Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı KukLa13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simdi soralim o zaman bu motosiklet kaç para eder kısacası bakın sahibinden.com a ilanların hepsi böyle 6500 liradan 6000e indi bu motosiklet gecenlerde böyle bir sürü ilan var boyalı kazalı kilometresi düsürülmüs yüksek fiyatli
    Kazalı, kusurlu motor sahibi fiyatı hertürlü kırar, önemli olan temiz motoru uyguna almak Bu tür motorlar süprizlerle doludur, Bin tl ucuza alırsın sonra 2 katı masraf açar işin kötüsü bazı sorunları çözmesi değil bulması daha masraflıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Simdi soralim o zaman bu motosiklet kaç para eder kısacası bakın sahibinden.com a ilanların hepsi böyle 6500 liradan 6000e indi bu motosiklet gecenlerde böyle bir sürü ilan var boyalı kazalı kilometresi düsürülmüs yüksek fiyatli
    Şimdi ben sorayım o zaman; sen (şair burada alıcı her kim ise ona sesleniyor) motosikletten anlamıyorsun diye 2008 model gerçekten 20bin km altındaki motosiklet sahibi madem piyasa bu diyerek motosikletini 6000tl - 1000tl lik 0 kask mont vs = 5000tl paraya mı satmak zorunda?

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi ben sorayım o zaman; sen (şair burada alıcı her kim ise ona sesleniyor) motosikletten anlamıyorsun diye 2008 model gerçekten 20bin km altındaki motosiklet sahibi madem piyasa bu diyerek motosikletini 6000tl - 1000tl lik 0 kask mont vs = 5000tl paraya mı satmak zorunda?
    Yok kim neye isterse ona satar sadece ilanların böyle verilmesine ifrit oluyorum ve böyle ilanları aradığında motosikletim cok temiz harika hic sorunu yok herşey süper diyor. Ben bu motoru turuncuydu boyadim demiyor. Kısacası millet malını satıcağım diye ruhunu satıyor işte buna kızıyorum. İsterse 10 binliraya versin satsın satabiliyorsa insanlari keriz yerine koyanlara sesleniyorum sadece

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    ARIZAYA YARDIM..

Arkadaşlar cümleten iyi geceler herkeze. elimde olan hyosungla ufak bır gece gezmesı yapayım dedım fakat motor 5 bin devirden sonra gaz kesme yapıyor 3 saniyeligine gazı bırakmısım gıbı davranıyor sonra kendıne gelıyor ara ara tekrarlıyor bunu ama dusuk devırlerde yapmıyor 2-3-4de mesela... arastırdım cdı dıyenler olmus fakat beyın donmuyor yada dıgıtal gösterge gitmiyor.

benım sahsı dusuncem bujı karburatör pıslıgı benzın fıltresının tıkanmıs olması gıbı sorunlar aklıma gelıyor varsa başına gelen arkadaslar ve çözümünü nasıl yaptılar paylaşırlarsa sevinirim..

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Hocam şöyle söyliyim kredi masrafları öyle dosya parası arada cekilen hesap işletim ücretleri derken beklediğinizden yüksek bir maliyete sebeb olur. İkinci olarak ekonomide firsat maliyeti diye birşey vardir 6.500 liraya siz motosikletinizi satmazsanız motosikletiniz hem değer kaybeder yaş itibariyle hemde amortisman gideri olur siz bunu farketmezsiniz bile ama eğer o 6500 lirayi kış başlangıcında elinizde tutarsanız çeşitli yatırım araçları ile faiz repo borsa gibi değerlendirizseniz en azından bir 7500 liraniz olur biraz da bu açılardan bakmak lazim. Bende sizin gibi yüksek fiyatlardan motosiklet alip satmaya çalışşsam suan kızardım bu duruma ama inanin satmaya kalktığınızda özellikle şu dönemde daha çok görüceksiniz. İkinci olarak bumoto sym inazuma mı etkiliyecek mantığı fiyat kırsalar ne olur mantığıda yanlış şöyleki fiyatlar tercihler ve taleplere göre belirlenir. Yakında bir çok tercih değişicek yeni modellerle talepler özellikle hyosunglarda fiyatların düşmesini sağlıyıcak belki 1000 lira olmaz belki 500 lira olur ama inanin bu yaz fiyatlar yüzde 5-10 arası bir fark olucağına inaniyorum benim görüşüm. Zamanla görücegiz
    Ekonomideki fırsat ; malın en değerli olduğu anda satılmazsa kaybedilecek parayı anlatıyor.Az buçuk ekonomiye giriş dersi aldım ;)
    Ve bu dersteki grafikten hatırladığım kadarı ile kış mevsimindeki fiyatlandırma fırsat için uygun bir fiyat olmadığını söylüyor.
    Motosikletini satıp bundan para kazanmak isteyen biri olacağını ve bunu borsaya yada repoya yatıracak biri olduğunu düşünmüyorum.
    - ya motosiklet değiştirecektir.
    - ya anlık acil paraya ihtiyacı vardır.

İki durumda da repo vs bekleme ihtimali olmadığı için değerlendirme dışıdır bu durumlar.

Sym ve Bumoto zaten belli bir süredir piyasadalar ve zaten bilinen durumda oluşan piyasa bu durumdadır. Yeni oyuncu sadece inzuma olduğu görülüyor. Onun da 250cc olmasına rağmen gt250r ile hiç bir alakası yok comuterden hallice bir gariban ybr250 cbf 250 gibi birşeydir.

Aksi iddeada bulunuyorum 4-5 ay'a kalmaz bumotonun ne kadar turşu olduğunun ortaya çıkması. Ninjanın 300lük motor üretip 250cc (bakınız vergi dilimleri) piyasasından çekilmesinden ötürü CBR250R ve Hyosung piyasada rakip azaltmıştır.
    Genç motoru diyebileceğimiz bu motosikletlerin kendi aralarında; güç, kalıp, çift silindir performansı gibi etmenlerden ötürü GT250 piyasası daha da artacaktır.

---------- Post added at 01:14 ---------- Previous post was at 01:12 ----------

Yok kim neye isterse ona satar sadece ilanların böyle verilmesine ifrit oluyorum ve böyle ilanları aradığında motosikletim cok temiz harika hic sorunu yok herşey süper diyor. Ben bu motoru turuncuydu boyadim demiyor. Kısacası millet malını satıcağım diye ruhunu satıyor işte buna kızıyorum. İsterse 10 binliraya versin satsın satabiliyorsa insanlari keriz yerine koyanlara sesleniyorum sadece
    Bu konuda tek kelime ile "Haklısın"

---------- Post added at 01:16 ---------- Previous post was at 01:14 ----------

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARIZAYA YARDIM..

Arkadaşlar cümleten iyi geceler herkeze. elimde olan hyosungla ufak bır gece gezmesı yapayım dedım fakat motor 5 bin devirden sonra gaz kesme yapıyor 3 saniyeligine gazı bırakmısım gıbı davranıyor sonra kendıne gelıyor ara ara tekrarlıyor bunu ama dusuk devırlerde yapmıyor 2-3-4de mesela... arastırdım cdı dıyenler olmus fakat beyın donmuyor yada dıgıtal gösterge gitmiyor.

benım sahsı dusuncem bujı karburatör pıslıgı benzın fıltresının tıkanmıs olması gıbı sorunlar aklıma gelıyor varsa başına gelen arkadaslar ve çözümünü nasıl yaptılar paylaşırlarsa sevinirim..
    Motosikletin yılını karbüratörlü mü enjeksiyonlu mu olduğunu vs söylersen daha çok ve doğru yardımı alabilirsin.
    eftall ve Alper Kaya bunu beğendiler.

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekonomideki fırsat ; malın en değerli olduğu anda satılmazsa kaybedilecek parayı anlatıyor.Az buçuk ekonomiye giriş dersi aldım ;)
    Ve bu dersteki grafikten hatırladığım kadarı ile kış mevsimindeki fiyatlandırma fırsat için uygun bir fiyat olmadığını söylüyor.
    Motosikletini satıp bundan para kazanmak isteyen biri olacağını ve bunu borsaya yada repoya yatıracak biri olduğunu düşünmüyorum.
    - ya motosiklet değiştirecektir.
    - ya anlık acil paraya ihtiyacı vardır.

İki durumda da repo vs bekleme ihtimali olmadığı için değerlendirme dışıdır bu durumlar.

Sym ve Bumoto zaten belli bir süredir piyasadalar ve zaten bilinen durumda oluşan piyasa bu durumdadır. Yeni oyuncu sadece inzuma olduğu görülüyor. Onun da 250cc olmasına rağmen gt250r ile hiç bir alakası yok comuterden hallice bir gariban ybr250 cbf 250 gibi birşeydir.

Aksi iddeada bulunuyorum 4-5 ay'a kalmaz bumotonun ne kadar turşu olduğunun ortaya çıkması. Ninjanın 300lük motor üretip 250cc (bakınız vergi dilimleri) piyasasından çekilmesinden ötürü CBR250R ve Hyosung piyasada rakip azaltmıştır.
    Genç motoru diyebileceğimiz bu motosikletlerin kendi aralarında; güç, kalıp, çift silindir performansı gibi etmenlerden ötürü GT250 piyasası daha da artacaktır.

---------- Post added at 01:14 ---------- Previous post was at 01:12 ----------

Bu konuda tek kelime ile "Haklısın"

---------- Post added at 01:16 ---------- Previous post was at 01:14 ----------

Motosikletin yılını karbüratörlü mü enjeksiyonlu mu olduğunu vs söylersen daha çok ve doğru yardımı alabilirsin.
    Dostum herkesin risk analizi farklıdır Ben tutarim o 6500 8000 lira aralığındaki paramı 4-5 ay kullanamayacağım motosikletime yatırmayı bırakıp gidip ticaret yapabilirim yatırım yapabilirim. 250lilik dünyasındaki yorumuna gelince olabilir hyosung yine bir pay alır ama dediğim gibi pastayı eskiden sadece hyosung yiyodu simdi cbr250 var sym var bumoto var inazuma var daelim var cesitli mondial yuki muki bir sürü 250lilik girdi ne kadar tercihler hyodanda yana olsa ilgi azalıcak cok fazla bir fiyat düsücek demedim zaten temiz motosikleti olan zaten iyi fiyata satar sezonda ama beklediğinin altında olabilir belki yüzde 5 belki %10 bakalim beraber görüceğiz ne olucak diye bende hyosung almaya çalışıyorum kışın .) benide vurucak sonucta fikrim bu seninde fikrine saygı duyuyorum

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t...1rsat+maliyeti

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    karbüratörlü fakat model yılını yazmayı unutmusum kusura bakmayın 2007 model

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Yeni girenleri söylediğin gibi yuki muki isimleriyle anarız zaten o kalitede olduğu belli aletler.
    Senin de Gt250 almak isteme sebebin çok kaliteli olması değil fiyat/performansının çok iyi olması.
    Ben bahsettiğin para ile pazarda don satmak için mahmutpaşadan ürün alır. 1 e 5 kazanacak fiyatlara satabilirim de. Ama motosiklet sahibi kitle ile bahsettiğin kar gütme şeklini düşünenlerin ortak kümesi %1 etmez.
    Piyasaya yeni girenlerin kötü olması tam tersine ortamdaki güzel kızın piyasasını arttırır ;)
    Vasat güzellikte bir kızın yanına çirkin birisini koyarsan, Vasat gözüne Adriana Lima gibi gözükmeye başlayabilir. Hea tabiki kendine güvenmeyenler "Nefes alsın yeter" mottosu ile hareket edebilir. Ama bu güzelin değerini etkilemez :D
    Bilmem anlatabildim mi

Bu arada bahsettiğin fiyata ancak benim gibi birinin motosikletini alırısın.
    Neden; Çünkü motorun dışına hiç dikkat etmem. Racing kullananlar aman toz bile konmasın motosikletime şeklinde kullanırken.
    Benim için bakımlarını tam yapıp Tüm Türkiyeyi karış karış gezmek esastır. Satmaya kalkarsam bir sürü kozmetik masraf edeceğime bahsettiğin fiyata iner satmak zorunda kalırım gibi gözüküyor.

Tavsiyem motosiklet alacaksan uzun yolda kullanandan gezici tayfadan almaktır. Motor bloğu, debriyaj aksamı, üst silidir kapağı(1500tl dir kendisi) gibi trafik ve ani dur kalklarla hırpalanan parçaların çok daha iyi durumda olacak olması.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    BLaCK_j.W.a teşekkürler.)

Şu motosikleti duyan bilen varmıdır. Exper arkadaşlar yorumlayabilirmisiniz 3000 km yaziyor
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...01629562/detay
    5 senelik bir motosikletle sadece ekmek almaya gitsen hergün o km'yi geçer. Bu motosikletten uzak dur.

Al sana örnek bir ilan. Örnek derken en azından o km'de olduğuna inanıyorsun ve aklında düşük km'li motorlara nazaran daha az şüphe oluşuyor. Tabiki git bunu al demiyorum sana Alıcak olursun oda senin fikrin.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...06580816/detay
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 senelik bir motosikletle sadece ekmek almaya gitsen hergün o km'yi geçer. Bu motosikletten uzak dur.

Al sana örnek bir ilan. Örnek derken en azından o km'de olduğuna inanıyorsun ve aklında düşük km'li motorlara nazaran daha az şüphe oluşuyor. Tabiki git bunu al demiyorum sana Alıcak olursun oda senin fikrin.

OOO Hocam sen naaptın ya, 2007 50 bin km yapmış alete 6800 ilan fiyatı koymuş, adam 2011 alcam diyo, hemde 6500 e

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OOO Hocam sen naaptın ya, 2007 50 bin km yapmış alete 6800 ilan fiyatı koymuş, adam 2011 alcam diyo, hemde 6500 e
    Bende aşağı yukarı 5-6 yaşında ki motosikletlerin kaç km'de olacağına istisnaden fikir vermek istediğim için o ilanı paylaştım. Yanlış anlaşılma olmasın

Bazı kişilerce Hyosung & Kanuni GT250R sorunlu makinalar olarak biliniyor. Bunun sebebi ilk çıktığı zamanlar devir kesici olmadığından motosikletin kalıbına aldanıp ( Tamam aldanılmicak gibi de değil ama 250cc işte ) Allah ne verdiyse dip gaz gitmeye çalışan kişiler yüzünden bu motosiklet kötülendi, lanetlendi. Bakımları yapıldıktan sonra sokaklarda gördüğümüz çinliler bile (Çoğu bakımsız olmasına rağmen) sağı solu dağılmış, yapmadığı kaza kalmamış ama hala gidiyorlar. Kaldı ki GT250R'ın bakımları düzenli yapıldığı takdirde japonlardan pekte aşağı kalacağını sanmıyorum. Eğer motosiklet alma niyetiniz varsa ki, baktığınız motosiklet tabiri caizse sorunlu, lanetli olarak hep arıza çıkardığı biliniyor. Paraya biraz kıyıcaksınız. Motosiklet bir tutku, zevk işidir. Aaaa işte ben 3'e alıyım 5'e satıyım mantığıyla hareket edildiği zaman çoğu motosiklet sahibine sorun çıkarır ve para harcartır. Motosiklet size 5 liraya gelmiş olur ve motosikletten anlayan kişiler bakmaya geldiğinde motosikletinizden her hangi bir şekilde kıl kapıp almazlar. Sizde zararına satış yaparsınız. Eğer motosiklet alıcaksınız fazla 3'e 5'e bakmayın. Görüp incelediğiniz motosikleti ustanıza, servisinize gösterip içinize sindiği taktirde almanızı öneririm. Sakınılan göze çöp batar diye bir ata sözümüz vardır. Ucuz, ucuz derken Allah korusun siz iyi bilipte kötü bir motosiklet alırsınız elinizde kalır.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    2007 model hyosung karbüratörlü yüksek devirlerde gaz kesme başına gelen hıcmı yok :/

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lan maximum 3 eder oda gönlümbonkör yaza benimkini 6 ya vercem inazumanın girişiylede satabilirmiyim bilmiyom yaktı şu bu moto beni :D
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2007 model hyosung karbüratörlü yüksek devirlerde gaz kesme başına gelen hıcmı yok :/
    var hacı barkının test ettiği motoru kullandım arkadaş aldı son viteste 150 yi geçmiyordu naptıysak çözemedik gittik cıkma karbüratör aldık taktık taş gibi oldu orjinal karbüratörü yalama etmişler kurcalamaktan yeterli yakıt hava karısımını alamıyormuş alet
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tamam beyler,kukla nickli arkadaş fiyat olayında bence de yanlış düşünüyo ama bu ilandaki satıcı ne kadar temiz bakmış ve dürüst olursa olsun 6.800 etmez bana göre.Şahsen motor temiz gibi gözüküyo km de normal ama benim gözümde ederi 6000den yukarı değil sonuçta 5 senelik motor sağlam km yapmış karburatorlu model.

Görkem kardeşim sende kusura bakma ama senin motorun ilanıda 800 küsür kmde olsa bile 2008 model,belli ki uzun süre yatmış ve 2012 model ile arasında sonuçta benim bildiğim beyin ve ufak tefek iyileiştirmeler var.Motorun 800 km de diye o fiyatı şahsen ben vermem.Felon un kendi motoru 9000 km deydi sanırım 2012 model oda bu fiyata sattı.görkemin motoru 2011 model oda aynı fiyatı istiyo.Şahsen senin motorun bana göre kış fiyatı ederi 7000 tl olmalı.

Yani senin motorun ali'nin motorundan,alperin motorundan çok daha sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam beyler,kukla nickli arkadaş fiyat olayında bence de yanlış düşünüyo ama bu ilandaki satıcı ne kadar temiz bakmış ve dürüst olursa olsun 6.800 etmez bana göre.Şahsen motor temiz gibi gözüküyo km de normal ama benim gözümde ederi 6000den yukarı değil sonuçta 5 senelik motor sağlam km yapmış karburatorlu model.
    etmez zaten olm olayımızı sende fark etmişsin zaten 6 da cok cünkü grenaj olarak temiz duruyor ama motor bloğuna bakarsan yukardan bi yerden baya bi terleme yapıyor hep yağ izleri var megafotoda bakın km rede az değil 6da etmez bence daha aşa :D
    Zippo's bunu beğendi.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    O sizin bakış açınız hocam, saygı duyarım.yanlız ben alirkende alininde alperinde ilanı vardı.. Uzun yıllar kullanmak istersenm hamgisi daha mantıklı dedim ve öyle karar verdim.2008 olması sadece ruhsatta yazan bi rakamdan ibaret, yattida sokaktami yattı, nokta pas yok çizik yok motorumda. 10 bin km kullanılmış aletten daha mantıklı geldi bana... He diceksin sen o aleti 10-20 bin km sürdükten sonra 2012 lere göre cok değer kaybetcek, o konuda haklısın..
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Görkem kardeşim sende kusura bakma ama senin motorun ilanıda 800 küsür kmde olsa bile 2008 model,belli ki uzun süre yatmış ve 2012 model ile arasında sonuçta benim bildiğim beyin ve ufak tefek iyileiştirmeler var.Motorun 800 km de diye o fiyatı şahsen ben vermem.Felon un kendi motoru 9000 km deydi sanırım 2012 model oda bu fiyata sattı.görkemin motoru 2011 model oda aynı fiyatı istiyo.Şahsen senin motorun bana göre kış fiyatı ederi 7000 tl olmalı.

Yani senin motorun ali'nin motorundan,alperin motorundan çok daha sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lan maximum 3 eder oda gönlümbonkör yaza benimkini 6 ya vercem inazumanın girişiylede satabilirmiyim bilmiyom yaktı şu bu moto beni :D
    var hacı barkının test ettiği motoru kullandım arkadaş aldı son viteste 150 yi geçmiyordu naptıysak çözemedik gittik cıkma karbüratör aldık taktık taş gibi oldu orjinal karbüratörü yalama etmişler kurcalamaktan yeterli yakıt hava karısımını alamıyormuş alet
    kardeşim bu sabıt bı hızı gecememesı gıbı degıl 80-90-100-110 derken bı an gazı bırakmısım gıbı tepkı verıyor 3 sanıye sonra düzelıyor tekrar hızlanmaya baslıyor dusuk devırlerde sorun yok.

karbüratörün yalama olması ıcın sıcakken karbüratörle oynamak gerekır bu sayede yalama olan vidalar titreşimden kendı kendıne ayarını bozar karbüratör ayarı bozuk olsa yada hava yakıt karısımı sıkıntılı olsa ben calısma sesınden ve sıyah duman yada egsozda kurum yapmasından anlardım aklıma karbüratör pıslıgı gelıyor ama bılemıyorum. tesekkur ederım bilgilendırdıgın için

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    %80 yakıt kesintisi probleminiz. dediğiniz gibi depoyla karbüratör arasındaki alanda problem vardır. karbüratörün içide olabilir.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    bende öyle düşünüyorum depoyu söküp bı karbüratöre hava tutturam dıyorum deneyerek göricez

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kurcala temizle düzelir. kolay gelsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler