Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 650F (Yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI

Cbr500 2014 gri motorum oldu. Güzel motordu. Yakıtı 3,3 gibi oldukça az yakıyordu. Ama son hız 186 dır. Kesiciye girer. Fakat uzun soluklu yokuş çıkışlarında da gücünü belli eder ninja 300 onu burda geçemez. 2 kişili yolculuktada durum aynı olur.2011 Cb 600 hornetim ve cbr 600 fa motorumda oldu. Hornet ile aynı motora sahip olan cbr 600fa granaj farkından dolayı rüzgardan saklanıp uzun süre 230 ile gidebiliyordu. Yeni çıkan 87 hp ile honda kafasına sıktı. Kullanmadım. Ama sırf 87 hp nin ne yapacağını bildiğim için almıyorum. 100 beygir ve üstü tam zevk veriyor altı. Tam doyuma ulaştırmıyor. Keyif yarıda kalıyor. Konu son sürat degil ivmelenme zevkinde. Ninja 300 son hız olarak daha çok olabilir ama ani hızlanmanın keyfi bir başka. Xj6 78 hp ile yetersiz zaten bu motorlar cbf600 .suzukı bandit 600 uzun yol motorudur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr500 2014 gri motorum oldu. Güzel motordu. Yakıtı 3,3 gibi oldukça az yakıyordu. Ama son hız 186 dır. Kesiciye girer. Fakat uzun soluklu yokuş çıkışlarında da gücünü belli eder ninja 300 onu burda geçemez. 2 kişili yolculuktada durum aynı olur.2011 Cb 600 hornetim ve cbr 600 fa motorumda oldu. Hornet ile aynı motora sahip olan cbr 600fa granaj farkından dolayı rüzgardan saklanıp uzun süre 230 ile gidebiliyordu. Yeni çıkan 87 hp ile honda kafasına sıktı. Kullanmadım. Ama sırf 87 hp nin ne yapacağını bildiğim için almıyorum. 100 beygir ve üstü tam zevk veriyor altı. Tam doyuma ulaştırmıyor. Keyif yarıda kalıyor. Konu son sürat degil ivmelenme zevkinde. Ninja 300 son hız olarak daha çok olabilir ama ani hızlanmanın keyfi bir başka. Xj6 78 hp ile yetersiz zaten bu motorlar cbf600 .suzukı bandit 600 uzun yol motorudur.
    Cbr500'de vites aralıkları çok kısa. Kaldı ki cbr500 0-100 değeri 5.9 sn'de ulaşıyor.
    Ninja300 0-100'e 5.5 sn'de ulaşıyor. Siz 2. Viteste 87 yaparken biz 2. Viteste yanlış hatırlamıyorsam 93 km hız yapıyoruz

Ama 500'de kesinlikle abartı bir hızlanma yok. Aksine ninja daha fazla devir çevirmesi sebebiyle bana cbr500'den çok daha zevkli geliyor.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu mesaj Cbr650 F konusuna yazılmış olsa da bu motosiklet ile alakalı değildir, bilginize.

Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi arkadaşlar bura da konular baya karışmış, bana da durumu whatsapp grubundan bir abim gösterdi. Benim yazma gereği duyduğum konu cbr500-ninja300-xj6 meselesi.
    Can merhaba Ferhat ben, bir kaç gezide sohbet etmiştik. Eski kasa Cbr'i satıp Inazuma almıştım o sıralar sen de Ninja 300'ü yeni almıştın diye hatırlıyorum.

Öncelikle bu kadar detaylı ve düzgün bir Türkçe ile yazdığın yorum için teşekkürler. Ne yazık ki iş güç dolayısıyla evden -işe giden birisi oldum ve görüşemedik uzun süredir. Forumda yorumunu görmek güzel oldu, ara sıra "nereye kayboldu bu çocuk " diye sorduğum çok oldu. Hatta sık sık kulaklarını çınlatırım, Cbr 250 ile lastiği sıfırlayıp, peg yerde döndüğünü yakın arkadaşlarıma söylüyorum, hala inanamıyorlar. Maaşallah diyoruz tabi, kazasız belasız sürüşler. Elinin altında istediğin motosikletlerin olmasına çok sevindim, umarım senelerce keyifle gazlarsın, ilerleyen aylarda daha sık görüşürüz.

Şimdi söylediklerine muhalif olmak için değil, ben de görüşlerimi yazmak istediğim için bir şeyler eklemek istiyorum.

Xj6 hakkında :

Kullandığın motosikletlerden birini (Anıl abi'den) çok yakın bir arkadaşımıza satın almıştık, çok da memnun kalmıştı. Satmasının tek sebebi naked motor yerine karenajlı motosiklet almak istemesiydi.

Bu motor dört silindir, geçtiğimiz sezon 17-18 bandında alınabilen, ortalama 5 litre yakıtla gezilebilen, fren ve yol tutuş performansı gayet yeterli bir motosiklet olarak gördüğümden parasını sonuna kadar hakettiğini düşündüğüm motorlardan. Son hızındaki yetersizliği veya Mt7 gibi hafif ve psikopat torklu bir makine kadar ivmelenmemesini ben eksi olarak görmüyorum. Ama kalkıp, 600cc ama gitmiyor, Ninja 250 ile kovalıyorum yorumlarını görünce komik buluyorum Kallavi zamlara diyecek bir şeyim yok. Akrepovicli motosikleti (Anıl abi'den aldığımız) ben alacaktım arkadaştan, maddi durumumu ayarlamadığım için başkasına satıldı, hala hayıflanırım aklıma geldikçe o kadar temiz bir makinenin o paraya gittiği aklıma geldikçe sitem ediyorum.

Ninja 300- Cbr500 :

r25 ,cbr 250 ile mukayese edilmeyecek bir makine Ninja300. r25'in parça ve işçiliğini ben de çok başarısız buluyorum.

Kullanma fırsatım olmadı, zira fiyatı nedeniyle çok ender rastlanan bir motosiklet. Kabul edelim ki, Mt 7, Xj6 gibi üst cc motorlar ile neredeyse aynı paraya satıldığı geçtiğimiz senelerde, bu kadar az rağbet görmesi normal.

10 bin TL bütçeyi aşıp, 300-500cc bandında bir motosiklet aramaya çıktığımızda karşımıza çıkan bu iki motorun çok farklı karakterde olduklarını yazmışsın.

Son hızda Cbr 500'ü yakalamak yine benim için çok fark eden bir şey değil. Çünkü uzun yolda devir çevirmek yerine, şehir içinde ABS'li ve daha yüksek torklu motosikleti tercih ederdim. Tabi şimdi 26 bin TL fiyatını hiç haketmiyor. Ama r25,ninja300 parasına satın alındığı dönemde, aynı veya daha az yakıp, daha yüksek beygirli makine kullanmak benim işime gelirdi. Dediğim gibi bu benim şahsi görüşüm, sürüş stilimle alakalı, SS yavrusu bir motosiklet ile viraj kabiliyeti geliştirmek , 10bin devirin üzerine rahatça çıkabilmek de tahmin ediyorum çok zevkli bir şeydir.

İleride motosikletimi yükseltme durumum olursa, bu yazdıklarını göz önünde bulunduracağım.

Tayfaya selamlar.
    ardacik bunu beğendi.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu mesaj Cbr650 F konusuna yazılmış olsa da bu motosiklet ile alakalı değildir, bilginize.

Can merhaba Ferhat ben, bir kaç gezide sohbet etmiştik. Eski kasa Cbr'i satıp Inazuma almıştım o sıralar sen de Ninja 300'ü yeni almıştın diye hatırlıyorum.

Öncelikle bu kadar detaylı ve düzgün bir Türkçe ile yazdığın yorum için teşekkürler. Ne yazık ki iş güç dolayısıyla evden -işe giden birisi oldum ve görüşemedik uzun süredir. Forumda yorumunu görmek güzel oldu, ara sıra "nereye kayboldu bu çocuk " diye sorduğum çok oldu. Hatta sık sık kulaklarını çınlatırım, Cbr 250 ile lastiği sıfırlayıp, peg yerde döndüğünü yakın arkadaşlarıma söylüyorum, hala inanamıyorlar. Maaşallah diyoruz tabi, kazasız belasız sürüşler. Elinin altında istediğin motosikletlerin olmasına çok sevindim, umarım senelerce keyifle gazlarsın, ilerleyen aylarda daha sık görüşürüz.

Şimdi söylediklerine muhalif olmak için değil, ben de görüşlerimi yazmak istediğim için bir şeyler eklemek istiyorum.

Xj6 hakkında :

Kullandığın motosikletlerden birini (Anıl abi'den) çok yakın bir arkadaşımıza satın almıştık, çok da memnun kalmıştı. Satmasının tek sebebi naked motor yerine karenajlı motosiklet almak istemesiydi.

Bu motor dört silindir, geçtiğimiz sezon 17-18 bandında alınabilen, ortalama 5 litre yakıtla gezilebilen, fren ve yol tutuş performansı gayet yeterli bir motosiklet olarak gördüğümden parasını sonuna kadar hakettiğini düşündüğüm motorlardan. Son hızındaki yetersizliği veya Mt7 gibi hafif ve psikopat torklu bir makine kadar ivmelenmemesini ben eksi olarak görmüyorum. Ama kalkıp, 600cc ama gitmiyor, Ninja 250 ile kovalıyorum yorumlarını görünce komik buluyorum Kallavi zamlara diyecek bir şeyim yok. Akrepovicli motosikleti (Anıl abi'den aldığımız) ben alacaktım arkadaştan, maddi durumumu ayarlamadığım için başkasına satıldı, hala hayıflanırım aklıma geldikçe o kadar temiz bir makinenin o paraya gittiği aklıma geldikçe sitem ediyorum.

Ninja 300- Cbr500 :

r25 ,cbr 250 ile mukayese edilmeyecek bir makine Ninja300. r25'in parça ve işçiliğini ben de çok başarısız buluyorum.

Kullanma fırsatım olmadı, zira fiyatı nedeniyle çok ender rastlanan bir motosiklet. Kabul edelim ki, Mt 7, Xj6 gibi üst cc motorlar ile neredeyse aynı paraya satıldığı geçtiğimiz senelerde, bu kadar az rağbet görmesi normal.

10 bin TL bütçeyi aşıp, 300-500cc bandında bir motosiklet aramaya çıktığımızda karşımıza çıkan bu iki motorun çok farklı karakterde olduklarını yazmışsın.

Son hızda Cbr 500'ü yakalamak yine benim için çok fark eden bir şey değil. Çünkü uzun yolda devir çevirmek yerine, şehir içinde ABS'li ve daha yüksek torklu motosikleti tercih ederdim. Tabi şimdi 26 bin TL fiyatını hiç haketmiyor. Ama r25,ninja300 parasına satın alındığı dönemde, aynı veya daha az yakıp, daha yüksek beygirli makine kullanmak benim işime gelirdi. Dediğim gibi bu benim şahsi görüşüm, sürüş stilimle alakalı, SS yavrusu bir motosiklet ile viraj kabiliyeti geliştirmek , 10bin devirin üzerine rahatça çıkabilmek de tahmin ediyorum çok zevkli bir şeydir.

İleride motosikletimi yükseltme durumum olursa, bu yazdıklarını göz önünde bulunduracağım.

Tayfaya selamlar.
    Ferhat abi tanıdım seni ve özlettin kendini. Güzel düşüncelerin ve viraj kabiliyetim hakkında söylediklerinle birlikte sürüşümü beğendiğin için çok çok teşekkür ederim. Allah razı olsun.

Yukarıda seninde dediğin gibi ninja250 ile xj6 kıyaslaması yapılmış bu tabiki de çok yanlış ben o konuyu hiç değinmedim bilerek. Girersek çıkamayız diye kaldı ki ben tecrübelerimi başkasına aktarmayı seven bir insanım az çok tanıyanlar bilir beni

Şimdi abi cbr500 kötü demiyorum ama hala motordan gelen plastik aksamlarsan gelen zırıltılar mevcut bu bir kere can sıkıcı ve bana göre kaliteden ödün vermedir.

Bunun yanı sıra yukarıda belirttiğim gibi cbr500 0-100'e çıkışı 5.9 sn iken,
    Ninja300 5.5 sn'de 100'e çıkıyor. Ben bir zat uzun yolda cbr500'e denk geldiğim için, deneme imkanımız olduğu için kıyaslama yapabiliyorum fakat cbr tork ve hp olarak yüksek olsa da, alıp başını giden bir potansiyele sahip değil.

Yani o arayı açtığında benim ön lastiğim onun arka lastiğinde oluyor. Hadi arada toplamda 1 motor boyu fark olsun ama bu yinede 48 hp, 43 nm tork üreten 500cc bir motosiklete yakışan bir durum değil.

Aynı şekilde cbf500'e söylüyorum. Cbf500 52 hp yanlış hatırlamıyorsam ve bizim Ümit ve Alpay'da cbf500 var. Ben ikisine de tünelde nal toplatıyorum.

Kawasaki'nin yapıpta diğerlerinin yapmadığı ya da yapamadığı nedir bilmiyorum. Ama benim için 300cc bir motosiklet ile 500cc bir motosikleti geçmek kawasaki mühendislerinin yapmış olduğu muhteşem bir iştir, mühendislik harikasıdır diye düşünürüm.

Bu arada ninja300'de de abs var ve benim eski ninja300 biliyorsun abi gırtlak dolu olup TR'de ki en dolu ninja300'dü. Üzerinde 8.000 lira aksesuar vardı ve çelik fren hortumları vardı. Fren performansından çok çok memnundum.

Bence panik fren olayını aşan insanlar için, yani paniğe kapılmayıp her türlü durumda soğuk kanlılığını korumayı başaran insanlar için Abs fren tavsiye etmem. Çünkü fren mesafesini uzatıyor bu bir gerçek. Ben abs'siz modelin fren performansını daha çok beğeniyordum.

Tabi bu dediğim gibi kişilere göre değişiklik gösterebilir. Abs seven vardır, sevmeyen vardır. Herkese saygı duyarım.

Abi sende gerçekten özlettin kendini, bir ara kısmet olursa toparlanalım yeniden. Uçmakdere virajları bana göz kırpıyor, sizide peşimde sürüklicem tabi ki kaçarınız yok

Abicim Allah'a emanetsin. Dikkat et kendine. Allah kimselere kaza bela göstermesin. Kazasız belasız sürüşler dilerim herkese.

Genel olarak Merak ettiğiniz şeyler olursa elimden gelen yardımı sağlamaya çalışırım. Hayırlı Cuma'lar.
    Sokollu bunu beğendi.

CBR 650F kullanmak için A ehliyetimi almayı bekliyorum. Hayallerimin motoruna az kaldı

Motosikleti
    Arkadaşlar bu gece
    2013 zx10
    2011 600FA
    2015 650F ile gazlamaya çıktık şunu kesin olarak iddia ediyorum ki 650f'in frenleri bana 600fa'dan sonra çöp geldi. Ne duruyor, ne tutuyor. Şu da var. 600FA önde toplamda 3-3 olmak üzere 6 piston, 650F 2-2 şeklinde 4 piston. Sonuçta güncel kasa. İyi olan bir şeyi neden bozarlar anlamıyorum. 600FA dehşet duruyor, 650F'tw frene bassan bile dehşet gidiyor, durmak yok yola devam.

Aman diyim dikkatli olun. Allah kimselere kaza bela göstermesin.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Kendi motorumdur diye söylemiyorum 10 üzerinden 9almış bir motosiklettir ve firenleri gerçekten mükemmelneden 650yi çıkardılar bilemedim hani daha iyisi yapılır anlarım
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    CB650F
    zamanında CB750 diye bir motor vardı ancak 650f den daha iyi veya 600f den de daha iyi değildi şunu demek istiyorum 600f ile 650f i kıyaslamak sadece bir grup salağın işi dir.600f Avrupa da yüksek bütçeye hitap eden ve beygir gücüne göre alınan ehliyetler yeni nesil sürücelere de zorluk yaşatan bir motordu,istenilen satışlara da ulaşamadı,bu yüzden üretimi kalktı Honda amca çok mantıklı bir hareket de bulundu yani 650f düşük yakıt tüketimli,daralan bütçelere uygun hale getirilmiş bir motordur daha önceki 600f lede isim benzerliği dışında uzaktan yakından alakası olan bir motor değildir.

Bunun yanı sıra arkadaş fren performansından bahsetmiş motoru gündüz 1 saat deneyip akaşama yorum yazmanız çok manasızca olmuş,fren performansını kendisinden 15 beygir üstün bir motorla kıyas edemezsiniz yani ben şuan buraya çıkıp 1000 RR denedim 650f den üstün performansı var demem ne kadar anlamasızsa sizinde böyle yorum yapmanız bi o kadar anlamsız.

Bunun yanı sıra bir kaç öznel yorumda bulunmak isterim şu ki bazı arkadaşlar uzun uzun ve anlamasız kıyaslama yapıp tecrübelerini belirtmiş forumla da alakası olmayan bir motoru da savunma arayışı içine girmişler ve çok ilginçtir ki bu neredeyse 50 sayfa sürmüş.Burası 650f sayfası makineden hoşlanmayan,çekmeyen,sahip olmak isteyip olamayıp kötülemeye çalışan adamların yuvası olmuş.

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    eskide olsa 600fa almak daha mantıklı , 650f cbr250 den gelenler için daha mantıklı. 600rr ın önü kesilmesin diye 600f in önünden fazla almışlar . Erkekliğini elinden almışlar. Hadi cbr500r da a2 ehliyet uyum hesabına kırpma yaptınızda bu yavrucaktan ne istediniz. frenler, maşa kalaydı bari.

Motosikleti
    Öncelikle cümlelerinize dikkat edin. Salak felan haddinizi aşmadan düzgünce konuşalım, tartışalım. Tansiyon yükselmesin durduk yere. Model farkı harici fiyatları aynı olan 2 motordan bahsediyoruz. Kaldı ki yukarıdaki herhangi bir motoru daha doğrusu 600f'i ya da 650f'i 1 saat denediğimi nereden çıkardınız onuda anlamış değilim. Motor zaten şuanda bende duruyor. 1 saat kullandığım kanısına nereden vardınız?

Kaldı ki burası avrupa değil. Milletin bütçesi belli. Ben gidip direk 600fa alırım mesela, 650f'e bakmam bile. Ters maşa, ayarlanabilir ön amortisörler, önde 6 piston kaliperler, kombine abs miss gibi motor. 650f'in yüzüne bakmam. Daha kalitelisi varken, modeli yüksek diye 4 silindir olmasına rağmen, vibrasyondan sağından solundan ses gelen zırıl zırıl ötüp kafa ütüleyen motoru almam. Bu benim şahsi düşüncemdir ve eleştiriye açık değildir.

Sizde 650f varsa gocunmanızı normal karşılıyorum. Çünkü doğruyu söylüyorum ve doğruyu söylemek insanları daha mantıklı tercihlere yönlendiriyor. 8 senedir motosiklet kullanıyorum. 70.000 km'den fazla tecrübem var. İnsanları bilgilendirmek en doğal hakkım. Ben motora başladığımda böyle açık, net bilgiler yoktu. Sadece sidik yarışı vardı.

Ben 600fa, 650f'ten daha iyi gidiyor demiyorum. 2 motoru da kullandığım için çok rahat, açık ve net düşüncelerimi beyan edebiliyorum ki, 650f'ten daha kaliteli ve daha oturaklı bir motosiklet 600FA. Bu tamamen şahsi düşüncemdir. Kullandığım 2 motorunda bana verdiği hissiyat ve güvenden sizlere bahsettim.

Aksini düşünene saygı duyarım, gerizekalı, salak işi demem. ;)

Kazasız belasız sürüşler. Allah'a emanetsiniz.

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zamanında CB750 diye bir motor vardı ancak 650f den daha iyi veya 600f den de daha iyi değildi şunu demek istiyorum 600f ile 650f i kıyaslamak sadece bir grup salağın işi dir.600f Avrupa da yüksek bütçeye hitap eden ve beygir gücüne göre alınan ehliyetler yeni nesil sürücelere de zorluk yaşatan bir motordu,istenilen satışlara da ulaşamadı,bu yüzden üretimi kalktı Honda amca çok mantıklı bir hareket de bulundu yani 650f düşük yakıt tüketimli,daralan bütçelere uygun hale getirilmiş bir motordur daha önceki 600f lede isim benzerliği dışında uzaktan yakından alakası olan bir motor değildir.

Bunun yanı sıra arkadaş fren performansından bahsetmiş motoru gündüz 1 saat deneyip akaşama yorum yazmanız çok manasızca olmuş,fren performansını kendisinden 15 beygir üstün bir motorla kıyas edemezsiniz yani ben şuan buraya çıkıp 1000 RR denedim 650f den üstün performansı var demem ne kadar anlamasızsa sizinde böyle yorum yapmanız bi o kadar anlamsız.

Bunun yanı sıra bir kaç öznel yorumda bulunmak isterim şu ki bazı arkadaşlar uzun uzun ve anlamasız kıyaslama yapıp tecrübelerini belirtmiş forumla da alakası olmayan bir motoru da savunma arayışı içine girmişler ve çok ilginçtir ki bu neredeyse 50 sayfa sürmüş.Burası 650f sayfası makineden hoşlanmayan,çekmeyen,sahip olmak isteyip olamayıp kötülemeye çalışan adamların yuvası olmuş.
    merhaba birincisi her motor her marka ve modelle kıyaslabılırsınız kı burda 600fa ve 650f den bahsedıyoruz aynı soydan gelen bır makına kıyaslamamak akılsızca olur cunku yenı bır model cıkıyor 600fa yerıne dogal olarak eskısınde ne var yenısınde ne var ınsan kıyaslama yapalıbır kı kaldıkı burası bır forum sayfası ınsanlar dusuncelerını acıkca yazabılır tartısabılır ama sevıyelı bır sekılde edepsızce davranmak ınsan olana yakısmaz.ıkıncı olarak her motor urettıgı kadar beygırı durdurmalı dusuncesındeyım bunu 600fa honda basarmıs frenlerı gayet basarılı ınsana guven verıyor 650f bu konuda bıraz gerıde kalmıs honda Ters maşa, ayarlanabilir ön amortisörler, önde 6 piston kaliperler, kombine abs bunlar 600fa on plana cıkartan ozellıkler 650f avrupa standartlarında beygırını dusurup alt devırlerde nıspeten bıraz daha tork verıp pıyasa sundu gıdıs konusunda hemen hemen aynıdır sadece beygır farkından top speedlerı 600fa bırazda yuksek olabılır okadar.
    Shamy ve trancexp bunu beğendiler.

600fa 650 den daha iyi bir motordur. Avrupa da ehliyete hp sorun oluyorsa beni ırgalamaz 102 hp ters teleskopik çatal ve fireni daha iyiyken bunu yeni çıkandan çalmak gibi.
    Shamy, Twin, screamaykut ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Boş muhabbete gerek yok, 650f sahibi olarak, 600f alalen daha iyi bir motosiklet, kabul etmek lazim.
    Kedi,kopek, fare yiyenlerin oldugu tailand da uretilen bir motor, iscilik kalitesi rezalet. Heryeri zangir zangir otuyor, kesemedim bir turlu sesi ne yaptiysam. Gosterge tablosu , grenajlar, gaz verince kelebegin çıt çıt sesi, motosiklet direk gurultu makinasi. Japonyada orjinal fabrikasinda uretilmeyen Honda dsn cacik olmaz.
    trancexp, Twin ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Helal olsun. Sizin gibi insanlar ayakta alkışlanmaya aday. Malınızın kölesi olmayıp, kimsenin yoğurdum ekşi demediği yerlerde yoğurdum ekşi diyebiliyorsanız siz kendinizi aşmış, olaylara objektif yaklaşabilen bir yapıdasınızdır. Gerçekten tebrik ediyorum. ������
    screamaykut, Shamy ve dyavol-77 bunu beğendiler.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boş muhabbete gerek yok, 650f sahibi olarak, 600f alalen daha iyi bir motosiklet, kabul etmek lazim.
    Kedi,kopek, fare yiyenlerin oldugu tailand da uretilen bir motor, iscilik kalitesi rezalet. Heryeri zangir zangir otuyor, kesemedim bir turlu sesi ne yaptiysam. Gosterge tablosu , grenajlar, gaz verince kelebegin çıt çıt sesi, motosiklet direk gurultu makinasi. Japonyada orjinal fabrikasinda uretilmeyen Honda dsn cacik olmaz.
    Olmayan motorunu sat gitsin dostum o zaman,sen git xj6 falan al

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:52 ----------

Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600fa 650 den daha iyi bir motordur. Avrupa da ehliyete hp sorun oluyorsa beni ırgalamaz 102 hp ters teleskopik çatal ve fireni daha iyiyken bunu yeni çıkandan çalmak gibi.
    650f nin daha iyi olduğunu kimse söylemedi saten Bu adamlar seni beni düşünerek bu makineleri üretmiyorlar,Ters maşa olayında gelirsek daha önceki modelin üzerindeki markayı bilmiyorum ancak bi incelemek lazım sonuçta bu maşalar da marka marka yani öhlins veya showa olmadıktan sonra çok bi fark olmaz yani en azından bu formdaki adamlar o farkı hissedecek kadar sert viraja girebileceklerini sanmıyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:03 ----------

Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helal olsun. Sizin gibi insanlar ayakta alkışlanmaya aday. Malınızın kölesi olmayıp, kimsenin yoğurdum ekşi demediği yerlerde yoğurdum ekşi diyebiliyorsanız siz kendinizi aşmış, olaylara objektif yaklaşabilen bir yapıdasınızdır. Gerçekten tebrik ediyorum. ������
    Kimsenin malını kötülediği falan yok,motora çamur atmaya çalışanlar ya eski 600f kullanıcıları yada formda sayfa sayfa dolaşıp Hondayı kötülemeye çalışan arkadaşlar var.

Motorcular motoru ne kadar kötü olursa olsun isterseniz çin malı olsun onunla duygusal bir bağ kurar,bence bu motorculuğun vaz geçilmez prensipleri arasındadır.Hiç bir motorcu motorunu kötülemez ben bunuda böyle bilirim. Haydin sağlıcakla...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

Honda çok büyük bir şirket ve asla da kötü motor yapmaz yapmadı da,Her motor gibi bu motorda bir amaca hizmet ediyor sizler amaçlarınız doğrultusunda motor seçimi yapmalısınız eğer ki size göre performansı yüksek veya daha kaliteli motorlar istiyorsanız o zaman ona göre para ödeyip ona göre motor satın almalısınız.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    http://www.motorcycle-magazine.com/a...ndurance-test/
    Sırf yüksek model olduğu için 650f alacaktim yalnız buradaki yorumlar sayesinde 600fa aldım iykide aldım yukardada sizin Avrupalıların testide var
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kimsenin malını kötülediği tabi ki yok. Fakat herkesin para verip aldığı ürünü eleştirme hakkı var diye düşünüyorum. Benimde motosikletimle duygusal bağım var. Fakat bu eleştirmeme engel değil.

4 piston fren sistemi olan bir motorun, 6 piston fren sistemi olan bir motosikletten daha iyi bir fren performansı sunmasını beklemek biraz hata olur. Bariz bir gerçek ama maalesef frenleri 600fa kadar iyi değil ve 4 silindir olmasına rağmen vibrasyondan dolayı her parçanın çin malı motorlarda olduğu gibi zangır zangır titremesi eleştirilir. Burada bir eksiklik bir kaliteden yoksunluk var ki böyle bir durum yaşanıyor. Kaldı ki 35.000 lira verilen bir motorda böyle sesler duymak benim hiç hoşuma gitmez.

Bunun yanı sıra honda kötü motor yapmaz demeyin yapıyor işte. Honda'nın race serisi her motorunda kronik egzantrik sesi var. Yağ eksiltme problemi var. Örnek 2008 1000rr, 1000 km'de 1 lt yağ eksilten bir makine olup italyan basının da sayfa sayfa yazıldı. Cbr250 kronik egzantrik problemi, 2014 sıfır kırma kasadan toplanan 1000rr'ın 3.000 km'de 1 lt yağ eksiltmesi. Bunlar kronik hatalardır maalesef.

Kimse istemez bunların olmasını ama honda kullanmış birisi olarak artık honda tercih etmiyorum. Şuanda mt ve ninja kullanıcısıyım. Kawasaki zaten kendini aşmış kalite konusunda.

Z800'e bir bakın, kullanın egzoz sesi harici hiç bir ses yok motorda. O kadar düzenli ve güzel çalışıyor. Onun harici ninja300 sahibi oldum, o da öyle çok sistemli ve sessiz çalışıyor. Bilmiyorum belki ben çok titizim her sesi duyuyorum, belki de size her şey normal geliyor.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Konca;
    Olmayan dedigin motoru satiyorum zaten 2 bin km dayanabildim.

Sana ozelden ilan linkimi aticam,merak edersen telefonu ararsin oradaki benmiyim degilmiyim konusuruz. Hatta sana olmayan 1000RR imida gosterebilirim istersen.

Biz troll degiliz gercekleri savunuyoruz. Kimseyle duygusal bagim yok benim. Hele motosikletim ile hic yok. Tabiri caiz ise kaka gibi bir motorla bag falan kuramam.
    Ben objektif elestiri yaparim. Zamaninda 2011 yilinda aldigim 0km CBR 1000 Rr imida yerden yere vurmustum yag yaktigi icin. Hos simdiki 2015 model yag yakmiyor ama sorarsan onunda elestirilcek yonlerinisoylerim.

Sonucta CBR650f parasini haketmiyor,sende sanki bedava aliyor gibi konuussun motoru, yok daha iyisini istoyorsan ona gore para ver falan, sanki 3-5/ kurus veriyoruz. Ben senden cok daha fazla motorcuyum, cok daha tecrubeliyim, neyin ne.oldugunu iyi bilirim, duygusal bag falan kurmam, demir yiginlariyla, neyse onu soylerim.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    CB650F
    Valla ben motorumdan herhangi bir şikayetim yok,motorumdan garip sesler de gelmiyor ben cb (naked.) modelini kullanıyorum plastik sesi falanda duymuyorum.Bu motor kendi sınıfının güncel pazarında şuan en iyisi ve en güçlüsü bu tartışılmaz bir gerçek.
    Bu arada sayenizde 650f sayfası da piç oldu tebrik ederim.

Motosikleti
    Dostum yanlış anlama beni merak ettiğim için soruyorum. Şimdiye kadar kaç motosiklet sahibi olup, hangi motorları kullandın acaba? Biz bir çok motosiklet kullandığımız için bize kalite olarak kötü geliyor açıkçası. O yüzden eleştiriyoruz. Yanlış anlama bizi, kızma da.

Bu arada sendeki naked modeli olduğu için kafa grenajı, yan grenajlar yok. Eğer grenajlı modeli kullanıyor olsaydın seninde bize hak vereceğini düşünüyorum.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)