Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buji değişimi ile hava filitresi değişimi motorun daha iyi karışım yakmasını sağladığından daha fazla tork elde edildi.Yakıttadada bir nebze artış oldu diyebilirim.Yıkarken filan sıkıntı yok iistediğiniz gibi,zaten arada yıkanması güzel olur.

jigle ayarları normal ama shadow un dediği gibi jigle kelebekleri fazla açık olabilir,bence servise gidip karbüratörünüzü komple baktırın derim.
    Jikleyi en yukarı aldığımda motora gaz vermeyince stop ediyor. Ortaya alınca ısındıktan sonra stop etmiyor. En yukarıda sıkıntı yok zaten. Birde şu kırmızı ışık kafama takılıyor bilginiz varmı acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atik216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster
    bu jikle konusu bayağı bir gündeme gelmişti.Bir çok arkadaş sıkıntı yaşamıştı sayfaları hatırlamıyorumda tartışılmıştı bayağı ama net bir sonuca varıldığını hatırlıyorum.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @avici ; motorunda alarm var mı ? o ışık alarm gösterge ışığı, eğer alarm yoksa yıkama sırasında ya da yapmurda nem aldığında yanabilir.

Bir de fotoğraflardan fark ettim benzin depo anahtarının konumu "yedek depo" konumunda, sürekli böyle mi kullanıyorsun ? Kısa uç yukarı bakacak şekilde kalmalı depo anahtarının konumu. Böyle benzinin biterse yola devam edemezsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @avici ; motorunda alarm var mı ? o ışık alarm gösterge ışığı, eğer alarm yoksa yıkama sırasında ya da yapmurda nem aldığında yanabilir.

Bir de fotoğraflardan fark ettim benzin depo anahtarının konumu "yedek depo" konumunda, sürekli böyle mi kullanıyorsun ? Kısa uç yukarı bakacak şekilde kalmalı depo anahtarının konumu. Böyle benzinin biterse yola devam edemezsin.
    Alarm yok nem kapmış olabilir, kuruyunce geçer mi acaba? Onun yedek anahtarı olduğunu şuan öğrendim açıkcası bu şekildeydi aldığımda. Çok teşekkür ederim düzelteyim bari.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @avici ; yapabiliyorsan hız göstergesi tarafına alttan üstten saç kurutma makinesi tut daha çabuk kurur, bir şekilde kuruyup geçecek zaten. Bu gösterge SL150 ile aynı, o modeller uzaktan çalıştırma kumandası olan alarm ünitesiyle geliyordu. Alarm gitti ışığı kaldı yadigar

Benzin anahtar pozisyonlarını bu başlıkta ve facebook sayfasında fotoğraflı anlatmıştım oradan da bakabilirsin.

Bu arada yeri gelmişken açık hava filtresi için şahsi fikrim sürücüde plasebo etkisi yarattığıdır. 200 CC, 13 beygir bir motorun, silindir ve kompresyon değerlerini değişmeden ve yakıt sistemini enjeksiyonlu yapmadan açık filtre uygulamak bana mantıklı gelmiyor. Ki yapan arkadaşları da vaktiyle uyardım o hava fazla gelecek diye ve öyle de oldu. Karbüratör o kadar zengin havayı yakamadı ve tekledi, problemi fltrenin dışını bantla sarıp giren havayı azaktarak çözebildiler.

Bizim motorlar aksesuar ve custom çalışmaları için uygun hem parça hem fiyat olarak. Ama motor mekanik konusunda çok radikal değişiklikler yapılmadığı sürece yalnızca orjinal sistemin dengesi bozuluyor o kadar...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    @avici ; yapabiliyorsan hız göstergesi tarafına alttan üstten saç kurutma makinesi tut daha çabuk kurur, bir şekilde kuruyup geçecek zaten. Bu gösterge SL150 ile aynı, o modeller uzaktan çalıştırma kumandası olan alarm ünitesiyle geliyordu. Alarm gitti ışığı kaldı yadigar

Benzin anahtar pozisyonlarını bu başlıkta ve facebook sayfasında fotoğraflı anlatmıştım oradan da bakabilirsin.

Bu arada yeri gelmişken açık hava filtresi için şahsi fikrim sürücüde plasebo etkisi yarattığıdır. 200 CC, 13 beygir bir motorun, silindir ve kompresyon değerlerini değişmeden ve yakıt sistemini enjeksiyonlu yapmadan açık filtre uygulamak bana mantıklı gelmiyor. Ki yapan arkadaşları da vaktiyle uyardım o hava fazla gelecek diye ve öyle de oldu. Karbüratör o kadar zengin havayı yakamadı ve tekledi, problemi fltrenin dışını bantla sarıp giren havayı azaktarak çözebildiler.

Bizim motorlar aksesuar ve custom çalışmaları için uygun hem parça hem fiyat olarak. Ama motor mekanik konusunda çok radikal değişiklikler yapılmadığı sürece yalnızca orjinal sistemin dengesi bozuluyor o kadar...
    Hava filtresinden vazgeçmek daha mantıklı olacak sanırım. Bu benzinle alakalı olan siyah jikle galiba onu orta konuma getirdim sizinki hangi konumda? Son olarak bizim motorda 4lü yok galiba. Cglerde bile var ilginç.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Siyah olan jikle en altta kalacak,
    Benzin anahtarı metal renkli musluk gibi olan kısa ucu yukarıya bakacak, sağa bakarsa kapalı, aşağıya bakarsa yedek depo konumu, (benzin alırken değişmeye gerek yok, normal konumda yedek depo da dolar)
    Bizde 4'lü flaşör yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Siyah olan jikle en altta kalacak,
    Benzin anahtarı metal renkli musluk gibi olan kısa ucu yukarıya bakacak,
    Bizde 4'lü flaşör yok
    Teşekkür ederim cevaplar için.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun

avici ve A.ŞIK bunu beğendiler.

Vites değiştirirken son 4 5 günde arkadan ses geliyor tak tak diye ara gazi iyi vermediğim zamanlarda daha yüksek oluyor 2. Viteste hizimi azaltıp dönerken motorda inanılmaz sirkeleme oluyor normal mi bu.. satın aldığım çocuk sibop ayarı bozuk demişti ben hala yaptırmadım önemli mi

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Buyrun: Abi Kardeş.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @alper92 ; şanzıman önde arkadan ne sesi geliyor ? Vites kolunun bağlı olduğu yerde bir gevşeme olabilir kontrol etmekte fayda var. Bence 2.vitese olması gerekenden yüksek devirde giriyorsun motor kaldıramayıp silkeliyor. Sibop ayarın gerçekten bozuksa bir gün ana piston kolunu dışarıda görürsün. Masrafın da yaklaşık 500-700 TL olur. 20TL'ye yapılacak bir ayar bu, sabah bırakırsın motor soğur ayar edilir akşam alınır... İhmal etmeyiniz !

@berkay3212 ; hangisi abi oluyor ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    @berkay3212 Bizim motor daha kalıplı duruyor

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    @avici ; forumdan Burak arkadaşımızın da benzer bir problemi var. Öncelikle hava filtresi kirli olabilir. Bir de karbüratör içinde jikle kelebeği açık olabilir yani sen kapattım sanıyor olabilirsin ama açıktır bir ihtimal. Bu kadar fark olmamalı çünkü.
    Hava filtresini komple söküp yıkayıp temizledim ama bir fayda etmedi hala çok yakıyor. Jigle olayını da serviste söyledim şöyle bir baktı mandalda sıkıntı yok dedi. Çok yakıyor diye ısrar edince karbüratörden benzin ayarını kıstı fakat sonuçta değişen yine birşey olmadı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı burakcvck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtresini komple söküp yıkayıp temizledim ama bir fayda etmedi hala çok yakıyor. Jigle olayını da serviste söyledim şöyle bir baktı mandalda sıkıntı yok dedi. Çok yakıyor diye ısrar edince karbüratörden benzin ayarını kıstı fakat sonuçta değişen yine birşey olmadı.
    Üretim hatası falan olabilir mi acaba? Aklıma başka bişey gelmiyor çünkü çok yakması için hiçbir sebep yok.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben şehir içi 17 kuruş yakıyor acemiyim baya bir, sizin hesap nasıl çıkıyor ?

sis farı için tus takımı yada adı herneyse sipariş etcem normal ışık tuşuyla sis tuşu ayrı olmasını istiyorum ama nette aramalarimda bulamadım ne diye aratmak lazım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Benim arıza ışığı kendiliğinden söndü, yaşabilecek arkadaşlar için yazıyorum. Bugün motora bir arkadaş 6500 lira verdi, bilmiyorum satsammı 2 ay önce 6100'e almıştım kararsız kaldım.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    güzel fiyat.Tabi tercih sizin,motoru ne kadar vadede kullanacaksınız,sonrası ne düşünüyorsunuz bu sizin tercihiniz olacak.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

muko_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XVS1100A Dragstar Classic
    Merhaba güzel dostlar,
    Öncelikle hepinizden özür dilerim. başlığı bir hayli boşladım. çünkü Sl200'e binmekten alamıyorum kendimi. binmediğim gün kendimi eksik hissediyorum desem yeridir. ama anlayışla karşılayacağınızı düşünüyorum.
    Motorumu eylülün 19 unda kurban bayramının olduğu haftanın pazartesi günü aldım. 40 gün oldu motoru alalı. şu anda 2900 km de. bir kez Ankara-Düzce yaptım. inanın hiçbir sorun çıkarmadı ve çok rahat bir yolculuk yaptım. otoyola girmedim ve 80-100 ortalama hızla etrafı seyrederek (tabi tüm dikkatim yol üzerindeydi) özgür ve mutlu bir tecrübem oldu ve sizinle paylaşmak istedim. uzun yolda olmasa da Düzce'nin Aydınpınar köyü üzerindeki dağ yolunda çektiğim bir kaç fotoğrafı sizinle paylaşmak istiyorum.

umarım doğru eklemişimdir fotoları. gözükmezse kopyala yapıştır yapılması lazım o da bir hayli sıkıcı olur

yorumlarıma başlamadan önce forumdaki tecrübeli abilerime ve kardeşlerime teşekkür ederim. çünkü onların paylaşımları sayesinde birçok şeyi kimseye sormadan sanki kendim daha önceden biliyormuşum gibi gerçekleştirdim.
    örneğin jikle konumu, yedek depo değişim anahtar konumu, lastiklerin durumu nedeniyle sürüşte gösterilmesi gereken hassasiyet. mesala 6000rpm de çıkan zırıltılar. ilk önce karbürator koruma kapağını sıktım. tekrar başlayınca bu sefer egzoz koruma demirini hallettim. ama egzozda demirle egzoz arasına parça yerine, koruma demirinin daha geniş olan ağzını biraz daha genişlettim. daha geniş olmasına rağmen egzoza daha yakın duruyordu ve genişletmemle ses kesildi. bir zırıltı da benim işgüzarlığımdan kaynaklı gerçekleşti. camı tutan civataları bir hayli sıktım. meğer aradaki lasitğin çok sıkı olmayıp titreşimi abzorbe etmesi gerekiyormuş. tecrübeyle öğrendim. son olarak camın alt kısmının az da olsa farıma çarptığını farkettim. arasına kestiğim çok küçük bir lastiği koymamla onu da halletmiş oldum.
    ama inanın şunu söylemeliyim ki forumdaki 100 sayfayı da inatla sıkılmadan okuyun. daha önce hiç motor tecrübesi olmayan ben için birçok faydalı bilgi buldum kendi motorum hakkında. ayrıca genel motor kullanım ve bakım alanında da çok faydalı bilgiler var. o yüzden paylaşımlarda bulunan tüm dostlara tekrar teşekkür ederim.
    şimdi bir kaç sıkıntımı söyleyim. motoruma binmeden çalıştırıp başında bir sigara içiyorum. ama en 2-3 kere stop ediyor rölantide çalışırken. motorun ısınma, gözle kontroller ve kıyafet giyimi vs. yaklaşık 8-10 dakika rolantide çalışıyor. üzerine binip vitesi 1 e almamla da stop ediyor. egzozdan çuf diye bir ses gelip hemen stop ediyor. bu vitesi 1e alıp stop etme olayı yaklaşık 1-2 km kadar devam ediyor. özellikle ışıklarda ve yokuşta durduğumda bir hayli sinir sahibi ediyor beni. ama motor tam randumanlı ısındığı zaman bunların hiçbiri olmuyor. bu ve bunun gibi bir problemi olan varsa paylaşırsa sevinirim. bir de arada egzozdan eski javalardan gelen pat pat ses geliyor bu benzini çiğ attığı için mi olur? şimdiden teşekkür ederim.

son olarak @joviden kardeşim. cuma cumartesi güneşli gözüküyor. şu Ankara'nın son yağışsız güneşli günlerinde bir buluşsak tanışsak, iki turlasak diyorum
    A.ŞIK bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)