Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ceash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LEDOV 250 CMX-A
    bende yarın yağ değiştirecektim repsol alayım paylaşım için teşekkür
    GEL DEDİN, GELDİM, ABDURRAMAN ÇAVUŞ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakanacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys 650 abs 2015
    arkadaşlar
    ben magnatech diyorum nedeni
    suzuki servisindeki abim 35 yıldır bu sektörde ve altınızdaki motor 135bg deil
    ki bu servis suzuki race motorlara dahi bu yağı kullanıyor
    10-40 olması yeterlidir motor için markası onemli deildir
    açın bakın kullanma kılavuzunda yazmaz zaten
    kulaktan dolma işlerle atlamayın hemen
    en güzeli tam sentetiktir ama yuksek performanslı motorlar içindir
    lt si 35-40 ytl den başlar
    magnatec aşınmayı onlediği için sınıfında en kalıtelilerdendir
    castrolun 4-t go yağı da var onu da kullanabilirsiniz
    ama kaite bakımından diğeri derim
    başka ceşitleri de mevcut
    POWER 1 SCOOTER 10W-40
    POWER 1 15W-40
    POWER 1 RACING 2T
    POWER 1 RACING 10W-50
    CASTROL 2T
    deliler ve akıllılar aynı derecede zararsız kişilerdir
    asıl tehlikeliler yarı deli ve yarı akıllılardır..

ceash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LEDOV 250 CMX-A
    ne yapacağız karar verin yoksa ne repsol nede magnetik yarın alıp 10-40 bir yağ değişecem
    GEL DEDİN, GELDİM, ABDURRAMAN ÇAVUŞ

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    hakanacan dostum yag konusunda maalesef senle aynı fikirleri paylaşmıyorum...

Öyle olsa Castrol ve Mobil gibi firmalar Motosiklet yagı diye ayrı bi ürün üretmezlerdi....Arabaların maximum kaç devir motorların maximum kaç devir cevirdiklerini bi hatırla dostum....

Valla ben yazdım yukarda bende bilmiyordum öğrendim araba yağının motorda kullanılması nekadar doğrudur bilmem ama ben yaptığım araştırmadan sonra sadece motor için olan yağları kullanmaya karar verdim castrol magnatec araba yağıdır ama castrol un motor yağlarıda vardır kararsizin niye riske atayımki motorumu.
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Motosikleti
    Artık Yok...
    gugukk yanlış düşünüyorsun araba yada motorsikletin mantığı farklı değildir aynıdır ikiside sonuçda içden yanmalı pistonlu motorlardır ve yağlama etkeni de burda başlar zaten yağlama prensibide ikisinde de aynıdır değişmez firmalar motor siklet için tabiki farklı yağlar üretebilir ama yağın içindeki mühteviyatın o kaar farklı olucağını sanmıyorum sadece pazarlama stratejisinden öteye gidicek bir şey olucağınıda tahmin etmiyorum firmalar her zaman boşlukdaki alanlarıda doldurp burda lider olmak ister buda bence bunan ibaret motorsikler yağını castrol üretmese mobil üretip bu sektörü kapatıcakdı yada başka bir marka tamamen bence pazarlama ile ilgili bence motorda katkı malzemesi kullanmadıkdan sonra firmanın önerdiği ölçüdeki hangi yağı kulanırsan kullan bir sorun çıkarıcağını sanmam tabi kalitelisini kullanırsan daha iyi onların içinde motor koruma üniteleri falanda oluyor.

TURK01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar yağ olarak bence klavuzda ne yazıyorsa onu kullanalım gitsin...
    Forumdaki Zealsun kullanıcıları:Adam gibi servis hizmeti verebilecek bir servis tanımıyormusunuz?Önerisi olan yokmu? Biz bu mala ciddi hizmet alamayacaksak ne diye milyarlarca lira saydık?

Motosikleti
    zealsun zs 150-19
    arkadaşlar ist /anadolu yakasında yıldız bakkal ışıklardan tepe natilius a giden (üsküdar istikameti) yol üzerinde yıldızbakkal ışıkları geçince 100 m ılerde sağda spot motor var.benim motorun ıkıncı bakımı ve cok menmunum.adam işini gerçekten cok sevıyo bakım esnasında yanında durup adamı izleyin hak verırsınız.paranın peşinde değil.güvenilir bi yer .

TURK01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı murat@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ist /anadolu yakasında yıldız bakkal ışıklardan tepe natilius a giden (üsküdar istikameti) yol üzerinde yıldızbakkal ışıkları geçince 100 m ılerde sağda spot motor var.benim motorun ıkıncı bakımı ve cok menmunum.adam işini gerçekten cok sevıyo bakım esnasında yanında durup adamı izleyin hak verırsınız.paranın peşinde değil.güvenilir bi yer .
    Teşekkürler Murat,uygun bir zamanda motoru baktırıcam

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gugukk yanlış düşünüyorsun araba yada motorsikletin mantığı farklı değildir aynıdır ikiside sonuçda içden yanmalı pistonlu motorlardır ve yağlama etkeni de burda başlar zaten yağlama prensibide ikisinde de aynıdır değişmez firmalar motor siklet için tabiki farklı yağlar üretebilir ama yağın içindeki mühteviyatın o kaar farklı olucağını sanmıyorum sadece pazarlama stratejisinden öteye gidicek bir şey olucağınıda tahmin etmiyorum firmalar her zaman boşlukdaki alanlarıda doldurp burda lider olmak ister buda bence bunan ibaret motorsikler yağını castrol üretmese mobil üretip bu sektörü kapatıcakdı yada başka bir marka tamamen bence pazarlama ile ilgili bence motorda katkı malzemesi kullanmadıkdan sonra firmanın önerdiği ölçüdeki hangi yağı kulanırsan kullan bir sorun çıkarıcağını sanmam tabi kalitelisini kullanırsan daha iyi onların içinde motor koruma üniteleri falanda oluyor.

Gugukk'un söyledikleri doğru. İkisi de içten yanmalı ve pistonlu olmasına karşın motosiklette kullanılan yağ piston ve krank'ı yağlarken, aynı zamanda debriyaj ve dişli kutusunu da yağlar. Her motosiklet için böyle olmasa da Zongshen 150-19 için böyle. Dolayısıyla daha zor koşullarda çalışır ve daha çok yıpranır. Üstüne üstlük otomobiller ortalama bir kullanımda 3500-4000 dev/dak ile çalışırken 150 cc'lik bir motor çoğunlukla 6000-7000 dev/dak civarında çalışır. Bu sebeplerden motosiklet yağlarının API standartının yanında JAMO standartlarını da sağlaması gerkiyor. Bu konuda Castrol ve Repsol sitelerinde detaylı bilgiler var, oradan okuyabilirsin.

Ben kendi motorum için Bursa'da 1 litrelik Repsol bulamadığımdan BP 4T 15W-50 tam senteik yağını koydum ve memnunum. Vites geçişleri rahatladı ve motor önceden sanki daha boşluklu çalışıyor gibiydi şimdi daha tok.

Carlitoturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250 (sattı)
    ARk.lar bigün şu Zs 150-19 u görmek istiyorum, aranızda avrupa yakasında ikamet eden varsa, buluşma fırsatı olursa çok sevinirim. Gerçi ben motor aldım ama hala bu motoru merak ediyorum. İstanbul içinde 800 km yaptım hala bi tane ZS ye rastlamadım.
    [FONT="Fixedsys"][I]My mOtO LoVé is indescribablé ..! [/I][/FONT]

OĞUZ KAĞAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI Er6-N & Yuan 200 Cross
    anlaşıldı... yağ konusunda birkaç yağı mix yapıp koymak lazım.. başka çare yok
    [B][FONT="Times New Roman"][COLOR="DarkRed"]BABAM SAĞOLSUN :) [/COLOR][/FONT][/B]

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    Oğuz sevgili kardeşim aman mısır özü, ayçiçek, zeytinyağı gibisinden bir mix karışımı denemede
    hoş şaka bir yana fabrika çıkışı koydukları yağdan daha kaliteli olur herhalde

Motosikleti
    [B][FONT="Times New Roman"][COLOR="DarkRed"]BABAM SAĞOLSUN :) [/COLOR][/FONT][/B]

Motosikleti
    herkes küstü mü birbirine nedendir anlayamadım birden sessizleştik... herkes nerede??????

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Burdayız OĞUZ KAĞAN merak etme Ya ben bişey sorayım: malum ehliyeti kaptık artık geziyoruz ama benim bi sorunum var yolda giderken zıplaya zıplaya gidiyorum. sanik tekerde bişey var oraya gelince zıplıyo sonra tekrar iniyo (( tahminim ön çamurluk tekere çarpıyo )) böyle bi sorun yaşayan var mı ?? Ve de sizce neden böyle oluyo olabilir?? Herkese keyifli sürüşler
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Alıntı kenya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burdayız OĞUZ KAĞAN merak etme Ya ben bişey sorayım: malum ehliyeti kaptık artık geziyoruz ama benim bi sorunum var yolda giderken zıplaya zıplaya gidiyorum. sanik tekerde bişey var oraya gelince zıplıyo sonra tekrar iniyo (( tahminim ön çamurluk tekere çarpıyo )) böyle bi sorun yaşayan var mı ?? Ve de sizce neden böyle oluyo olabilir?? Herkese keyifli sürüşler

Onu anlayabilirsin kenya çamurlukta iz yapmıştır yada lastik aşınmıştır iyice bi kontrol et çok önemli ben serviste görmüştüm çamurlugu delmişti teker aman dikkat et ve bir an önce gider ha bide lastik havaları çok önemli etmediysen yada ettiysende tekrar bi kontrol et bence
    Ehliyetin hayırlı olsun bende yeni aldım...
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

Motosikleti
    herkes ehliyet alımış.. çok süper!! hayırlı olsun! kazasız belasız binin inşallah!! ama ben hala 1bucuk yıl kadar uzaktan bakıyorum olsun.. kaçaklık da güzel heyecanlı oluyor

kenya abi çamurluk bende de sürtüyor ama öyle hoplatacak kadar değil. çok az sürtüyor ama deler mi bilmiyorum. delmez inşallah

arkadaşlar merhaba
    anadolu yakasında iyi bir usta bulamamaktan şikayetçiyim
    tanıdığım ii bir usta zealsun servisi almak için uğraşıor inşallah alır
    bazı arkadaşalrım araba kornası taktı gayet memnunlar trfikte yol verme konusunda bayağı farketmiş siz ne düşünüyorsunuz

Motosikleti
    zs150-19
    Ben hafta sonu Durusu-Balaban köyü civarına yalnız olarak gezi yaptım. Yolda tümseklerde falan sürekli bir tıkırtı sesi geliyordu. Dönüş yolunda ses artınca bir baktım ön çamurluğun üstündeki metal zımbırtının sağ tarafı yerinden çıkmış tekerin üzerinde hemen sağa çektim. Kaynak yerinden atmış. Uğraşırken 2 Transalp'li abi durdu bir yardım lazım mı diye sağolsunlar. Utancımdan yok bi şey hallederim diye gönderdim. Ama öbür taraftan çıkmayınca zar zor sıkıştırdım çamurluğun üstüne. Kontrol edilmesi gereken bir parça. Bu hafta serviste çıkarttıracam onu, gereksiz.

Alıntı kenya adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Sağol august abi bakarım hemen Bu arada tecrübeliler yeniler yakıt sarfiyatlarınız ne durumda?? Ve tahmininizce en az ne kadar yakar km'de?
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler