Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    pitbullcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 Honda VT750 C Shadow & 69' Jawa 250 Classic
    Alıntı burakcvck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamalık bişey yok sunuçta burada paylaşım yapıyoruz. Lastik araştırması benimde epeydir uğraştığım bir konuydu.

City griplerden vazgeçtikten sonra 750-800 tl'yi verip metzeller me77 alacaktım. Fakat bir tek buradan değil yabancı forumlardan da araştırıp, yorum aldım hiç kimse memnun değil. F/p oranı berbatmış, söyleki lastik çok geç ısınıyormuş bu da kısa zamanlık sürüşlerde baya bir sorun yaratıyormuş.

IRC konusunda da birçok kişi ile konuştum. OWLCRUISER ile de iletişime geçtim. O da eski modelini kullanıyormuş lastiğin ve memnunmuş. Benim aldığım yeni seri üzerinde IRC logosu yerine ANLAS logosu var. Ayrıca yumşak hamurlu oldu mu bence o kadarda sorun çıkarmaz. Sonuçta 135kglik makina.Ha ömrü az olabilir bu lastiğin. O da fiyatına göre sıkıntı olmaz eskiyince yenisini alırım. Eskimiş markalı lastikten çok daha iyi olur.
    Bende IRC kullanıyodu fabrika lastiğinden iyi ama kesinlikle uzun ömürlü değil ve bir City Grip değil 3 lastiğide kullanmış birisi olarak söylüyorum IRC boşuna para harcamak olmuş. ama umarım yeni lastiği iyidir ve size sıkıntı yaratmadan güzel sürüşler sağlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ubim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25 , Kuba superlight 200
    Ön ve arka lastiğin aynı marka veya aynı desen olması şart mı sizce?

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    artık lastik performansınızı takip edeceğiz,sizin tecrübeleriniz bu noktada alternatif olabilir alacak olan arkadaşlara.

NOT: benim makinem şuan servisde yoğun bir bakımdan geçtiği için biraz daha sabretmem gerekecek zira motorun son halini owlcruiser da merak ediyor.muhtemelen bir gezi etkinliği yapacağız riva-şile üzerinde,yemekli bir buluşma olacak.bu sırada owl test etmek istediğini söylemişdi motorumu ,o daha çok fairing merak ediyor ama benim motorda vites dişlilerindede değişiklik olacağından yol performansında lastik durumunuda zaten kendisi test edip beğenir ise michlein lastikleri alcağını söylemişdi banada ama bu işler tecrübe etmeden olmuyor tabiki,biz bu noktada öncü oluyoruz biraz

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

Alıntı ubim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şart..bu her araç ve motor için geçerlidir.performans ve güvenli sürüş için bu şarttır..
    ubim bunu beğendi.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    kesinlikle ...
    ubim bunu beğendi.

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Olması avantajınıza, desen derken de biri yol biri arazi gibi çok afaki farklılık olmaz ise pek sıkıntı da yaratmaz. Ama aynı olması tercihtir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:46 ----------

Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artık lastik performansınızı takip edeceğiz,sizin tecrübeleriniz bu noktada alternatif olabilir alacak olan arkadaşlara.

NOT: benim makinem şuan servisde yoğun bir bakımdan geçtiği için biraz daha sabretmem gerekecek zira motorun son halini owlcruiser da merak ediyor.muhtemelen bir gezi etkinliği yapacağız riva-şile üzerinde,yemekli bir buluşma olacak.bu sırada owl test etmek istediğini söylemişdi motorumu ,o daha çok fairing merak ediyor ama benim motorda vites dişlilerindede değişiklik olacağından yol performansında lastik durumunuda zaten kendisi test edip beğenir ise michlein lastikleri alcağını söylemişdi banada ama bu işler tecrübe etmeden olmuyor tabiki,biz bu noktada öncü oluyoruz biraz

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

şart..bu her araç ve motor için geçerlidir.performans ve güvenli sürüş için bu şarttır..
    +1
    Cross-check kesinlikle çok aydınlatıcı olacaktır. Bekliyoruz haberleri.
    ubim bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    sizin motorun ön jantı ne kadar bilen var mı benim jantlar epey kapalı, sizinkini deneyebilirim ...

Motosikleti
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin motorun ön jantı ne kadar bilen var mı benim jantlar epey kapalı, sizinkini deneyebilirim ...
    bizim motorun jantı sizinki ile hemen hemen aynı olsada bence farklı bir açık jant almanız lazım sizin zira rüzgar yeme olayı bizdede var maalesef.
    polo34 bunu beğendi.

ogeday35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA SUPERLIGHT 200 2014
    kawasaki vulcana mat siyah jant bantları da yeşil ona çok yakışmış bana da ordan esti

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı ogeday35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kawasaki vulcana mat siyah jant bantları da yeşil ona çok yakışmış bana da ordan esti
    Bekliyoruz sonucu

Motosikleti
    maltepe üni olduğu bölgede geniş bir otopark var asfaltı çok iyi olduğunu söyledi arkadaşım, koruma demirini takıp orada biraz zorlicam önümüzdeki haftalarda, dönüş denemeleri, motoru ne kadar yatırabilirim tarzında. sizlerede anlatırım sonuçları. şimdilik iyi ama lastiklerden çok memnunum virajlarda daha hızlı ve daha eğik olduğumu fark ettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

yüksek devirdeki ses bozulması ayar bozulmasından kaynaklıda olabilir,bazı arkadaşlar alt devirlerde değilde,üst devirlerde motor sesinin biraz bozulduğunu söylüyorlardı,bu konu karbüratör hava-gaz ayarlı ilede ilgilide olabilir,bakmak lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

şimdi arkadaşlar şöyle bir video paylaşdı portekzli sl200 kullanan bir kullancı
    hava filitresi ile alakalı bir çalışma yapmış,şöyleki orjinal hava filitresi büyük,kendisi ufak boyutlu bir performans filitresi takmış,orjinal egsoz kullanıyor ve aynı delme işlemlerini oda uygulamış.filitrenin takıldığı yer dar olduğu için büyük boyutlu orjinal filitre dar alanda yeterli havayı çekemediğinden,ufak dar filitre ile değeişim yapıp hava çekmesinin daha iyi olduğunu ve bununda egsoz sesine yansıdığını ifade ediyor.Küçük filitre konulduğu yerde ufak bir hava alma alanıda bulduğundan güzel iş görüyor.tabi v-twin bir motor olmadığından dışa filitre geçirme bizde maalesef yok zira karbüratör yana değil arkaya doğru konumlandırılmış bizim makinelerde o yüzden arkaya doğru bir filitre takılmak zorunda.

herkez bir baksın derim.

https://www.youtube.com/watch?v=cPoBrDYzVkM

NOT: bu arkadaş benim fairing işleminide uygulamış ama önden bir görüntü çekememiş keko
    fairingli halinin önden gözüktüğü bir video buldum çok şık olmuş.
    https://www.youtube.com/watch?v=8x0uXDYvYLQ

Motosikleti
    evet böyle bir şey olacak makine ama T gidonlu düşünücez

Motosikleti
    çok güzel olucak kazasız belasız binersiniz umarım, buluşma ne zaman gibi düşünülüyo bütün sl sahipleri gelebiliyor mu?

Motosikleti
    valla benim takvimim şöyle,

bu cuma muhtemelen makineyi alacağım,boya işleri,gidon uzatma,dijital gösterge panelinin montajı,fairing vs derken işi çok benim aletin

bu hafta ölür anlaycağınız ama aynı son günü 30 yada 31 gibi bir organize olalım istiyorum.işte owlcruiser da gelir görüşüyorum zaten onunlada ve burdaki arkadaşlarda gelir ise takribi 6-7 motor oluruz gibibe geliyor.

rota olarak kavacıkdan başlayıp riva yolu üzerinden sahile gelip,ordan da şile yoluna geçip o yol üzerinde bir lokantada yemek yiyip muhabet edip ayrılacağız.

tabi burda maksat birbirimizi tanımak,paylaşım etmek,işin gezi tarafı zaten keyif kısmı

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı pitbullcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maltepe üni olduğu bölgede geniş bir otopark var asfaltı çok iyi olduğunu söyledi arkadaşım, koruma demirini takıp orada biraz zorlicam önümüzdeki haftalarda, dönüş denemeleri, motoru ne kadar yatırabilirim tarzında. sizlerede anlatırım sonuçları. şimdilik iyi ama lastiklerden çok memnunum virajlarda daha hızlı ve daha eğik olduğumu fark ettim
    Koruma demirini sökmüşmüydün, ek bir şey mi takacaksın ?
    Ben benzer bir denemeyi geçen hafta Kartal, Pazar alanında yaptım. Zemindeki yükseltiye göre ilk sürten sehpa oluyor. Ben bu alıştırmayı lastik yanakları da zemin görsün diye yaptım, bu kadar yeter. Eski motorlarımda yatacağım kadar yattım bizimkilerin çok da yatması teamül gereği pek gerekli değil aslında, iyi çalışmalar olsun. Dar dönüşe başlamadan önce düz bir çizgide sağlı sollu kıvırmaca yapmanı tavsiye ederim başlangıçta, ki yanaklar ısınsın biraz.

valla benim takvimim şöyle, bu cuma muhtemelen makineyi alacağım,boya işleri,gidon uzatma,dijital gösterge panelinin montajı,fairing vs derken işi çok benim aletin bu hafta ölür anlaycağınız ama aynı son günü 30 yada 31 gibi bir organize olalım istiyorum.işte owlcruiser da gelir görüşüyorum zaten onunlada ve burdaki arkadaşlarda gelitabi burda maksat birbirimizi tanımak,paylaşım etmek,işin gezi tarafı zaten keyif kısmı
    Kamerası olanlar getirsin, çekimleri yapıp owl ile paylaşalım ve grup sürüşü için bir video yapmasını rica edelim, şık olur, yüksek rating alırız Ben kaskıma go-pro takarım...

Motosikleti
    valla benim kamera maalesef yok,motora çok yatırım yaptım kamera olayı sonraya kaldı artık beni çekersiniz

Motosikleti
    Kuba SL 200
    valla benim kamera maalesef yok,motora çok yatırım yaptım kamera olayı sonraya kaldı artık beni çekersiniz
    Düşünürüz

Motosikleti
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demirini sökmüşmüydün, ek bir şey mi takacaksın ?
    Ben benzer bir denemeyi geçen hafta Kartal, Pazar alanında yaptım. Zemindeki yükseltiye göre ilk sürten sehpa oluyor. Ben bu alıştırmayı lastik yanakları da zemin görsün diye yaptım, bu kadar yeter. Eski motorlarımda yatacağım kadar yattım bizimkilerin çok da yatması teamül gereği pek gerekli değil aslında, iyi çalışmalar olsun. Dar dönüşe başlamadan önce düz bir çizgide sağlı sollu kıvırmaca yapmanı tavsiye ederim başlangıçta, ki yanaklar ısınsın biraz.

Kamerası olanlar getirsin, çekimleri yapıp owl ile paylaşalım ve grup sürüşü için bir video yapmasını rica edelim, şık olur, yüksek rating alırız Ben kaskıma go-pro takarım...
    koruma demirini sökmüştüm canım sıkıldıkça koruma demiriyle yada camla oynuyorum da. tavsiyeleriniz için teşekkürler aklımda olucak.

haqan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle2/3
    dün E5 de artçımla beraber 100 km hızla giderken,bi arabanın tamponu fırladı ve tam önümüze düştü.1 sn lik bi fakla paçayı yırttık.aman dikkat

Motosikleti
    geçmiş olsun,o nasıl tamponmuş arkadaş,takip mesafesine dikkat edelim herşeye rağmen.

haqan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle2/3
    yaklaşık 30 metre gerisindeydim zaten.allahın sevgili kuluymuşuz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)