo, coğu zamanda hiç yok, yavaş gittiğimiz icin soğukta etkilemiyo...
    Allahtan motor istediğimiz gibi cıkıyo, alıyoruz ve dönüşe geciyoruz. Hava kararmadan gidebildiğimiz kadar gidelim diye, tek nefeste kocaeline varıyoruz.Arada bi otobanın ortasında durup 2 dk ihtiyaç gideriyoruz, onları saymıyorum :D . Kocaelinden sonra yoğun sağanak yağmur altında dönüyoruz ve resmen donuyoruz, Neyse ki yolculuğun sonunda böyle bişey oldu, bunada şükür diyoruz, sağ salim gidip geldik. Sonu zor ve yorucu olsada cok keyifliydi.

http://i.hizliresim.com/O3BRB0.jpg
    http://i.hizliresim.com/O3BRo4.jpg
    http://i.hizliresim.com/z2YmYB.jpg

Daha sonrada bi kere Ankaraya gidip geliyorum. Hiç foto olmadığı için bu geziyi uzun uzun anlatmiyacağım. Ankaraya tek başıma, full dip gaz (redline a girmeden yarım devir ve bir devir boşluk kalıcak şekilde) gidiyorum. Orda aynı gün iki kişi Göle gidiyoruz, dik ve uzun yokuşlar var, yolda pek düzgün değil. Ertesi gün aynı şekilde tek başıma geri dönüyorum. Motor gene banamısın demiyo. Şu saatten sonra kesinlikle güveniyorum.

Şuanlık tek sorunum 3800 km ye geldim ve bende yeni başladı şu denge sensörü zırıltısı. Allahtan cok cıkmıyo, arkadaşta bu sorun var ve inanılmaz abartılı bi ses cıkıyo, bende ise belli devirler belli belirsiz cıkmaya başladı, bakıma götürdüğümde servise söyliyeceğim ama dert değil valla tek sorunumuz bu olsun.

http://www.youtube.com/watch?v=YJdAEDGM5ik

Bu video da 2. antreman yaptığım günden.. tam ısınmaya başladım, kış geldi, motoru kaldırdım... Artık nisan da tekrar başlıcam. bi iki ayda iyice alıp giderim diye tahmin ediyorum..

Bu VENOM 34 modeli kask kullanan arkadaş memnun mu acaba kasktan

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisin sorunla ilgili bilgisi yoksa ne yapalım, servis bilmiyorsa kuralkan nerden bilecek. Servis çozemediğ zaman kendim devreye giriyorum, yapabildiğimi kendim yapıp burda da paylaşıyorum. Arka fren bir b.k yaramıyor diyorum minareye çıkıp ilan mı edim belki sesimi duyar belki.
    Siz ben kuralkana bunu bildirin derken kuralkanın kendisine arka fren tutmuyor napalım? diye sorun olarak mı algıladınız?
    Servisin sorunla ilgili bilgisi yoksa diye bir durum "sıradışı" bir durumdur bu yüzdendirki kuralkanla iletişime geçip servisin motosiklette olan bir problemi çözmediğini şikayet edebilirsin. Kuralkan bu servisi denetleyecek ve gerekli işlemi yapacak daha sonra gerekirse sizi başka bir servise yönlendirip sorunu çözüme kavuşturacaktır.

Arkadaşlar arka frenin tutmamasının tamamen ağırlık merkezi odaklı olduğunu düşünüyorum. Daha önceki yorumlarda da diğer üyeler artçılı kullanımda arka tekerin kolay bir şekilde kilitlenmediğini belirtmişlerdi. Bu yüzden daha iyi bir fren mekanizması ile de fren performansının iyileşeceğini düşünmüyorum. Ancak kaliteli yumuşak hamur bir lastikle performans bir miktar arttırılabilir.

Ayrıca bu sorunun servisleri ilgilendiren hatta distributör' ü ilgilendiren ve düzeltilmesi zorunlu bir sorun olarak aktarılmasını da doğru bulmuyorum. Bu sorun ancak motorla ilgili yorum istendiğinde söylenebilecek bir ayrıntıdır. Bu şuna benzer, 4x4 yüksek bir arazi aracı alıp bunun rüzgar direnci çok fazla demek gibidir. Yani sizin ürününüzde düzeltilebilecek bir şey değildir. Ancak Kuralkan ya da Bajaj firması ileride çıkaracağı modeli şekillendirmek adına bir anket yaparsa orada belirtebilirsiniz.

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    Bahane üretmeyi bırakın da motorunuzun keyfini çıkarın...
    çok şükür uzun yola da gidiyor. . Dağa taşa da.. her türlü yolda hava şartlarında kullanıyorum. 2 haftaya bir yol yapıyorum motorum maşallah banamisin demiyor. .

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

vlkn35ylmz ve TIGERSHARK bunu beğendiler.

fthaltan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws 100, cb125e, pulsar 200ns, daelim S3
    @gorkem, @cuma_01 resimler guzelmis, elinize saglik...
    arka fren olayinda da ben cozemedim, bayagi kitleniyor bastigimda... belki bir arkadasin dedigi gibi, lastik, agirlik vs dicem ama tahmin yani... belki de bir sorun var, kullanan daha iyi bilir...
    yagmurda surmek de zor be kardesim, gunesin tadini, kuru yolun tadini vermiyor...

Iyi forumlar,
    saygilar.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Bizim motorlarda ağırlık merkezi önde orta sehpası olan arkadaşlar denesin motoru orta sehpaya aldığın zaman tüm ağırlık önde oluyor.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim motorlarda ağırlık merkezi önde orta sehpası olan arkadaşlar denesin motoru orta sehpaya aldığın zaman tüm ağırlık önde oluyor.
    Serhat ortayı tutturamadın sende :D Apache arkada pulsar önde , nolcak böyle ^^
    designserhat bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serhat ortayı tutturamadın sende :D Apache arkada pulsar önde , nolcak böyle ^^
    Arkada artçı olduğu sürece sıkıntı yok

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Arka canta demirine belirttigim linkten ulasabilirsiniz arkadaslar. Yaklasık bi 10-12 kadar kaldı bu partiden

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...92487725/detay

ellaksakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Benim motorun da altını komple yağ tabakası kaplamış.Motoru zorlamadım ve ısıtmadan da yola çıkmadım.Daha 230 km'de.Ne yapmam gerekir.Bilgisi olan abilerimiz beni yönlendirsin.

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön frende hiçbir şey yok tepkisini veriyor hemde kaydırmadan yavaşlıyorum ama arka fren yok abi ne b.ka koydularsa anlamadım. servise de söyledim ekrem beye de yazdım bize bizden başka yardımcı olan yok, ekrem beyin ilgisinden bağsediliyor ben bu ilgi alakayı göremedim bu saatten sonra sadece servise bakımlarımı yaptırırım, bundan sonra ne servise nede ekrem beye birşey demiyorum geri kalan bakımını kendim yaparım allaha çok şükür elimiz anahtar tutuyor. Bu forumda da bundan sonra pulsarla alakalı bir şey ne yazarım nede paylaşırım, herkeze tşk ediyorum
    Kardeşim sakın öyle bir şey yapma! Burada kimin ne yazıp yazmayacağına kimse karar veremez. Sen yaz yine devam et, emin ol konuyu pulsar almayı düşünen hatta üye de olmayan bir çok kişi takip ediyor. Sorunlardan bahsedilmeyecek de gezilerden mu bahsedilecek pulsar konusu altında?

Benim şahsi düşüncem bir motor hakkında dikkate alınması gereken olumlu değil olumsuz yönleridir. Fanboylar ile olmayanlar da böyle anlaşılır. Mesela ehliyet kursunda bir arkadaşın 100cc ramzey motoru vardı. Aman şöyle iyi böyle güzel hem de ucuz vs. En sin bir baktım gidonun sol maşası yerinden çıkmış emanet duruyor. Bir kasisten geçerken olmuş :D

_kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ellaksakir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorun da altını komple yağ tabakası kaplamış.Motoru zorlamadım ve ısıtmadan da yola çıkmadım.Daha 230 km'de.Ne yapmam gerekir.Bilgisi olan abilerimiz beni yönlendirsin.
    http://i.hizliresim.com/qm8VaQ.jpg
    Motoru aldığın servise gideceksin hocam. En kolay çözüm o.Bu kadar yağ kesinlikle normal bir durum değil. Bir yerden ciddi kaçak var.
    To live is to die...
    Youtube : Gaan Ylmz

ellaksakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Alıntı _kaan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru aldığın servise gideceksin hocam. En kolay çözüm o.Bu kadar yağ kesinlikle normal bir durum değil. Bir yerden ciddi kaçak var.
    Servis 80 km uzakta ve kışın o yolu gitmek biraz sıkıntı. Birde resimde işaretlediğim yerden civata mı düşmüş yoksa herkes de aynı mı?

fthaltan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws 100, cb125e, pulsar 200ns, daelim S3
    Alıntı ellaksakir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis 80 km uzakta ve kışın o yolu gitmek biraz sıkıntı. Birde resimde işaretlediğim yerden civata mı düşmüş yoksa herkes de aynı mı?

http://i.hizliresim.com/2YNX4q.jpg
    O kisim benim de bos, baska bir pulsar sahibinde de...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)