Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    wildwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun 150 chopper

Yorumlarınızı bekliyorum resimlerin devamı gelecek
    [COLOR="Green"][B][I]Gecelerin Gecesi Dolunayli_Gecem
    Çıktığı ini bilmeyen,kaç asırlık kini bilmez.Soyunu,dinini bilmeyen,gün gelir haddini bilmez.[/I][/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    StormlorD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya :( (şimdilik)
    egzostun şekli süper olmuş
    sonradan mı kestirdin? çok şekil durmuş cidden,motoru satamazsam bende kestireyim

Motosikleti
    zealsun 150 chopper
    evet egzozu sonradan kestirdim ama sen kestirecek olursan deliklerin ağzı aşağı baksın bizimki yandan kesik sen öyle kestirirsen daha tok bir ses çıkar
    Çıktığı ini bilmeyen,kaç asırlık kini bilmez.Soyunu,dinini bilmeyen,gün gelir haddini bilmez.[/I][/B][/COLOR]

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    @wild wolf egzos harbi güzel olmuş peki içindeki susturucuları çıkardınmı?

Arkadaşlar malum havalar artık yağışlı motoru yağmurda kullanıyorum ama çamur içinde kaldı motor bu çamurlar nasıl çıkıcak kurudu bide tazikli suylamı çıkar tazikli suyuda herzaman bulamıyoruz illa benzinliğe veya otoparka gitmek lazım ozamanda para alıyorlar varmıdır bir yolu birkaç kez bezle sileyim dedim ama çamurlar motoru çizerdiye silmekten vaz geçtim
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZS 150-19
    Ben de egzosların görüntüsünü çok beğendim (ww)... Yamaha ve Kawasaki nin bazı modellerinde bu tip kesimli egzoslar var ama Honda ve Suzuki modellerinde açık ağız aşağıya bakıyor ,,,, çıkardığı sesi merak ettim, çevreye ve kulağa rahatsızlık vermeyen tok bir ses ise ben de düşüneceğim, bayramda geldiğim zaman görüşebilirsek ,duyarım inşallah sesini.. üçlü çanta ve püsküllerimiz aynı gibi, bende cam yok,,,,, resimler çektim ama kendi bilgisayarım gelince aktaracağım buraya....HERKESE SAYGI VE SELAMLARIMI İLETİRİM..
    O BENİM BONCUĞUM!!!!!!::gleam::

OĞUZ KAĞAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI Er6-N & Yuan 200 Cross
    bence de egzos cok güzel olmuş ama susturucular ne oldu onu çok merak ettim?? resmini bekliyorum han abi!!
    [B][FONT="Times New Roman"][COLOR="DarkRed"]BABAM SAĞOLSUN :) [/COLOR][/FONT][/B]

Motosikleti
    zealsun 150 chopper
    Evet arkadaşlar egzos aşağı baksa daha güzel ses çıkardı ama şimdide süper çıkıyor bana göre ardaşlar ağzı kestirince bütün susturucuları deldirdik uzun yolada gittik ses rahatsız etmiyor ama kaskla sürünce herşey daha iyi (han) umarım cum.tesi burada olursun yoksa pazar günü görüşme imkanımız olmayabilir kazasız sürüşler

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    arkadaşlar geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler.
    Bugün servise gittim.
    işten anlamıyorlar.
    bana dedikleri motorun gevşek vidalarını kontrol ettikleri ve yağı değiştirdikleri.
    yani ilk bakımda bir şey yapmıyorlar.
    sibop ayarı ne olcak dediğimde de 5000 de yapılacağını sölediler.
    benimki şu an 450 de
    yakıt fazla.
    100 civarı.
    her neysae.
    yarın kensdi aldığım yağla servise gidip benim yağı koyduracam.
    sonra da kendi tanıdığım olan eski peugeot servisi motorcu arkadaşa sibop vs ayarlarını yaptıracam.

Dün malum pazar dı.
    motorun her yerini söküp kabloları hallettim.
    elektrik tesisatı manyak oldu.
    yangın sebebi direksiyon kulaklarını kesmem sonucu imiş.

elektrik tesisatını koltuğun altında alarmın bulunduğu yere sigorta kutusu olarak toplamakda fayda var.

başka da şu an için bir durum yok.
    yalnız bundan böle sadece garanti için servise gidip bakım adı altında motora elletmeden baktıracağım.
    diğer türlü eski tamircime motoru yaptırmayı düşünüyorum.

depodan da gelen ses vardı.(benzin deposundan)
    servis anlşamadı ses yok dedi.
    moptorcu arkadaş depoyu sök ve altına şamrel koy hallolur dedi.
    bugün yarın onu da hallederim.

Ayrıca ek taktığım lambalareı görseniz hasta olursunuz.
    sislerin yanına iki lamba daha taktım.
    aynı şekilde elips ve bunlar bisiklet lambası.
    manyak yakıştı.
    3*2=6 ytl ile süper bir görünüm elde ettim.
    !!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

Motosikleti
    zealsun 150 chopper
    muhahha306 sende motorunun resimlerini yüklede meraktan kurtulalım motorunun notunu bizler verelim dimi ama

Motosikleti
    Farların güçsüzlüğünden yakınan arkadaşlara müjdemi isterim
    Bugün motorun farına dikkatli baktığımda renault toros ile aynı fara sahip olduğunu gördüm(far camı çapı neredeyse aynı 1mm daha geniş sadece)
    Biliyorsunuz bizim motorlar 35w/35w lamba kulanıyorlar geceleyin aydınlatma pek iyi olmuyor.Güçlü lamba takmak isteseniz takamıyorsunuz çünkü yuvası çok eski.
    2 seçeneğiniz kalıyor:
    ya far reflektörünü değiştirip güçlü lamba takmak ya da uygun bir far bulup komple değiştirmek.
    ben 2. seçeneği uygun gördüm çünkü:
    H4 tip lambalar 55w/60w oldukları için çok kuvvetli ve acayip ısınıyor,bu yüzden sadece reflektörü değiştirirseniz far camınız plastik olduğu için erime olasılığı çok yüksek.
    Bugün sanayiye gittim ve bir adet renault toros farı aldım (13 ytl) kendi farımı komple söktüm,bizim farın cam çevresinden sadece 1mm daha geniş bir cam'a sahip,kabloları kesip uygun bağlantıyı yaptım,silikonla boşta kalan yerleri doldurdum.
    sonuç:
    selektör yaptığınızda etrafı gündüze çeviren farlar
    benim aldığım lamba biraz dandikti (dandik marka h4 halogen) kısa farı sarı yanıyor ama eskisine göre daha kuvvetli,uzun yaktığınızda ise gerçekten beyaz ışık veriyor.
    montajı çok kolay biraz elektrikten anlıyorsanız gerisi kolay gelecektir
    lamba değişimi artık sadece 2 vidayı söküp reflektör arkasından yayı çıkarıp yenisini takarak oluyor(eski farda reflektör de 3 vida ile sökülüyordu)
    buz beyazı osram alıp takarsam güzel olur diye düşünüyorum.

Önemli not:
    kullanacağınız farın lambası 55w yani aküden ortalama 4,5 amper akım çekecektir 7 amperlik bir akünüzün olduğunu varsayarsanız ve öndeki sis farları da toplam 1,25 amper çektiği için sisleri iptal etmeniz gerekebilir..
    ben sisleri çıkardım (ampulleri söktüm sadece)
    ama 12 amperlik kuru akü takabilirseniz (yan kapağı söktüm fazla yer yok gibi) sisleri de kullanabilirsiniz.
    gerçi sisleri takarakta kullanabilirsiniz ama düşük devirli sürerseniz akünüz pek dayanmayabilir ve sınırda kullanmak zorunda kalırsınız.
    Ha bu arada taktığım farın camı gerçek cam farın önüne elinzii tuttuüunuzda eliniz ısınıyor

Motosikleti
    FAZER 800
    Alıntı wild wolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhahha306 sende motorunun resimlerini yüklede meraktan kurtulalım motorunun notunu bizler verelim dimi ama
    Haklısın kardeş te her pazar motoru komple söküp toplamaktan çekimlere fırsat olmuyor:(
    En kısa zamanda halledecem ama.
    Gözünüz motör görecek

Bu arada daha eksiği var.
    neonları yerleştiremedim daha:(

wild wolf kardeşim canavarın sesini yollayabilcen mi?
    eksozlar süper görünüyor

Motosikleti
    ZS 150-19
    WW... Ben bayram günü öğleden sonra ADANA' dayım ,, ailem ,akrabalarım orda, malum ziyaretler falan ,,uygun olursan 24 ekim SALI görüşelim,,uygun olamazsan planlarını bozma sen hiç, yakın yerdeyiz her zaman görüşebiliriz, yağmurlardan dolayı motorla gelemesem de, hemen her hafta sonu oradayım, memleketim işte çekiyor,, hala MERSİN'e alışamadım... MSN' de hiç yoksun.............

OĞUZ,, resimlere baktım da , motor mu bana yakışmış, ben mi motora daha fazla yakışmışım karar veremedim.. ÇOK YAKINDAAAAAAAAAAAA....BURADA.......(tabi polen bilgisayar kendi bilgisayarımı bir zahmet onarıp geri iade ettiğinde....

Motosikleti
    FAZER 800
    ydanis kardeşim

ön camın bize olcak fiyatı nedir ?

bağlantı elemanı hiç problem değil

kaynak var canavar var

2 adet nikelajlı uzun vida ile iş tamam dır.

gelelim fiyat meselesine?

nası olcek ne hal olcek?

soğuklarda camsız zor oluyor

Bu Arada Arkadaşlar Hepinize şunu Sormak Istiyorum.
    Mod Arkadaşlar Ilgilenirlerse Sevinirim.
    siteyi Açarken çok Problem Yaşiyorum.
    Ayni Sorunu Yaşayan Varmi?
    Bakmayin Mj Attiğima. Bide Bana Sorun.
    sayin Mod Arkadaşlar!!!
    ilgilenirseniz Seviniriz.

Motosikleti
    ZS 150-19
    Muhahha306,,, kardeşim Ydanis kendi kullanmayacaksa sana hediye eder herhalde, satmak da ne,,, hepimiz arkadaşız burda, kaç ytl zaten bu cam (cam bile değil mika), ya da sen Jinlun veya Çelik motor dan alabilirsin , aynı cam zaten,, hatta motor aksesuarı satan yerlerde bizim motora uyacak daha güzel ve fonksiyonel şeyler de var , ben takarsam daha iyi birşey takarım ilerde ama şimdilik camsız daha yakışıklı ... Sitenin açılışı baya zaman alıyor hakkaten, baştan beri öyle, yapılabilecek birşey varsa MOD lar yaparlar umuyorum...herkese selamlar...

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı StormlorD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farların güçsüzlüğünden yakınan arkadaşlara müjdemi isterim
    Bugün motorun farına dikkatli baktığımda renault toros ile aynı fara sahip olduğunu gördüm(far camı çapı neredeyse aynı 1mm daha geniş sadece)
    Biliyorsunuz bizim motorlar 35w/35w lamba kulanıyorlar geceleyin aydınlatma pek iyi olmuyor.Güçlü lamba takmak isteseniz takamıyorsunuz çünkü yuvası çok eski.
    2 seçeneğiniz kalıyor:
    ya far reflektörünü değiştirip güçlü lamba takmak ya da uygun bir far bulup komple değiştirmek.
    ben 2. seçeneği uygun gördüm çünkü:
    H4 tip lambalar 55w/60w oldukları için çok kuvvetli ve acayip ısınıyor,bu yüzden sadece reflektörü değiştirirseniz far camınız plastik olduğu için erime olasılığı çok yüksek.
    Bugün sanayiye gittim ve bir adet renault toros farı aldım (13 ytl) kendi farımı komple söktüm,bizim farın cam çevresinden sadece 1mm daha geniş bir cam'a sahip,kabloları kesip uygun bağlantıyı yaptım,silikonla boşta kalan yerleri doldurdum.
    sonuç:
    selektör yaptığınızda etrafı gündüze çeviren farlar
    benim aldığım lamba biraz dandikti (dandik marka h4 halogen) kısa farı sarı yanıyor ama eskisine göre daha kuvvetli,uzun yaktığınızda ise gerçekten beyaz ışık veriyor.
    montajı çok kolay biraz elektrikten anlıyorsanız gerisi kolay gelecektir
    lamba değişimi artık sadece 2 vidayı söküp reflektör arkasından yayı çıkarıp yenisini takarak oluyor(eski farda reflektör de 3 vida ile sökülüyordu)
    buz beyazı osram alıp takarsam güzel olur diye düşünüyorum.

Önemli not:
    kullanacağınız farın lambası 55w yani aküden ortalama 4,5 amper akım çekecektir 7 amperlik bir akünüzün olduğunu varsayarsanız ve öndeki sis farları da toplam 1,25 amper çektiği için sisleri iptal etmeniz gerekebilir..
    ben sisleri çıkardım (ampulleri söktüm sadece)
    ama 12 amperlik kuru akü takabilirseniz (yan kapağı söktüm fazla yer yok gibi) sisleri de kullanabilirsiniz.
    gerçi sisleri takarakta kullanabilirsiniz ama düşük devirli sürerseniz akünüz pek dayanmayabilir ve sınırda kullanmak zorunda kalırsınız.
    Ha bu arada taktığım farın camı gerçek cam farın önüne elinzii tuttuüunuzda eliniz ısınıyor

kESİNLİKLE aKÜDE 10 Amperin üstüne çıkmayın.Benim ön far 90/100 Watt H4 halojen.Ve Aküm alman yapımı 9 Amper BOSCH marka.Bauhaustan 32 liraya alabilirsiniz.Diyeceksin ki halojeni göbeği sökmeden nasıl monte ettin.Çok basit.Eski badem ampulün açık gri renkli soketini çevirerek sökün.Kalan boş delik senin düşündüğünün aksine halojen takmak için yapılmış.Tek yapman gereken halojenin yukarı ve aşağıya dönük olması gereken kısmını doğru ayarlayıp göbeğe sokmak daha sonra tüm halojenlerde olan 3 tırnağın ikisini pense ile içeriye büküyorsun ve far göbeğindeki tırnakların altına gelecek şekilde kastırıp içeri itiyorsun.Cuk oturuyor.Daha sonra resmini çekip göndereceğim.Far erimiyor merak etmeyin ama amperi emdiği de bir gerçek.Aynı işlemi H4 55watt ampulle de yapabilirsiniz.Tasarruf etmek isteyenler için.Keyfinize göre artık.Ancak unutulmaması gereken nokta kesinlikle 10 amperin üstüne çıkmayın.Konjektöre çok yük biniyor.Şarj dinamonuz bi süre sonra yanacaktır.Ve en önemlisi elektronik ateşleme devreniz yani CDI.Hani şu motorunu basınçlı su ile yıkayıp sol kapağın altındaki beyin denen ateşleme rölesini bozan arkadaşlar hatırlayacaktır.O devre var ya işte onun içinde 7/9 amper yazıyor.Üstüne çıkmayın sırası ile o devreyi,konjektörü ve şarj devresini yakarsınız.Çünkü ne kablolar ne de devreler o ısıyı kaldıracak ölçüde değiller.Aküyü 10 amperin üstüne çıkartıp bugüne kadar hala başlarına bişey gelmemiş arkadaşlar çok şanslılar.Bir an önce amperi düşürmenizi kuvvetle öneriyorum.
    Bu da benim motorum sis farlarını yeni taktım.

Herkese Sevgiler.

TURK01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler oldu olacak şu motor üzerinde de biraz çalışında aynı kasayı 250 cc ye çevirelim Tebrikler size,neler üretiyorsunuz şaşıyorum valla...
    En çok susturucusu çıkartılmış motorun sesini merak ediyorum.

Alıntı TURK01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler oldu olacak şu motor üzerinde de biraz çalışında aynı kasayı 250 cc ye çevirelim Tebrikler size,neler üretiyorsunuz şaşıyorum valla...
    En çok susturucusu çıkartılmış motorun sesini merak ediyorum.
    Arora batmasaydı o da olurdu.Onlarda bizim modelin ynısının 250 CC motoru da var.900 liraya motoru alıp taktırabiliyorsun ama maalesef vergi oranlarında dayanamayan firma ithalatı durdurmuşşş.

Motosikleti
    Alıntı -CRiminAL- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kESİNLİKLE aKÜDE 10 Amperin üstüne çıkmayın.Benim ön far 90/100 Watt H4 halojen.Ve Aküm alman yapımı 9 Amper BOSCH marka.Bauhaustan 32 liraya alabilirsiniz.Diyeceksin ki halojeni göbeği sökmeden nasıl monte ettin.Çok basit.Eski badem ampulün açık gri renkli soketini çevirerek sökün.Kalan boş delik senin düşündüğünün aksine halojen takmak için yapılmış.Tek yapman gereken halojenin yukarı ve aşağıya dönük olması gereken kısmını doğru ayarlayıp göbeğe sokmak daha sonra tüm halojenlerde olan 3 tırnağın ikisini pense ile içeriye büküyorsun ve far göbeğindeki tırnakların altına gelecek şekilde kastırıp içeri itiyorsun.Cuk oturuyor.Daha sonra resmini çekip göndereceğim.Far erimiyor merak etmeyin ama amperi emdiği de bir gerçek.Aynı işlemi H4 55watt ampulle de yapabilirsiniz.Tasarruf etmek isteyenler için.Keyfinize göre artık.Ancak unutulmaması gereken nokta kesinlikle 10 amperin üstüne çıkmayın.Konjektöre çok yük biniyor.Şarj dinamonuz bi süre sonra yanacaktır.Ve en önemlisi elektronik ateşleme devreniz yani CDI.Hani şu motorunu basınçlı su ile yıkayıp sol kapağın altındaki beyin denen ateşleme rölesini bozan arkadaşlar hatırlayacaktır.O devre var ya işte onun içinde 7/9 amper yazıyor.Üstüne çıkmayın sırası ile o devreyi,konjektörü ve şarj devresini yakarsınız.Çünkü ne kablolar ne de devreler o ısıyı kaldıracak ölçüde değiller.Aküyü 10 amperin üstüne çıkartıp bugüne kadar hala başlarına bişey gelmemiş arkadaşlar çok şanslılar.Bir an önce amperi düşürmenizi kuvvetle öneriyorum.
    Bu da benim motorum sis farlarını yeni taktım.
    Herkese Sevgiler.
    Selamlar,
    far ve sisler çok güzel olmuş gerçekten tebrik ederim vallahi
    sıkışık trafikte far camı ısınmıyor mu hiç yahu? bana hiç güven vermedi o plastik cam?
    90/100w baya akım çeker ya (7 amperden fazla) şarj dinamonu zorlamıyor mu hiç?
    ama akün de kaliteliymiş yani bosch olunca
    Bende sırf fara güvenmediğim için gittim harbi far taktım ya iyi mi? ( :
    paylaşımın için çok teşekkürler uyarılarını dikkate alacağım
    Osram'ın beyaz ışığa yakın renk ışık veren h4 lambaları var sanırım onlardan taktın? çok güzel aydınlatıyor.

Alıntı StormlorD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    far ve sisler çok güzel olmuş gerçekten tebrik ederim vallahi
    sıkışık trafikte far camı ısınmıyor mu hiç yahu? bana hiç güven vermedi o plastik cam?
    90/100w baya akım çeker ya (7 amperden fazla) şarj dinamonu zorlamıyor mu hiç?
    ama akün de kaliteliymiş yani bosch olunca
    Bende sırf fara güvenmediğim için gittim harbi far taktım ya iyi mi? ( :
    paylaşımın için çok teşekkürler uyarılarını dikkate alacağım
    Osram'ın beyaz ışığa yakın renk ışık veren h4 lambaları var sanırım onlardan taktın? çok güzel aydınlatıyor.
    Ampullerin yüksek güce sağip olması sadece aküyü zorlar.Şarj dinamosunu akünün amperi zorlar.Böyle bir köprü var.Far ısınıyor evet ama çok değil.Ve uzun süre açık kalınca baya bir bayılıyor bu hafta onu 55 watt halojene düşüreceğim zaten sislerini ikisi toplam 110 watt.Yukarıdaki sisleri de toplam 42 watt yaptım.selektör yapınca halimi sen düşün.
    Aşağıdaki sis farlarına gelince onlar 3 fonksiyonlu parkta iki tane mavi ışık yanıyor kısalarla ise farın çevresinde monte edilmiş mavi neonlar yanıyor.Uzunlarda da 55 wattlık H3 halojenleri yanıyor.Bunlar H4 ten küçük ve soketli.Tamamen beyaz ışık veriyor.Cam olan far kapağı kristalize edilmiş değişik açılardan bakınca renkleniyor.Fiyatı ise sadece 45 lira.montajını koruma demirlerine matkap ile delik açarak yaptım.Elektriği de farın içinden aldım.Yolda kör olma durumlarında bire bir...Tavsiye ederim

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Siteyi açmak için Mozilla'yı deneyin. İnternet Explorerdan daha iyi sonuçlar verdi bende.
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler