Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-09 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    merkanar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Mt09'cular olarak çoğalmaya başladık. Güzel bir havada toplanalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Teşekkürler,

havalar düzelsin anında toplanalım bencede

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Hayırlı olsun. Güzelde rengi var. Sizin Motoru almak için 2 ay beklediğiniz doğrumu? Zira tanıtım adetleri çoktan satılmış.. Birde Türkiye kotası çok az diyorlar MT 09 için...MT07 çok gelecekmiş...

35sdk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09
    Alıntı RODWIN250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Güzelde rengi var. Sizin Motoru almak için 2 ay beklediğiniz doğrumu? Zira tanıtım adetleri çoktan satılmış.. Birde Türkiye kotası çok az diyorlar MT 09 için...MT07 çok gelecekmiş...
    Aaa bu motorun satışta olduğunu falan hiç görmedim sahibinden de Daytona tarafından. Millet çatır çatır motor arıyor bu zamana kadar nasıl satılmamış. Ben ilk turuncu rengini çok istemiştim 2. olarak aklımda zaten Raceblu vardı. Raceblu nasip oldu ama hala turuncuya aşkla bakıyorum Ama benim racablu en güzeli Bu arada kazasız belasız, güzel seçim

2 ay bekleyen arkadaş alamadı motoru. Bende Emirgan' da oturuyorum. Normalde işe Reşitpaşa tarafından gitmeme rağmen o gün tesadüf sahilden gittim ve daytona' nın onunden gecerken gördüm motoru ve aynı gün gidip aldım. Diğer arkadaş motoru satın alamayınca yeniden depodan cıkartıp vitrine koymuşlar bize nasip oldu. Bende raceblu istiyordum esasında ama raceblu almak için martı beklemem gerekiyordu ve minimum 3 bin tl fazladan odeyecektim. Artık renge menge bakmadan aldım kismet turuncuymuş. Gördükcede hoşuma gitti açıkcası renk olaylarına pek takılan biri değilim zaten
    Toplam 100 Adet mt09 gelicekmiş bildiğim kadarı ile mt07 adet olarak daha çok gelecek dediler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Bu arada motora on cam bakan oldumu hiç. Ben Puig de buldum. Birde ebay ve yabancı bir sitede buldum linkler aşağıda. sehir icinde pek lazım değil ancak uzun yolda ve otoban surusunde lazım olabilir. Bulduğum opsiyonları ekledim aşağıdan bakabilirsinz.

http://www.puigusa.com/tuning-bikes/yamaha-mt-09-2014/windscreen-naked-new-generation/c171en/f1-r121-m4454/
    http://www.puigusa.com/tuning-bikes/yamaha-mt-09-2014/windscreen-rafale/c171en/f1-r279-m4454/
    http://www.ebay.com/itm/191027553971?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p398 4.m1423.l2649
    http://www.mraonline.nl/contents/en-uk/p757_MRA_Kuipruit_Vario_Touring_Yamaha_MT09.html

Motosikleti
    CB 650 F
    Alıntı btayyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, Yaklaşık 4-5 yıllık bir aradan sonra bu sezon yeniden motora binme planım var. Genelde şehir içinde kullanacağım için naked düşünüyorum. Aklımda ER-6n var ama piyasada (2012-2013) ABS`li bulamadığım için ve sıfır fiyatı Euro`dan dolayı uçtuğu için ibrem MT-09`a doğru kayıyor. Daha önce uzun süre F650GS kullanmıştım. Şimdi burada yazılanları görünce bu motordan biraz çekiniyorum açıkçası. Yani trafikte gaza dokununca öndeki arabaya yapışacak, A modunda Mars`a uçacak vs betimlemeler var. Buradaki tecrübeli arkadaşlara şunu sormak istiyorum, bu motora F 650`den sonra gerçekten alışması çok mu zor? En azından ortalama bir zeka ve muhakeme gücüne sahip bir birey için

Planım şu, Motoru alıp ilk bir hafta alışma sürüşleri dışında (dur-kalk, frenleme, ön fren alıştırmaları, yokuşta kalkış-iniş, kısa dönüşler en son kontra alıştırmaları) kullanmamak,Sonrasında en az 1 ay B modunda kullanmak, eğer motora hakim olduğumu hissedersem ve hanım hala ya motor ya ben dememişse std moduyla devam etmek. Bu da ilk baharı bulur muhtemelen. Ayrıca motor benim için zorunlu ulaşım aracı olmayacak, ıslak havada kullanmayı düşünmüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:34 ----------

Arkadaşlar bir de motoru fiilen kullanan arkadaşlar güncel yakıt verisi paylaşabilir mi acaba? Er-6n`den 100 km`de 1,5-2 lt civarında fazla yakacak gibi tahmin ediyorum.
    Bugün iş Çıkışı Yamaha`ya uğradım. Mt-9 u görünce kaporamı verip çıktım. Fiyat 24.000 + plaka masrafları + sigorta vs. yaklaşık 24.500 e mal olacak. İzlenimlerimi buradan aktarırım...
    wolrath ve canYOLDAS bunu beğendiler.

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Hayırlı olsun.Kazasız belasız güzel günlerde kullanın..çok ilgi çekici bir makine mt09..fuar başlasa da bolca incelesek..
    herkese iyi günler..

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Bugün iş Çıkışı Yamaha`ya uğradım. Mt-9 u görünce kaporamı verip çıktım. Fiyat 24.000 + plaka masrafları + sigorta vs. yaklaşık 24.500 e mal olacak. İzlenimlerimi buradan aktarırım...
    24.000tl ye satabilmeleri şuna için gerçekçi gelmiyor bana. Bence siz 27.000 i gözden çıkarın ve ruhsatı alacağınız gün yanınızda 3.000tl fazladan bulundurun derim.. Fiyatların değişeceği aşikar..

Motosikleti
    CB 650 F
    Alıntı RODWIN250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    24.000tl ye satabilmeleri şuna için gerçekçi gelmiyor bana. Bence siz 27.000 i gözden çıkarın ve ruhsatı alacağınız gün yanınızda 3.000tl fazladan bulundurun derim.. Fiyatların değişeceği aşikar..
    Ödememi yaptım, fiyat sorunu yok. Yalnız Plaka - Sigorta masrafları - İlk vergi fiyata dahil olmaz mı normalde?? Araba alırken bunlar dahil oluyor fiyata. Benden kemiksiz 24.000 aldılar. Tüm işlemleri kendim halledeceğim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:36 ----------

Alıntı ayvazdeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.Kazasız belasız güzel günlerde kullanın..çok ilgi çekici bir makine mt09..fuar başlasa da bolca incelesek..
    herkese iyi günler..
    İyi dilekleriniz için teşekkürler. Cuma Plakayı çıkarırsam hafta sonu ilk turumu atarım.

Bu arada Düzce Dadaş Motor`da 1 adet MT-9 siparişinin olduğunu ve 1-2 hafta içinde gelmesini beklediklerini söylemişti. Fiyat sabit 24.000`di. Ben onu da ayırtmıştım ve henüz iptal etmedim. Forumdan alacak biri varda Dadaş motoru arayıp o motora talip olabilir. Ankaradan biri ayırttı derlerse benim zaten aldığımı söyleyebilirsiniz. Beni ararlar zaten..

ben o motora talibim btayyar.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bu arada Düzce Dadaş Motor`da 1 adet MT-9 siparişinin olduğunu ve 1-2 hafta içinde gelmesini beklediklerini söylemişti. Fiyat sabit 24.000`di. Ben onu da ayırtmıştım ve henüz iptal etmedim. Forumdan alacak biri varda Dadaş motoru arayıp o motora talip olabilir. Ankaradan biri ayırttı derlerse benim zaten aldığımı söyleyebilirsiniz. Beni ararlar zaten..
    Ben de Ankaradayım ve talibim btayyar

Motosikleti
    CB 650 F
    Arkadaşlar isteyen varsa Dadaş Motoru arasın. Tayyar bey`e ayrıldı derlerse kendisi zaten Ankara`dan aldı dersiniz. Beni ararlarsa bilgiyi teyit ederim. Başka bayilerde de belki vardır. Benimki tamamen tesadüf oldu. Ankara Yamaha Baydar Ticaret`ten aldım..

Motosikleti
    CB 650 F
    Dün plakayı takıp ilk turlarımı attım. İlk tedirginliği üzerimden attıktan sonra sürüşe başladım. Kullanımı kolay geldi bana. İlk aldığımda B modunda başladım ama sonra bir ara motoru durdurup çalıştırınca kendiliğinden standart moda geçmiş. Baktım hakimiyet sorunu olmuyor, STD`de devam ettim.

İlk izlenimlerim;

Gaz tepkisini ilk başlarda ayarlayamamak biraz sıkıntı oldu. sonda dedim ki bu motoru bize satarken yeterince güçlü&torklu diye sattılar, 30-40 gibi attım 4`de herşey sütliman oldu. Motor çok rahat alıp götürüyor, gazı biraz fazla kaçırırsam da yüksek viteste olduğu olduğu için öne zıplatmadan güzelce hızlanıyor. Özellikle 1. ve 2. viteste 2000 devir üzerinde gazı ayarlamak zor geldi bana, hemen ileti atılıyor. Çözüm ise yukarıda dediğim gibi vites yükseltip makinanın torkunu kullanmak. Tabi ki bu da alışma meselesi, birkaç kullanımdan sonra alışılabileceğini düşünüyorum. Ankarada olanlar bilirler, konya yolunda incek tarafına dönerken motoru 2. vitese kadar düşürüp motoru yatırarak viraja girdim, normal olarak hafif gaz vererek devam etmem gerekirken gaza dokunmamla motor bir anda öne atıldı. Allahtan motor hata affediyor bu güçteki bir motorda gerçekten dikkatli olmak lazım.

Motorun sesi çok hoş. Yani rodajda diye 5.500`ün üzerinde uzun süre kullanmayın yazıyor ama zaten 4.500 - 5.000 devir civarı hem çok güzel bir ses hem de ciddi bir hızlanma kaydetmiş oluyorsunuz, rodaj sınırlaması olmasa da bu motor 5.500 ün altında ömür boyu kullanılabilir gibi geldi bana. Sonrasında neler olacağını 1000 km sonra göreceğiz..

4-5 senedir motordan uzak olduğum için daha fazla yorum yapmam uygun olmaz. sonuç olarak motorumu çok sevdim. Sadece biraz zamana ihtiyacım var.. İlk bahara kadar sadece hafta sonları ve kuru havalarda 1-2 şer saat binebileceğim.

İlerleyen zamanlarda tekrar paylaşım yapmaya çalışacağım.

Herkese selamlar..

hellboys, wolrath, TAYFUNBORA ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    benimden aklımdan geçmiyor değil mt 09 ama biraz daha piyasaya bir otursun neyi var neyi yok bi anlayalım 2015 modelini belki düşünebilirim.

Hayırlı olsun tayyar bey kazasız belasız kulanın

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Hayırlı olsun tekrar.

Motosikleti
    CB 650 F
    Alıntı MT09_HL8814 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun tayyar bey kazasız belasız kulanın
    Teşekkürler,

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:05 ----------

Alıntı MT09_HL8814 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 ay bekleyen arkadaş alamadı motoru. Bende Emirgan' da oturuyorum. Normalde işe Reşitpaşa tarafından gitmeme rağmen o gün tesadüf sahilden gittim ve daytona' nın onunden gecerken gördüm motoru ve aynı gün gidip aldım. Diğer arkadaş motoru satın alamayınca yeniden depodan cıkartıp vitrine koymuşlar bize nasip oldu. Bende raceblu istiyordum esasında ama raceblu almak için martı beklemem gerekiyordu ve minimum 3 bin tl fazladan odeyecektim. Artık renge menge bakmadan aldım kismet turuncuymuş. Gördükcede hoşuma gitti açıkcası renk olaylarına pek takılan biri değilim zaten
    Toplam 100 Adet mt09 gelicekmiş bildiğim kadarı ile mt07 adet olarak daha çok gelecek dediler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Bu arada motora on cam bakan oldumu hiç. Ben Puig de buldum. Birde ebay ve yabancı bir sitede buldum linkler aşağıda. sehir icinde pek lazım değil ancak uzun yolda ve otoban surusunde lazım olabilir. Bulduğum opsiyonları ekledim aşağıdan bakabilirsinz.

http://www.puigusa.com/tuning-bikes/yamaha-mt-09-2014/windscreen-naked-new-generation/c171en/f1-r121-m4454/
    http://www.puigusa.com/tuning-bikes/yamaha-mt-09-2014/windscreen-rafale/c171en/f1-r279-m4454/
    http://www.ebay.com/itm/191027553971?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p398 4.m1423.l2649
    http://www.mraonline.nl/contents/en-uk/p757_MRA_Kuipruit_Vario_Touring_Yamaha_MT09.html
    Puig ön cam fena değilmiş. Türkiye satıcısı Mototaş görünüyor. Aerodynamic test`te özellikle turing modelin vucuda gelen rüzgarı iyi azalttığı görünüyor. Yamahanın orjinal öncamının performansına da bakmak lazım. Yurt dışından istenecekse beraber isteyebiliriz. Shipping ucuza gelir.

Almanya satıcısı;
    http://www.louis.de/_30dec119483f88b...nr_gr=10008500

Sport Model;

Turing Model;

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Ön camla kesinlikle daha şık durur.Test eden herkes tek kötü kısmın o boşluk olduğunu söylüyor yabancı forumlarda ve tanıtımlarda dış görünüş olarak.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    mt 09 kullanıcıları çok şık bir kombinasyon yazacağım belki uygulamak isteyen olur

-siyah cam
    -ön fara siyah çizilmez amerikan film
    -arka plakalık iptali
    -küçük led sinyaller
    -rizoma aynalar
    -arrow carbon exhaust (yakıt hava karışım ayarı)
    -bmc hava filtresi
    -beyaz jant sticker mt 09 logolu bulunursa çok daha güzel olur.
    -mt 09 logolu radyatör koruma

bunları yapınca motosikletiniz harika olacaktır.

35sdk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09
    Teşekkürler,

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:05 ----------

Puig ön cam fena değilmiş. Türkiye satıcısı Mototaş görünüyor. Aerodynamic test`te özellikle turing modelin vucuda gelen rüzgarı iyi azalttığı görünüyor. Yamahanın orjinal öncamının performansına da bakmak lazım. Yurt dışından istenecekse beraber isteyebiliriz. Shipping ucuza gelir.

Almanya satıcısı;
    http://www.louis.de/_30dec119483f88b...nr_gr=10008500

Sport Model;
    http://www.puigusa.com/imagenes/PUIG17940.jpg

Turing Model;
    http://www.puigusa.com/imagenes/PUIG17943.jpg
    Bence alma ön cam.. Verdiğin linkleri inceledim güzel çalışmışsın tebrikler Nc700s'ime Givi Smoke cam taktırdım yüksekliği aynı bunun kadar valla faydası var ile yok arası bence parasının karşılığını vermiyor. Zaten naked motorda bunlarla uğraşmak çok saçma. Hıı şekil için derseniz yine de taktırmayın motorunuz bu şekilde önden zaten yaratık gibi duruyor bunu bozmayın. Ama bir karar vermek gerekirse orjinal camı en çok yakışanı..

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)