Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021222331 ... SonuncuSonuncu

Honda CB 125 Ace Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    xman19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Merhaba arkadaşlar bü gün biraz gezinti yaptım 100 km kadar hız denemesi için videoya çektim youtube ye yükledim linki paylaşıyorum 3000-4000 km den sonra biraz daha gideceğini tahmin ediyorum. not: video hafif rampa aşağı çekilmiştir,bakalım beğenecek misiniz?

http://www.youtube.com/watch?v=E_GjqAyyJIs

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilkervirlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    Alıntı xman19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bü gün biraz gezinti yaptım 100 km kadar hız denemesi için videoya çektim youtube ye yükledim linki paylaşıyorum 3000-4000 km den sonra biraz daha gideceğini tahmin ediyorum. not: video hafif rampa aşağı çekilmiştir,bakalım beğenecek misiniz?

Hızın 100 km.nin üzerinde ve tek elle motosiklet sürüyorsun Bence zeki bir insanın yapacağı şey değil.

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Alıntı ilkervirlan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hızın 100 km.nin üzerinde ve tek elle motosiklet sürüyorsun Bence zeki bir insanın yapacağı şey değil.
    Sence motor kullanmak akıllı insan işi mi? Çirkinleşmeye gerek yok
    p356spt bunu beğendi.

ilkervirlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    Sence motor kullanmak akıllı insan işi mi? Çirkinleşmeye gerek yok
    Çirkinleştiğimi düşünüyorsan sana son defa cevap yazıyorum, bir daha da rahatsız etmeyeceğim. Akıllı insan motor kullanır, hem de uzuuun bir süre kullanmak için her türlü tedbiri alır. Kazasız iyi sürüşler dilerim.
    solmyr bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Alıntı ilkervirlan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çirkinleştiğimi düşünüyorsan sana son defa cevap yazıyorum, bir daha da rahatsız etmeyeceğim. Akıllı insan motor kullanır, hem de uzuuun bir süre kullanmak için her türlü tedbiri alır. Kazasız iyi sürüşler dilerim.
    Rahatsızlık olarak algılamadım. Zeki insanın yapacağı şey değil dersen gerizekalı gibi algılanır fakat akıllı insan işi değil dersen farklı anlamlar çıkar. Yazdıklarınıza biraz daha dikkat etmenizi isterim.Biz burada bilgi paylaşımı sağlıyoruz,amacımız saygı içerisinde dostluklarımızı devam ettirmek. Tanımadığımız birisinin bu şekilde cevap vermesi hoş olmadı biraz daha nazik ve kibarca uyarmanız daha iyi olurdu.
    p356spt bunu beğendi.

kask
    kaskk
    kaskkk
    kaskkkk

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Alıntı keremerson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask
    kaskk
    kaskkk
    kaskkkk
    Kask derken? kaskım takılı ben kasksız motor kullanmam

Kask derken? kaskım takılı ben kasksız motor kullanmam
    farkedemedim sanırım. pardon.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Geriden gelip yokuş aşağı yardırmışsın

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Rodaj döneminde böyle yapmayaydın iyiydi

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    motorunu satmayi dusunen var mi

p356spt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 Suzuki GSX 1400
    Merhaba arkadaşlar,

Tecrübelerle kampana frenle disk fren (ön frenden bahsediyorum) arasında gidiş gelişler yapmanının tehlikeli olduğunu kanatine vardım.

Kampana frende dozajlamayla disk fren arasındaki dozajlamada büyük fark var. Disk frene alışan insanın el ayarı bozluyor ve ve disk frenlerde teker kaydırmalara neden oluyor. Kayan ön teker olunca da teklikeli vaziyetler alabiliyor. Benim başıma iki defa geldi.

Ben önlemimi alarak kampana ön frenli motorsiklet kullanmamaya karar verdim, yoksa öpeceğim yeri hafezenallah. Ace'nin sahibi de arkadaş da Nisan sonunda askerden dönüyor hayırlısıyla. Çok beğendiğim ACE defteri de bu şekilde kapanıyor benim için malesef.

Kampana teknolojisine diyeceğim hiç bir şey yok, bazı durumlarda avantajlı olduğunu bile düşünüyorum ama iki teknoloji arasında git gel kaçınılması gereken bir tehlike.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:46 ----------

Unutmadan son olarak başladığım ve yarım kalan yakıt sarfiyatı testini de tamamlamak istiyorum. Ondan sonra bitireyim bari binmeyi, işi yarım bırakmam olmaz şimdi ;)
    xman19 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geriden gelip yokuş aşağı yardırmışsın
    Geriden pek kaptırmadım ama rampa aşağı olduğunu baştan söyledim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj döneminde böyle yapmayaydın iyiydi
    mrb;
    rodaja dikkat ediyorum 500 km yi çok iyi geçirdiğimi düşünüyorum. Hani vardırya sağar açılmasın muhabbeti artık yavaş yavaş sıkıştırma zamanı geldi diye düşünüyorum. Bahsettiğim şıkıştırmalar maximum 1 km gibi fazla zorlamıyorum yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

Alıntı ahriman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunu satmayi dusunen var mi
    Çok düşündük zorlanarak aldık çokta memnunum ve en az 10 sene binerim herhalde

Satmayı düşünen arkadaşlar illaki olacaktır.
    p356spt bunu beğendi.

Motosikleti
    V-Strom 650
    Alıntı p356spt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Tecrübelerle kampana frenle disk fren (ön frenden bahsediyorum) arasında gidiş gelişler yapmanının tehlikeli olduğunu kanatine vardım.

Kampana frende dozajlamayla disk fren arasındaki dozajlamada büyük fark var. Disk frene alışan insanın el ayarı bozluyor ve ve disk frenlerde teker kaydırmalara neden oluyor. Kayan ön teker olunca da teklikeli vaziyetler alabiliyor. Benim başıma iki defa geldi.

Ben önlemimi alarak kampana ön frenli motorsiklet kullanmamaya karar verdim, yoksa öpeceğim yeri hafezenallah. Ace'nin sahibi de arkadaş da Nisan sonunda askerden dönüyor hayırlısıyla. Çok beğendiğim ACE defteri de bu şekilde kapanıyor benim için malesef.

Kampana teknolojisine diyeceğim hiç bir şey yok, bazı durumlarda avantajlı olduğunu bile düşünüyorum ama iki teknoloji arasında git gel kaçınılması gereken bir tehlike.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:46 ----------

Unutmadan son olarak başladığım ve yarım kalan yakıt sarfiyatı testini de tamamlamak istiyorum. Ondan sonra bitireyim bari binmeyi, işi yarım bırakmam olmaz şimdi ;)
    ben de aynı fikirdeyim. benim bu motoru kullanmadan önceki tek tecrübem 3 günlük eğitimde kullandığım cbf 150'den ibaretti. ben de ilk mesajlarımda frenin dozlamasının farklı olduğundan yakınmıştım. o kısacık disk fren tecrübesi bile hemen alışkanlık yapıyor. kampana fren tutmasına tutuyor, ancak disk frene kıyasla manete abanmak gerekiyor. bu kez kampanaya alışmış durumdayım. nitekim sonradan bir kaç yüz metre kullandığım cbr250'de de bocalamıştım sen de hatırlarsın
    bu motoru bu yaz kesin kullanacağım da, önümüzdeki senelerde motoru büyütürüm sanırım. frene alışmadan insan içine çıkmamak lazım. aklımızın bir köşesinde dursun bu
    xman19 bunu beğendi.

p356spt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 Suzuki GSX 1400
    aynen öyle
    Motosiklet A noktasından B noktasına gitmenin en özgür hali

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Arkadaşlar merhaba;

Sahibinden.com da test motorlarını satanlar var bayilikleri mi iptal oldu yoksa başka birşey mi var acaba

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı p356spt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Ön tekeri kilitlemeyi nasıl başardınız ? Ön teker mutlaka disk olmalı. Kampana ısındığı zaman yarı yarıya kayıba uğruyor, eğitimli bir motorcu asla kampana tercih etmez, ön tekere kampana koyanları adam öldürmeye teşebbüsten yargılamak lazım.
    If you want to be happy for a day, Drink; If you want to be happy for a year, Marry; If you want to be happy for a life time, Ride a Motorcycle.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim merak ettiğim şey CB 125 E zaten var.Honda neden böyle bi şeyi piyasaya sürme gereği duydu.Hadi bunu 2000-2500 TL gibi bi fiyatla piayasaya sürse tamam ama CB125 e ile sadece 500 TL gibi bi fiyat farkı var 3100 TL yi veren biraz daha sıkar 3600 e CB 125 E yi alır.Bu CB 125 E nin kötü bir kopyası.Bu zamanda bu trafikte klasik motosikler hariç önde disk fren olamayan bir motosikleti kullanmak cidden Güven Özveri ve Tecrübe ister.Her şeyi geçtim şu civatanın üstüne damlamış boya lekesi de ne.Anacak bu kadar özensizlik olur.Ayrıca internet sitesinde neden CUB modellerin arasına konumuş bu?Bildiğimiz communeter bu.Honda Türkiye'nin hiç bu kadar çok saçmaladığını görmemiştim.
    Çok eski bir mesajı cevaplıyorum ama o cıvatanın üzerine boya damlamamış. O birçok seri üretim yapan fabrikada olduğu gibi cıvatanın sıkıldığını ve uygun torkta olup olmadığının tork anahtarıyla kontrol edildiğinin göstergesidir. Çinli, merdiven altı montajlanmış diğer motorların cıvatalarının dökülmesinin ana sebeplerinden biriside budur. Sadece cıvataları sıkarlar, az ya da çok önemli değildir.
    xman19 bunu beğendi.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    evet test motosikletlerini satanlar var 50 60 kmde vede 500 750 tl aşşşağıya neden acaba bende yazın alıcamda 2. el düşünüyorum bakalım bulamazsam en uygununu almaya calıscam

Motosikleti
    Honda CB 125 ACE
    Yaklaşık 1 ay önce aldım bu motoru ve ilk motorum Acemiliğimi bu motorla atıyorum yani ve şuana kadar Allaha şükür bi sorun çıkarmadı gayet memnunum.. Acemiler ve yeni başlayanlar için ideal bi motosiklet.

REKLAM ALANI
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021222331 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)