Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en kötü birlikte dönerseniz bursadan izmire ufuk görüşmüş oluruz bizde :D bi rakı masası yaparız kardeşim dertleşiriz benim evde :D biliyosun dertler çok )
    aynen aynen naptın halletin mi benim tavsiye ettiğim elbiseyi?
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende araştırdım bu konuyu ama herkeste degil tabi bazı enjeksıyonlu hyo kullancılarında cdı bozuluyor ve ateşlemeyi kesiyor yeni beyin 350 tl .

forumda bazı arkadaşların başına gelmiş onlarlada konustuk ve bendede bu problem mevcut fakat ateşlemeyi kesmesınınde birçok farklı problemi var orası ayrı.

---------- Post added at 15:32 ---------- Previous post was at 15:29 ----------

calibreyi kullanın sonra birde hyosung kullanın benim gibi bir hyo kullanıcısı olmanıza ragmen ne demek istedigimi anlıcaksınız
    2012 hyo kullan sonra 2012 calibre kullan ne kadar yanlış düşündüğününü anlayacaksın :D
    MhmtcnKoral ve tekhancer bunu beğendiler.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Birgün Olcak : )
    Yola çıkarızda bu havada izmire ulaşabilirmiyiz orası şüpheli : ) İzmirde siyah veya gri satan arkadaş varsa görüşelim .

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı ysn_erl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önümüzdeki aylarda bende gt250r almayı düşünüyorum. Günlerdir nette araştırmadığım forum kalmadı. Yüzlerce video da cabası.
    En son biraz önce altınelbiseliadam'ın 8. bölümdeki gt250r incelemesini izledim ve benim için açıkcası çok iç açıcı olmadı.
    Hakkaten bu motor böyle mi yahu. Birde dikkatimi çekti genelde her motor incelemesinden sonra tavsiye ediyoruz der. Ama bunda demedi
    evet açıklamayı ben yapayım biraz düşündürür belki
    altınelbiseli adamın yaptığı yorumların tamamı kendi görüşü
    bu adam kimdir nedir tecrübesi nedir ne zaman kendini bütün motosikletlerin uzmanı ilan etti
    şimdi hyosung 250 lerin 2007 modelleri hatalı üretim yani sorunlu
    diğer hiç bir modelinde problem yok ee bikere hatalı ürettiler deme sakın
    çünkü altın elbiseli adamın incelediği motor 2007 ve o motor normalde çürük bir motor du
    bu forumu geriye doğru tararsan vardı yazısı
    burada yazılanlara ve marka model fanatiklerine göre motor almaya kalkacaksan sakın motor alma çünkü herkes işin çakallığında kimse yoğurdum ekşi demez
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    sattım gitti
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet açıklamayı ben yapayım biraz düşündürür belki
    altınelbiseli adamın yaptığı yorumların tamamı kendi görüşü
    bu adam kimdir nedir tecrübesi nedir ne zaman kendini bütün motosikletlerin uzmanı ilan etti
    şimdi hyosung 250 lerin 2007 modelleri hatalı üretim yani sorunlu
    diğer hiç bir modelinde problem yok ee bikere hatalı ürettiler deme sakın
    çünkü altın elbiseli adamın incelediği motor 2007 ve o motor normalde çürük bir motor du
    bu forumu geriye doğru tararsan vardı yazısı
    burada yazılanlara ve marka model fanatiklerine göre motor almaya kalkacaksan sakın motor alma çünkü herkes işin çakallığında kimse yoğurdum ekşi demez
    ben yeni kasa düşünüyorum zaten 2012 olacak en kötü 2011.
    Bu modellerde bir sıkıntı var mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi elimde varsa o para hiç düşünmeden yamaha xj6 alırım hyosung gt650 r a kesinlikle para vermem
    ben hep naked kullanma taraftarıyım gt250 r alırken şeytana uydum sırf şeklinden dolayı rahat satarım diye aldım
    (kesinlikle pişman değilim nakit param yok tu ve taksitle alınacak tek ve en iyi model buydu)
    gt650 nin r olanına para vermem zira r olanı biraz kullanım konusunda nakedin zevkini vermiyor bence
    gt650 türkiyede değeri anlaşılamamış bir model o yüzden ticari kaygı taşıyorsanız uzak durun sıfırından yarı fiyatına bile satamıyorsunuz
    Bugün bir xj6f gördüm yandan bakınca biraz çirkin bi model ama özellikleri ve fiyatı çok ideal.gt650 işinden tamamiyle vazgeçtim.Xj6 nın bu fiyatta olduğunu bilmiyordum.
    Ufuk İnkaya bunu beğendi.

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Alıntı merianne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bir xj6f gördüm yandan bakınca biraz çirkin bi model ama özellikleri ve fiyatı çok ideal.gt650 işinden tamamiyle vazgeçtim.Xj6 nın bu fiyatta olduğunu bilmiyordum.
    az evvel mesajlarını okuduğum da bu motoru önerecektim sana. çok doğru bir seçim yapmış olursun söyleyeyim
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

Motosikleti
    2012 GT250R (kırmızı-beyaz)
    Araştırmalarım sonucunda şunu gördüm.

Bu konuda 2 grup var;

İlk grup hyo'nun 5 kuruş etmeyeceğini idda ediyor

İkinci grup da bu sınıfta kral budur diyor.

Yahu göz var nizam var. İyi ve kötü kavramı bu kadar göreceli değil ki

İyi niye iyi kötü niye kötü diyor anlamadım
    valla senin araştırmalarını bilmem milletin ne dediğini de bilmem ama ben 2. el 2010 aldım sorunsuz kullandım, sattım gittim 0 2012 aldım şu an hala sorunsuz kullanıyorum... millet öyle desin böyle desin onlar dikiz aynamda, two brothers sesinden duyamıyorum ne dediklerini, two brothersın sesini dinlemek daha tatlı geliyor ;) herkesin kendi zevki ve parası; ben 250 likte hyoyu beğendim aldım mutluca biniyorum satarsam da 600 lük almak için satarım
    başkalarının kusur ya da avantajlarına odaklanmaktansa, kendi yanlışlarını düzeltmeye çalış ve elindeki fırsatların farkında ol... dünyada birşeyleri düzeltmek istiyosan önce kendinden başla...

Motosikleti
    ben yeni kasa düşünüyorum zaten 2012 olacak en kötü 2011.
    Bu modellerde bir sıkıntı var mı?

benim gibi bir sürücüde sorun çıkmadıysa sağlamdır
    birde şunu belirteyim kullanmadığım hiç bir motosiklet hakkında kesinlikle yorum yapmam
    (birkaç model hariç onları da birkaç bildiğim ...neye kıl olduğumdan dolayı karalıyorum gıcık etmek maksatlı forumda böyle yazılarıma çok rastlarsın)
    bak şimdi forumun genelini şöyle bir tararsan eğer %90 ının çinli 100 lük veya 125 lik harici motor kullanmadığını
    ve bu hıyarların hayatlarında rüyalarında bile görmedikleri motosikletler hakkında yorum yaptıklarını görürsün
    dikkat et kaliteli motor kullanan hiç bir kullanıcı ulen şu motor kakadır şu motor süperdir diye yorum yapmamıştır
    (ben hariç beni sayma dediğim gibi gıcık etmeyi çok severim özellikle bikaç kişi var bayılıyorum )
    hatta gir suzuki inzuma topiğine halen türkiye ye gelmedi ama öve öve bitiremediler motoru
    veya honda cbr 250r topiğine gir sanki 250 lik değil de uzay yolundaki atılgan
    bizim başlıktakileri saymıyorum bile
    hele hele cbf 150 topiğine bir gir ulen bildiğimiz cbf 150 değilde sanki ducati monster 969
    ama herifler kendi kullandığı motor dışındaki motorları kötülemekten uçacaklar
    sanki onların kullandığı motor değil uzay gemisi bizimkiler de 3 tekerli pepe bisikleti
    o yüzden özellikle forumlarda çoğu yazılan övgüye ve yergiye inanma zamanla tavsiyelerini dinleyeceğin adamları tanırsın
    motoru yakından görme fırsatım oldu çok güzel bir tipi var (bana göre) ama bana göre küçük bir ebatı var sanki 250 lik bir motor gibi duruyor çirkinlikten kastınız bu olsa gerek
    bunun birde xj6 diversion olanı var grenajlı fakat ben naked sevdiğim için o bana çok çirkin geliyor
    yamaha kalitesi tartışılmaz (bana göre diğer bütün markalardan iyidir)
    fiyat ve yedek parça olarak türkiyedeki bütün markalardan iyidir üzerinde r6 motoru var elektronik olarak beygirini düşürüyorlar
    uzun yolda feci rahat kullanımı var (tabi benim boyumda değilsen 185 boy var bende küçük kalıyor rüzgar perişan ediyor bütün motorlarda )
    tekhancer bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    benim gördüğüm yarım grenajlı model resmide işte bu: afedersiniz ama şeytan s.ki gibi tipi var.Nakedi çok güzel.Önümüzdeki sezon sonu gibi almayı düşüyorum.4 silindir olması biraz bakım maliyeti ve benzin masrafı çıkartır gibi.Gerçi ankara grubundaki bület in ER6n i 7-8 litre yakıyormuş

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

Gt250 konusunda bende kişisel görüşlerimi yazayım;
    16 nisan 2012 de moturu aldım.Şuan tam 11.987 km'ye geldim.Kapalı bir kabinim var orada muhafaza ediyorum.Güneşi görünce çıkıyorum yola
    - Tüm bu km boyunca 2 kez ayaklık müşürü arıza verdi, 1.si 3000. kmde oldu diğeri 4000.km de, garantiden değişti ama kendim tekrar iptal ettim.Çünkü seyir halindeyken arızalandı Bu zıkkım bozuluyor.
    - kornam bozuldu, viiiik viiik diye ses çıkartmaya başlamıştı.Daha sonra 10 liraya bir korna aldım şimdi oda bozuldu . Naked olduğunda kornayı yanlış yere montajlamışlar, içine çamur pislik köpük böcek vırt zırt hepsi giriyor.Normalde farın altında olmalı yeri bile var.
    - Lastikler soğukta hiç güvenli değil,tutuş yok,çok geç ısınıyor, dik konumda bile kaymayı hissettiriyor.Lastiklerin değişmesi lazım.
    -Arka çamurlu/plakalık kötü sallanıyor,ve vidaları düşüyor.Vidalar sıkılmış bırakılmış,karşısında gevşememesi için somun türü bişey yok.
    -Ön çamurluk ile lastik arası çok az. Ufak taşlar gelince,içerden çamurluğa sürtmekte ses yapıyor.
    - Egzos hem tasarım hem ses açısından vasat sevmiyorum.
    -Yetkili Servisleri sıkıntılı Başkent ankarada 1 tane servis var, mecbur kalıyorsun.Burdan bazı şeyleri söylemek istemiyorum.
    -Arka firen çok çabuk kitliyor dikkatli kullanmak gerekiyor.

+Görünüş harika emsalleriyle kıyas yapmak yersiz olur,hatta naked modelde aynı sınıfta(fiyat-CC de) rakibi yok !!!
    motorun 7 bin devirden itibaren farklı bir karateri var.Hızlanması devam ediyor.
    Yedek parça sıkıntısı yok; yağ-hava filtreleri,firen diskleri,manetleri,sinyalleri,gaz deb.telleri, zincir balata vsvs.İstediğinizde kolaylıkla temin edebilirsiniz.
    -Firenlerin tutuşunda ben bir sorun görmedim durmak istediğinde duruyor,arka firen sert kullanıma gelmez,kitler.
    -Heybetli,ağır bir motor ilk kez kullanımda sıkıntılı olabilir.
    -tam parasının hakkını veren bir motor

Motosikleti
    sattım gitti
    valla ben ne olursa olsun bu motoru almaya karar verdim.

Zaten 1 sezon binip 600rr alacağım(atanırsam tabi )

Sürüş karakteri olarak racinglere en yakın bu varmış heralde. Şekli şemali gidişi de güzel.

Malzeme kalitesini görmemezlikten gelmeye karar verdim. Sonuçta buzdolabı almıyorum ki

Peki şunu da sorayım uzun yol yapılır mı bu motorla? Bayağı yol yapmayı düşünüyorum da

Motosikleti

Sürüş karakteri olarak racinglere en yakın bu varmış heralde. Şekli şemali gidişi de güzel.

Malzeme kalitesini görmemezlikten gelmeye karar verdim. Sonuçta buzdolabı almıyorum ki

Peki şunu da sorayım uzun yol yapılır mı bu motorla? Bayağı yol yapmayı düşünüyorum da
    hayır en fazla şehir içi ilçeler arası gider hatta ben pek risk almıyorum bakkaldan bakkala biniyorum mazeme kalitesi yüzünden yağmurda binilmesini önermiyorum yağmurda şeker gibide eriyor aynı zamanda bi keresinde bi macera yapıyım dedim ortaköyden-beşitaşa gitmeye kalktım yolda kaldım bu motoru bakkaldan bakkala gidilsin giderkende şekil yapılsın die icat etmişler :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR

Uzun yolumu kalmış hocam Türkiye turuna cikiyo insanlar, hemde bu forumdan..onu geçtim sahibindendeki gtr ilanların km ler hep yalan, bi gt 250 naked ların kmlere bakta gör...

Motosikleti
    sattım gitti
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır en fazla şehir içi ilçeler arası gider hatta ben pek risk almıyorum bakkaldan bakkala biniyorum mazeme kalitesi yüzünden yağmurda binilmesini önermiyorum yağmurda şeker gibide eriyor aynı zamanda bi keresinde bi macera yapıyım dedim ortaköyden-beşitaşa gitmeye kalktım yolda kaldım bu motoru bakkaldan bakkala gidilsin giderkende şekil yapılsın die icat etmişler :D
    ahahaha hakkaten ha öyle bi söylüyor ki millet sanki toz şekerden motosiklet yapımşlar da hiçbişeye dayanmıyo dağılıp gidiyo :D

Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yolumu kalmış hocam Türkiye turuna cikiyo insanlar, hemde bu forumdan..onu geçtim sahibindendeki gtr ilanların km ler hep yalan, bi gt 250 naked ların kmlere bakta gör...
    2011 ya da 2012 almayı düşünüyorum km düşük olsun diye. Ama km düşürme olayını bende duydum. Bunu anlamanın bi yolu var mı? Yoksa motora baktır temizse al mı diyorsun?

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahibinden.com'da satılan hyosung gt250r lerin km'leri hep yalan dersen olmaz güzel kardeşim. Benim de ilanım var. 2012 model gt250r motorum satılığa çıkardım. 2000 km şu an. 6-7 ay'da o kadar sürdüm. Her sezon en fazla 3000 km yaparım. Yalancı mıyım ben şimdi? Sahtekarlık mı yapıyorum. Gel, benim motorumun kilometresinin yalan olduğunu kanıtla, veya motorun yıpranmasından anla sana motorumu bedavaya versemsem adam değilim. Yazarken biraz düşünerek yazın. Genelleme yaparak kimseyi itham edemezsin.

Motosikleti
    Alıntı alize05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahibinden.com'da satılan hyosung gt250r lerin km'leri hep yalan dersen olmaz güzel kardeşim. Benim de ilanım var. 2012 model gt250r motorum satılığa çıkardım. 2000 km şu an. 6-7 ay'da o kadar sürdüm. Her sezon en fazla 3000 km yaparım. Yalancı mıyım ben şimdi? Sahtekarlık mı yapıyorum. Gel, benim motorumun kilometresinin yalan olduğunu kanıtla, veya motorun yıpranmasından anla sana motorumu bedavaya versemsem adam değilim. Yazarken biraz düşünerek yazın. Genelleme yaparak kimseyi itham edemezsin.
    çoğunluğu ele almış adam 10kişiden 8 i düşürülmüş yani sizin ki düşürülmemiş benimkide düşürülmedi zaten konumuz 2011-2012 lerden ziyada 2006-2008ler hepsi 3-5bin kmde ben buna inanmam işte :D

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    öyleyse sizin yazdığınız gibi çoğunluğu diye belirtilmesi lazım. Hepsi deyince olmaz.

Motosikleti
    trafik sigortası için önceki sigortamı yaptırdığım acentamı aradım 142tl fiyat verdiler axa sigorta için aynı sigorta şirketiyle önceki sene 42tl ye yaptırmışım yüzde kaç zam yemiş oluyor :D

Motosikleti
    benim gördüğüm yarım grenajlı model resmide işte bu: afedersiniz ama şeytan s.ki gibi tipi var.Nakedi çok güzel.Önümüzdeki sezon sonu gibi almayı düşüyorum.4 silindir olması biraz bakım maliyeti ve benzin masrafı çıkartır gibi.Gerçi ankara grubundaki bület in ER6n i 7-8 litre yakıyormuş

http://g1212.hizliresim.com/14/9/grsk4.jpg[COLOR="Silver"]
    bende tam bu modelinden bahsediyorum iğrenç ötesi yaarım grenaj nedir arkadaş

seni çok fena döverim nickimi bi araştır bak nerelere gitmişim

Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    Alıntı alize05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genel hocam, genel.Ben sizden önce kendimimi kastettim o zaman ?, benimde ilanım var merak etmeyin.
    Ben size sizin km nizi yalanlayamam, cünkü o gerçek.Ama sitede bi tane 50 bin km yapmış motor var, ben size o motor hariç 9 tane daha bulup gösterebilirim eğer isterseniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler