Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    yok öyle buz beyazı falan değil.orjinalinden beyaz 4000 kelvin gün ışıgına yakın yani.aydınlatması orjinaline göre iyidir.şu anda bendede nightbraker var.montaj yaparken planlı çalışırsan sıkıntı olmaz.söktüğün parçaları bir kenarda sıralı bi şekilde diz. söktügün parça bir tarafda vidası pulu başka tarafda kalmasın.hatta elinden iş gelen bir arkadaşın olsa yanında daha pratik olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Alıntı Private_User adlı üyeden alıntı Mesajı göster

valla dostum bende değiştirmek istiyorum night braker çok araştırdım iyi diyorlar fakat hyosungda nasıl olur iyimi bende bilmiyorum xenon taktırmayı düşünüyordum bende xenon sıkıntımı yaşatıyor hyosungda 10 k lık ?
    10k mora maviye bakan bir ışık veriyor.görsel olarak güzel fakat aydınlatmada o kadar başarılı değil.gece sürüşü çok yapmıyorum dersen sıkıntı olmaz.xenon alıcaksan ucuz çinçonlardan uzak dur.onlar otomobil için üretiliyor ve balastları voltaja ampere hiç acımıyor hortumluyor.mtech marka kullanıyorum oldukça kalitelidir.bir arkadaş daha bulup ortaklaşa alabilirsiniz.montajı bir eletrikçiye yaptırmanda fayda var.ben aküden sadece xenona hat çektim ve araya sigorta ve röle koydum.direk sisteme bağlarsan eğer dikkatli kullanman gerekiyor.ve en fazla 10-15 bin kmden sonra aküyüde statörüde konjektörüde bozuyor.
    Private_User bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ampül değişimi için kafa falan sökülürmü yahu el giriyo rahat olmasada değiştiriliyor ampül. ben değiştirdim daha önce.
    Hocam nasıl değiştirdiniz tebrik etmek lazım.Daha önce değiştirmemiş bir kişi imkanı yok ampülü yerine oturtamaz kafayı sökmeden

EMREGTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX650F - HYOSUNG GT250R - HONDA CBR600F
    ya bende aslında zenon düşünüyordum ama forumdaki arkadaşların yorumlarıyla vazgeçtim benimkinde bide kumandalı alrm falan takılı aküye bide zenon takarsan kasılır makina dediler bende bari ampulleri değiştireyim dedim ama senin dediğine göre oda tam istediğim beyazlıkta ışık vermeyecek anlaşılan. Senin yaptığın gibi röle takılarak yapılabilir aslında zenon banada

Motosikleti
    GT 250RR
    park ampulü t10 olacak.sana şiddetle tavsiye ederim verdigi ışığa inananamazsın. http://www.sanalpazar.com/4-High-Pow...an__isp8306662

bir konuda daha var bu park ampulu far tasının içine gömülü bir şekilde. duyu lastik oldugu için çok çabuk deforme oluyor.çok fazla haşin davranma bir kargaburun pense olsa yanında nispeten işin kolaylaşır.yukardan fazla itersen ampul farın içine düşüyor çıkartması tam bir eziyet olur sana. t10 ampulu duya taktıkdan sonra farın içindeki yuvasını ve duyun etrafına az bişey sıvı sabun sür kayması kolay olsun.bu konuda bildklerim tecrübelerim bundan ibaret inşallah faydası olur sana. hadi kolay gelsin.
    EMREGTR bunu beğendi.

EMREGTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX650F - HYOSUNG GT250R - HONDA CBR600F
    Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    park ampulü t10 olacak.sana şiddetle tavsiye ederim verdigi ışığa inananamazsın. http://www.sanalpazar.com/4-High-Pow...an__isp8306662

bir konuda daha var bu park ampulu far tasının içine gömülü bir şekilde. duyu lastik oldugu için çok çabuk deforme oluyor.çok fazla haşin davranma bir kargaburun pense olsa yanında nispeten işin kolaylaşır.yukardan fazla itersen ampul farın içine düşüyor çıkartması tam bir eziyet olur sana. t10 ampulu duya taktıkdan sonra farın içindeki yuvasını ve duyun etrafına az bişey sıvı sabun sür kayması kolay olsun.bu konuda bildklerim tecrübelerim bundan ibaret inşallah faydası olur sana. hadi kolay gelsin.
    dediklerini dikkate alacağım dostum teşekkür ederim ;)
    Oyun kuralları haksızlık üzerineyse, kendi adaletimi kendim sağlarım.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ah hyom olsaydı hemen video çeker gösterirdim. basit hakkatten
    Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam nasıl değiştirdiniz tebrik etmek lazım.Daha önce değiştirmemiş bir kişi imkanı yok ampülü yerine oturtamaz kafayı sökmeden

Private_User - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250RR xD ^^
    yok öyle buz beyazı falan değil.orjinalinden beyaz 4000 kelvin gün ışıgına yakın yani.aydınlatması orjinaline göre iyidir.şu anda bendede nightbraker var.montaj yaparken planlı çalışırsan sıkıntı olmaz.söktüğün parçaları bir kenarda sıralı bi şekilde diz. söktügün parça bir tarafda vidası pulu başka tarafda kalmasın.hatta elinden iş gelen bir arkadaşın olsa yanında daha pratik olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

10k mora maviye bakan bir ışık veriyor.görsel olarak güzel fakat aydınlatmada o kadar başarılı değil.gece sürüşü çok yapmıyorum dersen sıkıntı olmaz.xenon alıcaksan ucuz çinçonlardan uzak dur.onlar otomobil için üretiliyor ve balastları voltaja ampere hiç acımıyor hortumluyor.mtech marka kullanıyorum oldukça kalitelidir.bir arkadaş daha bulup ortaklaşa alabilirsiniz.montajı bir eletrikçiye yaptırmanda fayda var.ben aküden sadece xenona hat çektim ve araya sigorta ve röle koydum.direk sisteme bağlarsan eğer dikkatli kullanman gerekiyor.ve en fazla 10-15 bin kmden sonra aküyüde statörüde konjektörüde bozuyor.

valla saolasın dostum mtec bakıcam netten h3 h1 olarak tke kutuda satılıyormu ayrı ayrı gördümde buyüzden heralde ortak alın dedin

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı Mconfederate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben motoru 2013 9.ayda aldım sigortayı daha yeni yapacam 375 lira fiyat verdiler normal mi?
    Güneş sigortadan cuma günü 186 liraya yaptırdım. Eylül ayında honda 600F'e 120'den yaptırmıştım. www.Sigortadirekt.com sitesine gir yada telefonla ara. Sana teklif hazırlasınlar, en uygun teklifi böyle buldum genelde.
    Ducati 1198SP _ RedLove

Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı Private_User adlı üyeden alıntı Mesajı göster

valla saolasın dostum mtec bakıcam netten h3 h1 olarak tke kutuda satılıyormu ayrı ayrı gördümde buyüzden heralde ortak alın dedin
    m-tec marka motosiklet için xenon H1 var fakat H3 yok.zaten başkada H3 ampul kullanan motor ben görmedim. o bakımdan çift olarak satılan otomobil için üretilmiş xenon dan almakdan başka çare yok. gerçi tek olarak satılan H3 ler var fakat onlar süzme çin çon. ayrıca uzunlara xenon yapmanın hiç mantıgı yok. uzunları yakıpda gidilmez zaten çok nadir gerekir ve selektör yapamazsın . sonuç olarak H3 bir çift alınır bir ara gittigidiyor da bir satıcı tek olarak da satıyordu ,bir arkadaşa almıştık geçmiş zaman şimdi satıcıyı hatırlayamadım.ama baya saglam bir adamdı hala aktif ise bir bak derim gittigidiyor a. yanlız üstüne basa basa bir kez daha belirteyim xenon kullanmak hala mualak da bir durum. montajı baştan savma yapılırsa büyük sorunlar açabiliyor. yüzde yüz olmasa da iyi bir elektrikçinin aküden hat çekip far rölesi ve düşük amperli sigorta takması şuan için en güvenli yöntem.kullanırken de özellikle dikkat etmen gereken hususlar var.gerekmedikçe kullanma ,gündüz far açık gitmenin bir espirisi yok ,hele ki İstanbul da xenon değil gemi feneride koysan görmedim abi diyor adam bir önceki mesajımda linkini verdigim tarzda higpwer li park lambaları bunun için yeterli bence.sonra ilk çalıştırmada kontagı çevirmeden gözün hemen sag kumanda kütügüne kaysın kısalar açıkmı bak açıksa kapat xenon un en tehlikeli anı ilk çalıştırmada yüksek amper çekmesidir youtube de videoları var dandikler 9-10 amperi geçiyor.motor ısınsın statör elektrik üretmeye başlasın yola çıkacagın anda açarsın farını.mesela varacagın yere vardın farını kapat motordan in kaskını eldivenini çıkartıp bacaklarını açana kadar motor çalışsın .haftada onbeş günde bir tedbir amaçlı avometre ile akünün degerlerini ölç bir terslik varmı diye .ben bunun için küçük bir cihaz buldum sistemin bir yerinden elektrik alıyorsun gidonun altına bir yere çift taraflı bantla yapıştırdım yolda giderken bile sistemdeki elektrik degerini görüyorum.
    kısaca bu motorda akü ve elektrik sistemi çok önemli akü ,statör ,konjektör üçlüsünden birinin aksaması beyinin yanmasına kadar gidebiliyor. o yüzden montajı iyi bir elektrikçiye yada bu motordan çok iyi anlayan bir ustaya yaptırmayacaksan kaliteli bir marka almayacaksan dikkatsiz ve özensiz kullanacaksan xenon a bulaşmayın.benim tecrübelerim şahsi olarak yaşadıklarımdan ibarettir kesinligi bilimsel olarak ispatlanmamış şeylerdir yani. o yüzden yapıp yapmamak tamamen sizin seçiminiz olacaktır.
    EMREGTR, Private_User ve esc bunu beğendiler.

serkan17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güneş sigortadan cuma günü 186 liraya yaptırdım. Eylül ayında honda 600F'e 120'den yaptırmıştım. www.Sigortadirekt.com sitesine gir yada telefonla ara. Sana teklif hazırlasınlar, en uygun teklifi böyle buldum genelde.
    Sigortada kisinin yasi ve plaka no cok onemli unsur 34 plaka kodu en az100 lira farkli olur
    yirmili yaslardaysan oda 100 lira fark yaratir

Motosikleti
    Alıntı serkan17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigortada kisinin yasi ve plaka no cok onemli unsur 34 plaka kodu en az100 lira farkli olur
    yirmili yaslardaysan oda 100 lira fark yaratir
    600F 34 plakaydı, 120 liraya yaptılar HDİ sigortadan.
    17 plaka Hyosung'u 180 liraya yaptırdım Güneş sigortadan. HDİ 300 küsür fiyat verdi. Yılbaşından sonra herşeye zam geldi. O yüzden normal karşıladım bu fiyatı.
    Ducati 1198SP _ RedLove

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    sırf bu sigorta yüzünden plakayı 34 yaptırmadım bir kaç ay önce 80 tl civarında sigortamı yaptırdım. 34 plaka olsaydı kesin 200 den aşağı olmazdı

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    Hyosung la olan yaklasik 15000 kmlik birlikteligimiz bugun son buldu :-). 3 ay ilanda kaldi satilmadi ilani yeniden koydum bir gunde buldu yeni sahibini. Alan arkadasa hayirli olsun. Hyosung la gecn 1 senelik maceramizdan da tatmin oldum dusunenlere tavsiye edecegim bir motordur.

Motosikleti
    Alıntı ysfist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung la olan yaklasik 15000 kmlik birlikteligimiz bugun son buldu :-). 3 ay ilanda kaldi satilmadi ilani yeniden koydum bir gunde buldu yeni sahibini. Alan arkadasa hayirli olsun. Hyosung la gecn 1 senelik maceramizdan da tatmin oldum dusunenlere tavsiye edecegim bir motordur.
    Nihayet satabildiniz Umarım istediğiniz fiyata satılmıştır.
    Ducati 1198SP _ RedLove

Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    istediğim paraya gitti.. hocam bizim millet bir acayip. 2-3 ay havalarin super oldugu vakitler alinmadi, bu havada 1 gunluk ilandaki motor gidiyor. .

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Alıntı ysfist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaça verdiniz hocam? inşallah değerinde satılmıştır.

Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    valla aldığım paraya sattim. ölü fiyata gitmedi
    wolrath ve Private_User bunu beğendiler.

Private_User - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250RR xD ^^
    m-tec marka motosiklet için xenon H1 var fakat H3 yok.zaten başkada H3 ampul kullanan motor ben görmedim. o bakımdan çift olarak satılan otomobil için üretilmiş xenon dan almakdan başka çare yok. gerçi tek olarak satılan H3 ler var fakat onlar süzme çin çon. ayrıca uzunlara xenon yapmanın hiç mantıgı yok. uzunları yakıpda gidilmez zaten çok nadir gerekir ve selektör yapamazsın . sonuç olarak H3 bir çift alınır bir ara gittigidiyor da bir satıcı tek olarak da satıyordu ,bir arkadaşa almıştık geçmiş zaman şimdi satıcıyı hatırlayamadım.ama baya saglam bir adamdı hala aktif ise bir bak derim gittigidiyor a. yanlız üstüne basa basa bir kez daha belirteyim xenon kullanmak hala mualak da bir durum. montajı baştan savma yapılırsa büyük sorunlar açabiliyor. yüzde yüz olmasa da iyi bir elektrikçinin aküden hat çekip far rölesi ve düşük amperli sigorta takması şuan için en güvenli yöntem.kullanırken de özellikle dikkat etmen gereken hususlar var.gerekmedikçe kullanma ,gündüz far açık gitmenin bir espirisi yok ,hele ki İstanbul da xenon değil gemi feneride koysan görmedim abi diyor adam bir önceki mesajımda linkini verdigim tarzda higpwer li park lambaları bunun için yeterli bence.sonra ilk çalıştırmada kontagı çevirmeden gözün hemen sag kumanda kütügüne kaysın kısalar açıkmı bak açıksa kapat xenon un en tehlikeli anı ilk çalıştırmada yüksek amper çekmesidir youtube de videoları var dandikler 9-10 amperi geçiyor.motor ısınsın statör elektrik üretmeye başlasın yola çıkacagın anda açarsın farını.mesela varacagın yere vardın farını kapat motordan in kaskını eldivenini çıkartıp bacaklarını açana kadar motor çalışsın .haftada onbeş günde bir tedbir amaçlı avometre ile akünün degerlerini ölç bir terslik varmı diye .ben bunun için küçük bir cihaz buldum sistemin bir yerinden elektrik alıyorsun gidonun altına bir yere çift taraflı bantla yapıştırdım yolda giderken bile sistemdeki elektrik degerini görüyorum.
    kısaca bu motorda akü ve elektrik sistemi çok önemli akü ,statör ,konjektör üçlüsünden birinin aksaması beyinin yanmasına kadar gidebiliyor. o yüzden montajı iyi bir elektrikçiye yada bu motordan çok iyi anlayan bir ustaya yaptırmayacaksan kaliteli bir marka almayacaksan dikkatsiz ve özensiz kullanacaksan xenon a bulaşmayın.benim tecrübelerim şahsi olarak yaşadıklarımdan ibarettir kesinligi bilimsel olarak ispatlanmamış şeylerdir yani. o yüzden yapıp yapmamak tamamen sizin seçiminiz olacaktır.

Usta okadar iyi ve detaylı anlatmışsınki çok teşekkürler gerçekten kafamda hiç bir soru işareti kalmadı sadece gözüm fazlaca korktu beyin filan diyorsun, sen nezamandır kullanıyorsun buarada xenonu birde 8000 6000 ne farkları var aydınlatmamı uzaklıkmı ? hangisini önerirsin birde bu aküden alınan kablonun kalınlığı nekadar olması gerekiyor sigorta kaç woltluk olucak marka önerebilirmisin çok detaya girdim farkındayım fakat dediğin gibi önemliyse bunların hepsini göz önünde bulundurmak gerekir.Fikir ve düşüncelerini paylaştığın için gerçekten çok teşekkürler.

Motosikleti
    GT 250RR
    ben mtec kullanıyorum. tavsiye ederim. egerki maddi olarak beni zorlamaz dersen alman gereken bu dur: http://urun.gittigidiyor.com/otomobi...-set-105218044

benim kullandım ise bu:http://urun.gittigidiyor.com/otomobi...-set-105218042

tabi motosiklet için özel hazırlanmış olanı o zaman yoktu.sadece H1 vardı. o yüzden bende bunu kullandım 6000 -8000 kelvin bunlar ışıma degerleri yani ışıgın rengine göre yükseliyor. 3000 k minübüsçülerin kullandıgı yumurta sarısı gibi olan 4000k tam gün ışıgı rengi 6000k beyaz ışık 8000k biraz maviye çalıyor 10.000k morumsu 12.000k pembe .6000-8000 k iyidir.alırken dikkat edicegin şey 35w 12v olmasıdır. kablo oto elektrikçilerin kullandıgı sanırım 1,5 luk kablo yeterli olur. ben 5 amperlik sigorta kullandım.o anda daha düşügü yoktu olsa 2-3 amperlik bişey takacaktım.benim 250r şimdilik sadece 84 bin kmde yani yaklaşık olarak 70 bin kmdir kullanıyorum.kısalarda H3 xenon uzunda osram nightbraker H1 var.Şunuda açıkça belirteyim bütün bunları tecrübe edene kadar bir statör yaktım.fakat benim biraz abartmamdan oldu o kış çok soguk yaptı bende işe motorla gidip geldigimden baya bir zorladı beni.kurye arkadaşda gördügüm elcik ısıtmalardan taktım motora tabi akü 2 ci seneyi doldurmuştu işimin yogunluğundan pek umursamadım.sonuçta statör teklemeye başladı aküde öldü.sonra bu aküden tesisatı çektik o günden beri bir sıkıntım yok.elcik ısıtma için çok farklı bir çözüm buldum.9 volt 12 amper bir akü aldım 30 lira bir fiyatı vardı.bunu depo üstü çantaya koyuyorum.elcikleri buna baglıyorum.yaklaşık olarak 1.5 saat dayanıyor akü.güneş in çıktıgı günlerde işyerimde camın kenarında güneş paneli ile aküyü şarj ediyorum. akşamda evde şarj cihazı ile takviye yapıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

bahsettiğimiz tessiatın komple seti de var.bununla montaj çok basit olur. http://www.aliexpress.com/item/Xenon...533008943.html
    Private_User bunu beğendi.

Motosikleti
    Üzerindeki stickerları sökmeye başladım. Ardından neredeyse küflenmiş zinciri uzun uğraşlar sonucu (önce gaz yağı, yeterli gelmeyince pas sökücü ile) temizleyip yağladım.

Daha sonra ön çamurluğu plastidip ile kırmızıya boyadım ve kuyruğu iptal ettim. Fotoları yakında eklerim nasipse
    CEM., zenon ve Private_User bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler