Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.facebook.com/slturkiye/p...06018126185407

motorun durumuna buradan bakabilirsiniz ...
    Motorunuza gerçekten güzel ve temiz bakmışsınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

https://www.facebook.com/slturkiye/p...06018126185407

motorun durumuna buradan bakabilirsiniz ...
    hocam cevabınız için teşekkürler o zaman hiç kurcalamıyorum hiç bir sorunum yok çünkü motorunuzu takip ediyorum zaten güle güle kullanmaya devam edin
    omrustun bunu beğendi.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Dun ehliyet bugunde motoru aldim nihayetinde yalniz bir sey dikkatimi cekti bazen marsa basmama ragmen calismiyor sonra bosa aliyorum calisiyor ayaklik kalkik tabi. Bunlar sadece bostayken mi calisiyor yoksa bu ayakligin elektrigi mi musuru mu ne onu mu sokmek lazim acaba ondan mi oluyor cunku zamaninda okumustum boyle bir sey

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    ilk aldığımda benimki 1. viteste çalışabiliyodu. sonra ustaya gittim bakımlar için ondan sonra sadece boş viteste çalışır duruma geldi. ustaya sordum ben ona dokunmadım dedi ama ondan sonra oldu. naptı bilmiyorum ama büyük ihtimal ayaklık müşürü ile ilgisi var.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Ayakataki müşürün dışında özellikle nemli havalarda debriyaj müşürü de yapar o problemi, debriyajı çekip çalıştırın boşta da olsa ...

Son hali bu motorun boyamadan zımpara attım vernik vurdum direk sissybar a

Bide şu Led far ı alcam bende timucinnn arkadaş link te atmış olduğu far aynı far dimi victim le shadow dakinin

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Alıntı lK0zm4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/qJazkR.jpg

https://i.hizliresim.com/kXa5dD.jpg

Son hali bu motorun boyamadan zımpara attım vernik vurdum direk sissybar a

Bide şu Led far ı alcam bende timucinnn arkadaş link te atmış olduğu far aynı far dimi victim le shadow dakinin
    Bide inter motor da kargo sistemi yok kargo ile sipariş edebileceğimiz bi yer varmı şirinevlere kadar gitmeyelim

Selamlar, arka fren balatamdan sürekli gelen fren esnasında çıkan ses için servise gittim. hava falan tuttular ama düzelmed. Orjinal balataları bu sesi yaparmış. çok rahatsız edici bir durum resmen arka frene basamaz oldum sesten.
    honda shadow un ki uyar dedi. 2000 bakımda değiştiririz dedi. bilgi doğru mu acaba ?

Ses motor yeni çalıştırdığınızda gelir sonra bi süre bastıktan sonra gider
    Kampana daki tozlar soğuduğunda kalıplaşıyor bi süre bastıktan sonra tekrar toz laşıyor kampanada sorun yok yani tabi dediğim gibi bi süre sonra geçiyorsa ses

Motosikleti
    Transalp XL650, Superlight 200
    Arkadaşlar selam. Birkaç ay içerisinde 0km SL200 almayı planlıyorum. Yakın zamanda bu motordan almış arkadaşlar plaka, ruhsat vb şeyler için ne kadar harcama yaptıklarını yazabilirler mi? Ayrıca İstanbul içerisinde şuradan al hiçbir sıkıntı yaşamadım dediğiniz bir bayi varsa önerileri de alabilirim.

Motosikleti
    Superlight200
    Selam millet, motorun yağını değiştireceğim motul 5000 10w-40 aldım zincir içinde her şey tamam fakat bu yağ tapası için kaçlık lokma gerekli? Ve motor için kaç tane ve kaçlık lokma almalıyım yağ tapası dışında? Son olarak zincirim biraz bollaşmış bunu az sıkmam lazım ama video vs bulamadım zincir germeyle alakalı, varsa bir döküman paylaşırsanız sevinirim.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam millet, motorun yağını değiştireceğim motul 5000 10w-40 aldım zincir içinde her şey tamam fakat bu yağ tapası için kaçlık lokma gerekli? Ve motor için kaç tane ve kaçlık lokma almalıyım yağ tapası dışında? Son olarak zincirim biraz bollaşmış bunu az sıkmam lazım ama video vs bulamadım zincir germeyle alakalı, varsa bir döküman paylaşırsanız sevinirim.
    17 kelebek anahtarla da açılır yağ tapası. Lokma alacaksan 8-24 civarı al. zinciri germek için önce arka mili boşa alman gerekiyor takozların dışındaki somunları gevşetip. Germe işlemi sırasında da takozlar üzerindeki çentiklerin sağ/sol eşit olması gerek. Sonra mil somunlarını tekrar sıkacaksın tabii. Üzerine oturduğunda alt/üst 2 parmak esnek kalmalı zincir.

Motosikleti
    Superlight200
    17 kelebek anahtarla da açılır yağ tapası. Lokma alacaksan 8-24 civarı al. zinciri germek için önce arka mili boşa alman gerekiyor takozların dışındaki somunları gevşetip. Germe işlemi sırasında da takozlar üzerindeki çentiklerin sağ/sol eşit olması gerek. Sonra mil somunlarını tekrar sıkacaksın tabii. Üzerine oturduğunda alt/üst 2 parmak esnek kalmalı zincir.
    Eyvallah hocam verdigin bilgiler icin, lokma takiminida simdi siparis verebilirim artik.

Motosikleti
    Superlight200
    Dün lastik aldım garanti iş olsun diye gittim servise onlar taksın dedim firüzköyde shellin arkasında adını unuttum mondial vs tüm servisler orda.

Bir buçuk saat belki daha fazla sürede takmayı becerdi vatandaş. Ne sigarası ne çayı bitmiyor adamın sürekli gevşeklik ha çalışanda suriyeli bu arada.

Neyse eyv dedik aldım motoru eve geldim park ettim bu sabah bir baktım ön lastik komple inmiş 0 hava. O halde güç bela benzinliğe kadar götürdüm 4-5km kadar nasıl götürdüm bende bilmiyorum motor yerinde durmuyor haliyle ve dönmüyor.

Benzinlikte bir türlü şişiremedim (l sibop taktırdım serviste) hava almıyor, en son benzinlikte lastikçi vardı oraya götürdüm meğerse sibop içindeki iğneyi mi ne onu tam oturtamamış o yüzden komple hava boşalmış.

Serviste lastik makinesi falanda yoktu baya levyelerle janta girişip lastiği çıakrtıp taktı suriyeli.

Demem o ki daha lastiği bile adam gibi değiştiremeyen servise ben motor falan emanet etmem. Bundan sonra silindir kapağı bile açılması gerekse ben yaparım.

Berk motor ismi aklıma geldi şimdi.

//////////////////

Arabamı bakıma götürürüm suriyeliler bakar motoru götürürüm suriyeliler bakar ve her ikisinde de problemler çıkıyor yahu bunların olduğu yerden hayır mayır gelmez. Suriyeli çalışan gördünüz mü aklınız varsa kaçın ordan, birçok kez başım yandı artık mevzu benim için kapandı sizleride uyarayım dedim.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Oralarda işin ne ki ? Bu konuda "adam gibi" iş yapan iki yer var. Hasanpaşa Zenn Motor, Kabataş Buzz Motor. Lastikleri 3 hafta önce değiştim Zenn Motor'da. Sökme, takma, supap iğne yenileme, balans, takma 30 dk sürdü.

Motosikleti
    Kuba - Superlight200
    Merhaba Arkadaşlar,

Foruma yeni üye oldum. Sıcağı sıcağına bir soru sorucaktım. Bu gün michelin city grip lastiklerinden taktırdım. Ön: 120/80-16 arka: 140/70/15 . Hava basıncını ne kadar yapmam gerekiyor. Daha önceki yorumlara baktım fakat herkes farklı bir şey söylemiş. Doğrusu nedir bilgi verirseniz sevinirim.

İyi forumlar,

Hayırlı akşamlar.

Motosikleti
    Superlight200
    Oralarda işin ne ki ? Bu konuda "adam gibi" iş yapan iki yer var. Hasanpaşa Zenn Motor, Kabataş Buzz Motor. Lastikleri 3 hafta önce değiştim Zenn Motor'da. Sökme, takma, supap iğne yenileme, balans, takma 30 dk sürdü.
    Yakın diye buraya getireyim dedim o şekilde gittim. Zaten bundan sonra içinde suriyeli olan markete bile girmem s.çıp batırıyorlar her şeyi bir numaradan anladıkları da yok. Öğrendiğim iyi oldu artık mesafe tanımaz buralara uğrarım.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @Karaİnci ;
    Ön : 31 psi
    Arka : 34 psi

Motosikleti
    Kuba - Superlight200
    @Karaİnci ;
    Ön : 31 psi
    Arka : 34 psi
    Teşekkür ederim.

2015 model 3800 km de motorumu satıyorum, 6250..

Merhaba arkadaşlar Kuba süperligt 200 almayı düşünüyorum yalnız ilk defa üstüme araç almış olacağım trafik sigortası ücreti ne kadar tutar sizce ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)