Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
24. sayfa BirinciBirinci ... 14222324252634 ... SonuncuSonuncu

Honda CB 125 Ace Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhabalar ben de ace yi bugün az da olsa kullanma şansı yakaladım, konunun tamamını okumadım ama son sayfalarda konuşulanlara çok uzak izlenimler edinmedim. Motorsiklet düz sade öyle ahım şahım bir olayı konforu çok üst seviyede değil ama sağlamlığını çevikliğini çok güzel hissettiriyor.113 kg olması sebebiyle kontrolu çok kolay ben 1,70 boylarında 72 kg biri olarak çok çok rahat kontrol ettim yolda vucudunuzu kullanarak yatırıp kolayca viraj alabiliyorsunuz veya çok kolay zigzaglar çizebiliyorsunuz.Titreşiminden pek memnun kalmadım yüksek hızlarda biraz titrer gibi oldu tabi çin malı hurdalara göre çok çok iyi ne de olsa honda.Debriyajı çok yumuşak kullanımı rahat şehir içinde bile kullanılsa zırt pırt vites değiştirmeyle uğraştırmayarak ikinci viteste sakin sakin gidebilir. Ben cub tarzı bir motorsiklet düşünürken şehir içi ağırlıklı kullanacağım diyerek yola çıktım fakat almışken hafif şehir dışına da götürsün iyi kötü yokuşları kaldırsın 2 kişi rahat ve arkadakinin bir karışlık bir selede oturmayacağı bir motorsiklet olsun diye düşündüm tabi imkanlar kısıtlı o yüzden her modeli değerlendirdim mondial rks kuba kanuni vs vs ve çok iyi anladığımdan değil motor işinde yeniyim ama diğer markaların 3 bin liradan fazla olup da bu motorun yarısı kadar teknolojisi olan başka bir motorları yok. Evet devir saati koymamışlar ama ben yeni olduğum halde hiç gerek duymadım benzin göstergesi yok doğru ama zaten yakmıyor kullandığım motorun sahibi arkadaş 20 liraya 270 km yol yaptığını iddaa etti.Ben cub tarzı bir motorsikletten vazgeçip ace ye karar verdim ve hondanın bu motorsikleti hem kırsal da hem şehirde kullanılabilecek mükkemmel bir çözüm olarak piyasaya sürdüğünü düşünüyorum.Bugün dünya para verilip alınan çin malları 3 ay sonra satılmaya kalktığında yarı parasına bile zor satılıyor. Fakat honda amblemi olduğu yerde neredeyse 2.el motorlar sıfırından daha pahalıya bile satılıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    selmani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xr125
    Arkadaşlar bende bu motorla ilgilenirken yaklasik 2 ay önce tesadüfen Kuba xr125 denk geldi uygun fiyata 0km onu aldim ama daha sonra içimde kalmasin diye ümraniye deki Honda bayine gidip şile yolundan bi samandira yapip yaklasik 1 saat test ettim öncelikle bendeki motor ybr kopyasi herşeyi ayni o yüzden vibrasyon 0 a yakin sadece 6500 devir ile 7500 arasında bir miktar oluyor arastirdim ybr de de ayni.
    Gelelim ACE a ilk basta amortisörleri baya yumuşak geldi özellikle ön amortisör dikkatimi ceken motor cabuk devirleniyordu hizli tepki veriyordu benimkine göre viteslerde ve frenlerde sorun yasamadim yol tutuşu pek hoşuma gitmedi üzerinde Michelin lastik olmasına rağmen. şase de daha küçük geldi neredeyse bisiklet gibi hafifti..
    gelelim can alici noktaya özellikle vibrasyonu merak ediyordum arkadaşlar birbirimizi kandirmayalim her devirde özellikle üst devirlerde vibrasyon var sert titreşim değil ama sivrisinek gibi inceden titriyor rahatsıt etti açıkcası ve hız meselesi özellikle depo üstü çantami yanima alarak gps ile ölçtüm en son 110 u gösterge de gördüm gps 99 gösteriyordu %10 sapma var yani bu sürat de motor kendini kaybediyor göstergeye gore 90 en güzeli.(bilgi test motoru 7bin km civariydi)
    Test den sonra kendi motoruma bindigimde pişman olmadim en büyük nedenleri 5.vites yakit olarak 2.5 litreyi geçmemesi, 6000 devirde yani bagirmadan 80 km(GPS) ile gidiyor olması, yoltutuşu ve titrememesi...

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı cann_er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar ben de ace yi bugün az da olsa kullanma şansı yakaladım, konunun tamamını okumadım ama son sayfalarda konuşulanlara çok uzak izlenimler edinmedim. Motorsiklet düz sade öyle ahım şahım bir olayı konforu çok üst seviyede değil ama sağlamlığını çevikliğini çok güzel hissettiriyor.113 kg olması sebebiyle kontrolu çok kolay ben 1,70 boylarında 72 kg biri olarak çok çok rahat kontrol ettim yolda vucudunuzu kullanarak yatırıp kolayca viraj alabiliyorsunuz veya çok kolay zigzaglar çizebiliyorsunuz.Titreşiminden pek memnun kalmadım yüksek hızlarda biraz titrer gibi oldu tabi çin malı hurdalara göre çok çok iyi ne de olsa honda.Debriyajı çok yumuşak kullanımı rahat şehir içinde bile kullanılsa zırt pırt vites değiştirmeyle uğraştırmayarak ikinci viteste sakin sakin gidebilir. Ben cub tarzı bir motorsiklet düşünürken şehir içi ağırlıklı kullanacağım diyerek yola çıktım fakat almışken hafif şehir dışına da götürsün iyi kötü yokuşları kaldırsın 2 kişi rahat ve arkadakinin bir karışlık bir selede oturmayacağı bir motorsiklet olsun diye düşündüm tabi imkanlar kısıtlı o yüzden her modeli değerlendirdim mondial rks kuba kanuni vs vs ve çok iyi anladığımdan değil motor işinde yeniyim ama diğer markaların 3 bin liradan fazla olup da bu motorun yarısı kadar teknolojisi olan başka bir motorları yok. Evet devir saati koymamışlar ama ben yeni olduğum halde hiç gerek duymadım benzin göstergesi yok doğru ama zaten yakmıyor kullandığım motorun sahibi arkadaş 20 liraya 270 km yol yaptığını iddaa etti.Ben cub tarzı bir motorsikletten vazgeçip ace ye karar verdim ve hondanın bu motorsikleti hem kırsal da hem şehirde kullanılabilecek mükkemmel bir çözüm olarak piyasaya sürdüğünü düşünüyorum.Bugün dünya para verilip alınan çin malları 3 ay sonra satılmaya kalktığında yarı parasına bile zor satılıyor. Fakat honda amblemi olduğu yerde neredeyse 2.el motorlar sıfırından daha pahalıya bile satılıyor.

Çok haklısınız düşük bütçeyle alınacak en iyi motordur

xman19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Alıntı selmani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende bu motorla ilgilenirken yaklasik 2 ay önce tesadüfen Kuba xr125 denk geldi uygun fiyata 0km onu aldim ama daha sonra içimde kalmasin diye ümraniye deki Honda bayine gidip şile yolundan bi samandira yapip yaklasik 1 saat test ettim öncelikle bendeki motor ybr kopyasi herşeyi ayni o yüzden vibrasyon 0 a yakin sadece 6500 devir ile 7500 arasında bir miktar oluyor arastirdim ybr de de ayni.
    Gelelim ACE a ilk basta amortisörleri baya yumuşak geldi özellikle ön amortisör dikkatimi ceken motor cabuk devirleniyordu hizli tepki veriyordu benimkine göre viteslerde ve frenlerde sorun yasamadim yol tutuşu pek hoşuma gitmedi üzerinde Michelin lastik olmasına rağmen. şase de daha küçük geldi neredeyse bisiklet gibi hafifti..

gelelim can alici noktaya özellikle vibrasyonu merak ediyordum arkadaşlar birbirimizi kandirmayalim her devirde özellikle üst devirlerde vibrasyon var sert titreşim değil ama sivrisinek gibi inceden titriyor rahatsıt etti açıkcası ve hız meselesi özellikle depo üstü çantami yanima alarak gps ile ölçtüm en son 110 u gösterge de gördüm gps 99 gösteriyordu %10 sapma var yani bu sürat de motor kendini kaybediyor göstergeye gore 90 en güzeli.(bilgi test motoru 7bin km civariydi)
    Test den sonra kendi motoruma bindigimde pişman olmadim en büyük nedenleri 5.vites yakit olarak 2.5 litreyi geçmemesi, 6000 devirde yani bagirmadan 80 km(GPS) ile gidiyor olması, yoltutuşu ve titrememesi...
    Merhabalar

xr125 almanıza sevindim Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin. Geçen hafta pazar günü Çorum dan Amasya Borabay gezisi düzenledik. gidiş geliş toplamda 315 km. cps le yaptığım kontrolde 100 km hızda 97 gösteriyordu ve aldığım değerler bence normaldi , motorsikletlerimiz benim ace Tahir ağbinin ybr Ümit ağbinin çelik 125 klasik tip ve Şakir kardeşimizin kuba xr125 bu uzun sayılabilecek yolculuğumuzda genellikle %90 tamgaz gitmek zorunda kaldık. Burada anlatmak istediğim diğer motorlarla 20 senelik tecrübem ve birlikte geziler yaptığımız arkadaşlarımızda olduğundan karşılaştırma yapabilecek seviyede ve tarafsız olacak kadar adil bir insanımdır. Gezimizden birde foto ekleyelim fotoğraf ekleyeyim

Şimdi şunu başta söyleyeyim benim motor düzde 90 km hızla giderken çelik 110 km hız gösteriyordu rampa aşağı ybr zaten 130 gördüğü oldu xr125 120 benim motor 110 km hız çelik rampa aşağı hepimizi defalarca geçti şunu söyleyim çelik marka klasik motor başımıza resmen bela oldu rampalara ilk tırmanışımızda ace nin 4 vites olmasından dolayı hepsini geçebildim yanlız benim 4. vitesi tam yemediği yerlerde onlar 5 den 4 e takıp tapagazda hep beni geçtiler hadi ybr ve xr125 tamam da çelik ne oluyor. Gerçi ybr yi de geçtiği yerler çok oldu. Bana sorarsanız aceden memnunmusun diye ben memnunun fakat 140-150 km gibi hızlar yapsa tadından yenmez ama malesef 125 cc hiçbir motor bu hızı yapmıyor.benzin olarak 315 km de 43 tl yakıt yaktım sebebide arkadaşların tam gaz gitmesi idi bana kalsa 60-70 km hızlarda gider 100 km de 2---2,25 lik yakıt yakardım.ama 2.8 le en çok yakıt tüketimi mi yapmış oldum. tabikide 3 motorda benzin aldılar ama ben hiç benzin almadım. Dönüş yolunda xr125 tekleme sorunu yaşadı yağmurdan dolayıda çelik motorunda buji kablosu ıslanması nedeniyle sıkıntılar yaşadık. ybr ve benimkinde tık yoktu.xr 125 kullanan arkadaşın acemi olması ve 700 km olan motoru çok sıkıştırması hiç iyi olmadı. Arkadaşlara defalarca söyledim bu kadar sıkıştırmayalım diye amam kimse dinlemedi. Güzel bir geziydi ama motoru çok sıkıştırdım içim gitti. Ama sağlam motor ve ısınma dan dolayı çekiş sorunu yaşamadım. Fakat motorumdan memnun olmama rağmen düzde ve rampa aşağı tapagazda hiçbirini geçemedim bu bir gerçek yol tutuşu kötüleyen arkadaşların abarttığını düşünüyorum. Titreşimin nedense tam gazda olmadığı anlayamadığım bir konu. Tekrara söylüyorum tarafsız yazıyorum. Keyifli bir gezi oldu ama keşke tapagaz gidilip gelinmese daha iyi olurdu.

cann_er arkadaşım 20 tl ile 270 km yalan buna inan ma sabit 60 km hızla düz yolda 2 litrenin altına belki düşebilir. Ben ş.içi 2 ve 3 viteste sıkıştırmadan 100 km de 2.5 uzunyolda sıkıştırarak 2,5-2.8 arası yaktın hiç 50-60km hız arası kullanmadım ama belki 2 litrenin altına düşebilir

şunu söylebilirim titreşim çinlilere göre çok çok az yol tutuş iyi yakıp bence çok güzel ama 20 tl ile 270 km kadar değil

xr 125 de ön maşa kırılma sorunu, 1 den 2. vitese geçişte boşta kalma sorunu ve akü şarj sorunu olduğunu sende biliyorsun bunların haricinde gidişi ve titreşimsiz olması ben ce güzel .

Hepinize keyifli sürüşler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

Yazım hatalarından dolayı özür dilerim sarjim bitiyor
    YouSuffer, just4techno ve abeciMotoru bunu beğendiler.

Bilgiler için çok teşekkürler...Öncelikle motorsiklet kullanımı aslında çok tehlikeli bir olay.Çünkü en ufak bir kazada dahi canlı tampon olarak görev yapmaktasınız.Ben hiçbir taşıtta 140-150 km hızlara çıkılmasını doğru bulmuyorum ki motorsiklette bu hızlarda 100 küsür kg bir taşıtı kontrol etmek çok zor olsa gerek.Zaten motorsiklet doğayla buluşmak rüzgarı hissetmek özgürlüğe ulaşmak felsefesiyle hareket eder diye düşünüyorum.Bu denli yüksek hızlara çıkıp da kendimizin ve diğer sürücülerin can güvenliğini tehlikeye atmamalıyız.Gezerek görerek hem cebimizi yormadan hem de arabaların kasvetli kasalarına hapsolmadan keyifle aynı zamanda da güvenle motorsiklet kullanmalıyız.Ace konusuna gelince buradan bu motorsikleti almak isteyip de kararsız kalanlara faydalı bilgiler verelim diye düşündüm o yüzden yazdım alacak olan kişiler de artı ve eksilerini buradan öğrenip ona göre karar verirler bence. Yine de eksileri çok da olsa mondial in 100 lük cub tarzı motorsikletinin 2000 lira fiyatının olması başka hiç bir söze gerek bırakmıyor şu anda ace nin sıfır fiyatı 3.320 lira ha diğer markaları kötülemek için söylemiyorum mondial bisan kuba kanuni vs. hepsini inceledim hepsini alıp satan arkadaşlarım var yani honda yamaha vs. dışında bir A firmasının daha iyi özelliklerde aynı fiyata hatta daha düşük fiyata başka bir motoru dahi olsa ben yine honda yamaha suzuki vs gibi ismini kanıtlamış firmalardan şaşmam şu an 4.900 lira sıfır fiyatı olan bir honda scooter a 4000 lira isteyen satıcılar var üstelik motorun km'si arabalarla yarışır halde. Ace yi almak isteyen arkadaşlar hiç başka markalara kafa yormadan alış ve satışın kolaylığını markanın etkisini düşünmeliler bence... keyifli sürüşler diliyorum...

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Alıntı cann_er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgiler için çok teşekkürler...Öncelikle motorsiklet kullanımı aslında çok tehlikeli bir olay.Çünkü en ufak bir kazada dahi canlı tampon olarak görev yapmaktasınız.Ben hiçbir taşıtta 140-150 km hızlara çıkılmasını doğru bulmuyorum ki motorsiklette bu hızlarda 100 küsür kg bir taşıtı kontrol etmek çok zor olsa gerek.Zaten motorsiklet doğayla buluşmak rüzgarı hissetmek özgürlüğe ulaşmak felsefesiyle hareket eder diye düşünüyorum.Bu denli yüksek hızlara çıkıp da kendimizin ve diğer sürücülerin can güvenliğini tehlikeye atmamalıyız.Gezerek görerek hem cebimizi yormadan hem de arabaların kasvetli kasalarına hapsolmadan keyifle aynı zamanda da güvenle motorsiklet kullanmalıyız.Ace konusuna gelince buradan bu motorsikleti almak isteyip de kararsız kalanlara faydalı bilgiler verelim diye düşündüm o yüzden yazdım alacak olan kişiler de artı ve eksilerini buradan öğrenip ona göre karar verirler bence. Yine de eksileri çok da olsa mondial in 100 lük cub tarzı motorsikletinin 2000 lira fiyatının olması başka hiç bir söze gerek bırakmıyor şu anda ace nin sıfır fiyatı 3.320 lira ha diğer markaları kötülemek için söylemiyorum mondial bisan kuba kanuni vs. hepsini inceledim hepsini alıp satan arkadaşlarım var yani honda yamaha vs. dışında bir A firmasının daha iyi özelliklerde aynı fiyata hatta daha düşük fiyata başka bir motoru dahi olsa ben yine honda yamaha suzuki vs gibi ismini kanıtlamış firmalardan şaşmam şu an 4.900 lira sıfır fiyatı olan bir honda scooter a 4000 lira isteyen satıcılar var üstelik motorun km'si arabalarla yarışır halde. Ace yi almak isteyen arkadaşlar hiç başka markalara kafa yormadan alış ve satışın kolaylığını markanın etkisini düşünmeliler bence... keyifli sürüşler diliyorum...

Hızdaki kastım bazı yollarda öyle zamanlar oluyor ki kamyon ve otobüsler seni solluyor bu durum 125 cc geneli için geçerlidir. Kamyonların rüzgarı yüzünden çok kaza yapan arkadaşlarımız oldu o duruma dümemek için en azından onların bizi sollayamayacağı kadar gitseler daha iyi olur diyelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

Gezide arkamızdan araba ile takip eden arkadaşlar tost makinesiyle çekmişler

http://www.youtube.com/watch?v=LkaYqCfC-UQ

1. ybr esd
    2.çelik 125
    3.125 ace
    4. xr125
    YouSuffer bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Merhabalar;

Yukarıdaki yazılarımı okuyanların anlayacakları gibi tarafsız ve adil olarak yazdığım açıkca bellidir, yakıt konusunda testleri tamamladım.Yani sallamasyon rakamlar değildir.

Uzun yol tam gazda maximum 100 km de 2.8 litre
    ş.içi sıkıştırmadan 2 ve 3. viteste 2.5
    sakin kullanım karma 2.25 litre

son olarak uzun yolda aldığım değer biraz komik gelecek anlatayım. çoğumuz bilir testlerde 1 litreyle 60km civarı yatığı söylenir. Ben ise 50-60 km hızlarda 100 km de 2 litrenin altına düşebileceğini söylemiştim.
    Bugün yaptıklarımı yazayım;

Depodaki benzini hortumu çıkarıp yedek dahil depo kapağından üfleyerek hortumdan boşalttım zaten fazla benzin yoktu yarım litreden biraz fazla çıktı onu yanıma aldım. shell den 4930 dan 5 tl lik benzin adım ve ilçeye 55 km lik yola koyuldum. yol inişli çıkışlı ve rüzgar vardı. aldığım kararla 4 viteste 50-55 km hızda hiç sapmadan seyrettim. memlekete vardım ve 2 defa sanayi tarafına düz yolda devam ettim ve 65. km de benzin bitti. yanımdaki pet şişedeki benzini koydum.

en az yakıt 100 km de 1.53 litre ama 4. viteste 50-55 km hızlarda seyrede bilirsen. ben bu kadar yavaş gidemem sadece denemek içindi. Bir kez daha doğru motor aldığıma karar verdim. 1km de 7.6 kuruş yakmış çok komik bir rakam.

Motosikleti
    XJ6N
    Benzinin bu kadar pahalı oldugu ülkede ulaşım için en iyi motorlardan biri

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzinin bu kadar pahalı oldugu ülkede ulaşım için en iyi motorlardan biri
    Aynen öyle kardeşim

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    Bende Artık bir Honda CB ACE 125 Kullanıcısıyım Sıfır aldım Biraz da ucuz olsun diye 2013 modelini aldık

rodaj da basmamaya çalışıyorum ama bi sefere mahsus tek kişi düz yolda 100 gördüm

tabi 3. gün benzin hortumunu bazı arkadaşlar kesmiş ona canım çok sıkıldı onu yaptırcam
    Ön Frenden ses geliyor tıs tıs diye yağlanması gerekiyor herhalde onu yaptırcam

Motorun tek eksik yönü yakıt göstergesi

Onun dışında her yere gidebilirsiniz yani piknik vs.

uzun yol yapılabilir fakat dura kalka yapılabilir benim görüşlerim bunlar yalnışım varsa düzeltin

önerilerinizi bekliyorum
    xman19 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Alıntı EverHarD* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Artık bir Honda CB ACE 125 Kullanıcısıyım Sıfır aldım Biraz da ucuz olsun diye 2013 modelini aldık

rodaj da basmamaya çalışıyorum ama bi sefere mahsus tek kişi düz yolda 100 gördüm

tabi 3. gün benzin hortumunu bazı arkadaşlar kesmiş ona canım çok sıkıldı onu yaptırcam
    Ön Frenden ses geliyor tıs tıs diye yağlanması gerekiyor herhalde onu yaptırcam

Motorun tek eksik yönü yakıt göstergesi

Onun dışında her yere gidebilirsiniz yani piknik vs.

uzun yol yapılabilir fakat dura kalka yapılabilir benim görüşlerim bunlar yalnışım varsa düzeltin

önerilerinizi bekliyorum
    Arkadaşım hayırlı uğurlu olsun.

Ön firen ve yakıt hortumu basit şeyler kafana takma, gezinti olarak geçen hafta gittiğim yollarda dağ tepe dolaştım cross kadar olmasa bile gücü ve yerden yüksekliği çok çok iyi.
    Uzun yol konusunda yanılıyorsun bakımlı olan her dört zamanlı motorsikletle durmadan uzun yol yapabilirsin kaldiki ace ile ben 150km tam gaz gittim yukarıdaki yazılarımı okursan daha iyi anlayabilirsin. Sen üzerinde durabilirsen benzin bitene kadar gidebilirsin hiç şüphen olmasın.

Rodajda çok sıkıştırma,zamanında yağını değiştir,1000 ve 4000 km bakımını serviste yaptır bakımdan anlıyorsan birdaha servise gitme derim. Boşuna para harcama sorun yaşanacak motor olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.

yakıt konusunu yukarıda önceki yazılarımda detaylı anlattım.

Kazasız keyifli sürüşler dilerim.

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    Görüşleriniz için teşekkür ederim
    Alıntı xman19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım hayırlı uğurlu olsun.

Ön firen ve yakıt hortumu basit şeyler kafana takma, gezinti olarak geçen hafta gittiğim yollarda dağ tepe dolaştım cross kadar olmasa bile gücü ve yerden yüksekliği çok çok iyi.
    Uzun yol konusunda yanılıyorsun bakımlı olan her dört zamanlı motorsikletle durmadan uzun yol yapabilirsin kaldiki ace ile ben 150km tam gaz gittim yukarıdaki yazılarımı okursan daha iyi anlayabilirsin. Sen üzerinde durabilirsen benzin bitene kadar gidebilirsin hiç şüphen olmasın.

Rodajda çok sıkıştırma,zamanında yağını değiştir,1000 ve 4000 km bakımını serviste yaptır bakımdan anlıyorsan birdaha servise gitme derim. Boşuna para harcama sorun yaşanacak motor olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.

yakıt konusunu yukarıda önceki yazılarımda detaylı anlattım.

Kazasız keyifli sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Honda CB 125 ACE
    Selam arkadaşlar,

Geçen gün motorumun anahtarını motorun üzerinde unutmuşum. Dün gittiğimde anahtarı üzerinde bulamadım ve direksiyonu kilitli değildi. Kilitlemeden bırakmam normalde. Sordum ama kimseden de olumlu cevap alamadım. Motorum demir ayaklıklara kilitli duruyordu. Motorun anahtarı art niyetli birinin eline geçmiş olabilir. Ne yapabilirim sizce? Tahmini masrafı ne olur?

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    çin sitelerinde komple takım var fakat getirmek biraz maharet ister.Servise sor derim getirmesi ve değişmi ne kadar tutuyor. Takım halinde kontak depo ve kask anahtarı diye biliyorum
    uurum bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB 125 ACE
    Teşekkür ederim, yarın fırsat bulursam bir servise sorayım.

Arkadaşlar lastikleri değişmeyi düşünüyorum ama ne civardadır fiyatlar? Güvensiz hissetiriyor üstündeki lastikler, gıcır gıcır sesler geliyor dönüşlerde.

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Alıntı ^adm^ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar lastikleri değişmeyi düşünüyorum ama ne civardadır fiyatlar? Güvensiz hissetiriyor üstündeki lastikler, gıcır gıcır sesler geliyor dönüşlerde.
    15. sayfanın sonunda byanmaz arkadaşımız faturayı eklemişti bakabilirsin

Motosikleti
    Honda CB 125 ACE
    Alıntı ^adm^ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana da o sesler güven veriyor. Lastikleri yumuşak. O sesin gelmesinin nedeni de bence yumuşaklığından. Yola yapışıyor. Yol tutuş olarak bir sıkıntı yaşamadım, memnunum o yüzden tavsiye etmem.

Ayrıca güvensiz hissettirmesi de bence kötü değil. Daha temkinli, daha kontrollü olursunuz. Fazla güven tehlikeli olabiliyor motorsiklette.

Motosikleti
    XJ6N
    Merhaba uzun vadelı kredıden nerdeyse vazgeçtıgımden cbr 125 r dan aceye donmeyı dusunuyorum, tabi bide daha dusuk oldugundan daha az risk almak ıstıyorum cunku biri yuzunden hayatım değişti neyse,

bir sorum var max kaç hız yapabılıyorsunuz zorlama manasında degıl yanı yolda sehırarasında sıkıntı olurmu?
    İstanbul avr. izmire veya aydın sökeye gidip gelinir mi ? 2 haftada 1 otobusle gıdıp gelıyorum yolu eger alırsam böyle birşey sorun cıkarırmı yada yol ne kadar surer? otobusden daha ucuza gıderım sanırım 100 kmde 2.5 2.6 gıbı bı yakıt yakar dıye tahmın edıyorum

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    sıkıştırmadan 80-90 hız ideal,yakıtta senin dediğin gibi olur.
    Rampalarda her motor gibi biraz düşebilir.
    Az çok beni tanımışsındır. 4 zamanlı bakımlı her motorla bahsettiğin uzun yol yapılır bana güven kaldıki ace.
    Ama şunu unutma yolda giderken şu motor beni geçti 110 km hızı geçmiyor gibi düşüncelere kapılacaksan alma derim.
    Güvnebileceğin motor istiyorsan uzun yoldan korkmana gerek yok , ace bu sınıfta fazlasıyla iyi.
    Yukarıda yazılarda kıyaslamalarımı okumuşsundur.
    Süre olarak ne desem yalan olur senin molalarına bağlı,yolda 80-90 gideyim dersen ortalama saatte 75-80 km yol alırsın. 125 cc sınıfında günlük 500 km yol insanı yoruyor.
    Son olarak benden sana tavsiye az km de 2. el alman boşuna sıfıra para verme. 400-800 km de bir sürü motor var satanların çoğuda hız olarak diğer motorlarla kıyasladığındandır.
    Benim gibi 5 tl ile 65km yol yapsalardı inan satmazlardı ve yeni alacakları 125 cc lerin çoğu fazla yakacak ve pişman olacaklar.

yazım için özür dileriiim bilgisayarda sorun var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:40 ----------

bahsettiğin yolu günübirlik gidip gelmeyi düşünmüyorsundur umarım, motor gider de sen dayanamazsın çünkü yolda ortalama 120-150 km hızla seyredebilsen sorun olmaz ama bu hızı bizim 125 cc ler yapmıyor. hani 1 kerelik gidilir gelinir ama 2 haftada bir aynı yolu yaparsan senin hoşafın çıkar.
    Yani cuma akşam çıksan sabaha Sökede sin diyelim akşama kadar uyur akşam zor kalkarsın, pazar sabahıda yola çıkıcan akşama İstanbul da olacaksın
    gittiğine gidecene pişman olursun 600-700 km uzun bir yol ama 2-3 gün kalıyorsan sorun olmaz.

REKLAM ALANI
24. sayfa BirinciBirinci ... 14222324252634 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)