Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    zealsun zs 150-19
    arkadaşlar mutlaka daha önce bahsi geçmiştir ama zealsuncular olarak istanbulda toplanma birlikte organizasyon yapma geziler düzenleme gibi bir oluşuma girme konusunda herhangi bir girişimci önayak olmadı mı hiç????mesela ben anadolu yakasında kadkoy tarafındayım bana yakın kımse yokmu buralarda ? tanışalım bişyler yapalım,bazen haremden ferıbottan uskudara geçiyorum ferıbot çıkışı gemiden once motorcular iniyo ve birkaç motor yolda ilerlemek cok eğlenceli ve extra güven verici oluyo, bu konuda neler yapabılırız?dedıım gibi böyle olusumlar varsa da benım haberım yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    SElam dostlar ehliyeti alınca motoru tanıma turlarından henüz bir araya gelemedik , 40 yıllık ehliyetli ve usta arkadaşın önerisi ile yavaş yavaş chopper kavramı gereği uygun ayarlamalar tasarımındayız ,örneğin direksiyon mili (furş) nin sağ ve solda dayandığı kulakların bir bölümünün kesilmesiyle dönüşün 2 katı olabileceği önerisi , daha rahat kullanım adına didonun biraz kısaltılması gibi ,bilginize arka amortisörlerin üzerinde 3 ayar kademesi var ancak anahtarı gerekliymiş 2 yada 1 kişiye göre veya kilonuza uygun sürüş rahatlığı için ayarlanabilir ,sağlıcakla...

TURK01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı murat@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar mutlaka daha önce bahsi geçmiştir ama zealsuncular olarak istanbulda toplanma birlikte organizasyon yapma geziler düzenleme gibi bir oluşuma girme konusunda herhangi bir girişimci önayak olmadı mı hiç????mesela ben anadolu yakasında kadkoy tarafındayım bana yakın kımse yokmu buralarda ? tanışalım bişyler yapalım,bazen haremden ferıbottan uskudara geçiyorum ferıbot çıkışı gemiden once motorcular iniyo ve birkaç motor yolda ilerlemek cok eğlenceli ve extra güven verici oluyo, bu konuda neler yapabılırız?dedıım gibi böyle olusumlar varsa da benım haberım yok
    Valla hiç birşeye yanmam da şu forumdan bir Zealsun ekibi çıkarıp,gezemediğimize yanarım.Havanda su dövmüşüz...Neyse yaz bitiyor,Eylül den sonra motorları da garajlara çekeriz zaten...

Alıntı muratdiksöz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SElam dostlar ehliyeti alınca motoru tanıma turlarından henüz bir araya gelemedik , 40 yıllık ehliyetli ve usta arkadaşın önerisi ile yavaş yavaş chopper kavramı gereği uygun ayarlamalar tasarımındayız ,örneğin direksiyon mili (furş) nin sağ ve solda dayandığı kulakların bir bölümünün kesilmesiyle dönüşün 2 katı olabileceği önerisi , daha rahat kullanım adına didonun biraz kısaltılması gibi ,bilginize arka amortisörlerin üzerinde 3 ayar kademesi var ancak anahtarı gerekliymiş 2 yada 1 kişiye göre veya kilonuza uygun sürüş rahatlığı için ayarlanabilir ,sağlıcakla...
    Böyle bir hizmeti merakla bekliyoruz.Türkiye de yanılmıyorsam 1 firma bu hizmeti verebiliyor.O da TT Custom Choppers firması.Fiyatları çok yüksek,epeyce de talepleri var.Umarım sizde böyle bir işe başlarsınız.Hiç olmazsa bizde tanıdık indirimi alırız...

ceash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LEDOV 250 CMX-A
    sen bir organizasyon yap bakalım gelenler belli olur
    GEL DEDİN, GELDİM, ABDURRAMAN ÇAVUŞ

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    TURK01 arkadaşım sözünü ettiğim benim motorla ilgili uyarlamalardı,arkadaşımın ki babası 83 yaşında (allah uzun ömürler versin ) Türkiye' nin ilk motorcularından ve BWM motor ustası ,dolayısıyla yanında yetişen oğluda (ilk yandan vitesli HARLEY ile başlamış) benim gibi sonradan motora geçenlerden çok farklı bilgilere ve birikime sahip olduğundan bizim motorlarla ilgili değerlendirmesi sonucunda önerilerini dikkate alıp daha iyi verim alma adına benimkinde yapabileceğimiz iyileştirmelerdi ,uygulayıp fotografla topiğe eklemek yoksa ticari bir iş gibi anlaşılmasın amaç bilgi paylaşmak ,keşke kandırıp servis açtırabilsem ve özel ustamız olsa nerdeee. Sonuçta bilgimiz hepimiz için karşılıksızca paylaşarak büyürüz .Sağlıcakla ....Eh artık bir araya gelsek iyi olacak tabiiki ...

Alıntı ceash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen bir organizasyon yap bakalım gelenler belli olur
    Düşündüm ki tecrübeliler organizasyon işini bana bırakmaz ama eğer herkesin beklediği bir organizasyon çağrısı ise eğer işte herkesi çağırıyorum:
    Önümüzdeki hafta (2 veya 3 eylül) anadolu yakası Maltepe sahilyolu Migros ta buluşalım.Benim bildiğim Uğurmumcu Aydos orman dinlenme tesisleri var.Orada muhabbet eder,çay içip,birşeyler atıştırabiliriz.Tecrübeliler başka neler yapabiliriz sizde yardımcı olun...

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Herkeze selam
    Arkadaşlar aman çukurlara dikkat edin benim ön saol çataldaki amortisörün keçesinden yag kaçırmaya başladı ne kadar kaçsamda arasıra çukura düşüyorum gerçi ilk aldıgımda çukurlara çok düşüyordum ama bişey olmuyordu belkide o düşmelerin uzun bir süre sonra keçeye zarar verdi servise ugradım 2 bakımıda yapılmadı henüz hepsini sordum 70 ytl dedi servis (2. Bakım) 25 ytl ön takımı 50 den aşagıya sökmüyoruz dedi sonra 70 ytl fiyat çıkarttı el mahkum yaptırıcaz + servise yagı kendimin değiştirdiğimi söyledim bi ara garanti den çıkar falan diye söylemişti önceden dedim sen böle demiştin ama ben beleş tam sentetik yag buldum değiştirdim dedim o da sorun olmaz ben ne için söylüyorum biliyormusun dedi yagı kendi değiştiriyor bakıma gelmiyorlar sonrada arıza olunca neden gelmiyorsun diyorum yagını falan değiştirdim ben ne gerek var falan deyip ahkam kesiyorlar dedi ustada haklı aslında ayarlarını falan kontrol edip 25 ytl kazanmak istiyor neyse bilginiz olsun diye söyledim aman dikkat edin çukurlara başına böle bi olay gelen varsa yazarsa sevinirim

murat abi tşk ler verdiğin bilgiler için ama direksiyonun daha rahat dönmesi belki kötü olabilir agır makina bizimki bir arkadaşım öle demişti ama bende sıkıldım bende kestiricem yada torpileriz biraz

Buluşma işine gelince gerçekten yapalım şöle bi toplantı yaa ist dan kimler katılcak bi isim yazsın herkez bi liste yapalım isminin yanına nerde oturdugunu yazsın vs. hem bilgi olur elimizde
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

ozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600 (2006)
    ya arkadaşlar dün benim motor tam 1999 km'yi gördü sonra durdu :D
    motor hiç çalışmadı allahtan minubüs araba var yükledik arabaya eve getirdim
    buji ateşlemiyo galiba çalışmayınca vurdurdum :(
    en son çare dedim çünkü motoru bi 5 dakikalık ara bi yere parkettim oyadılar mı ne yaptıar boğuldu dedim
    maalesef boğulmamış hiç çalışmadı
    ve hala yağı falan değişmedi :'( gidiyorum ustayı bulamıyorum neyse yağımı kendim değiştirecem yarın
    2 tanede buji alacam arayıp söyleyecem ben değiştiriyorum die
    bide duble up koyacam motora...
    yarın bu işlemlerden sonrasını anlatırım
    O.Z.Y.

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Ozy kardeş geçmiş olsun haberlerini bekliyoruz
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

Motosikleti
    zealsun zs 150-19
    abiler kardeşler bu yazıyı okuyan tüm zealsuncular,gecenlerde ortaya attığım birlikte bişeyler yapalım organizasyonu ile ilgili pek bişy goremedım forumda.ortaya bi teklif koyuyorum ilgilenenler burdan iletişime geçsin benle ya da msnim de yazıyo zaten.teklif su ki eğer ilgisini çeken olursa barısarock a gidelim katılmak isteyenlerle hem güzel bi suruş keyfı yaşarız malum yer sarıyer dolaylarında cunku hem de konserleri dınlerız(ücretsız zaten konserler)bi çok iy6i gruplar olcak konserde, 26-27ağustos yani bu haftasonu.ilgilenenler benımle irtibata geçsin. murataras_878@hotmail.com[/email] msn adresım ve mailim.

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    OZY Durduğun yerde oynayan birileri jikleyi açmış olmasın bir kontrol et

armayada güvenme herifler ankara bayiliğini bırakmışlar nuri usta ücretli servis veriyorum diyor ama açıkçası ustada armaya güvenmiyor bana sorarsan ya ruhi ustayla direk irtibat kur yada motomax'a götür bir baktır motosiklete

ayrıca ilk 400-800 km'de bakımda değişmen gereken yağı 2000 km'mi kullandıysan bunu onlara söyleme garanti kapsamı dışına çıkartırlar adamlara zaten güven olmuyor sözde iki gün diye söz verdikleri benzin pompasını 1 aydır bekliyorum Allahtan ciddi bir arıza yok sadece yedeği kitlemiyor

Motosikleti
    Silverwing 400
    Evet abiler bugün yedek depoya güvendiğim için yolda kaldım. Benzin çok az görünüyodu bende yedek depoya güvenip çıktım geri dönüş yolunda eve 500-600 m kala benzin bitti yedeğe aldım ama gitmedi anlamadım niye oldugunu?? Sebebini bilen biri varmı acep?? Bu arada toplam 328 km yol gitmişim 40 ytllik benzinle buda km'de 12,1 ykr yapıo sanırım biraz fazla ama rodajdan sonra düşer inşallah. Herkese hayırlı ve keyifli sürüşler

Alıntı kenya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet abiler bugün yedek depoya güvendiğim için yolda kaldım. Benzin çok az görünüyodu bende yedek depoya güvenip çıktım geri dönüş yolunda eve 500-600 m kala benzin bitti yedeğe aldım ama gitmedi anlamadım niye oldugunu?? Sebebini bilen biri varmı acep?? Bu arada toplam 328 km yol gitmişim 40 ytllik benzinle buda km'de 12,1 ykr yapıo sanırım biraz fazla ama rodajdan sonra düşer inşallah. Herkese hayırlı ve keyifli sürüşler
    Kullanma klavuzunda benzin alındığında bir süre yedek depo konumuna getirip gitmek gerekiyor diye birşey olduğunu hatırlıyorum.Sanırım bu durumda yedek depo benzinle doluyor.Otoban yolunda benzimin bittikten sonra yaşadığım sefaletin ardından ben artık böyle yapıyorum.
    Bir de klavuzda benzin alındıktan sonra ayak marşı ile motoru çalıştırın şeklinde birşeyle hatırlıyorum.
    Benim anladığım benzin alınca yedek depo dolmuyor,yedek depo konumuna alındığında yedek depo dolmaya başlıyor.

Motosikleti
    Silverwing 400
    TURK01 kardeş ya ben kullanma kılavuzuna tekrar baktım ama öyle bişey yazmıyor ama yinede dediğin şeyi deneyeceğim sağol

ozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600 (2006)
    Selam arkadaşlar yapıklarımı anlatmaya başlayayım
    motorun sağını solunu söktüm tabi resim çekemedim anlatacam :( buji aldım ngk aldım ama pek bakmadım modeline,
    bide yağ aldım 10- 40 castol
    önce bujiyi değiştirdim sonra bastım çalışmadı sonra bide vurdurayım dedim boğuluyo gibi geldi nası boğulur derken karbiratörün motorla arasındaki lastiğin
    karbiratör tarafındaki civataları düşmüş
    ama onu görene kadar ben hava filitresini bile söktüm :D
    2 şer viida attım bi bastım tık aldı ( daha hava filitresini takmadım ses güzeldi )
    sonra topladık motoru yağı değiştirdim
    biraz daha az çekiyo gibi geldi
    rolanti mükemmel oldu bu günde gittim ankaradaki murat işten çıkarılmış sonra motor falan kalmamış 3 tane scoter vardı tek tek söyledim ben yaptım motorumu yaptım dedim garanti muhabbeti ne olacak dedim sen bi parça arızan olursa biz sana temin ederiz dedi. eyv. dedim çıktım
    bu gün bi de kaza atlattım sağdan ağır ağır çıkıyodum solda taksi
    birden ne sinyal başka bişi yatırıyodum motoru ön tekeri sıkmışım 3 kere pompaladım zor durdum : baya bi küfrettim kaçtı ah bi duraydı kask nası madde onu öğrenecekti çakal
    O.Z.Y.

Motosikleti
    zs 150-19
    geçmiş olsun ozy keşke arızayı fotoğraflarıyla anlatsaydın

chkaralama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun zs 150-19
    arkadaşlar ben 5000km gelmiş biri olarak şunları yazabilirim ..önceleri çin malı olduğu için almaktan çekinmiştim biraz araştırma yaptıktan sonra çin mallarına kıyasla alınabilecek bi motor olduğunu düşündüm ve aldım.şimdiye kadar hiç yolda kalmadım ve ciddi hiçbir sorunum olmadı. beni hiç yolda bırakmadı.maaşallahı var hiçbir sabah çalışmama gibi bir sorun yapmadı.bana olan en büyük sorun motoru yıkattığım zaman sinyalin saçmalaması o kadar ... diğer sorunları pek olmadı bi sehpa ayaklığın yayı gevşedi o kadar.. o yüzden motordan çok memnunum .. kesinlikle doğru tercih yapmışım
    ...........KARAALİ.........كاراالط

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    @chkaralama aynen sana katılıyorum bende 3200km deyim hiçbir sorununa rastlamadım maşallahı var bence fiyatı hala çok uygun
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Motosikleti
    zs 150-19
    şu an küçük bir arızam olsada bende gayet memnunum ama abi çok nazara geliyor bu motor

arkadaşlar merhaba benim sağ ön amortisör yağ kaçırıyor ne yapmam lazım garantiden yapıyorlarmı birde benzin gösregem bozuk...
    bilgisi olan arkadaşların dikkatine

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler