Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Alıntı pc-kopat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki o anda göstergedeki ışıklar sönüyor yada azalıyor mu? karbüratör arızası öyle olmaz. hiç urğaştırma karbüratörünle. bunun çeşitli nedenleri olabilir. ama en çok oksit sebep olur böyle şeylere. yapabiliyorsan depoyu sök ve bulabildiğin tüm soketleri sök ve yağlayıp tekrar tak.
    Yok abi ışık falan sönmüyor anlık devir düşüyor.Yüksek hızlarda olduğumdan motor stop edip etmediğini anlayamıyorum tabi kendiliğinden geliyor hemen.Ama dururkende devir düşüyor ve ozaman stop ediyor.Muhtemelen yüksek devirde de motor stop ediyor ama hareket halinde olduğundan vurduruyomuşuz gibi oluyor ve kendine geliyor tekrar.Mantıklı dediğin sıcak su çözer diye biliyorum oksiti.Sıcak suyun zararı olur mu?Yağ söker diyorsan yağıda deneriz.Zincir yağı olur herhalde

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:19 ----------

İşin garip tarafı 4 tane motorcuya gittim hiç biride şundandır diyip doğru teşhisi koyamadı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha R1
    Alıntı mancuryalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok abi ışık falan sönmüyor anlık devir düşüyor.Yüksek hızlarda olduğumdan motor stop edip etmediğini anlayamıyorum tabi kendiliğinden geliyor hemen.Ama dururkende devir düşüyor ve ozaman stop ediyor.Muhtemelen yüksek devirde de motor stop ediyor ama hareket halinde olduğundan vurduruyomuşuz gibi oluyor ve kendine geliyor tekrar.Mantıklı dediğin sıcak su çözer diye biliyorum oksiti.Sıcak suyun zararı olur mu?Yağ söker diyorsan yağıda deneriz.Zincir yağı olur herhalde
    yok hiçbir zararı olmaz. masrafsız olsun diye demiştim. hatta wd40 gibi birşey sıkarsan daha iyi olacaktır. senin sorununun bir sebebi de statördeki bobinlerden olabilir. bak yine beyinden olabilir (ama düşük ihtimal) kontak kabloları titreşimden yapıyor olabilir. motorun şaselemesinde sorun olabilir

Motosikleti
    hyosung gt250r
    yok hiçbir zararı olmaz. masrafsız olsun diye demiştim. hatta wd40 gibi birşey sıkarsan daha iyi olacaktır. senin sorununun bir sebebi de statördeki bobinlerden olabilir. bak yine beyinden olabilir (ama düşük ihtimal) kontak kabloları titreşimden yapıyor olabilir. motorun şaselemesinde sorun olabilir

Sonuç itibari ile elektirik aksamlarından kaynaklanan bir problem gibi olduğu konusunda hem fikiriz senle.Aküyü değiştirmeye gerek varmıdır peki bu durumda_?

Motosikleti
    Yamaha R1
    Sonuç itibari ile elektirik aksamlarından kaynaklanan bir problem gibi olduğu konusunda hem fikiriz senle.Aküyü değiştirmeye gerek varmıdır peki bu durumda_?
    bence akü değiştirmek sorununu çözmeyecektir. bu bahsettiklerinin hiçbiri aküden olmaz. farın zayıflaması elektrik aksamıyla ilgili bir sorundan dolayı akünün şarj olamamasından kaynaklanabilir. en basitinden kontak sistemi şarjı aküye göndermiyor olabilir.

Motosikleti
    hyosung gt250r
    bence akü değiştirmek sorununu çözmeyecektir. bu bahsettiklerinin hiçbiri aküden olmaz. farın zayıflaması elektrik aksamıyla ilgili bir sorundan dolayı akünün şarj olamamasından kaynaklanabilir. en basitinden kontak sistemi şarjı aküye göndermiyor olabilir.
    Belki yeterli gönderim yapamıyordur diyebiliriz.Çünki akü şarj olmazsa çok kez yolda kalmıştım şimdiye kadar.Hatta benzinim bittiği zaman bile baya bi marş basmıştım ozaman bile aküyü bitirmeyi beceremedim Bundan 2,3 ay önce gene aynı problem vardı kendiliğinden geçmişti.Valla çok garip kendi kendime motorla yolda seyir halindeyken kavga ediyorum artık Anatomimi bozdu şerefsiz

Motosikleti
    Yamaha R1
    Belki yeterli gönderim yapamıyordur diyebiliriz.Çünki akü şarj olmazsa çok kez yolda kalmıştım şimdiye kadar.Hatta benzinim bittiği zaman bile baya bi marş basmıştım ozaman bile aküyü bitirmeyi beceremedim Bundan 2,3 ay önce gene aynı problem vardı kendiliğinden geçmişti.Valla çok garip kendi kendime motorla yolda seyir halindeyken kavga ediyorum artık Anatomimi bozdu şerefsiz
    akünün şarj olamsı ile ateşlemenin bir alakası yok aküsüz de gidebilrisin. hatta sigorta atık bile. yeter ki önce aküyle çalıştır. bence dediğim ihtimali düşün. ve özellikle statr ve kontağı incelet

Motosikleti
    hyosung gt250r
    akünün şarj olamsı ile ateşlemenin bir alakası yok aküsüz de gidebilrisin. hatta sigorta atık bile. yeter ki önce aküyle çalıştır. bence dediğim ihtimali düşün. ve özellikle statr ve kontağı incelet
    Peki son olarak senin önerebileceğin baba bir motorcu var mı anadolu yakasında?Paramızla rezil oluyoruz anasını satim Sorun basit ama anlayan yok!

Motosikleti
    Yamaha R1
    Peki son olarak senin önerebileceğin baba bir motorcu var mı anadolu yakasında?Paramızla rezil oluyoruz anasını satim Sorun basit ama anlayan yok!
    galeri ilyas var maltepede. merkez camiine çıkmadan ana caddeden giderken arada kalıyor. sorarsan göstereceklerdir. camiye sanırım 300-400 metre uzakta kalır. sultanbeylide kardeşler motor vardı eskiden. abdullah usta benim ustamdır. şimdi galeri ilyası işletiyor. sorununu çözebileceğine garanti veririm. cebini vereyim.

Motosikleti
    hyosung gt250r
    galeri ilyas var maltepede. sultanbeylide kardeşler motor vardı eskiden. abdullah usta benim ustamdır. şimdi galeri ilyası işletiyor. sorununu çözebileceğine garanti veririm.
    Peki kardeşim ister özelden ister burdan yaz.Açık adres verebilirsen yarın uğramaya çalışıcam.Birde ustansa senin eğer ismini vermem iyi olacaktır sanırım İsim neydi bu arada

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:45 ----------

Bu merkez cami dediğin maltepedeki münübüs yolunda olan büyük cami mi?

Motosikleti
    Yamaha R1
    Peki kardeşim ister özelden ister burdan yaz.Açık adres verebilirsen yarın uğramaya çalışıcam.Birde ustansa senin eğer ismini vermem iyi olacaktır sanırım İsim neydi bu arada

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:45 ----------

Bu merkez cami dediğin maltepedeki münübüs yolunda olan büyük cami mi?
    evet o camii. oraya varmadan ana caddedeki sokaklardan birinde kalıyor. görünür bir yerde. hatta ana caddede motosiklet satan bir yer var. orayı geçince iki sokak ilerisi

Motosikleti
    hyosung gt250r
    evet o camii. oraya varmadan ana caddedeki sokaklardan birinde kalıyor. görünür bir yerde. hatta ana caddede motosiklet satan bir yer var. orayı geçince iki sokak ilerisi
    Peki teşekkürler kardeşim yardımların için.Yarın bir aksilik olmazsa uğricam oraya.

Motosikleti
    Yamaha R1
    Peki teşekkürler kardeşim yardımların için.Yarın bir aksilik olmazsa uğricam oraya.
    tamamdır. benden de selam söyle sormadan abdullah ustanın cebini yazdım ama inşallah kızmaz bana. :D moderatör arkadaşlar sileblirse iyi olur. sonradan aydım

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    12v 12 forumdan bir arkadaş zamanında öneriyordu ondan söyledim yoksa ben pek anlamam bu akü olaylarından.Sıkıntı yaratmayacaksa 12v 18 tabi daha mantıklı geliyor.Var mı peki almam için bana önere bileceğin bir yer anadolu yakasında ?
    Haze marka akü var, iyi diyolar. YUASA'nın yan ürünü.. Kaliteliymiş. Bir de select var. Ben haze olarak aldım select geldi daha takmadım ama kaliteli olduğu söyleniyor.. 12v12a aldım ben..
    adres de bu idi
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...51/pasif-ilan/

[Bir de benim sorum olacak haftaya falan memlekete uğramayı düşünüyorum da bi.Benim motor rolantideyken normal şarj ediyor ama gaz verince akım artmıyor, aksine düşüyor.Statördenmidir neresine bakayım/baktırayım?
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Bu tekleme olayı çok büyük ihtimalle benzinden yapıyor.2 ay öncede yakıtı göztepe petrol ofisinden almıştım başıma geldi en son gene ordan 40 tl'lik aldım gene başıma geldi.2 diş vardı oda bitti bp den tamamlamıştım üstünü ve sabah işten çıkıp eve gelene kadar yüksek devirlerde 12km yol yaptım eve geldim en ufak bir tekleme yaşamadım.Bakalım benzini hep aynı yerden alıcam artık umarım nedenide budur.Gelişmeleri paylaşmaya devam edicem.Şimdi rahatlıkla uyuyayım biraz

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilahi mancuryali, gozumde canlandirabiliyorum. Kadikoy piton motora git...

Motosikleti
    Yamaha R1
    az yeşillik olsun yeni lastiklerle çektigim fotolar gerçi lastikleri tam arkadan çekmemişim oda ayrı mevzu

eksoz ses videosu. [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MulpQOO0TBk[/youtube]
    yeni makine yeni tat.

uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS
    Arkadaşlar bilim dahilinde bi kaç konuya açıklık getireyim
    öncelikle tulgacan teklifine teşekkürler ptesi salı çıkar sanırım motor.
    akünzü kesinlikle 12x12 den daha yüksek olanla değişmeyin her akünün ömrü 3-4 yıldır yüksek amper aküyü şarz ünitesi doldurmakta zorlanacağından ısınıp yanacaktır aynı şekilde çok uzun süre xzenon farı açık kullanmakta aynı etrkiyi verecektir.
    sibop ayarı illaki gereklidir ama ufak pul yada pil e benzer diye tarif edilen parçaların adı şim dir ki aşırı sert bir metalden üretilmiştir buda sibop ayarını en az yüz bin km ye çıkartır sahtekar denilen ustanın yapmak istediği ayar sadece karbüratörlü motorlarda yapılan her iki pistonunda aynı oranda hava almasını sağlayan ayardır ki şimdi ne isim verildiğini hatırlamıyorum.
    UĞUR 4 Teker hatunumun istediği yere,2 Teker burnumun dikine gider

Repartitor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F
    pöfff. bi sorun daha çıkdı.
    az önce usta aradı , yağ flitresini sökmüş balata parçaları çıkmış içinden
    aldığın adama sor dedi daha önce balata dağıtmışmı motor.
    belki onun parçalarıdır dedi , yok dağıtmadıysa sökmemiz lazım dedi
    aradım aldığım kişiyi
    sen almadan 2 ay önce değişmişti debriyaj balatası diyor ama içimde şüphe var
    eğer bu sorun daha önceden olmamış şuanda olan bi sorun olduğunu farzedersek
    söktürmesem şanzımanı , motora ne kadar zarar vermiş olabilirim
    yani risklerimi bilmek açısından sorma ihtiyacı duydum sizlere.
    iletişim : 0537 270 56 55 ömer.. yamaha Cygnus X - hyosung gt250r - burgman 400 - Honda 600F - A Rh (-)

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uğuR1000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bilim dahilinde bi kaç konuya açıklık getireyim
    öncelikle tulgacan teklifine teşekkürler ptesi salı çıkar sanırım motor.
    akünzü kesinlikle 12x12 den daha yüksek olanla değişmeyin her akünün ömrü 3-4 yıldır yüksek amper aküyü şarz ünitesi doldurmakta zorlanacağından ısınıp yanacaktır aynı şekilde çok uzun süre xzenon farı açık kullanmakta aynı etrkiyi verecektir.
    sibop ayarı illaki gereklidir ama ufak pul yada pil e benzer diye tarif edilen parçaların adı şim dir ki aşırı sert bir metalden üretilmiştir buda sibop ayarını en az yüz bin km ye çıkartır sahtekar denilen ustanın yapmak istediği ayar sadece karbüratörlü motorlarda yapılan her iki pistonunda aynı oranda hava almasını sağlayan ayardır ki şimdi ne isim verildiğini hatırlamıyorum.
    daha güzel olmuş bu acıklama bende senkron ayarını yaptırmıştım karburatordede bu olsa gerek 2 silindire giden hava benzın oranlarının aynı mıktarda gitmesi için yapılıyormuş.

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilahi mancuryali, gozumde canlandirabiliyorum. Kadikoy piton motora git...
    Çok konuşmaktan gitti garibim Biraz geç oldu ama sonunda uzaklaştırıldı çok bilen ve herşeye muhalefet olan arkadaş!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler