Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-09 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CB 650 F
    Rüzgardan çok ön farın üstünde sanki bişeyler eksikmiş gibi geliyor bana. küçük bir cam bile olsa o bölgeyi daha şık yapar . Göstergeyi biraz daha farklı dizayn etselerdi ihtiyaç kalmayabilirdi.

Yamahanınki de güzel.

wolrath bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhabalar,

İstanbulda sıcak bir haftasonu geçirdik. bunu fırsat bilerek hatasonu 200km yol yaptım şehir içinde. Genel olarak B modunda kullandım. Rodaj devam ettiği için 5.000 rpm' i geçmeden genel olarak uysal uysal geziyorum. Motorun tam performansı ile ilgili birşey soylemem dogru olmaz ancak genel viraj performansı ve fren performansı hoşuma gitti. Daha önce hep super sport motorlara bindiğim için biraz o tadı arıyorum sanırım ve bana çok da yokluğunu hissetirmedi. Sürüşü keyifli ve stabil. Motorun sesi her km biraz daha toklaşıyor ve daha güzel bir hal alıyor. Açıkcası oldukça keyifli bir haftasonu geçirdik.

Negatif yönlerini söylemek gerekirse, Standart mod bence çok gereksiz olmuş. Kontrolu oldukça zor geldi bana. Gaza aynı basıncı uyguladığınız da farklı tepkiler verebiliyor oldukça atak ve yırtıcı bir hal alıyor. Stndrt mod ile kullanmak için kendimi zorladım yaklaşık 50 km yol yaptım ama biraz tedirgin ediyor acıkcası. Aşırı tork ile bu enteresan gaz tepkisi birleşince acemi yada deneyimi az arkadaslar için tehlikeli bir hal alabilir. Dolayısı ile motora alışana kadar B mod ile takılmak cok mantıklı. Hatta bence bu motoru kullanan insanların büyük kısmı hayat boyu B mod kullanabilir. Cunku herhangi bir güç kısıtlaması yok. sadece gazı kademeli veriyor B mod. Oldukça mantıklı. Eğer gazlayacaksanız da A mod çok daha mantıklı. Allah ne verdiyse tekere gonderiyor ve sunu soylemeliyimki stndrt moddan kontrolu cok daha kolay.
    Bir diğer negatif yonu ruzgar olabilir. Naked alıyorsan elbette bunu göze almıssındır ama yinede on tarafa onceki yorumlarda da yazıldığı gibi bir Wind screen almak oldukça faydalı olacaktır.

Herkese iyi sürüşler.

35sdk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09
    Arkadaşlar bu arada benim gibi kıllıktan öteyseniz bir adım öte gelin birşey anlatıyorum Resimde belirttiğim ve yuvarlak içine aldığım yer, geçen motosikleti yıkarken farkettim ki mikron şeklinde ince belli belirsiz arka kolda bir çizik oluşturmuş. Buda demek oluyor ki arka fren kaliper hortumu arka maşa salınım yaparken aşşağı yukarı haraket sırasında bu hortum maşaya sürtüyor. Ben erken farkettim ve ilerisi için çizikler oluşturmaması adına ok ile gösterdiğim hortumun tam arka ayaklığın arkasında kalan kısmından siyah klipsle bağladım. Bu şekilde sürten hortum yukarı kalkmış oldu. Size de tavsiye ederim

wolrath ve Syanur bunu beğendiler.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Aynı sıkıntı Kawasaki er6f tede vardı. Fren hidrolik hortumu arka maşaya sürtüyor ve boyayı kaldırıyordu.
    Sizin gibi farkeden bir arkadaş sayesinde nice kullanıcı (bende dahil) maşaya bir parça aynı renk folya yapıştırarak
    sorunu çözmüştük.

merkanar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Volki34, hellboys, Green Arrow ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CB 650 F
    Arkadaşlar merhaba. Forumdan pek ses çıkmıyor. Fazla binemediğim için ben de bir şeyler yazamıyorum. Daha 300 km oldu.. Kullanıcılara bir şey sormak istiyorum, motorun ısısını kontrol ettiniz mi hiç. Dün yaklaşık 10 derece dış ısıda 1 saat kadar bindim, arada hafif yüklenmelerle birlikte genel rodaj kuralları içinde kullandım. Sonra motoru park ettikten sonra ortalama yakıta bakmak için kontağı çevirdiğimde birden fan açtı ve motor sıcaklığının 104-105 derece civarında olduğunu gördüm. Fan açınca motoru çalıştırdım ve biraz rolantide soğusun dedim, 3-4 dk sonra da fan açıkken kontağı kapatıp çıktım. Bu normal mi?

Bu arada yol bilgisayarına göre ortalama tüketimim 5,4/100km.

Not : STD modunda hala motoru arada zıplatıyorum. Vites yükseltme ve düşürmelerim akıcı değil. Bu hem acemiliğimden hem de kalın kış eldivenimden kaynaklı olabilir. Bunlara çalışmam lazım, eğitim şart

Selamlar.
    TAYFUNBORA bunu beğendi.

merkanar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı btayyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Forumdan pek ses çıkmıyor. Fazla binemediğim için ben de bir şeyler yazamıyorum. Daha 300 km oldu.. Kullanıcılara bir şey sormak istiyorum, motorun ısısını kontrol ettiniz mi hiç. Dün yaklaşık 10 derece dış ısıda 1 saat kadar bindim, arada hafif yüklenmelerle birlikte genel rodaj kuralları içinde kullandım. Sonra motoru park ettikten sonra ortalama yakıta bakmak için kontağı çevirdiğimde birden fan açtı ve motor sıcaklığının 104-105 derece civarında olduğunu gördüm. Fan açınca motoru çalıştırdım ve biraz rolantide soğusun dedim, 3-4 dk sonra da fan açıkken kontağı kapatıp çıktım. Bu normal mi?

Bu arada yol bilgisayarına göre ortalama tüketimim 5,4/100km.

Not : STD modunda hala motoru arada zıplatıyorum. Vites yükseltme ve düşürmelerim akıcı değil. Bu hem acemiliğimden hem de kalın kış eldivenimden kaynaklı olabilir. Bunlara çalışmam lazım, eğitim şart

Selamlar.
    Motorunuzu kontrol ettirmenizde fayda olabilir, çünkü sadece dur kalk trafiğinde 100 dereceye ulaşıp fan açıyor. Akıcı veya yarı akıcı trafikte tekrar hemen kendine geliyor.

Benim ortalama tüketimim 5.1 lt/100 km, fakat genelde daha akıcı olan B mode'unda kullanıyorum. Bilmeyenler için söyleyeyim, bu mode bile gazı açtığınızda kopup gitmenize neden oluyor. Motorun karakteristiği gereği ani hızlanma ve yavaşlamalar kaçınılmaz , bu tüketiminizi etkiliyor olabilir. Bu arada tüketimlerimiz bu seviyede bir makine için gayet iyi.

Şu ana kadar 3000 km'yi açtım. Yağmurda çamurda da kullanıyorum. Hatta genelde motorum çok kirli oluyor. Şu anda hala mesaideyim, fakat gaz kolunu avucumda, hızlanmayı da tüm benliğimde hissedebiliyorum. Sanırım ilişkimiz ciddiyete biniyor
    wolrath, motokovic ve canYOLDAS bunu beğendiler.

Motosikleti
    CB 650 F
    Sürüş anında hiç fan açmadı, Park ettikten sonra kontağı açtığımda fan açtı. Bir süre motor ısısını takip ederek kullanacağım.
    Yabancı forumlarda motorun A modunda daha az yaktığına dair muhabbetler dönüyor, deneyen oldu mu acaba? Bir de motorun A,B,STD modunun dyno grafiklerini merak ediyorum. Ben baktım ama bulamadım.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Sürüş anında hiç fan açmadı, Park ettikten sonra kontağı açtığımda fan açtı. Bir süre motor ısısını takip ederek kullanacağım.
    Yabancı forumlarda motorun A modunda daha az yaktığına dair muhabbetler dönüyor, deneyen oldu mu acaba? Bir de motorun A,B,STD modunun dyno grafiklerini merak ediyorum. Ben baktım ama bulamadım.

Soyle birsey buldum nette, bir fikir verebilir.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motorcycle.com/blog/wp-co...orque-Dyno.jpg

Soyle birsey buldum nette, bir fikir verebilir.
    Fikrim geldi Bülent abi !
    #sürenadam

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet

Evet beyler, burda da yayinlayalim, MT07 topiginde numan nickli arkadasin yayinladigi listedir, goruldugu uzere 1400 liralik zam gelmis motorlariniza, hemen satiliga cikarip kar edebilirsiniz

Bence hala, ayni ayardaki diger motorlari dusundugunuzde mt09 mantikli bir motor, fiyat avantajini kaybetmis biraz ama digerlerinde oyle bir avantaj zaten yok

tek dezavantaji bizim millet ciplak sevmiyor, yalandan iki grenaj giydirseler suna 30 lira deseler daha fazla bile talep olabilirdi
    numan bunu beğendi.

Motosikleti
    CB 650 F
    Pek de azaltmıyor muş B modu. Sanırım güçten kızmaktan çok tepkileri yumuşatıyor. Fiyatlar biraz yükselmiş ama bu kur artışına makul bence. Bakalım Honda - Kawa ne yapacak.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Pek de azaltmıyor muş B modu. Sanırım güçten kızmaktan çok tepkileri yumuşatıyor. Fiyatlar biraz yükselmiş ama bu kur artışına makul bence. Bakalım Honda - Kawa ne yapacak.
    Hondanın fiyatlar belli, ABSli MT07 ile ABSli CB500F aynı fiyat.

Hebele hübele eder yine Honda alır insanlar...
    #sürenadam

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    bu mt 9 un hafifliğini ben de sevdim de konfor şehirdışı traş. yarın öbür gün çakma endurosu ve sport touringi çıkacak 1 blok 1 model az kar olmaz öyle. en az 2-3 lira da karenaj farkı ve 10-20 kg da artar gene geçti 200ü gene bi esprisi kalmadı. 150 kilo 2 silindir 400 lük adam gibi enduro niye yapmıyo bu adamlar deli oluyorum. cb500x gelmiyo bu arada (necat 750 nin satışları yemesin diye. sebebi ayrı rezalet kapitalizmde sosyalizm yaşayan ülke ) çıplağı ve çakma reysingi geliyor

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Şunun güzelliğine bakın hele...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:08 ----------

Etrafı çok kalabalıktı..

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı ayvazdeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunun güzelliğine bakın hele...
    http://i.hizliresim.com/eNJPlP.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:08 ----------

Etrafı çok kalabalıktı..
    http://i.hizliresim.com/e5zJgq.jpg
    Oturmak yasak mı ??
    #sürenadam

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Ducati ve Truimph standlarında vardı oturmayın yazısı..diğerlerinde rastlamadım..Hele Suzuki koca Maruder'i sabitlememişti bile..biri devirse, en az 300 kg alet..yazık olur..

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Geçen Fuarda da KTM de vardı aynı yazılar. Hiç uğramadım

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    siyaha beyaz depo üstü çizgilisi güzel bu meretin bence

lord2132 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600FA
    Yok mu Fuarda Mt-09 alan ya da almayı düşünen arkadaşlar =) Biraz renk katılsa başlığa güzel olur aslında

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)