Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı lorelas.es adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sever oto kanuni bayi bornovada sipariş üzerine getiriyorlarmış bütçeleri yokmuş muş getirmeye ..... bende cok araştırdım bu motor için ama daha izmir de doğru dürüst satan yoksa servisi nasıl olcak bir sorun cıkarsa kim yapcak kanuni mi adamlar motoru getiremiyorlar bile bütçe yokmuş muş bırakın o zaman hyosung da hakkedenler distribürütör olsun kanuni hakket mi yor arkadaş hyosungu.....
    ee nasıl olcak o zaman bu iş nasıl alcaz bi motoru soınra kafamız rahat olcakmı sorusunu soramadan yapamıyorum..?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lorelas.es - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yılmaz7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee nasıl olcak o zaman bu iş nasıl alcaz bi motoru soınra kafamız rahat olcakmı sorusunu soramadan yapamıyorum..?
    ya sıpariş verip getirip sıkıntılarına katlancaz yada honda alıp gazlıycaz

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    ben orda yzf 125 i kast etmiştim yanılmıyorsam hyo ile cbr sele yüksekliği aynı yanlız yzf 125 818 mm 1.70 boy yzf ye yetmez demek iztedim
    Yanlışın var, hyo sele yüksekliği 842mm, cbr250 768 mm. Ayrıca sele yükseklikleri aynı olsa bile hyoda öne doğru daha eğik olacağın için yine hyo da hareket kısıtlanacaktır.

abi sen bir yamahayla hyonun sitesine girde özelliklerden bak sele yüksekliğine burda şişirme yapmışlar yanlış bilgi verme...

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Hyonun sitesinde 780mm diyor ancak ben motora oturunca burdaki resimdeki gibi oluyorum bide bu var Ayakkabı ile birlikte 177 falanda oluyorumdur yani. Sen en iyisi üzerine oturmadan karar verme.

1.76 m boyla bütün 250 (CBR250R, Ninja 250, GT250R, Wolf 250, Inazuma, CRF250L, WR250R) ve 125 (CBR125R, YZF-R125) 'leri denedim, WR250R hariç hepsini trafikte sorunsuz kullanabileceğime karar vermiştim ama WR250R canavar birşey .

Cycle-ergo süspansiyonun 3 cm civarı çökeceğini hesaba katmıyor bu arada. Bir de şekli selenin neresinde oturttuğuna göre hesapladığı sele yüksekliği değişiyor.

ktm duke 200 sele yüksekliği 810mm sanırım gittim baktım kurcaladım oturdum sele ye ayak uçlarıyla basıyordum her ne kadar da rahat olsada içim el vermedi o şekilde kullanmaya 810mm sele ayak ucuyla basıyorsam yere hyo daha rahat gibi me geliyor hyoyla sele problemim yok da hyo yu satan bayi yok sıkıntı burda kanuni bayi de yoksa serviste yok demek ...

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.76 m boyla bütün 250 (CBR250R, Ninja 250, GT250R, Wolf 250, Inazuma, CRF250L, WR250R) ve 125 (CBR125R, YZF-R125) 'leri denedim, WR250R hariç hepsini trafikte sorunsuz kullanabileceğime karar vermiştim ama WR250R canavar birşey .

Cycle-ergo süspansiyonun 3 cm civarı çökeceğini hesaba katmıyor bu arada. Bir de şekli selenin neresinde oturttuğuna göre hesapladığı sele yüksekliği değişiyor.
    Racing makinelerde selenin önünde oturmak hatalı olacaktır. Zaten selenin önünde oturup ayaktoplarını pege koymak işkence. Ayrıca tankpad yoksa depoyuda oldukça çiziyorsunuz. Doğru olan seleyi ortalayıp oturmaktır.
    Tabi motora binince bir miktar süspansiyon çöküyor ancak ne kadar onu bilemiyorum.

Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

aralarında en zor yere temas ettiğin yzf miydi ayrıca en yakışıklısı yzf demi fikrin nedir bu konuda...

Keith amca rider sag (motora binildiğinde süspansiyonların çöküş miktarı) yol koşullarında 3-3,5 cm olmalı diyordu, pist yarışlarında kullanılacaksa 2,5-3 cm. Kendim cbr250r'da ölçtüğümde hem ön hem arka tam 3 cm'di. Galiba standart bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

aralarında en zor yere temas ettiğin yzf miydi ayrıca en yakışıklısı yzf demi fikrin nedir bu konuda...
    YZF ile sele konusunda hiç sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Ayağım yere tam basabiliyor. Geçen seneki fuarda denemiştim. Bu sene yüksek platforma alıp kimseye elletmiyorlardı .

Motosikleti
    Hyoo gt250r
    Arkadaşlar herkese iyi akşamlar
    Formu epeydir okuyordum ve takip ediyordum.bugün itibariyle kaporayı verdim ve cuma günü hyo mu almaya gidicem.
    Herkese emniyetli sürüşler

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    hayrını gör kazasız belasız bin.. 0 mı aldın ?

leventgocukl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 gt250r '08 gt650 '11 monster 696
    Alıntı Avcı_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese iyi akşamlar
    Formu epeydir okuyordum ve takip ediyordum.bugün itibariyle kaporayı verdim ve cuma günü hyo mu almaya gidicem.
    Herkese emniyetli sürüşler
    hayırlı olsun hangı bayi

Motosikleti
    Hyoo gt250r
    Sağolasın sıfır aldım,
    Motor hazır ama plaka işlemleri işde ya cuma yada pzrtsi gibi alcam.korumalık,kask felan kaldı onlarıda teslim almaya gidince alıcam..çakırca motor dan aldım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Oradan ıkı üç arkadaşım da aldı ama arkadaşların yorumlarını alma ya gerek duymadım..servis sahibi mustafa ve eyüp abiyle fuarda tanışmıştım.. Net dende bayağı bi araştırıp son kararımı bugün verdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

Yaklaşımları ve esnaflığı olsun gayet iyiydiler..taksit olayında banka komisyon alıyordu..bende gidip kredi çekip tık para vericem

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Hala şu soruya cevap bulamadım, makyajlı kasanın makinesinde,şase,amortisör gibi parçalarında değişiklik var mı ? Yoksa makyaj sadece görsel mi ?

http://www.motorbeam.com/bikes/hyosu...inor-facelift/

Bu kaynağa göre grenaj ve farın dışında, ECU Delphi olmuş. Ön çatallar da değişmiş, KYB olmuş.
    wolrath bunu beğendi.

Gnuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler Nightshift
    Alıntı Avcı_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolasın sıfır aldım,
    Motor hazır ama plaka işlemleri işde ya cuma yada pzrtsi gibi alcam.korumalık,kask felan kaldı onlarıda teslim almaya gidince alıcam..çakırca motor dan aldım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Oradan ıkı üç arkadaşım da aldı ama arkadaşların yorumlarını alma ya gerek duymadım..servis sahibi mustafa ve eyüp abiyle fuarda tanışmıştım.. Net dende bayağı bi araştırıp son kararımı bugün verdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

Yaklaşımları ve esnaflığı olsun gayet iyiydiler..taksit olayında banka komisyon alıyordu..bende gidip kredi çekip tık para vericem

Öncelikle hayırlı olsun güle güle bin kazasız belasız inş,

Sadece motoru mu aldınız yoksa plaka falan içindemi? Dün görüştüm tekrar Çakırca motorla, kartalda oturuyorum ben, plaka+sigorta+kucukcekmece-kartal nakliyat anahtar teslim çok iyi fiyat aldım,

Siz kaça aldınız?

Alıntı Gnuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun güle güle bin kazasız belasız inş,

Sadece motoru mu aldınız yoksa plaka falan içindemi? Dün görüştüm tekrar Çakırca motorla, kartalda oturuyorum ben, plaka+sigorta+kucukcekmece-kartal nakliyat anahtar teslim çok iyi fiyat aldım,

Siz kaça aldınız?
    Bende kartalda oturuyorum, temiz ve bütçeme uygun bir makine bulamadım hala, yeni kasası da baya hoşuma gitti, sanırım bende sıfır alacağım, taksitli öderim artık.
    Siz ne kadar fiyat aldınız? Ben henüz konuşmadım gerçi ama bilgilendirmiş olursunuz benim gibi almayı düşünenleri.
    Teşekkürler.

Gnuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler Nightshift
    Alıntı Designmaker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende kartalda oturuyorum, temiz ve bütçeme uygun bir makine bulamadım hala, yeni kasası da baya hoşuma gitti, sanırım bende sıfır alacağım, taksitli öderim artık.
    Siz ne kadar fiyat aldınız? Ben henüz konuşmadım gerçi ama bilgilendirmiş olursunuz benim gibi almayı düşünenleri.
    Teşekkürler.
    Nakit 10.500 dediler plaka sigorta nakliye anahtar teslim, cuma günü alacağım bende hayırlısıyla. 1-2 bayiye daha sordum da 10.700'den aşağı fiyat veren olmadı, arkadaşın dediği gibi Çakırca Motor'un yaklaşımı ilgisi de hoşuma gitmedi değil, hayırlısı artık.

Alıntı Gnuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nakit 10.500 dediler plaka sigorta nakliye anahtar teslim, cuma günü alacağım bende hayırlısıyla. 1-2 bayiye daha sordum da 10.700'den aşağı fiyat veren olmadı, arkadaşın dediği gibi Çakırca Motor'un yaklaşımı ilgisi de hoşuma gitmedi değil, hayırlısı artık.
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela göstermesin inş.
    Fiyatı gerçekten iyiymiş, nakit çıkartamam o kadar ama komisyonunu öder taksitli alırım artık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 30 kullanıcı var. (0 üye ve 30 misafir)

Bu Konudaki Etiketler