Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
22. sayfa BirinciBirinci ... 12202122232432 ... SonuncuSonuncu

Honda CB 125 Ace Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    xman19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Alıntı moonwalk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 1 ay önce aldım bu motoru ve ilk motorum Acemiliğimi bu motorla atıyorum yani ve şuana kadar Allaha şükür bi sorun çıkarmadı gayet memnunum.. Acemiler ve yeni başlayanlar için ideal bi motosiklet.

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin arkadaşım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

Merhaba arkadaşlar;

Ace kullananların bir şey deneyebilirler mi

3. viteste çok düşük devirde hafif rampa aşağı giderken 2. vitese takıp debriyajı 4 saniye tutup çok yavaş bırakın sanjımandan anormal bir ses geliyor mu? Kafama takıldı acaba devir yetmediğinden anlık olarak teker dişliyi ileri itmediğinden olabilir mi acaba? tırrrt diye bir ses

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

Bugün servise gittim ve sorunu motoru ayaklık üzerinde çalıştırıp açıkça gösterdim.Kendiside gördü ve tamam sanjıman sa sanzıman balaysa balata çözeriz dediler.aklımıza takılan motor yağındaki fazlalık var gibi nasıl artabilir diye düşündük.Karbüratör kartel hava borusu varsa oradan şamandıra takılması sonucu kartele benzin vermiş olabilir diye düşündük ve bu yağı bozmuş olabilir dedik. perşembe günü yağı değiştirip kontrol etmeye karar verdik.Perşembe akşamı belli olur gibi ses devam ederse gerçekten bir sorun var demektir. Hadi hayırlısı bakalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    merhaba arkadaslar, CB 125 ACE için yeni ürünümüze linkten ulaşabilirsiniz.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-honda-cb-125-ace-arka-cantalik-demiri-158480793/detay/
    xman19 bunu beğendi.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün arkadaş bunu sürdü bende kendi motorumu sürdüm düzde gidiyoruz 125 km ile peşinden yetişemedim yav! tek kişiyiz hemde nasıl oluyor anlamadım,13,5 hp nerde 8 hp nerde? tvs de manyak tork var, cb125 de fısır fısır hızlanıyor ama deli gidiyor aga

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün arkadaş bunu sürdü bende kendi motorumu sürdüm düzde gidiyoruz 125 km ile peşinden yetişemedim yav! tek kişiyiz hemde nasıl oluyor anlamadım,13,5 hp nerde 8 hp nerde? tvs de manyak tork var, cb125 de fısır fısır hızlanıyor ama deli gidiyor aga
    apache ile cb125e mi yetişemediniz? bence servisinizi değiştirin.
    Osırıs ve Pashapache bunu beğendiler.
    TRANSALP XL700

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apache ile cb125e mi yetişemediniz? bence servisinizi değiştirin.
    Ben kasmadım,motorumu zorlamadım.. redline 1 2 defa girdim,o hep redline gitti 120 km hızla peşindeydim ben ama ben ağırım 90 kg,onu süren arkadaş benden zayıf + dişlilerini kurcalamış. ona 2 kişi binse tıslayarak gider 60 70 geçmez,benim motoruma 2 3 kişi de binse 100 km hızı devirir

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Ben kasmadım,motorumu zorlamadım.. redline 1 2 defa girdim,o hep redline gitti 120 km hızla peşindeydim ben ama ben ağırım 90 kg,onu süren arkadaş benden zayıf + dişlilerini kurcalamış. ona 2 kişi binse tıslayarak gider 60 70 geçmez,benim motoruma 2 3 kişi de binse 100 km hızı devirir
    Bahsettiğiniz 125 e mi yoksa 125 ace mi
    Osırıs bunu beğendi.

Alıntı xman19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz 125 e mi yoksa 125 ace mi
    125 ace den bahsediyorum,açıkçası şaşırdım o kadar hızlı gitmesine daha 3 binde motor. benimki 30 binde
    xman19 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    125 ace den bahsediyorum,açıkçası şaşırdım o kadar hızlı gitmesine daha 3 binde motor. benimki 30 binde
    Nazar değmesin iyi kaçıyormuş.videoya çeksenizde bizde görsek iyi olurdu

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Niye şaşırdın ki?
    Ben kendi gözlerimle gördüm. Hayabusa yetişemedi Ace'ye. Hayabusa'nın sürücüsü yoktu. Yolun kenarında duruyordu.
    Her geçen gün daha iyi rakipleri piyasaya girerken Honda CB 125 Ace'yi hayal dünyamızda yaşatalım...
    sbr ve ENİGMA bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin arkadaşım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

Merhaba arkadaşlar;

Ace kullananların bir şey deneyebilirler mi

3. viteste çok düşük devirde hafif rampa aşağı giderken 2. vitese takıp debriyajı 4 saniye tutup çok yavaş bırakın sanjımandan anormal bir ses geliyor mu? Kafama takıldı acaba devir yetmediğinden anlık olarak teker dişliyi ileri itmediğinden olabilir mi acaba? tırrrt diye bir ses

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

Bugün servise gittim ve sorunu motoru ayaklık üzerinde çalıştırıp açıkça gösterdim.Kendiside gördü ve tamam sanjıman sa sanzıman balaysa balata çözeriz dediler.aklımıza takılan motor yağındaki fazlalık var gibi nasıl artabilir diye düşündük.Karbüratör kartel hava borusu varsa oradan şamandıra takılması sonucu kartele benzin vermiş olabilir diye düşündük ve bu yağı bozmuş olabilir dedik. perşembe günü yağı değiştirip kontrol etmeye karar verdik.Perşembe akşamı belli olur gibi ses devam ederse gerçekten bir sorun var demektir. Hadi hayırlısı bakalım.
    merhaba;
    Öncelikle sorun çok önemli değil gibi gaz verince problem yok fakat kafama takıldı işte.
    servisden motoru aldım sağolsunlar iyi ilgilendiler beraber gezdik denedik fakat sorunum devam ediyor. Hafif rampa aşağı motor devrini düşürüp 3. vitesten 2. vitese takıp debriyajı gaz vermeden yavaşça bırakınca tırt diye ses geliyor (motor devri düşük arka teker rampa aşağı olduğundan ileri itiyor) gaz verirsem hiçbir sorun yok takıntı haline geldi. Test motorunda denedik yapmadı km si düşük olduğundan olabilir dedik 2000 km de bakıma gel motor iyice alışşın tekrar bakalım dediler. Bu şekilde kullanma hafif gaz ver dedi. Ben zaten öyle kullanmıyorum bu şekilde olunca sesinde gelmemesi gerekir, bana başka ace de de olduğunu gösterin tamam deyim yani. Ama motordan memnunum.

Motosikleti
    V-Strom 650
    tvs'nin gösterge tablosu bozuk değilse ace'nin 125 yapmasına şaşırırım açıkçası. motor 105 km'de redline oluyor göstergeye göre. motor düzde 90'dan sonra epey nazlı hızlanıyor. ben yokuş aşağı maksimum 110 gördüm. fazlasını yapsa bile motoru patlatmamak için cesaret edemezdim

merhaba;
    Öncelikle sorun çok önemli değil gibi gaz verince problem yok fakat kafama takıldı işte.
    servisden motoru aldım sağolsunlar iyi ilgilendiler beraber gezdik denedik fakat sorunum devam ediyor. Hafif rampa aşağı motor devrini düşürüp 3. vitesten 2. vitese takıp debriyajı gaz vermeden yavaşça bırakınca tırt diye ses geliyor (motor devri düşük arka teker rampa aşağı olduğundan ileri itiyor) gaz verirsem hiçbir sorun yok takıntı haline geldi. Test motorunda denedik yapmadı km si düşük olduğundan olabilir dedik 2000 km de bakıma gel motor iyice alışşın tekrar bakalım dediler. Bu şekilde kullanma hafif gaz ver dedi. Ben zaten öyle kullanmıyorum bu şekilde olunca sesinde gelmemesi gerekir, bana başka ace de de olduğunu gösterin tamam deyim yani. Ama motordan memnunum.
    ben denedim bende sorun tekrarlanmadı. ace'lerin şanzımanının bazı kullanıcılarda problem yarattığını teslim etmek lazım herhalde
    Osırıs bunu beğendi.

Alıntı byanmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tvs'nin gösterge tablosu bozuk değilse ace'nin 125 yapmasına şaşırırım açıkçası. motor 105 km'de redline oluyor göstergeye göre. motor düzde 90'dan sonra epey nazlı hızlanıyor. ben yokuş aşağı maksimum 110 gördüm. fazlasını yapsa bile motoru patlatmamak için cesaret edemezdim

ben denedim bende sorun tekrarlanmadı. ace'lerin şanzımanının bazı kullanıcılarda problem yarattığını teslim etmek lazım herhalde
    Benim karbüratör diyaframı yırtıkmış + şehir içi tork olsun diye dişlileri kurcalamıştım hava filtresi baya eskimişti onlar serviste yapıldı şuan aynamda göremiyorum bile bakımlı motorun hali başka

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Alıntı byanmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şöyle diyelim;
    Servisimiz honda merkezine motorda sorun olmadığını bildirmiş. Sorun görünmüyor dediler ve gülüyorum
    Bazı formlarda gördüm cbf 150 dede olduğunu okudum. Başka bir honda servisi aynı sorun bazı 125 e lerdede var debriyaj tası ve yaylarda sorun oluyor garantiden değişiyor dedi.

http://cbf150.net/smf/index.php?topic=6840.0

http://cbf150.net/smf/index.php?topic=8138.0

Motosikleti
    V-Strom 650
    sabah işe giderken (arabaylaydım) tem'de g.o.p. civarında siyah bir ace'yi geçtim. sonra hasdal'da trafik tıkanınca o beni geçti

forumdan biri midir merak ettim.

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Ace ye zam gelmiş sitede 3320 tl yazıyor

Motosikleti
    yamaha/ybr125
    Arkadaşlar bende bu motordan almayı düşünüyorum.Bu motoru uzun süreli(uzun süreden kastım tabikide 3 5 ay)kullanan bana tavsiye eder mi artı veye eksi yönleri nelerdir?şu an bende ybr125 var 2005 model onla bi kaza geçirdim şasesi eğrildi ve bi kaç ufak sorunu daha var.motordan soğudum kısacası ve sıfır motorum hiç olmadı 2. elden çok çektim.ayrıca boyum 1.85 kilom 112 kg civarı fiziğimi düşünerek tavsiye ederseniz sevinirim.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    fiziğe göre küçük kalır kelimesini sevmem ama bu harbi kucuk kalabilir cbf150 iyi durur size

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

Arkadaşlar bu motosikletle eğitim aldım diye bunla başlamak istiyorum ama aklım 2011 2012 tvs apache lerede kaçıyor. Acaba 5.000 10.000 deki tvs mi alsam cb 125 ace mi alsam tvs çok daha iyi ve gostergeler vs. teknolojık gozukuyor ama honda yıda seviyorum hergun kafam karışıyor valla

Motosikleti
    yamaha/ybr125
    sağol yorumun için yousuffer ama benim biraz maddi olarak gücüm kısıtlı şuanda sıfır olarak bi tek buna yetiyor gibi bi şey alsam pişman olur muyum acaba kafama takılan o ayrıca evim biraz yokuşlu yolları yokuşlarda çok mu kötüdür bunun performansı çekişi nasıl acaba

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Bitek buna yetiyorsa bunu alın ya 4 vitesmiş felan demeyin honda sonucta hem bana göre cbf 150 den daha iyi gorunus bakımından

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Alıntı a_hmet20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende bu motordan almayı düşünüyorum.Bu motoru uzun süreli(uzun süreden kastım tabikide 3 5 ay)kullanan bana tavsiye eder mi artı veye eksi yönleri nelerdir?şu an bende ybr125 var 2005 model onla bi kaza geçirdim şasesi eğrildi ve bi kaç ufak sorunu daha var.motordan soğudum kısacası ve sıfır motorum hiç olmadı 2. elden çok çektim.ayrıca boyum 1.85 kilom 112 kg civarı fiziğimi düşünerek tavsiye ederseniz sevinirim.
    eğer çok küçük demezseniz yamaha crypton da bakabilirsiniz. 2012 leri 2990tl, 2013 3190tl, 2014 ler 3290 liradan satılıyor şu an.

REKLAM ALANI
22. sayfa BirinciBirinci ... 12202122232432 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)