Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kuba sl 200
    ben o müşürü söktüm ve kullanmıyorum. Bir keresinde arıza yaptığı için sürekli elektrik kesip motoru tekletti uzun yolda. Benzin, buji, konjetör, karbiratör ne denediysem olmadı. En sonunda servisteki ustam fark etti ki müşür elektrik kesiyor titreşim oldukça. Eğer iptal etmek istiyorsan söküm sonrasında ana sigortaya giden müşür kablosunun iki ucunu birbirine bağlayıp bantlamalısın.
    ben ayaklık muşurunu devre dışı bıraktım motoru yan ayaklıkta çalıştıramıyordum. ayrıca o sorunlu bir parça bende yolda giderken düştü sürüklene sürüklene zedelendi bende komple çıkarttım bi işe yaramıyor yani anlayacağın.
    Teşekkürler yanıtlar için. Ben de sökmeyi düşündüm ama bir kaç kişide forumlarda hayat kurtardığını yazmış. Ayağı açık unutup virajlarda kaza yaptığını falan. Bilemedim Değiştireyim desem nereden bulurum bizim motor için parçayı? Servislerde var mıdır ? yoksa onlarda getirtir mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Yan sehpa müşiri doğru ve sağlam çalıştığı sürece faydalıdır. Aynı zamanda park ederken açıldığında stop etme gibi pratik bir yanı da var. İptal edince motoru çalıştırırken debriyaj sıkmak ya da boşa almayı unutmamak gibi bir refleks geliştirmek gerekir. Bu olmaz mı olur. Servis elbette yedeğini takar. Ama sehpayı unutup virajda düşen adama da motorcu demem o ayrı mesele. Ehliyet kursunda iki tur sonra al motoru, eğitim/pratik sıfır çık yola ve sehpayı açık unut. İşte müşir için yapılacak son savunma da budur... Motora ilk biniş ve hareket pantolon giymek gibi birşeydir, beyincik yapar herşeyi otomatik olarak, eskiden yan sehpa müşiri yoktu mesela.
    joviden ve RoadWalker bunu beğendiler.

muko_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XVS1100A Dragstar Classic
    Alıntı joviden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son sorum da sizin için geliyor; ankara'da ikamet ediyorum. ankara'da lastiklerimi ve siboplarımı değiştirebileceğim bir yer biliyor musunuz? ayrıca motorumu aldım ve şu an bayiye sevkiyatını bekliyorum. henüz hiç bir ekipmanımı da almış değilim. sanırım 10 günlük bir zaman sonra motorum gelecek. bu süre içinde ekipmanlarımı alabileceğim (marka takıntım yok) ürünleri sağlam ve kaliteli bir o kadar da hesaplı bir şekilde alışveriş yapabileceğim bir yer yönlendirebilir misiniz?
    Dikkat etmemiştim üstad Ankara'da olduğunu..Sonunda Ankara'dan bir superlight daha cikti yalnız kalmaktan kurtuldum, Hoşgeldin öncelikle! İsmim Erdem, yaş 32, iş kamu, ikamet Eryaman kısaca...

Sorularına gelince, ben de Lastikleri michelin ile değiştirdim. LastikDeposu.com dan almıştım. Montajını Ulus-Yiba da yetkili servis var Işıl Motor... Ancak oraya Son gidişim oldu çünkü hem taktıkları sibop yüzünden (uzun tip) hava basmak işkence oldu, hem bi kontrol ettiğimde iki lastiğe de alakasız havalar basmışlar. (Biti 20 kusur biri 15 gibiydi),ayrıca zincir ayarını da cok sıkı yaptıklarını gördüm... bi de bu işlem için 120tl para aldılar.
    Senin Motor sıfır... Servise gitmen lazım a bişey diyemem, ama usta tavsiyesi istersen, 30 yıldır motorla uğraşan, motordan iyi anlayan Abdullah Usta.. Kendisi biraz kırıktır, dobradır ama güzel insandır ve işini iyi yapar... Yerini sorarsan ayrıca tarif ederim
    Ekipmanları hep internetten alıyorum... Yiba ya da Oran daki motomax bence pahalı veriyo.. Kıyafet konusunda da malzeme konusunda da sahibinden.com daki satıcılar, dokuyucu.com benim gördüğüm ekonomik yerler....

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:24 ----------

Shadowmaster, kedicik maskot olmuş vallahi, onu da gezdim ara sıra, çantaya at kafayı çıkarsın ordan... )[/QUOTE]

hoşbuldum Erdem bey. ismim mustafa, yaş 30, ikamet etimesgut benim kısaca. motorumu ışıl motordan aldım. bugün haber verecekler sevkiyatın akibeti konusunda. umarım yaşadığınız olumsuzlukları yaşamam yetkili servis konusunda. oldukça ilgililer çünkü. motorum geldiğinde bir buluşma ayarlarız o zaman.

joviden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    İnşallah Mustafa, motorunu bir al eline buluşuruz. Yakınız eryaman-etimesgut!!!

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Alıntı barisilgas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar
    sl 200 ile beraberliğimiz 5 ayı buldu.( ilk motorum yagmurundan camuruna kardan kuru zemınıne hemen hemen her kosulda kullandım sayılır. Sizinle bu 5 aylık düşüncelerımı paylasmak ıstedım. 2000 km içerisinde ; 1 depo ıle 300 320 km arası yol yapabılıyorum. ( yerıne gore sakın yerıne gore bayagı bı gazlayarak) Lastıkler Konusunda Michelın cıty grıp kullanıyorum hissedılır deredede ıvmelenme ve yol tutusu sağladığını soyleyebılırım. Max hız olarak 120yi gordum. Biraz titreme vardı acıkcası. Frenleme konusunda arka kampana biraz yetersız. bunların harıcınde selesı ınsanın yatagını aratmıycak cınste yumusak hem surucu ıcın hem artcı ıcın. Sımdılık soyleyebılıceklerım bu kadar. İki tekerınızde düz bassın

İlgılenenler ıcın Guzel bir Bobber'a cevrılmıs SL 200
    https://www.youtube.com/watch?v=CbST...dex=22&list=WL
    Arkadaslar öncelikle herkese selamlar.bütün sayfalari okudum Henüz bir sl 200 sahibi degilim fakat gercekten alamaya çok hevesliyim ve ozellikle arkadşın paylaştıgi videodaki gibi bi bobber'a çevirmek istiyorum. Custom işine rodaj dan sonra mi başlamak lazim yoksa motoru alir almaz yapabilirmiyim. Bide boy 1.88 sorun olur mu acaba. Simdiden teşekkurler

Rks cruiser 250 daha büyük bence ola bak

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Arkadaşlar selamlar.

23 Ağustos pazar günü sl 200 ve chopper severler için istanbul - çatalca gezisi yapacağız günü birlik.
    Gerekli detayları paylaşacağım ve etkinlik sayfasını oluşturacağım,şimdiden sl 200 sever arkadaşlarımızın ilk elden öğrenmesini istedim.

Bu organizasyonumuza katılmak isteyenler isimlerini burdan ve paylaşacağım linkden yazarlarsa mutlu olacağım.

Herkese güvenli ve keyifli sürüşler..

Motosikleti
    Kuba SL 200
    16 Ağustos Pazar / Dar Alanda Kısa Paslaşmalar / 2 SL 200 nasıl park edilir ?
    by Shadowmaster & Black Ghost

polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    GEzi etkinliğimiz açıldı,tüm chopper sevenleri bekliyoruz..

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ml#post3702163

slmlar kuba sl 200 e yapmış oldugun çantalı sisi bar alt kısmını demir olan montaj aparat nerden aldın acaba kardeşim.

Sisi Barlı 3 Cep Ar-501 Deri Çanta nın kutusunda montaj demiri varmı.bende almayı düşünüyorumda çantadan. bi yardımcı olursan

ubim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25 , Kuba superlight 200
    Merhabalar alt demiri sanayide yaptırdım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:30 ----------

Alıntı setu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slmlar kuba sl 200 e yapmış oldugun çantalı sisi bar alt kısmını demir olan montaj aparat nerden aldın acaba kardeşim.

Sisi Barlı 3 Cep Ar-501 Deri Çanta nın kutusunda montaj demiri varmı.bende almayı düşünüyorumda çantadan. bi yardımcı olursan
    Merhabalar alt demiri sanayide yaptırdım (bu arada kime gittimse böyle işlerle uğraşmak istemedikleri için yapmadılar) eğer çantayıda almadıysanız çanta ve alt demiri bana mal olan fiyattan satabilirim , sebebi ne diye soracak olursanız motoru oğlum tek başına kullanacağı için arka çantayı istemiyor , yanlara yeni çantalar aldı, bu yüzden bende ihtiyaç fazlası oldular. selamlar.

AsirMahfi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    merhaba yine ben yine bir soru. cok fazla hız yapmayı, motoru yormayı sevmem ama arada bir bakalım kaça çıkacak diye deniyorum ve bu denemelerimde son gazdayken motorda bir tepki oluyor nasıl diyim sanki 1 saniyeligine (belki daha az) gaz kesip tekrar veriyor. çünkü beni bi tık ileri atıyo bu olurken. durumun acıklamasını dahi bilmediğimden :D size sorayım dedim nedir bu normal mi ?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @Asir ; muhtemelen karbüratörün ilk anda full gazı yakamayıp anlık olarak tıkanıyor ve sonra toparlıyor, tapa gazı bu sıcakta hiç önermem, ilk bakımda servise bir danışmanda fayda var, bende hiç olmadı tahminim bu yönde. İki alternatifim daha var, 1 bujiden olabilir, 2 titreşim yüzünden yan sehpa müşiri de anlık elektrik kesiyor olabilir.

Abi özelden mesaj attım. Ben talibim.

HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Yeni elciklerimiz ve selemizin yeni hali

Motosikleti
    bu elcikleri düşünüyordum ama sonradan vazgeçmiştim.selde güzel durmuş.

elciklerde acaba çok boşluk varmı orjinaline göre?

Gotin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 150
    İyi Günler Arkadaşlar.

İyi mi etim, kötü mü etim bilmem ama bir haftadan beri bende bir Kuba Superlight 150 sahibiyim.
    Motosiklet konusunda acemi olduğum için 2 el ve düşük cc ile başlamam bana daha mantıklı geldi.

Uzun lafın kısası, bir acemi olarak sizin değiril deneyimize danışmak isterim, birkaç sorum olacak

1. Sele ‘deki meşhur KUBA yazısı nasıl silinir.
    2. İstanbul Anadolu yakasında servis tavsiyesi
    3. Her türlü ‘’akıl ‘’seve seve kabul edelir .

Peşinen teşekkürler

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @Haktan; güle güle kullan güzel olmuş,
    @Gotin; diğer Kuba başlığında cevaplar mevcut, hayırlı olsun...

HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @BlcakGhost Şuana kadar motorda yaptığım en güzel değişiklik sele oldu. İnanılmaz güzel ve daha keyifli bir sürüşe sebebiyet veriyor. Sol elciği gidona bağlayan birşey olmadığı için kuvvetli çift taraflı bir bant olayı ile çözdük. Sağ tarafta ise orjinaline göre biraz daha fazla gaz boşluğu oldu ama bir zararı yok. Tutuşu keyifli ve aralarda lastik olduğu için avuç içim artık ağırmıyor

Teşekkür ederim @Shadowmaster

@Gotin alacağın herhangi bir aseton seledeki Kuba yazısını çıkartacaktır. Bizim motorlarla ilgili aradığın tüm bilgilere sayfaları okuyarak bu başlıktan ulaşabilirsin.

Motosikleti
    Hyosung GV250 EFI

lastik

Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum ve 2 haftadır sl 200 kullanıyorum sıfır aldım. Bütün sayfaları okudum bu başlıktaki ve lastik konusunda dunloptan kimse bahsetmemiş. Çok kaliteli ve ıslak zeminde çok iyi bir lastik ve sl 200 ölçülerinde üretimi var. 1 ay bekleme süresi var gümrükten gelmesi ama düşünenler için link vereyim.

http://www.motolastik.com/dunlop-130-90-15-tt-66p-d404-pmu28772 arka

http://www.motolastik.com/dunlop-110-90-16-tt-59p-d404-pmu28778 ön

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)