Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    storm söktüğüm doru vida da çok sıkışık.
    Her neyse.
    Sabah işe geldim.
    Arkadaşlar bişi akıyo dediler.
    bi baktım benzin.
    yan nikelajlı kapağı söktüm bi baktım benzin filtresi sızdırıyor.
    hortumlardan falan değil kendi üzerinden.
    nerden alcaz ne marka alcaz yenisini?
    hatta resmini koyam da bakın.
    tam işaretli ek yerinden kaçırıyor.

Buyrun arkadaşlar püsküller.
    kendi yapımım

!!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    benim bilgim servisinden bulabilirsin ama çoğu yerdede satılıyor parçacılarda + çokda önemli değilmiş kendi ustam dedi olmasada olur dedi filitrenin bende yok mesela
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZS 150-19
    Merhaba arkadaşlar,, herkes iyidir umarım...! Geçen gün ilk defa yakıt var görünürken yeter deyip devam ettim ama yolda bitti, yedek kısmına cevirdim ama 1-2 km sonra o da bitti Acaba depoya yakıt alırken bu yedek depo da dolmuyor mu?? ya da başka bişey mi yapmak gerekiyor, bu yedek 2 lt değil miydi? Ben o yakıt anahtarını yukarda tutuyorum, ana depodan kullanıyorum,, benzin alırken aşağı falan mı almak lazım yedek de dolsun diye yoksa yedek kendiliğinden doluyor mu???? DEPO TAM BOŞKEN YAKLAŞIK 10 LİTRE BENZİN ALDIM , ŞİMDİ BUNUN 2 LT Sİ YEDEĞE DOLDU MU YOKSA HEPSİ ANA DEPODA MI??? Bizim depo 14 lt + 2 lt yedek di galiba, bu durumda düz hesap 16lt yaklaşık 43 ytl falan yapıyor bu da STORMLORD un hesabına göre km de 100 ykr ,yani 10 km de 1 ytl yakar desek, tam dolu depoyla, 10 x 43ytl = 430 km yapıyor , ortalama 100 km de 3,7 lt demek bu öle mi bunu tam deneyen oldu mu hiç..??
    O BENİM BONCUĞUM!!!!!!::gleam::

StormlorD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya :( (şimdilik)
    Alıntı han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,, herkes iyidir umarım...! Geçen gün ilk defa yakıt var görünürken yeter deyip devam ettim ama yolda bitti, yedek kısmına cevirdim ama 1-2 km sonra o da bitti Acaba depoya yakıt alırken bu yedek depo da dolmuyor mu?? ya da başka bişey mi yapmak gerekiyor, bu yedek 2 lt değil miydi? Ben o yakıt anahtarını yukarda tutuyorum, ana depodan kullanıyorum,, benzin alırken aşağı falan mı almak lazım yedek de dolsun diye yoksa yedek kendiliğinden doluyor mu???? DEPO TAM BOŞKEN YAKLAŞIK 10 LİTRE BENZİN ALDIM , ŞİMDİ BUNUN 2 LT Sİ YEDEĞE DOLDU MU YOKSA HEPSİ ANA DEPODA MI??? Bizim depo 14 lt + 2 lt yedek di galiba, bu durumda düz hesap 16lt yaklaşık 43 ytl falan yapıyor bu da STORMLORD un hesabına göre km de 100 ykr ,yani 10 km de 1 ytl yakar desek, tam dolu depoyla, 10 x 43ytl = 430 km yapıyor , ortalama 100 km de 3,7 lt demek bu öle mi bunu tam deneyen oldu mu hiç..??
    @HAN
    selamlar
    dün depomdaki bütün benzini boşalttım ve benzin vanasını komple söktüm
    bilimsel olrak açıklayabileceğim şey şu:
    kullanma kılavuzunda resimli gösterilen yedek depo ve tam depo şekli yanlış arkadaşlar.
    FUEL yazısı ucundaki ok yukarıya doğru bakarsa "TAM DEPO" konumunda demektir.
    FUEL yazısı ucundaki ok aşağıya doğru bakarsa "REZERVE" konumunda demektir.
    kılavuzdaki resimler tam tersi olması lazım yani
    vanayı söktüğümde vananın içinden depoya doğru bir boru gittiğini gördüm bu hortum ana depodan benzini çekiyor,ana depo konumunda olunca sadece o hortumdan benzin geçebiliyor,hortumun dibinde bir delik daha var oradan benzin geçmiyor(tam depo konumunda tabiki)
    vana rezerve konumuna gelince hem hortumdan hem de hortumun dibindeki yedek depo deliğinden benzin geçiyor.

ayrıca bugün ayaklıklardaki yüksek süratte başlayan titreşimi engelleme yöntemi buldum.
    Tanıdık contacı arkadaşımdan ayaklık cıvatalarına takılacak conta yaptırdım(3mm kalınlığında kauçuk ) ayaklık vidalarını söküp hem önüne hem de arkasına conta taktım ve sıktım. gerçekten de vibrasyon azaldı,artık 80 le giderken ayaklarım titreyip cızırdamıyor
    haftasonu elimdeki fazla contaları da motor kulaklarını söküp ordaki cıvatalar arasına koyup fark olup olmadığını deneyeceğim.resim çekebilirsem de çekeceğim

15YTL ile (rezerveye almadan) yani 5lt benzin ile 175 km yol yaptım 10ykr dan daha düşük bir değer çıkıyor,benim motor 1700km de aslında.rodaj bitince daha da düşeceğine inanıyorum.
    10 LT benzin aldın,rezerveye kadar kullandım hatta rezerveyi de tam benzincinin önüne gelince bitirdin diyelim..benzin koyduğunda 2lt si rezerveye dolar 8lt si de ana depoya,gösterge 8lt lik benzini gösterir kırmızıya gelince rezerve de 2lt benzin kaldı demektir
    önceden sürekli rezerve konumunda gittiğim için 15ytl ile 210 km yapıyordum
    REZERVE deposu depoyu doldurduğunda ilk dolan depo oluyor zaten depo içinde ağzı açık 2. bir depo daha var 2lt kapasiteli.Ben genelde benzin aldıktan sonra ön freni sıkarak depoyu çalkalıyorum bir faydası olur mu bilmiyorum ( :yolda benzinim bitmişti,rezerve konumuna almadan önce birkaç kez çalkaladım depoyu 5-10 km gitti sonra tamamen yolda kaldım rezerveye alınca canvar gibi çalıştı tabiki
    benzini sonuna kadar kullanmamak lazım
    saygılar

Alıntı muhahha306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    storm söktüğüm doru vida da çok sıkışık.
    Her neyse.
    Sabah işe geldim.
    Arkadaşlar bişi akıyo dediler.
    bi baktım benzin.
    yan nikelajlı kapağı söktüm bi baktım benzin filtresi sızdırıyor.
    hortumlardan falan değil kendi üzerinden.
    nerden alcaz ne marka alcaz yenisini?
    hatta resmini koyam da bakın.
    tam işaretli ek yerinden kaçırıyor.
    Buyrun arkadaşlar püsküller.
    kendi yapımım
    geçmiş olsun öncelikle umarım sökebilmişsindir aynanı? ( :
    benzin filtresi çok dandik birşey lipton poşet çay gibi
    yakınlarda sanayi sitesi varsa otomobiller için satılan benzin hortumuna takılan benzin filtrelerinden var,senin filtrenin biraz daha büyüğü ve şeffaf'ı
    bende bosch marka almıştım baktım çok dandik bir filtre üstündeki.
    5ytl ye almıştım şu an motorun üstünde hali hazırda kullanmaktayım.
    illa birebir aynısını alacaksın diye birşey yok aslında dediğim gibi ona benzer birşey de alsan olur,sonuçta basit bir filtre.
    saygılar.

Motosikleti
    FAZER 800
    elcikdeki püsküller kendi yapımım.
    yorumlarınızı bekliyorum

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    muhahha bence güzel ve en önemlisi orijinal olmuş çünkü hazır satılanlar elçiğin tamamını kaplıyor bu daha ilginç durmuş ellerine sağlık
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    merhaba arkadaşlar..bilen vardır bilmeyen vardır diyerek denediğimi bişeyi paylşamak istedim.

alarma bastığınızda dıd dıd diye alarm moduna geçiyor ya motor eğer alarm düğmesini sürekli basarsanız sessiz alarma geçtiğini göreceksiniz.ilk ikide sadece ışıklar yanıyor 3 te deli gibi bağırıyorrr imdaaa ttttttttttttttttttt ...herkese kazasız sürüşler..kış geliyorrrrr

Motosikleti
    ZS 150-19
    Tesekkurler stormlorD, net olarak anladım şimdi,,,her durumda önce rezerve doluyor, sonra ana depo tamam benim benzin göstergesi doğru çalışmıyor o zaman, kırmızı yanmamıştı nerdeyse ceyreğin biraz altındaydı ibre yakıtım bittiğinde sonra biraz sallayınca ben de birkaç km daha gittim hakkaten, çok saol kardeşim Taner_K alarmın senin dediğin gibi bir fonksiyomu varmış gerçekten saol kardeş... Muhahha 306 bu hali de çok şık valla benimkiler tam kavrayan kapalı, öyle de güzel böyle de ne taksan yakışıyor zaten aksesuara elverişli bu prensler, kendi elinden çıkınca daha bir güzel tabi eline sağlık

25 ytl lik benzin aldım 9 lt falan bakalım sondamlaya kadar kaç km yapacağım acaba ( rölantide 1500 devir/dk benim motor, bu yüksek galiba)..?

benim bu konu ile ilgili bir sorum olacak.ben de bir motor almak istiyorum ama henüz karar veremedim.aklımdan 150cc presto geçiyor fiyatı da 2.350 ama bu motoru görünce kafam daha da karıştı.
    size bu konuda bir şey sormak istiyorum.
    bu motorların çekiş gücü hakkında bir bilgisi olan var mı?
    ben motor alırken ilk tercihimi güçten yana kullanmak istiyorum ama tabiki param da sınırlı.
    sizce 150 cc scooter lar mı daha güçlü olur yoksa 150cc cruiser ler mi daha güçlü olur.

wildwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun 150 chopper
    tabiki 150cc cruiser daha güçlü scooterlar bir süre sonra çekişten tamamen düşüyor ben arkadaşımdan biliyorum artık motoru dökülmeye başladı
    [COLOR="Green"][B][I]Gecelerin Gecesi Dolunayli_Gecem
    Çıktığı ini bilmeyen,kaç asırlık kini bilmez.Soyunu,dinini bilmeyen,gün gelir haddini bilmez.[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    FAZER 800
    evet KENYA kardeşim

senin gibi düşündüğüm için kendim yaptım

25 ytl çok para yaw

verilir mi bi suni deri parçasına.

bunnar hakiki deri

saygılar...

sessiz alarm için teşekkürler TANER_K

Motosikleti
    ZS 150-19
    hosgeldin aragon Bizim motorun ağırlığı da 150 lik bir scooter kadar nerdeyse, artısı vitesli oluşu , yani çekişte kontrolün bir kısmı sende olacak, çok atak değil tabiki ama ne beklediğine bağlı bu motor hacminde zaten fazla performans isteme,13 hp falan , ayrıca cruiser bir tarz dır , özellikle istiyorsan al derim ,daha dikkat çekici, ağarbaşlı, aksesuarlı, herkeste olmayan bir şey istiyorsan eğer ben isteyerek seçtim yoksa sırf iki teker olsun , pratik olsun, küçük olsun , şehir trafiğinde daha rahat kullanayım, vitesle debriyajla uğraşmayayım diyorsan,renkli cıvıl cıvıl bir scooter al gitsin , artan parayla da uzun bir süre yakıt alırsın ... sevgiler saygılar kardeşim....

Wild Wolf, hemşerim ben doğma büyüme Adanalıyım ,hayatım orda geçti, 2 yıldır Mersin deyim, yakın da zaten sürekli gidiyorum memleketime, bir hafta sonu bir araya gelelim, kulakları hala kestirmedim, işlerim çok yoğun fırsat olmadı ,senin motosikletini bir göreyim de nerde yaptırdıysan yaptıralım olur mu...? Hem de tanışmış oluruz laflarız biraz saygılar.... OĞUZ, pc' min ana kartı hala istanbuldan gelmemiş sanırım 3-5 gün daha uzayacak bu iş Evde 1 aydır pc kullanamıyorum, meğer ne kadar alışmışız , yokluğu çokkötüymüş,, yakında MSN den görüşürüz....

han kardeş mersinin neresinde oturuyorsun.msn de görüşebiliriz.
    alerhanalp@hotmail.com
    wild wolf seni de beklerim.
    ben uzun yola gitmek için istiyorum benim için şehir içi pek önemli değil.
    aslında sorumu yanlış sordum.uzun yol için 150cc scooter mi daha iyi olur.yoksa 150cc cruiser mi.

adre yanlış oldu
    alperhanalp@hotmail.com

StormlorD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya :( (şimdilik)
    Alıntı han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesekkurler stormlorD, net olarak anladım şimdi,,,her durumda önce rezerve doluyor, sonra ana depo tamam benim benzin göstergesi doğru çalışmıyor o zaman, kırmızı yanmamıştı nerdeyse ceyreğin biraz altındaydı ibre yakıtım bittiğinde sonra biraz sallayınca ben de birkaç km daha gittim hakkaten, çok saol kardeşim Taner_K alarmın senin dediğin gibi bir fonksiyomu varmış gerçekten saol kardeş... Muhahha 306 bu hali de çok şık valla benimkiler tam kavrayan kapalı, öyle de güzel böyle de ne taksan yakışıyor zaten aksesuara elverişli bu prensler, kendi elinden çıkınca daha bir güzel tabi eline sağlık

25 ytl lik benzin aldım 9 lt falan bakalım sondamlaya kadar kaç km yapacağım acaba ( rölantide 1500 devir/dk benim motor, bu yüksek galiba)..?
    rica ederim abi ne demek ( : maksat sorunları paylaşmak zor durumda kalmamak
    bu arada geçen gün 15 ytl benzin aldım 144km yol yaptım depo hala çeyrekte benzin bitmedi 15ytl ile en az 150km yapması lazım zaten de bakalım ne olacak
    alarmımızın sessiz modu var yanlışlıkla birisi değerse 4 defa ışıklar yanıyor,tekrar dokunursa sesli olarak alarm çalmaya başlıyor.
    bu modu açmak için birkaç kez basmak yerine bir defa basıp daha sonra basılı tutuyorsunuz 4 lüler bir kez yanıyor ve sessiz alarm aktif oluyor
    çok gürültülü yerde işe yarıyor gerçekten
    Han kardeş rolanti devrin biraz yüksek 1100-1350 arası yapınca güzel oluyor
    rolantiyi ayarlamak için sağ taraftaki küçük kapağı 2 vida ile sök,düz tornavida giren yeri sağa doğru çevirirsen(motor çalışırken) devir yükseliyor sola doğru çevirince de düşüyor
    motorumu satmayı düşünüyorum maddi nedenlerle :( bi zevkine vararak kullanamadım yav.

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    Aragon yağ soğutması yüzünden uzun yol için tercih edebileceğin bir motosiklet yalnız şunu unutma tüm çinliler bazen ufak tefek sorunlarla başını ağrıtabilir.
    Örnek Benim yağ radyatörümün rekoru gitmişti yuvasında problem vardı. Kızılayın göbeğinde ykm'nin yanında patladı öne ve arkaya resmen yağ boşaldı stop ettim kenara çektim hemen ulustan iki kör tapa bir motor ustasından anahtar takımı ve tabiki motor yağı aldım yağ radyatörünü ve hortumları söküp kör tapa taktım (önce adana servise telefon açtım) az bir vakit kaybına yol açtı birazda üstüm başım yağ oldu. Bozulan radyatörüde adanaya gönderdim.

eğer uzun yolda kullanmak için alıyorsan ya enduro yada crusier tarzı birşey al derim ama senin kişisel tercihin neden hoşlanacağın tamamiyle sana kalmış birşey.

OĞUZ KAĞAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI Er6-N & Yuan 200 Cross
    han abi!! nihayet yağını değiştirttik prensin!! şimdi daha rahat çalışıyor.hissediyorum ama performansında çok değişiklik göremedim..artık biraz daha devirli kullanacağım.tam 750km oldu okulda prens konuşuluyor abi!! bu pazartesi de prensle gideceğim.. ortalığın tozunu attırayım biraz yakında msnde konusuruz abi kendine iyi bak!!!
    [B][FONT="Times New Roman"][COLOR="DarkRed"]BABAM SAĞOLSUN :) [/COLOR][/FONT][/B]

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Selam herkese Cuma günü akşam liseden arkadaşlarımla Sultanahmet'te iftardaydık. Bizim arkadaşlar arasında tek motoru olan ben olduğum için baya bi incelediler motoru üstünde resim falan çektirdiler. Ama sanırım birinin nazarı değdi. Ordan döndükten sonra motoru garajına koyunca baktım ki sol arka sinyalim kırılmış yani oynak olmasını sağlayan o plastik parçaların ilk boğumundan kopmuş. Haliyle aşagı dogru eğilmişti sadece elektriği sağlayan kablo tutuyordu sinyali. Ama hala çalışır vaziyette Bugün sinyali söktüm kablonun geldiği yere ufak uzun bir demir koydum. (( amaç: kırılırsa bile aynı şekliyle kalması )). Sonrada kırılan yeri japon yapıştırcısıyla yapıştırdım. Eskisi kadar sağlam oldu hemde kırılsa bile hala dik duruyo sağa sola düşmeden Keşke resim çekseydim ama unuttum napiim. Herkese keyifli sürüşler...
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

Motosikleti
    FAZER 800
    Arkadaşlar ben de ön koruma camı yok.
    satacak olan varsa alırım

wildwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun 150 chopper
    han biz mersine bir ara arkadaşlarla çok geliyorduk ama artık vakit bulamıyoruz sen adanaya geldiğinde mutlaka görüşmek isterim motorda bazı değişiklikler yaptım beğenirsen sende yaptırırsın en kısa zamanda görüşmek üzere kazasız günler diliyorum herkese
    [COLOR="Green"][B][I]Gecelerin Gecesi Dolunayli_Gecem
    Çıktığı ini bilmeyen,kaç asırlık kini bilmez.Soyunu,dinini bilmeyen,gün gelir haddini bilmez.[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    ZS 150-19
    Selam arkadaşlar,,, Stormlord motoru satacak olmana üzüldüm, ama herşeyin hayırlısı olsun ,,yazdığın tüm açıklamalara teşekkür ederim kardeşim.... şu pc min sorunu giderilirse (bir ana kart 1 ay beklenir mi yahuüstelik bu anakart POLEN den alınmış ). MOTOR parçalarıyla da bu pişkin umursamaz tavırlarıyla ilgilenirlerse vay halimize... yazıklar olsun İnşallah polen bilgisayar sorunumu çözmek lütfunda bulunursa yakında msn den görüşürüz canlarım ,, saygılar sevgiler hepinize......

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler