Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    goal_iron883 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250 R
    Alıntı darkNroll adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun.

Ruhsattan önce sigortanı yaptırmalısın. Daha sonra sigorta yaptırdığın şirketi arayıp plakanı işletiyorsun. Şenol Abi'nin dediği gibi oluyor mu tam emin değilim, ben diğer şekilde halletmiştim. Sigorta dökümanlarına da bakıyorlar noterde.

Belgelerin tümünün bir orijinali bir de fotokopisi yanında olsun. Sigortayı elektronik imzalı gönderiyorlar zaten mailine çıktısını alıp kendi imzanı da atman yeterli olacaktır.
    Teşekkür ederim. Şu an faturanın çıkmasını bekliyorum. Artık bugün ancak halledebilirsem sigortayı halledebilirim sanırım. İzin günüm yalan oldu. Arkadaşa vekalet vereceğim artık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar benim can sıkan bir problemim var yardımcı olan birileri çıkarsa memnun olurum. Sorun şu , 1. Viteste kalkarken debriyajı bırakıp gaz verince zincir - dişli tarafından lakk diye bir ses geliyor. 1. Vitesten 2. Vitese geçerkende yapıyor. 2. Vitesten 3. Vitese geçerken ise daha az şiddetle olmak şartı ile yapıyor. Bakıma gittiğimde ustaya söyledim . Aynı zamanda zincir dişli seti de değişti bu arada. Usta baktı etti sonrA arka teker takozlarından geliyor büyük ihtimalle dedi. Sizce doğru olabilir mi ? Zincir dişli seti değişmeden de yapıyordu. Yine yapıyor arkamda biri oturunca daha şiddetli yapıyor lakkkkk diye ses . Küçük vitesten büyük vitese geçerken.

iyi sürüşler sevgili motorseverler. Başıma gelen bir şey için size danışmak istiyorum. Geçen gün gezintide iken yola fırlamış sevimli bir yavru kaplumbağa gördüm. Yolun ortasına kadar ilerlemişti. İleriden kamyon geldiğini görünce, ayaklık açmaya kalmadan motoru direkt yana devirip almak zorunda kaldım. Yoksa ezilecekti yavrucak. Sonra tekrar motoru kaldırdığımda yerde baya bir benzin gördüm. Motor yana yatınca benzin akar mı? Yoksa benim depoda ya da hortumda delik vesaire mi var? Acemi olduğum için bilemedim. Bu arada motorumun lastikleri hala fabrika, İmkan olmadığı için değiştiremedim. çok yazıldı biliyorum fakat insan gene orijinal ölçülerde olsun istiyor. onun için şu ara Anlas Chooper 2018 Capra R modeline bakıyorum çoğu kişi memnunum demiş. Sanırsam çifti 400 liraya Capra R taktıracağım.

Yana yatınca benzin tahliye hortumundan akmıştır. İlerleyen süreçte de akmadı ise korkulacak birşey Yok demektir.

Motosikleti
    Kuba SL150
    Herkese merhaba,

yaklaşık 3 senedir Superlight 150 sahibiyim, ilk aldığımda tecrübesizlik bakımsız bir motor aldım sonunda bakım vs. düzenli olunca toparladım iyice, artık motorla yolda kalmıyorum hiç :D Geçen motoru evin önünden çaldılar 3-4 gün sonra Polis bir kenarda bırakılmış buldu herşeyini sökmüşler üstünden tamamladım bir kısmını. Şu an 14 bin km deyim. Artık yavaş yavaş modifiyeler yapsam diyorum az az.

Dün Arka stop lambası kırıldı kırmızı plastiği, internette şu an 100tl civarı bu kadar basit parça için oldukça pahalı aslında, yerine farklı bir şeyler takan oldu mu uyumlu farklı bir şey yapabilir miyim diye araştırdığımda kimse değişik bir şeyler yapmamış sanki

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı boboli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim can sıkan bir problemim var yardımcı olan birileri çıkarsa memnun olurum. Sorun şu , 1. Viteste kalkarken debriyajı bırakıp gaz verince zincir - dişli tarafından lakk diye bir ses geliyor. 1. Vitesten 2. Vitese geçerkende yapıyor. 2. Vitesten 3. Vitese geçerken ise daha az şiddetle olmak şartı ile yapıyor. Bakıma gittiğimde ustaya söyledim . Aynı zamanda zincir dişli seti de değişti bu arada. Usta baktı etti sonrA arka teker takozlarından geliyor büyük ihtimalle dedi. Sizce doğru olabilir mi ? Zincir dişli seti değişmeden de yapıyordu. Yine yapıyor arkamda biri oturunca daha şiddetli yapıyor lakkkkk diye ses . Küçük vitesten büyük vitese geçerken.
    Arka teker dişli takozu sorunu doğrudur.Benim motorumdada aynı problem var,zincir dişli setinden kaynaklı bir durum değil bu.Basit bir testle bunu görebilirsiniz.Motorunuzu boşa alın (çalıştırmadan) arka dişli üzerinde zincirinizi ileri-geri hareket ettirmeye çalışın.Orada haraket ediyor ve bir miktar ileri-geri yapıyorsa sorun dişli takozundan kaynaklıdır muhtemelen.Normal şartlarda o bşluğun olmaması lazım çünkü,rulman ve saplamada sorun yoksa dişli takozundan olduğunu düşünüyorum bende.

Alıntı akademisyen. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi sürüşler sevgili motorseverler. Başıma gelen bir şey için size danışmak istiyorum. Geçen gün gezintide iken yola fırlamış sevimli bir yavru kaplumbağa gördüm. Yolun ortasına kadar ilerlemişti. İleriden kamyon geldiğini görünce, ayaklık açmaya kalmadan motoru direkt yana devirip almak zorunda kaldım. Yoksa ezilecekti yavrucak. Sonra tekrar motoru kaldırdığımda yerde baya bir benzin gördüm. Motor yana yatınca benzin akar mı? Yoksa benim depoda ya da hortumda delik vesaire mi var? Acemi olduğum için bilemedim. Bu arada motorumun lastikleri hala fabrika, İmkan olmadığı için değiştiremedim. çok yazıldı biliyorum fakat insan gene orijinal ölçülerde olsun istiyor. onun için şu ara Anlas Chooper 2018 Capra R modeline bakıyorum çoğu kişi memnunum demiş. Sanırsam çifti 400 liraya Capra R taktıracağım.
    Yan yatan hemen hemen her motordan bir miktar benzin dökülür,normaldir.Lastik konusunda ben türkiye şartlarında city gripden başka bir marka tavsiye etmiyorum.ebat olarak farklılık gösterebilir ama bu motorun dinamiklerini bozacak bir durum teşkil etmez.Kendi honda motorumdada ben orjinal ebat lastik kullanmıyorum,22 bin km bu şekilde kullandım.LAstik ebatlarında 10-20 ebat farkı motorunuzu riske sokmaz,kaliteli bir lastik kullandığınız sürece yolda problem yaşamassınız.city grip lastikler dar yanaklıdır ama performansı çok çok iyidir ancak sanıyorum yeni model city grip lastikler daha kalın yanaklı üretimle satılmaya başlanmış,bakmakta fayda var.Anlas lastik konusunda fikrim yok,benim bir motorda "paraya acımadığım" tek unsur lastiklerdir çünkü.

Alıntı Galileoscr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

yaklaşık 3 senedir Superlight 150 sahibiyim, ilk aldığımda tecrübesizlik bakımsız bir motor aldım sonunda bakım vs. düzenli olunca toparladım iyice, artık motorla yolda kalmıyorum hiç :D Geçen motoru evin önünden çaldılar 3-4 gün sonra Polis bir kenarda bırakılmış buldu herşeyini sökmüşler üstünden tamamladım bir kısmını. Şu an 14 bin km deyim. Artık yavaş yavaş modifiyeler yapsam diyorum az az.

Dün Arka stop lambası kırıldı kırmızı plastiği, internette şu an 100tl civarı bu kadar basit parça için oldukça pahalı aslında, yerine farklı bir şeyler takan oldu mu uyumlu farklı bir şey yapabilir miyim diye araştırdığımda kimse değişik bir şeyler yapmamış sanki
    Öncelikle geçmiş olsun.Custom olayı tamamen kişinin kendi zevk ve hayal gücünü kullanmasıyla ortaya çıkardığı bir emek sürecidir.Burada olay tamamen sizin bütçenize ve keyfinize kalmış.Herşeyi yapmak mümkün ancak önce bu konuları yerinde araştırmak,yapan insanlarla tanışmak,internette mevcut modeli custom haline getirmiş motor örneklerini görerek doğru seçenekleri elde etmek lazım.Yoksa bir stop lambası,bir çamurluk vs değişsin custom olsun mantığında ilerlerseniz kendinizi kandırmış olursunuz.Custom olayı çok geniş yelpazede ele alınan ama ülkemizde genellikle maddi imkansızlıklardan kaynaklı çok absürt ve gereksiz aksesuar montajlarından ötürü biçimsiz,mantıksız ve anlamsız custom motorlar ortaya çıkıyor.Çinli bir makinede olsa doğru tercihler,doğru parçalar ve bunu yapabilecek doğru ellerde güzel custom motorlar ortaya çıkarılabilir.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

@blackghost teşekkür ederim.Usta ile aramda bir takoz konusu geçti de ne takozu falan tam hatırlamıyorum açıkçası. Sence usta doğru bir tespit mi yapmış ? Hatırladığım kadarıyla arka tekeri sökeceğiz, işçilik isteyen, zaman isteyen bir iş dedi. Bu kadar hatırlıyorum . Yani yoktan yere uğraşılıp işçilik parası verdiğim ile kalayım istemiyorum. Veya bu takoz denilen şey başka bir aksamda olmayan birşey mi Yani nokta atışı mı yaptı usta? Birden çok bölgede takoz var mı ki ?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba

Başlık altında yazılanları okudum ancak kullanıyorum diyenlerin dedikleri birbirini tutmuyor o nedenle çok arada kaldım.

İlk motorum olarak düşünüyorum SL200 ü ancak bilgim sıfır ve çok fazla olumsuz bilgi edindim.

Cihazın 90 da bile zorlandığı yazıyor, titrediği ve uzun yol için uygun olmadığı. Vidalarının gevşemesi gibi komik bir durum da var.

Motor bilgim sıfır, ilk kez alacağım bir motor olacak. Bütçem de ne yazık ki şu an için 6k düzeydinde.ACil İhtiyaçtan satılık olarak sl200 bulunabilir düzeyde İzmir içerisinde denk geliyorum.

MAx 6 k bütçe ile chopper tarzı model önerebilir misiniz bana, ve sl200 alınır mı? uzun yol da yapacağım izmir - antalya arası çünkü ara ara.

Maksimum 6 bin tl ye alabileceğin en sorunsuz model bu. Falcon freedom dan falan da söz ediliyor fakat çok daha problemli bir motor o. Bu başlık altında a dan z ye her türlü bilgi var. Bende geçen hafta aldım . Almadan önce 2 kere baştan sona okudum 200 küsür sayfayı. Çokta memnunum . Eğer bu bütçeye uygun başlangıç motoru bakıyorsan çekinme al.

Evet okudum ama dediğim gibi yorumlar o kadar farklı ki emin olamıyorum.

Motor sıkıntı yaratmadan son hız kaç görüyor ? 90 diyen var 110 diyen var

Motosikleti
    Kuba SL150
    Üstat şimdilik customa girişemeyeceğim onun farkındayım, teknik bilgim yeterli fakat piyasaya çıkıp ürün bulmak dediğiniz gibi sosyal olarak gruplara girmek gerekli.

Benim isteğim şahine yenilenmiş stop lambası takmak gibi ufak dokunuş standart lambayı takmak pek istemedim. Bu arada 14bin dedim ama 26bine geldim aldığımda 14bindi Scoter olsa şimdiye dökülmüştü alet bakımı hep aceleye getirip sıkma işlemini yapmıyorum dün egzoz koruyucu yeter artık dedi ve attı kendini aşağıya ses yapmasın diye denemeler yaparken ondan oluyorduk...

Motor sıkıntı yaratmadan 100 görüyor fakat bu ikinci el aldığın motorum durumuna göre değişir. Nasıl bakılmış ne yapılmış gibi

Motosikleti
    Kuba SL150
    Biraz araştırmam ile ispanyol birinin istediğime yakın bir değişim yaptığını gördüm, ışık yetersiz olacaktır, bizim plakaların büyük olması ve çantalardan dolayı biraz ölçüp biçip bunu yapmayı düşünüyorum hesaplamalar bitene kadar aliexpresten ürün gelir sanırım.

https://www.youtube.com/watch?v=5hYCfFt37SI

https://tr.aliexpress.com/item/Motosiklet-LED-Kuyruk-I-k-Arka-FenderBreak-Fren-I-k-Dur-D-n-Sinyali-Plaka-I/32850877276.html?spm=a2g10.search0104.3.183.1fc822 31KM9cwB&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602 _2_10152_10151_10065_10344_10068_5722815_10342_103 43_10340_5722915_10341_10698_5722615_10697_10696_1 0084_10083_10618_10307_5722715_5711215_10059_10534 _308_100031_10103_441_10624_10623_10622_5711315_57 22515_10621_10620%2Csearchweb201603_25%2CppcSwitch _7&algo_expid=34f3ece8-912e-414f-9d0e-e330db085cad-26&algo_pvid=34f3ece8-912e-414f-9d0e-e330db085cad&transAbTest=ae803_1&priceBeautifyAB=0

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı boboli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @blackghost teşekkür ederim.Usta ile aramda bir takoz konusu geçti de ne takozu falan tam hatırlamıyorum açıkçası. Sence usta doğru bir tespit mi yapmış ? Hatırladığım kadarıyla arka tekeri sökeceğiz, işçilik isteyen, zaman isteyen bir iş dedi. Bu kadar hatırlıyorum . Yani yoktan yere uğraşılıp işçilik parası verdiğim ile kalayım istemiyorum. Veya bu takoz denilen şey başka bir aksamda olmayan birşey mi Yani nokta atışı mı yaptı usta? Birden çok bölgede takoz var mı ki ?
    Arka tekerin sökülmesi ve bakılması lazım,doğrudur.Dişli takazunun fiyatını bilmiyorum ancak çok fazla bir meblağ tutacağını sanmıyorum.Dediğim gibi bu tip durumlarda arka teker saplaması ve rulmanınada bakılması lazım,bunlarda problem yoksa takozda sıkıntı var demektir ve bana görede öyle görünüyor.Aynı problem bendede var çünkü,değiştirmem lazım ancak ben vakti geldiği için dişli ve zincir seti ile beraber komple yenileme yaptıracağım.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba

Başlık altında yazılanları okudum ancak kullanıyorum diyenlerin dedikleri birbirini tutmuyor o nedenle çok arada kaldım.

İlk motorum olarak düşünüyorum SL200 ü ancak bilgim sıfır ve çok fazla olumsuz bilgi edindim.

Cihazın 90 da bile zorlandığı yazıyor, titrediği ve uzun yol için uygun olmadığı. Vidalarının gevşemesi gibi komik bir durum da var.

Motor bilgim sıfır, ilk kez alacağım bir motor olacak. Bütçem de ne yazık ki şu an için 6k düzeydinde.ACil İhtiyaçtan satılık olarak sl200 bulunabilir düzeyde İzmir içerisinde denk geliyorum.

MAx 6 k bütçe ile chopper tarzı model önerebilir misiniz bana, ve sl200 alınır mı? uzun yol da yapacağım izmir - antalya arası çünkü ara ara.
    SL200 bakımları düzenli yapıldığı,limitleri her fırsatta zorlanmadığı sürece uzun süre kullanabilceğiniz bir motor.Max. 90-110 yapabilceğiniz bir şehir içi gezi motoru görünmesine karşın uzun yol performansıda çok iyi.Özellikle uzun yolda tam depo yakıtla 400-430 km yol alması harika bir şey.GEnelde bu rakamlara ulaşamayan ve çok az km ile depo bitiren arkadaşlar genelde ya çok agresif kullanımdan ya da karbüratör-gaz ayarlarının bozukluğundan kaynaklı bu tür sıkıntılar yaşamakta.Şayet bir sl200 normal kullanımda 110 km göremiyor ise bu kesinlikle karbüratar hava-gaz ayarlarından kaynaklı olduğunu düşünüyorum zira en tipik şikayetlerin temel sebebi bu.
    6000 tl bandında ikinci el sl200 bulmak mümkün ancak alınacak motoru önceden bir ustaya baktırıp,kontol ve test ettirip emin olmak lazım.Yani zincir dişli seti ne durumda,lastikler ne kadar götürür,değişmesi lazımmı veya yürüyen mekanik aksamda ekstra bir ustalık işi varmı bunu ancak dedğim şekilde öğrenebilirsiniz.

Üstat şimdilik customa girişemeyeceğim onun farkındayım, teknik bilgim yeterli fakat piyasaya çıkıp ürün bulmak dediğiniz gibi sosyal olarak gruplara girmek gerekli.

Benim isteğim şahine yenilenmiş stop lambası takmak gibi ufak dokunuş standart lambayı takmak pek istemedim. Bu arada 14bin dedim ama 26bine geldim aldığımda 14bindi Scoter olsa şimdiye dökülmüştü alet bakımı hep aceleye getirip sıkma işlemini yapmıyorum dün egzoz koruyucu yeter artık dedi ve attı kendini aşağıya ses yapmasın diye denemeler yaparken ondan oluyorduk...
    Biraz araştırmam ile ispanyol birinin istediğime yakın bir değişim yaptığını gördüm, ışık yetersiz olacaktır, bizim plakaların büyük olması ve çantalardan dolayı biraz ölçüp biçip bunu yapmayı düşünüyorum hesaplamalar bitene kadar aliexpresten ürün gelir sanırım.

https://tr.aliexpress.com/item/Motos...ceBeautifyAB=0
    Vermiş olduğunuz linkteki stop lambası şayet çamurluğunuzu orjinal haliyle kullanacaksanız arka çamurluğunuza çok uymayacaktır.Aliexpresde en uygun orjinal görünümlü sl200 stop lambası,gerek montajı gerekse yapısal uygunluğu sebebiyle aşşağıdaki linketeki üründür.

https://tr.aliexpress.com/item/Motor...ceBeautifyAB=0

Sinyal içinse çamurluk yanlarına tam uyumlu sinyal ürünleride var.Elbette ekstra maliyet bunlar ama custom işi zaten başlı başına maliyet gerektiren bir çalışma.

NOT: o çamuluk kesim şeklinde yağmurlu yada zemini sulu yerlerden geçerseniz sırtınız olduğu gibi çamur deryasına döner,pişmanda olabilirsiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

Bu arada custom yapmak isteyenlere eski motorumu paylaşayım.Gerçi çok önceleri paylaştığım resimlerdi,3 yıl önce kısıtlı imkanlar ve parçalarla yapmaya çalıştığımız bir motor olmuştu.T gidon,fairing,dijital gösterge vb bazı parçalarla yenileme yapmıştım,belki custom yapmak isteyenler için fikir verebilir zira şuan 3 yıl öncesine göre bir çok alternatif parça ve aksesuar bulmak mümkün,o dönem elimizden bunlar gelmişti öyle yaptık kullandık ve sattık.

Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Bir SL200, 90 km/h hızı aşamıyor ise iki nedeni vardır ;
    1-Jikle kelebeği ortadadır ( ya da siz kapalı pozisyonda zannedersiniz ama tırnak kırıktır ortada kalmıştır,
    2-Debriyaj baskı/balata/tas yayları motor gücünü dişlilere aktaramıyordur.

Her ikisi de acemi motorcular tarafından anlaşılmaz. Bu motor gitmiyor diye bok atıp saçmalarlar. Benim 53.600 km'deki motorum orjinal debriyajı ile 120 km/h görüyorsa ya motor kullanmayı bilmiyorsunuz ya da yukarıdakiler geçerlidir.

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @victim ;Henüz piston segman aşınması için erken. Ateşleme sistemi ve karbüratörde bir sorun yoksa Büyük ihtimalle debriyaj / baskı / balata değişimi gerekecek gibi duruyor.

@boboli ; mat kısımlarda cila yok, arap sabunu ile yıkama ve durulama, jant ve parlak aksamlarda standart oto cilası, lastikler için bakım köpüğü, deri kısımlar için (sele hariç) vazelin.
    @shadowmaster
    Debriyaj balatası bitmiş. Değiştirdik ama şimdi şöyle bi durum oldu. Motoru teslim aldım 10 km falan sürüp eve geldim imkanı yok boşa geçmiyor. Debriyaj balatasını değiştirmeden önce hafif aragazla tek seferde geçiyodu. Ertesi gün götürdüm tekrar servise ama debriyaj kavraması çok yukardayken anca boşa geçiyor neredeyse maneti bıraktığımda kavrama noktası. Ama bu benim alışık olmadığım bi durum. Genelde elciğe yakın kullanırım kavrama noktasını. Acaba Debriyaj balatası yeni olduğu için mi boşa atmak için kavrama noktasını yukarı aldılar. Çünkü çok denedi usta kavramayı ortaya alınca boşa geçmedi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Victim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @shadowmaster
    Debriyaj balatası bitmiş. Değiştirdik ama şimdi şöyle bi durum oldu. Motoru teslim aldım 10 km falan sürüp eve geldim imkanı yok boşa geçmiyor. Debriyaj balatasını değiştirmeden önce hafif aragazla tek seferde geçiyodu. Ertesi gün götürdüm tekrar servise ama debriyaj kavraması çok yukardayken anca boşa geçiyor neredeyse maneti bıraktığımda kavrama noktası. Ama bu benim alışık olmadığım bi durum. Genelde elciğe yakın kullanırım kavrama noktasını. Acaba Debriyaj balatası yeni olduğu için mi boşa atmak için kavrama noktasını yukarı aldılar. Çünkü çok denedi usta kavramayı ortaya alınca boşa geçmedi.
    Tele baktır bi.

Yorumlar için teşekkürler.

Net bir fikir oturtmak için cihazları görmek gerekiyor bence. Ancak cruiser motor kullanan hiç tanığım ve satan tanıdık mağaza yok.

İstanbulda motor fuarları var ama İzmir'de mevcut değil. İzmirde 200+ Cc cruiser motorları görebileceğim (falcon superlight vs.) mekan önerisi olan var mı?

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200

Ben bir konu hakkında fikrinizi almak istiyorum.Geçen gün motorumu bakıma götürdüm. Karbüratör ve subap ayarı dahil pek çok işlem yapıldı. Bugün bir yere yetişmem gerektiği için gazı beşinci viteste açtım ve motor tabiri caizse öksürmeye başladı. Yaklaşık 90 km hız. Bunun sebebi karbüratör ve subap ayarının düzgün yapılmamış olması olabilir mi ? Karbüratör ve subap ayarının düzgün yapIlmaması nasıl anlaşılır?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)