Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı KukLa13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011-2012 6500 e kadar alti modeller 5 5.500 vermeyi düşünüyorum.
    o kadar verme piyasayı yükseltiyosun
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar verme piyasayı yükseltiyosun
    Piyasasi öyle şu sıralar hocam kış fiyatları bu yaz fiyatlar çok daha düşücek satmaya çalışırsanız görüceksinizdir 250liliklerde sezonda inazuma bumotonun gelmesi ile birlikte diğer daelim honda cbr fln derken motor bollugu olucak hyolara olan ilgi baya azalıcak hatta suzuki yüzünden sym hyo fiyat kırabilir. 2011 6500 7000 arasi suan piyasasi

Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    Piyasasi öyle şu sıralar hocam kış fiyatları bu yaz fiyatlar çok daha düşücek satmaya çalışırsanız görüceksinizdir 250liliklerde sezonda inazuma bumotonun gelmesi ile birlikte diğer daelim honda cbr fln derken motor bollugu olucak hyolara olan ilgi baya azalıcak hatta suzuki yüzünden sym hyo fiyat kırabilir. 2011 6500 7000 arasi suan piyasasi
    Cok yüksek söyledin hocam ben 2011 e 6 bin den fazla vermem.Zaten dediğin gibi bumoto, dealim falan geldi hyosung bitti.
    Alper Kaya bunu beğendi.

BLaCK_j.W.a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz S600
    2011 lerin bir kısmı 2012 lerin hepsinde delphi beyin var
    Hocam saol ,`12ler o zaman süper

@kukla13 ; dostum harbi piyasayı öldüürürsün ozaman gerçi o fiyata bulamazsın adam 9,500tlye alcak sana 6 ya bırakcak ! yakar gene vermez 4.500tl ye hacizli var tam senlik
    insan kadar kendine guvenen bir aciz gormedim!
    insan kadar nankorunu bahsettiginiz kedilerde bile gormedim!........ Sagopa Kajmer

Beyler 2011 6.500 alabiliniyor suan 2012lerden bahsetmiyorum sadece yan yatmış fln hafif kusuru olanlar sahibinden.com u hergun takip ediyor çoğu motosikletin kaçtan gittiğini biliyorum tavsiyem motorunuzu satmaya çalışın görün ondan sonra bana yüklenin ayrıca benim fikrime göre sizleri bilemem sezonda gerçekten 250liklerde şenlik olucak 6ooo gibi rakam telefuz etmedim bu arada 2010 öncesi icin eski kasa icin o rakamlar verilebilir.

Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    Alıntı BLaCK_j.W.a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam saol ,`12ler o zaman süper

@kukla13 ; dostum harbi piyasayı öldüürürsün ozaman gerçi o fiyata bulamazsın adam 9,500tlye alcak sana 6 ya bırakcak ! yakar gene vermez 4.500tl ye hacizli var tam senlik
    Aslında o 4 bucuk luk 3 bucuk falan olsa benim gibi hyosung'la ömür geçirebilcek kişiler alabilir.Motor artık rektifiye istediğinde ufak bi "change" işlemi.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    bişeyler yazacaktım da sabaha kalmasına karar verdim ;)

BLaCK_j.W.a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz S600
    Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında o 4 bucuk luk 3 bucuk falan olsa benim gibi hyosung'la ömür geçirebilcek kişiler alabilir.Motor artık rektifiye istediğinde ufak bi "change" işlemi.
    Hacım 2 amotisörü satsan 3bin i çıkarttın bile pazarlık etsek 3e vermezmi acaba parça niyetine bile alınır arayan oldumu o ilanı merak ettim

Hocam yazsaydın okurduk
    insan kadar kendine guvenen bir aciz gormedim!
    insan kadar nankorunu bahsettiginiz kedilerde bile gormedim!........ Sagopa Kajmer

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    ...
    taaa buralara gelmişsin bi sölemedin motoparktayım die oldumu şimdi bu oldumu :D o maxis lastik hep benimde göz hapsimdeydi bakıyordum mantıklı olanı yapmıssın shinko lardan kötü değil sonuçta aynı performans bile olsa 380tl ye işi bitirmişsin ki ben shinkolarla iyi viraj alıyorum ısındıktan sonra kuru havada hiç bir sıkıntısı yok hata maşşallahı var :D
    2 Bakım hariç diğer tüm bakımlarımı motoparkta yaptım ben zaten.
    Şuanlık lastiğe tam güvenemediğim için ve biraz çekindiğim için fren mesafem biraz uzun gibi geliyor. Biraz daha kullandıktan sonra görücez nasıl olduğunu

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet fiyat kısa vadede düşündüğünde çok pahalı ama uzun vadade düşündüğünde acayip ucuza geliyor
    mesela zincirin ömrünü 7 kata kadar arttırıyor(markaya bağlı olarak)
    500 ml yağ ile 16 bin km gidiyorsun 125 ml si 10 tl
    bi kere her 1000 km de zincir temizleme zahmetinden kurtuluyorsun
    yağ akışkan olduğu için yoldaki hiç bir pislik zincirine yapışmıyor
    ve en güzeli malzeme senin malzemen motoru satacağın zaman sök yeni motoruna tak
    Daha bugün elime aldım diş fırçası ve gazyağını temizle allah temizle.

Zincir yağı dediğin halt 10 kullanımda bitiyor ve 30tl fiyata satlıyor. Her yağlama 3tl ye geliyor.
    Benim motosikletim 1,5 yıldır bende aktif olarak 9 aydır kullanıyorum ve 23200km oldu
    Yani 23200/(9ay*30gün) =85km günde yol yapmışım.
    Her 250km de bir yağlasam. 1000km olduğunda iyice temizleyip normalin 2 katı yağ kullansam. 1 saat temizlemeye uğraşmış olsam
    Günde 1 tl para yapar.

Ve şimdiye kadar 270tl parayı zincir yağına verdim ve 23 saat aralıksız zincir temizlemeye harcadım.

Aynı km yi bu sistemi alarak yapsaydım.
    Shelin lt fiyatı 15tl olan yağından alırdım ve 23200km deki zincir yağlama maliyeti 10tl olurdu. Zincir yağlama sistemi zaten parasını çıkarmış olurdu.
    Daha zincir ömründen bahsetmedik bile.

Çok ciddi ve gereksiz bir israfdan bahsediyoruz.
    Motosikletime bakımlarında en iyi yağı en kaliteli malzemeyi kullanırım buna acımam ama saçma sapan bir zincir yağlama işine o kadar para vermek hiç akıl karı değil.
    Para durumunu ayarladığımda en kısa sürede bu sistemden 1 tane alıcam.

---------- Post added at 01:44 ---------- Previous post was at 01:41 ----------

Hacım 2 amotisörü satsan 3bin i çıkarttın bile pazarlık etsek 3e vermezmi acaba parça niyetine bile alınır arayan oldumu o ilanı merak ettim

Hocam yazsaydın okurduk
    Yok yok o konuyla alakalı olarak sabaha bırakmak iyidir :D

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Beyler 2011 6.500 alabiliniyor suan 2012lerden bahsetmiyorum sadece yan yatmış fln hafif kusuru olanlar sahibinden.com u hergun takip ediyor çoğu motosikletin kaçtan gittiğini biliyorum tavsiyem motorunuzu satmaya çalışın görün ondan sonra bana yüklenin ayrıca benim fikrime göre sizleri bilemem sezonda gerçekten 250liklerde şenlik olucak 6ooo gibi rakam telefuz etmedim bu arada 2010 öncesi icin eski kasa icin o rakamlar verilebilir.
    Oturduğum organımla güldüm yeminle zuhaha allahım neden neden :D lan bende kara kara düşünüyodum bu BUMOTO geldi napcaz die cbf150 2012 ile takas ederlermi acaba benim motoru gerçi onlarda 5 e yakın etmez benimki okadar neyse cb125e ile takasa girerrim bende :D yada yazı bekliyim ozaman belki cbf150 ile takasta olur :D hay allahım sen neler yaratıyosun :D

---------- Post added at 03:58 ---------- Previous post was at 03:55 ----------

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 Bakım hariç diğer tüm bakımlarımı motoparkta yaptım ben zaten.
    Şuanlık lastiğe tam güvenemediğim için ve biraz çekindiğim için fren mesafem biraz uzun gibi geliyor. Biraz daha kullandıktan sonra görücez nasıl olduğunu

Daha bugün elime aldım diş fırçası ve gazyağını temizle allah temizle.

Zincir yağı dediğin halt 10 kullanımda bitiyor ve 30tl fiyata satlıyor. Her yağlama 3tl ye geliyor.
    Benim motosikletim 1,5 yıldır bende aktif olarak 9 aydır kullanıyorum ve 23200km oldu
    Yani 23200/(9ay*30gün) =85km günde yol yapmışım.
    Her 250km de bir yağlasam. 1000km olduğunda iyice temizleyip normalin 2 katı yağ kullansam. 1 saat temizlemeye uğraşmış olsam
    Günde 1 tl para yapar.

Ve şimdiye kadar 270tl parayı zincir yağına verdim ve 23 saat aralıksız zincir temizlemeye harcadım.

Aynı km yi bu sistemi alarak yapsaydım.
    Shelin lt fiyatı 15tl olan yağından alırdım ve 23200km deki zincir yağlama maliyeti 10tl olurdu. Zincir yağlama sistemi zaten parasını çıkarmış olurdu.
    Daha zincir ömründen bahsetmedik bile.

Çok ciddi ve gereksiz bir israfdan bahsediyoruz.
    Motosikletime bakımlarında en iyi yağı en kaliteli malzemeyi kullanırım buna acımam ama saçma sapan bir zincir yağlama işine o kadar para vermek hiç akıl karı değil.
    Para durumunu ayarladığımda en kısa sürede bu sistemden 1 tane alıcam.

---------- Post added at 01:44 ---------- Previous post was at 01:41 ----------

Yok yok o konuyla alakalı olarak sabaha bırakmak iyidir :D
    hocam ben avazım cıktığı kadar küfür etmek istiyorum ne yazsan fayda etmez senin motor 6 etmez :D

---------- Post added at 04:12 ---------- Previous post was at 03:58 ----------

giren girsin cbr1000rr yamaha r1 piyasaya girince fiyatmı kırdı ki 250cc de kırıcak yaş kaç senin sana şu kadar söliyim kim olursa olsun 6.500tl saglam 2011-2012 modelini şimdi sana satıcagına yakar cöpe atar yada enayidir :D yaza dahada düşücekmiş nolcak 2012 ler yaza 4.5-5 mi olcak zuhahaah :D

diyemedim ya la

2011-2012 6500 e kadar alti modeller 5 5.500 vermeyi düşünüyorum.
    onlarda sana vermeyi düşünmüyolar :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3binden fazla verilirmi hyoya
    tekhancer bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR

Hocam yazsaydın okurduk
    Kırmızı gt250r'dan bahsediyorsunuz sanırım. Ben aradım onu baya bir sakat iş. İçime sinmedi. 2 kişiyle konuştum. 2'side ayrı ayrı konuşuyor. Biri motorun sahibi satışı veremiyor öteki motorun sahibine ana avrat sövüyor. Daha yazılacak çok şey varda uzun konu zor geliyor yazmak. Motosikletti kafamdan sildim ben çocuk 4-5 gün beni aradı almicakmısın diye. Motosikleti almak için benim onun peşinde koşmam gerekiyor ama çocuk arayıp almicakmısın almicakmısın diye yapışkan oldu. Dedim yok kardeşim almıyorum. Yani kısaca parça olarak bile almanızı önermiyorum ben.
    UNdocab ve BLaCK_j.W.a bunu beğendiler.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Abrascas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dün gece başımıza bir sel felaketi geldi apartmanda duran motorum kısmen sular altında kaldı. alternatör kapağını geçti sular ne yapmam gerekiyor acaba motor bloğuna su kaçma ihtimali var mı ?yardımlarınızı bekliyorum..
    Aküsünü hemen sök ve kuruyana kadar takma. Elektirik tesisatı problem çıkartabilir. Kuruduktan sonra da doketleri wd40 gibi bir pas sökücüyle temizlersen ilerdeki olası elektirik arızalarından kurtulursun.

---------- Post added at 11:51 ---------- Previous post was at 11:44 ----------

Suzuki nin fiyatı yüksek olacaktır. Daelim hakkında bir bilgim yok, Bumoto motosikletin lastiklerini değiştirdim. Gördüğüm kadarını yazacağım. Motosiklete binmişliğim yok. Performansı hakkında bir bilgimde . Bildiğim kadarıyla, bazı modellerinde hararet sorunu olduğu için extra fan takılabiliyor. Motor bloğunu etrafına bakınca fazla ısındığı belli oluyor. Tabi kullanıma da bağlı hararet olayı.
    Arka lastiği söktüğümde zincir gergisinin kademeli çizgileri olmadığını gördüm, ayarı kumpasla yapmak zorunda kaldık. Arka dişlide olması gereken lastik takozlar yok direk janta sabitlenmiş dişli. Dolayısıyla zincir bir yerde bollaşmış, bozulmuştu. Ön kafa, frene basıldığında ön çamurluğa değdiği için boyasının atmış olduğunu farkettim. Ön hidrolik yağı deposu, direksiyonu çevirince ön camın kenarına sürtüyordu. Ön lastik milini çıkarttığımızda ön furşlar çok sıkı olduğu için lastik hala yerindeydi, dönmeye devam ediyordu. Fren balatalarından birinin civatası, montajda diş kaptığı içinde, tekrardan diş açmak zorunda kaldık.
    Sonuç olarak işçilik ve mühendislikte sorunlar var. Belki de benim gördüğüm hatalar,belki yeni versiyonlarında telafi edilmiştir.
    Ne kadar çok çeşit çıkarsa çıksın Hyosung tercih edilecektir diye düşünüyorum. Ayrıca çift silindirli V motoru Hyosung u öne çıkartıyor.

Hatemzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS 250 EVO İ
    Arkadaslar 2012 model dusunuyorum. Eski modellere gore avantaj ve dezavaantajlari nelerdir? Birde hafta arasi ise gidip gelicm hafta sonlari gezicem. Cokmu yorar insani trafikte ?

Beyler simdi siz benimle dalga gecmissiniz hani 2011 6500e alinir mi diye gayette aliniyor suan motosikletinizi satmadiginiz icin olayin farkinda.degilsiniz.bir satmaya calisin dedigimi goruceksiniz. Ben iki 2011 saticiylapazarlik yapip 6500e dusurdum. Ayip olmasin diyede buraya yazmiyorum ikinci olarak 2008 gayet temiz 2 motosiklette 5.000e anlastim konustum. Suan karar asamasindayim ekipmanlarada para.birakmak icin 2008 alabilirim sym wolf de 6500e dustu 2012 ama symnin.fiyatlari kesin.dusucek.sifiri 7000li rakamlara gelebilir.o yuzden.es.gectim bu arada yasim 26 ekonomi okuyan biriyim sekterun.icinden.biriyimyazin fiyatlarda dusus olucak cunku 250liliklerdeki cesitli motosikletler ve ikinci el firsatlari ile en azindan bu yaz sezonuna gore bir 1000 1500 piyasasi dusucektir bakalim gorelim umarim siz hakli cikarsiniz. Bende kendi motorum olsa satmadan o fiyatlara fln kizardim ama suan kis piyasasi ve boyle gidiyor.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Beyler simdi siz benimle dalga gecmissiniz hani 2011 6500e alinir mi diye gayette aliniyor suan motosikletinizi satmadiginiz icin olayin farkinda.degilsiniz.bir satmaya calisin dedigimi goruceksiniz. Ben iki 2011 saticiylapazarlik yapip 6500e dusurdum. Ayip olmasin diyede buraya yazmiyorum ikinci olarak 2008 gayet temiz 2 motosiklette 5.000e anlastim konustum. Suan karar asamasindayim ekipmanlarada para.birakmak icin 2008 alabilirim sym wolf de 6500e dustu 2012 ama symnin.fiyatlari kesin.dusucek.sifiri 7000li rakamlara gelebilir.o yuzden.es.gectim bu arada yasim 26 ekonomi okuyan biriyim sekterun.icinden.biriyimyazin fiyatlarda dusus olucak cunku 250liliklerdeki cesitli motosikletler ve ikinci el firsatlari ile en azindan bu yaz sezonuna gore bir 1000 1500 piyasasi dusucektir bakalim gorelim umarim siz hakli cikarsiniz. Bende kendi motorum olsa satmadan o fiyatlara fln kizardim ama suan kis piyasasi ve boyle gidiyor.
    şimdi benim aklıma acaba fiyatını o kadar fiyattan 6500 e düşüren 2011 satıcısının motosikletinde ne var diye düşünüyorum
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Madem ekonomi okuyorsun.
    Benim motorumu şimdi satsam 1300tl aşağıya vermem gerekiyor. 4-5 ay motosikleti bekletirim.
    Yok eğer acil paraya ihtiyacım varsa. Kredi çekerim 12 vadeli olarak. 6500tl ye 600-700tl faiz işletir.
    4-5 ay krediyi öderim ufak ufak. Sonra motoru asıl değeri olan 1300tl fazla paraya satar elime geçen toplu para ile krediyi kapatırım. Erken ödediğim için faiz yarıyarıya azalır.
    Toplamda acil para sorunumu hallederek bu işten sadece 400tl zararla çıkarım.

Neden 1300tl zarar edeyim ?

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    şu anda bile çok çok temiz 2007-2008 modeller 6000 e satılır. 2011 6500 e bulursak bizde alalım yatırım amaçlı
    otopsici ve BLaCK_j.W.a bunu beğendiler.

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Bu 2. el işine şu ana kadar akıl sır erdiren zaten yok.Kiminin malı çok değerli,kiminin parası çok değerli oluyor.Ortada takılanlar her zaman kazanıyor.Alıcı alma niyetindeyse satıcı da satma niyetindeyse zaten alış veriş oluyor.Kimse alınmasın ama alıcılara ölücü diyoruz da satıcıların bazılarıda keriz avcılığı yapmıyor mu?Öyle fiyatlar yazanlar var ki yuh artık bu kadarda olmaz ki dedirtiyor...
    fearlesboyy, zenon, otopsici ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Bir gün mutlaka ...

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı ARCHANGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu 2. el işine şu ana kadar akıl sır erdiren zaten yok.Kiminin malı çok değerli,kiminin parası çok değerli oluyor.Ortada takılanlar her zaman kazanıyor.Alıcı alma niyetindeyse satıcı da satma niyetindeyse zaten alış veriş oluyor.Kimse alınmasın ama alıcılara ölücü diyoruz da satıcıların bazılarıda keriz avcılığı yapmıyor mu?Öyle fiyatlar yazanlar var ki yuh artık bu kadarda olmaz ki dedirtiyor...
    gerçekten bu yorumu alkışladım keşke herkes sizin gibi olabilse.burdaki pek çok mootor sahibi motor almadan önceleri aynı yorumları aynı uygun fiyata aramaları hatta örnek likleri veriyor sonrada motor sahibi olduklarındada nerdeyse sıfır parasına 2, el ilanı acıyorlar aksi yorum yapanlarada verip veriştiriyorlar kendileri alırken iyi iş aynı aldıkları motorları satmaya gelince altın mübarek...kimse alınmasın gerçek bu arkadaşın dediği gibi o arkadaşlar aldıkları motorları satlığa cıkarsın aylarca ilan beklesin yıl 2013 oldu yanı 2011 model motor bile 2 yaşında ....bu arada belirteyim maksat tam açıklayıcı olsun 2008 model motorumu 4500 sattım merak eden ve senin motor zaten çöp işe yaramaz ve hoşaf diyen arkadaşlar forumda aratın resimleri mevcut sizde motorlarınızı istediğiniz fiyata satabilirsiniz sözüm olmaz ama aksi yoruma tahammülünüz yoksa işte bunu anlamam.......2007 ve 2008 model yanı 1 ay sonra 6 yaşındaki motora 6000 vercek arkadaşıda parasının çokluğundan dolayı tebrik ederim...6000 alır çünkü bilgisi tecübesi azdır sonrada 3 ay sonra yüksek cc için acil satlık diye başlık açıp 6000 aldığı motora 7000 tl yazan arkadaşıda hiç anlamam ve onada hayırlı satışlar dilerim.

bulmayanlar için link

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2708632

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:26 ----------

bu arada belirtmekte fayda gördüm merak eden arkadaşlar için bu 4, hyosungum yanı bu motorlara acemi değilim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 26 kullanıcı var. (0 üye ve 26 misafir)

Bu Konudaki Etiketler