Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    @murat@ şansına serviste yakınmış ucuz yırtmışsın geçmiş olsun

Arkadaşlar 2 eylülde bursa gezisi olucak toplu olarak gitsekmi ben zaten yalovadayım kesin gidicemde sizleride görmek isterdim açıkçası http://www.motosiklet.net/forum/duyu...sa-gezisi.html
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

murat@ bey ,
    çok geçmiş olsun kendinize dikkat edin.
    iyi günler...
    herşey gönlünüzce olsun...
    Şikayetlerinizi bizimle , memnuniyetinizi çevrenizle paylaşmanız dileğiyle...
    [B]info@polen-tr.com[/B]
    PoLeN MoToR:rendeer:

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    murat@ koptum baba ya
    Koca istanbulda çiviyi nerden buldun be kardeşim.Neyse geçmiş olsun.Yolda giderken olmazdı zaten öyle bişey.Bi süre bıraktığın için inmiş teker.
    Demek ydanisi saklandığı yerde buldun
    Güzel bakalım ayarlayabileceniz mi şu buluşma işini.
    Eskiden Ali At'a bakardı,şimdi kıza..Işık ılık süt içerdi,şimdi Vodka RedBull...
    İpek ipi tutardı,yaaa şimdi ??

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet arkadaşlar nihayet topiğimizin hit sayısı 100.000 i aştı.
    Vatana millete hayırlı uğrulu olsun
    Eskiden Ali At'a bakardı,şimdi kıza..Işık ılık süt içerdi,şimdi Vodka RedBull...
    İpek ipi tutardı,yaaa şimdi ??

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Alıntı -CRiminAL- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar nihayet topiğimizin hit sayısı 100.000 i aştı.
    Vatana millete hayırlı uğrulu olsun
    Evet
    Kendi kendimizi tebrik edelim.
    !!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

ercankarakus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-MAX 400 ABS
    Herkese slm arkadaşlar, uzun süredir konuyu takip ediyorum ama motorum olmadığı için ve alma aşamasına gelmediğim için birşey yazmamıştım.
    Çünkü "motor alicam ne alayım", "o mu iyi bu mu iyi", "motor mu alayım araba mı alayım", "şu motorun artıları eksileri nelerdir" gibi çok gereksiz sorularla konuya katılmak istemedim, bu gibi sorular zaten yeterince sorulmuş. Bende tekrar sormak yerine konuyu baştan sona birkaç kez okudum.
    Neyse geleyim sadede; biliyorum artık yaz bitmek üzere ama ben başlık parasını ancak denkleştirdim ve sizinde sahibi olduunuz bu karakaçandan bi tane almaya iice yeltendim.

Burçin hanımdan aldıım bilgiye göre istanbulda iki mekan varmış bunların satıldığı ümraniye ve beşiktaşta. Başka yer varmıdır diye sormam gereksiz olur heralde
    Alış aşamasında bana yararlı olacak bilgiye ihtiyacım var arkadaşlar.
    "Ne gibi?" derseniz
    mesela pazarlık payı var mıdır, yalwarsam yakarsam yerlere yatsam fiyat değişir mi, fiyatı deiştirme şansım yoksa aksesuarlarda deişiklik yapma şansım var mı, motordan hiç anlamam daha öncede motor kullanmadım, alırken motorun bi taraflarına dikkat etmem gerekir mi, hangi evrakları eksiksiz olarak teslim almam gerekir plaka ruhsat sigorta garanti belgesi vss...... işte bu gibi konularda tecrübelerinize ihtiyacım var arkadaşlar.

parayı denkleştirebilirsem ay sonunda almak istiyorum. yardımlarınızı bekliyorum.

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Öncelikle hoşgeldin arkadaşım ,dilerim kendince en iyi kararı vermişisindir.

Burçin hanımın dediği gibi şu an 2 bayi var ki ben Avrupa yakasında olduğumdan ve Mor motor Burak beyden aldığımdan --serviste Yıldız motor Mehmet usta hemen yanında-bakımlarımı yaptırıyorum- o bayi hakkında bilgiliyim eğer tercihini buradan yana kullanırsan gereken konuda gerektiği kadar zaten Burak bey yapılacağı yapıyor ayrıca alabilme koşullarını birlikte değerlendirip ,eniyi koşullarda sahip olman için elimizden geleni yaparız için rahat olsun,sağlıcakla...

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Merhaba ercankarakus eger ikinci el düşünürsen benim motoruma bakabilirsin

http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4614637

tabi istemeyebilirsin de Her halükarda alacağın motor hayırlı olsun şimdiden
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

Ön fren balatası

Arkadaşlar,

Benim bir sorunum var.

Motoru park ederken, iterken veya çok düşük sürat ile giderken ön tekerlekten bir sürtünme sesi geliyor(hızlıykende geliyordur muhakkak ama ben duymuyorum). Ön frene çok hafif dokununca kesiliyor. Bırakınca tekrar geliyor.

Acaba daha önce karşılaşan varmı böyle bir problemle?

Motosikleti
    @ALTAR fren ile ilgili sorun olabilir bizim bir arkadaştada aynı sorun vardı aylardır ön tekerden sürtünme geliyor diyordu en son servise gitti servisten tekerin bilyesi değişti sorun kalktı belki seninde önterin bilyesi dağılmıştır bir baktır istersen.

Alıntı ALTAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Benim bir sorunum var.

Motoru park ederken, iterken veya çok düşük sürat ile giderken ön tekerlekten bir sürtünme sesi geliyor(hızlıykende geliyordur muhakkak ama ben duymuyorum). Ön frene çok hafif dokununca kesiliyor. Bırakınca tekrar geliyor.

büyülk bi ihtimal balata sürtme sesidir bu da doğaldır zaten sürtmesi lazım
    firene dokunmasan bile öb balatanın hafiten sürtmesi lazım diye biliyorum yanlışsam düzeltin
    eğer başka sebeptense 10-20 km hızla giderken ön firen hafif sıkılı şekilde 100-200 mt. ilerle belki faydası olur...
    ....................[B][COLOR="Red"]LÂL[/COLOR][/B]........................
    [B][COLOR="Sienna"]10. köye doğru yola çıktım
    9. köydekiler size hayırlı tıraşlar...[/COLOR][/B]

ercankarakus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-MAX 400 ABS
    Alıntı muratdiksöz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hoşgeldin arkadaşım ,dilerim kendince en iyi kararı vermişisindir.

Burçin hanımın dediği gibi şu an 2 bayi var ki ben Avrupa yakasında olduğumdan ve Mor motor Burak beyden aldığımdan --serviste Yıldız motor Mehmet usta hemen yanında-bakımlarımı yaptırıyorum- o bayi hakkında bilgiliyim eğer tercihini buradan yana kullanırsan gereken konuda gerektiği kadar zaten Burak bey yapılacağı yapıyor ayrıca alabilme koşullarını birlikte değerlendirip ,eniyi koşullarda sahip olman için elimizden geleni yaparız için rahat olsun,sağlıcakla...
    Dostum mor motorun yerini tarifedebilirmisin bana, ıhlamur dere caddesindeymiş ama neresinde acaba, bugün kuzenle dolaştık oralarda göremedik, hatta meydanda bi zealsun gördük "ahaaaa kuzeennn, bu motoru istiyom benn" dedim, belki de seninkiydi googlemaps ten link versen tam süper olur, yarın fırsat bulursam gider kendileriyle görüşürüm

Alıntı kenya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ercankarakus eger ikinci el düşünürsen benim motoruma bakabilirsin

http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4614637

tabi istemeyebilirsin de Her halükarda alacağın motor hayırlı olsun şimdiden
    Motorun durumu hakkında hakkında bana ayrıntılı bi mesaj atar mısın arkadaşım özelden, aslına bakarsan parayı denkleştirmek için biraz borç almayı düşünüyodum ikinci el alıp borç olayına girmemekde aklımın bi köşesinde var, zahmet olmazsa motorunun değişen parçaları ve tamir gören yerleri ile üzerindeki aksesuarları bana özelden bi mesajla açıkla, (tabi istanbuldaysan)

Yardımlar için teşekkürler

OĞUZ KAĞAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI Er6-N & Yuan 200 Cross
    Arkadaşlar,

Benim bir sorunum var.

ön tekerin yanağı çamurluğa değiyor bende hafiften.arada bir ses yapıyor.alternatif olarak çamurluğa da bakarsan iyi olur abi.
    [B][FONT="Times New Roman"][COLOR="DarkRed"]BABAM SAĞOLSUN :) [/COLOR][/FONT][/B]

Çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Fren sıkılıyken gitme işini bir denedikten sonra, götürüp bir yere baktıracağım.

Bu ön balatanın sökülmesi zormudur?

Baktım, ama bir yol bulamadım. Sanırım, ön tekerlek sökülecek ancak ondan sonra balatalara ulaşılabilecek. Öntekerleği sökersem eğer, kendi başıma yapamayacağım bir ayar bozukluğuna sebep olurmuyum?

Yada kısaca şöyle sorayım: Daha kolay bir yolu varmı ?

Motosikleti
    zs150-19
    Arkadaşlar buluşma durumu varsa ben de katılmak isterim, yalnız kovboy gibi gezmekten sıkıldım.
    Geçenlerde Beylikdüzü'nden Ümraniye İkea'ya Tem'den gittim ve biraz dinlenip döndüm maşallah kara kızım hiç üzmedi beni. Bir de genelde Çatalca köyleri ve civarında dolanıyorum temiz hava mis.

Burçin Hn'dan da yağ radyatör kablosunu temin ettim ne olur olmaz diye, buradan tekrar teşekkür ediyorum ona da.

Görüşmeyle ilgili gelişmeleri bekliyoruz.

Selamlar.

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19

Bu ön balatanın sökülmesi zormudur?

Baktım, ama bir yol bulamadım. Sanırım, ön tekerlek sökülecek ancak ondan sonra balatalara ulaşılabilecek. Öntekerleği sökersem eğer, kendi başıma yapamayacağım bir ayar bozukluğuna sebep olurmuyum?

Yada kısaca şöyle sorayım: Daha kolay bir yolu varmı ?
    Dostum zs 150-19 ön fren balatasına -- calipere bakıyorum diğerlerinden farkı yok ,yani balata değiştirmek için tekerleğin sökülmesi gerekmiyor ,göreceksin 2 adet civata oldukça iri, bağlantıyı sağlıyor onları sökünce yerinden ayrılıp tekerlekle ilintin kalmayacak onuda sökersen zaten balataları göreceksin ama içindeki pistonları geri itmeyi unutma( 2 adet)işkence yardımı ile olabilir işlemi geri yapıp sabitledin mi iş bitti demektir kolay gelsin.

Alıntı august adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar buluşma durumu varsa ben de katılmak isterim, yalnız kovboy gibi gezmekten sıkıldım.
    ..
    Ben her zaman hazırım ancak enaz 1 gün önceden haberim olsun,bu arada murat@ önceden olan sorununu gidermek adına bu ara katılamayacak
    sağlıcakla...

Motosikleti
    Arkadaşlar koltuk işini yaptıran oldumu merak ediyorum aryıca çelik motorun göstergeleri uyuyor denmişti taktıran oldumu fotoları görelim birde far takımını demir far takımı ile değiştirmek istiyorum ama büyük farın içindeki kabloları soketleri nasıl saklarım bilgisi olan varmı?

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar, ya sinyallerim yanmıyor.
    dün motoru yıkadım bizim otoparkta. Önce normal yanıyordu. Sonra çakmadan sürekli yanmaya başladı. Sonra bir ara gene düzeldi. Şimdi tamamen gitti. Nedendir yaa?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Şu kaçmışmış ertesi gün düzelir bende yıkatınca tüm gün iptal oluyor sinyaller merak etme kuruyunca düzelir

schism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    edit: -------------------

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler