Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Kanuni Leopard Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    komançi1478 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni leopart 150
    evet gerçeketen sıfır titreşim abartmıyorum 150 cc sınıfında her açıdan tatminkar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:15 ----------

mt konu başlığını bulamıyorum aramaya yazıncada çıkmıyor ancak gooğle arama motoruna yazarak buluyorum yardım lütfen
    cesaretin yoksa!!!!!seyret

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    lifan kp 150
    Slm arkadaşlar bende bu motordan almayı düşünüyorum istbul avcılar yakınlarında olan kimse var mı yakından bir bakayım

video da titeşim yok havası vermeye çalışmış acaba doğrumu kullanan arkadaşlar cevap verebilirmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:31 ----------

fikri olan yokmu

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Üzerindeki motor CBF150 motoru. Titreşim yoktur ki kullanan arkadaşlar da aynı şeyi söylüyorlar.

titreşim için sadece motor değil şasede önemli

bu çakma cbf150 daha başka alıp kullanan yokmu yorum yapacak

Motosikleti
    pulsar ns200
    motor güzel uygun bir fiyata bulur iseniz kaçırmayın yakıtı az sürüşü konforlu yormuyor fakat hız beklentiniz olmasın 650km dir kullanıyorum

Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    1 hafta önce motoru sattım, deneyimlerimi paylaşmak istedim sizlerle,
    motor genel olarak gayet güzel , honda cbf 150ye çok yakın , şasesi dreksiyonu açısından bana hondadan daha rahat geldi,
    fakat göstergesi sürekli arıza veriyor , uzun kısa far ayarı çok kötü uzunlar gökyüzünü gösteriyor,
    tazikli suyla yıkadığım zaman hava filtresine su kaçırıyor , haliyle su girince performans yerlebir oluyor,
    1-2-3. vitesler harika toparlayıp seri şekilde hızlanıyor , max.hız 115 gördüm çok zorlayarak ,
    bu motorun en ideal rahat rahat gidileceği hız 80km , dik rampalarda 50km , 2 kişi*90kg yük ile
    beni hız açısında ve rampalardaki performansı kesmedi bu yüzden sattım.
    sakin biriyseniz yüksek performans beklemiyorsanız rahat ve tip olarakta on numara bir motor karar sizin,
    motoru sıkıştırmazsanız titresimde yok
    nokiaxxx bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    Merhaba arkadaşlar motorum hakkında size ARTI ve EKSİ yönleri başlıkları altında bilgi vereyim hemde forum canlanmış olur.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

EKSİ YÖNLERİ
    1- orjinal lastikler vasat, değiştirin (ben değiştirdim motorun gidişi değişti)
    2- ön çamurluk biraz fazla su sıçratıyor (çoğu motorda standart durum)
    3- ön cam seçeneği iyi olabilirdi.
    4- yetkili servisleri beş para etmez. ama yedek parça hizmetleri ve garanti süreçleri çok iyi işliyor. Kanuni yedek parça.com sitesinden istediğiniz yedek parçayı satın alabiliyorsunuz. Sattıkları malların arkasında duruyorlar en azından.

ARTI YÖNLERİ
    1- yakıtı çok ekonomik, kullanıma bağlı olarak 100 km de 2.2 lt ile 2.7 litre arasında değişiyor.
    2- titreşim çok az düzeyde
    3- kullanımı çok rahat ve çok kıvrak motor, sağa ve sola dönüş açısı en fazla olan motorlardan birisi diyebilirim.
    4- arka amortisörler çok konforlu Mercedes otobüste gider gibi gidiyorsunuz
    5- farlara kötü diyenler olmuş, ama farın arka tarafında gidonu sola yatırınca yıldız vida başı göreceksiniz. yıldız tornavida ile ayarlarsanız farlarınız artık apartmanları aydınlatmaz ayrıca ben 6000k xenon taktırdım. orj ampule göre görüş mesafesi ve netliği %80 kadar arttı. yanına 2 adet te power led sis farı bağladım, gece sürüşlerim çok çok rahatladı.
    6- dijital gösterge ve ön konsol çok kullanışlı herşey var, (yakıt miktarı-vites göstergesi-devir saati-dijital hız-saat-dijital km sayacı) park ve farları ayrı ayrı yakabiliyorsunuz, sol elde uzun kısa ve hemen önünde çok kullanışlı olan sellektör tuşu var.
    7- oturuş pozisyonu çok rahat yormuyor
    8- hız olarak en fazla dijital göstergede 129 km/h gördüm. Gps ile test ettim onayladım. Uzun yolda satit 90-95 ile titreşimsiz seyahat edebiliyorsunuz.
    9- vites geçişleri çok rahat - frenler oldukça iyi tutuyor. ön disk arka kampana.
    10- motora orjinal yuasa 8 amper akü koymuşlar ve bujiler buji kabloları ngk. oldukça başarılı seçimler.
    11- yan ayak ve orta sehpa standart ve işgörüyor. arka çanta demiri oldukça kullanışlı. ben yan çanta demiri monte ettim çokta güzel oldu.
    12- Motor-silindir-üst kapak-piston mekanik aksam honda cbf 150 ile birebir aynı, malzeme ve parça kalitesi üst düzeyde. Sorun çıkartmayacak bir motor.
    13- 1.2.3. vitesleri çok iyi hızlanıyor, 4. vites aralığı oldukça uzun yani 4. viteste 40 ile gidebiliyorsunuz yine vites değiştirmeden aynı viteste 100-105 km/hıza çıkmak mümkün. 5. vites ise tam bir ekonomi vitesi 5. viteste hızınızı sabit 90 da tutup, rahat rahat istediğiniz yere gidersiniz.

motorun pek bir eksi yanı yok, olanlarıda yukarıda belirttim alan arkadaşlar mutlaka lastiğe dikkat etsin. Acemi iseniz orj lastiklerle yağmurda karda kayıp düşersiniz. Ben daha önce pegaso 650 kullanıyordum. maddi ihtiyaçtan onu satıp bu motoru aldım, Almadan önce baya araştırdım ve karar verdim. İçimdeki enduro sevgisinden dolayı leopard ı küçük enduro yaptım :D ancak şimdi yine cc yükselteceğim, motorumu satarsam inş yine bir enduro düşünüyorum.
    İster sıfır ister 2. el bu motoru alan arkadaş pişman olmaz.
    sadi81 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    Motoruma uyguladığım yeni led sis farı takımım
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

sadi81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni leopart
    S. A. Dijital göstergenin soket bağlantısını foto atarmısın benim göstergenin Kablolarını komple sökmüşler kolay gelsin

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler