Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    K&N nin daha az yaktırması gerekir.. motor daha çok hava alıp daha az yakıtı yollaması lazım.. gerçi ters tepkide verebilir zengine geçebilir karışımda..

Bi yanlışlık var, bence çok yaktırması gerek =)
    Karadeniz - Giresun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    mantıken motorun daha çok hava emilimi sağlayarak yakıtın yakılmasında maksimum oranda oksijen kullanılması gerekir.. yakıt maksimum oksijenle ateşlenir bu daha az yakıt daha çok hava demektir. ama akıllı beyinli araçlarda alt devirlerde ölme olduğu için direk zengin karışıma atar.. eski nesillerde böyle olmazdı sadece alt devirlerde bayılırdı..

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    mantıken motorun daha çok hava emilimi sağlayarak yakıtın yakılmasında maksimum oranda oksijen kullanılması gerekir.. yakıt maksimum oksijenle ateşlenir bu daha az yakıt daha çok hava demektir. ama akıllı beyinli araçlarda alt devirlerde ölme olduğu için direk zengin karışıma atar.. eski nesillerde böyle olmazdı sadece alt devirlerde bayılırdı..
    Benimkinde çoğalıyor sanırım, birde lastik ebatlarım farklı, arka lastik 150-70 değil 160-60 bnende. yani daha küçük ama daha geniş. bu da etiler diye düşnüyorum
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    [IMG][/IMG]

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Ninja 250ye 8 yaktıran nasıl yaktırdı sormak lazım
    Ninja 140-170 @rası 5. 3 yakıyor

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Sym wolf evet az yakıyor ve uzun ömürlü ama naked sonuçta ss seven birine göre değil malzeme kaliteside iyi ancak titreşim var bende cbr250 varken arkadaşta wolf almıştı iki motoruda kullandım cbr dan yakıt tüketimi az ancak yedek parçası çok pahalıydı şuan durum ne bilmiyorum honda ile kıyasla arada çok fark vardı birde ikinci el piyasası zayıf olduğundan ben cbr almıştım. Cbr da da titreşim var sonuçta tek silindir ama wolf te titreşim daha fazla özellikle ayak peglerinde!! Şimdi tekrar 250cc almayı düşünüyorum kullanmamış olsam gider cbr alırdım ancak farklı motorları sürmeyi tercih ediyorum bu yüzden sanırım gene ss olarak hyo alıcam aslında kawa300ü çok beğendim ancak fiyat fazla geldi. Hyo da 2013 ile 2014 arasında egzos dan başka fark var mı?

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üzerinde gelen lastik farklı sanırım, ama aynı nanenin maydanozu gibi bir şey. Bir fark yok diyebiliriz

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Bir yerde fren sistemi ile ilgili bir değişiklik var diyordu varmı böyle birşey acaba?

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir yerde fren sistemi ile ilgili bir değişiklik var diyordu varmı böyle birşey acaba?
    Arka fren kaliperi değişmiş. çift pistondan tek pistona düşürülmus
    '78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    K&N nin daha az yaktırması gerekir.. motor daha çok hava alıp daha az yakıtı yollaması lazım.. gerçi ters tepkide verebilir zengine geçebilir karışımda..
    Mantığına hayran kaldım kardeş, nedir bu işin püf noktası?

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bilim kardeşim.. interneti az araştır okursan aynı bilgilerin her yerde yazdığını görüceksin bunları bilmek için alim filozof olmaya gerek yok..

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Motosikletin beyninde bir map tablosu vardır. Gönderme miktarları bu map e göre gerçekleşir.
    Bu sebeple motorun yakıt hava vs si ile ilgili değişiklik yapıldığında bu map tablosuna yeni map atılır.

Motosikleti
    Artık Yok...
    evet eski karbiratörlülerde kendimiz yapardık benzin hava karışımını açık hava filtresi takmışsak eğer.. yeni araçlarda beyin var beyin remap yapılmassa orjinal map e göre ayarı yapıyor buda alt devirlerde motorun zengine düşmesine neden olabilir..

151rsfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    selamlar
    adanada hyosung servisi var mıdır??? hyosungun sitesinde yazan servis numaralarını aradığımda daha hyosungu bile telaffuz edemiyorlar. sitedeki numaealar yanlış. bir bilgisi olan var mıdır acaba. adanada hyosung tamir edebilen iyi usta var mıdır. teşekkürler

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Bilim kardeşim.. interneti az araştır okursan aynı bilgilerin her yerde yazdığını görüceksin bunları bilmek için alim filozof olmaya gerek yok..
    Bence sen araştır belki doğru bildiğini sandığın seylerin yanlış olduğunu öğrenirsin.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı 151rsfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar
    adanada hyosung servisi var mıdır??? hyosungun sitesinde yazan servis numaralarını aradığımda daha hyosungu bile telaffuz edemiyorlar. sitedeki numaealar yanlış. bir bilgisi olan var mıdır acaba. adanada hyosung tamir edebilen iyi usta var mıdır. teşekkürler
    Kardeş Adana'da hyosung servisi var ama açıkçası beni zamanında çok uğraştırdı. Sorun nedir? Hyosung u Adana'da anlayan usta bulman zor olanlarda adamın kanını emmeye çalışır
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Motosikleti
    Hysoung GT 250 R
    Arkadaşlar merhaba, 2011 Hyo aldım Kırmızı motor çok iyi iyiki almışım dedim Antalyadayım eğer antalyada kardeşlerimiz varsa bi organizasyon isterim. ?

diversion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtz660 tenere
    selam arkadaslar 2006 gt 250 cometim var ön dişli 15 olarak sanayide yaptırdım bana maliyeti 40 tl.bugün son hız (telefondaki gps göre) 152 max km, 10000 rpm... yanlız tuhaf bir durum var düşük hızda örneğin gps 80 gösteriyor km saati 85. yüksek hızda ise gps 152 gösterirken km saati 147 civarı nedendir acaba ?
    km saatim artık eskimiş olabilirmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:59 ----------

Alıntı 151rsfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar
    dostum benim 3 yıldır gittigim bir ustam var anlamadığı işlere hiç karısmaz akıllı biiri yaniistersen yardımcı olabilirim numaram mehmet gsm:05075230714..birde yamaha yetkili servisi var(hastaneler kavşağı civarı veysel paça salonuna cok yakın) .orda satıştan sorumlu veya müdür bora bey var ve bide kaliteli ustamız ilhan usta var.onların yanına bi uğra çaylarını iç derdini anlat..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

selamlar.bana bir takım gt250 comet karbüratör manifoldları lazım.elinde olan varsa irtibata geçelim lütfen.mehmet 0507 523 07 14

Herkese selamlar,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8847694/detay/

kazasız sürüşler

Herkese selamlar.. Ben ehliyetimi yeni almış bir hyosung gt250r hayranıyım.. Biliyorum soracağım sorular birçok kez karşınıza çıkmıştır ama arayıpta bulamadığım için size sorma kararı aldım lütfen kızmayın bana...
    1)İlk motorum olucak 1.74 62 kgyim herhangi bi problem yaşar mıyım?
    2)İlk motor olarak önerirmisiniz? Daha önce cbf150 kullanma imkanım oldu 200 km kadar..
    3)2011 model ve üstü bakıyorum 2.el alacagım alırsam bir fiyat kriteri önerirmisiniz mesela 9 milyar vereceğine sıfır al ya da ocak-şubat aylarını bekle fiyatlar iner gibi..
    şimdilik sormak istediklerim bunlar.. İlginize teşekkür ederim herkesin tekeri düz bassın..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler