Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Henüz yok :(
    Alıntı Zaraki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bir tiyo vereyim
    Eğer imkanınız varsa 0 km bir gt250r'ı 8 bin küsür liraya alabilirsiniz.
    Bir şirket bir iş yeriniz varsa motoru şirket üzerine alıyoruz ve %18 kdv yi ödemekten kurtuluyoruz
    İyi forumlar )
    Tüm motosikletler için geçerlimi acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Alıntı Legend33~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm motosikletler için geçerlimi acaba?
    evet. şirket aktiflerine kayıt ediliyor KDV beyannameleri ile ödeyeceğiniz vergiden düşüyorsunuz. KDV önce ödeniyor sonra her dönem vergiden düşülüyor. bunun için şirketin karlı, vergi ödeyen bir şirket olması gerekiyor.

bu sistemin bir miktar dez avantajı var. motosiklet şirket üzerine kayıtlı olacağı için imza sirküleri, ticaret sicili gazetesi falan filan bir kaç evraka ihtiyacınız oluyor. motosikleti alıp satmak ve diğer işlemlerini yapmak için şirke sahibi, ortağı değilseniz size vekaletname verilmesi gerekiyor. en basitinden ogs almak istediğinize yine binbir türlü evraka ve uğraşıya ihtiyacınız oluyor. artık motosiklet ticari sınıfta yer alacağından büyük ihtimalle garantisi (bildiğim kadarıyla kanuni ticari maksatlı kullanıma 1 yıl garanti veriyor) 1 yıl ile kısıtlanacak ve MTV verginiz artacak.

bu yöntemi sadece motosikletler için değil şirketlerinizin kayıtlarında yer almasında abest görülmeyecek bütün alımlar (otomobil, beyaz eşya, konut, .....) için geçerlidir. pahalı malın KDV'si de yüksek olur. yeterki şirketinizin vergi dönemlerinde hesaplanan KDV miktarı, aldığınız malın KDV 'sini makul süre içerisinde karşılayabiliecek yeterlilikteolsun.

Motosikleti
    Henüz yok :(
    Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet. şirket aktiflerine kayıt ediliyor KDV beyannameleri ile ödeyeceğiniz vergiden düşüyorsunuz. KDV önce ödeniyor sonra her dönem vergiden düşülüyor. bunun için şirketin karlı, vergi ödeyen bir şirket olması gerekiyor.

bu sistemin bir miktar dez avantajı var. motosiklet şirket üzerine kayıtlı olacağı için imza sirküleri, ticaret sicili gazetesi falan filan bir kaç evraka ihtiyacınız oluyor. motosikleti alıp satmak ve diğer işlemlerini yapmak için şirke sahibi, ortağı değilseniz size vekaletname verilmesi gerekiyor. en basitinden ogs almak istediğinize yine binbir türlü evraka ve uğraşıya ihtiyacınız oluyor. artık motosiklet ticari sınıfta yer alacağından büyük ihtimalle garantisi (bildiğim kadarıyla kanuni ticari maksatlı kullanıma 1 yıl garanti veriyor) 1 yıl ile kısıtlanacak ve MTV verginiz artacak.

bu yöntemi sadece motosikletler için değil şirketlerinizin kayıtlarında yer almasında abest görülmeyecek bütün alımlar (otomobil, beyaz eşya, konut, .....) için geçerlidir. pahalı malın KDV'si de yüksek olur. yeterki şirketinizin vergi dönemlerinde hesaplanan KDV miktarı, aldığınız malın KDV 'sini makul süre içerisinde karşılayabiliecek yeterlilikteolsun.
    Yararlı bilgiler için teşekkürler

Motosikleti
    Şuan yok
    Bunları yapabilecek firmalarda genelde isim yapmış büyük firmalar vergi kaçar çıkarı yüzünden kdv falan ödenmiyor. Güzel fakat yapmak kolay olmuyor.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    videoda "belki 40. defa sinyal değiştiriyorum tamamen izole bantlarla izole ederek yaptım" demişsin ama, bence o bantlarla mankeni değilde, kabloların çıplak uçlarını izole etmen gerekiyordu

şaka bir yana direksiyonu oynatınca çıt çıt kısa devre sesi gelmesi hoş değil. enjeksiyonlu hyolar kısa devre konusunda biraz hassaslar. gösterge veya beyinde sıkıntı oluşturabilir tekrarlanırsa. servise gidene kadar kısa devre yaptırmamaya özen gösterin ve yanan sigortayı/ları, elinizde aynı değerde olanı kalmaz ise kesinlikle daha yüksek olanıyla değiştirmeyin. tamam yazdıklarım belki klasik herkes tarafından bildik şeyler ama şu durumda ekstra önem arz ediyor.
    İzole bantla yapılmayacak hiçbir şey yok
    Sigortaların yeşil renkli olanı kesmişti yine yeşil renkli 30amperle değiştirdik,şu kısa var kablosundaki temassızlık nasıl bişeyse bu sabah işe gelirken farkettim 1.viteste 6bin devire gelince yanmayan far kendi kendine yanıyor.bi kere yanında kapayıp açsanda istediğini yapsanda sorun çıkarmıyor.ama motoru 15dk bırak tekrar aç far yine yanmıyor.Konjektörle alakası varmıdır?
    Alıntı Zaraki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ali Feyizoğlu
    Senin egzoz sesini bir ara duymamız mümkün mü?
    Benim motorun değilde arkadaşınkini değişirken,nasıl sökülür takılır tarzında bir video çekmiştik onu fırsat olunca editleyeceğim.Benim motorunkinide çekerim hatta o videonun sonuna eklerim
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigortaların yeşil renkli olanı kesmişti yine yeşil renkli 30amperle değiştirdik,şu kısa var kablosundaki temassızlık nasıl bişeyse bu sabah işe gelirken farkettim 1.viteste 6bin devire gelince yanmayan far kendi kendine yanıyor.bi kere yanında kapayıp açsanda istediğini yapsanda sorun çıkarmıyor.ama motoru 15dk bırak tekrar aç far yine yanmıyor.Konjektörle alakası varmıdır?
    sanmam. konjektörde sorun olsa diğer elektirik elemanlarında da problem olurdu. konjektörden çıkan ana kablolar (en fazla bir iki taneler) motorun elektrik tesisatına bağlanıp ilgili elemanlara dağıtılıyor. senin sorunun konjektörden sonraki adım olan elektirik tesisatı veya farın ile ilgili. konjektör veya onun ana kablolarında sorun olsa elektirik tesisatına akım doğru veya hiç iletilemeyeceği için motosiklet bir bütün olarak bundan olumsuz etkilenirdi. bence kuvvetle çok muhtemel olarak çat çat sesleri ve akabindeki sigorta atması kısa devreyi işaret ediyor.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    geçenlerde istanbul'da 4. bakımı (11.500 KM) yaptırdım. standart olan bujilerim yine standart olanları ile ve yanmadığı söylenen stop lambam değişti. hava filitresi iyi durumda olduğundan, yağ ve yağ filitemi, balatalarımı bir kaç yüz kilometre önce ne olur ne olmaz diye başka bir yerde değiştirttiğimden servis bakımında bunlarla ilgili işlem gerçekleştirilmedi doğal olarak. fiyat olarak 110 lira verdim.

yaklaşık bir buçuk ay kadar önce başka bir yetkili servise servis bakım fiyatlarını nasıl hesaplıyorsunuz diye sorduğumda, satandart işçilikler için 60 lira alıyoruz, üzerine değişen parçaların ve sıvıların fiyatlarını ekliyoruz demişlerdi.
    hyosung un her servisinde fiyatlar aynı değil daha az işçilik alanlarıda var yeterki bulun :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    2012 GT250R (kırmızı-beyaz)
    herkes istanbulda olsa da servis çok olsa keşke ah ah Alper :D bu arada senin arkada michelin power pure var galiba, kaçlık o 150 lik gibi geldi gözüme ama yoksa 160 lık mı?
    başkalarının kusur ya da avantajlarına odaklanmaktansa, kendi yanlışlarını düzeltmeye çalış ve elindeki fırsatların farkında ol... dünyada birşeyleri düzeltmek istiyosan önce kendinden başla...

brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    far sorunu yaşayan arkadaşlar daha önce kanuni motorumdada yaşamıştım sorun sadece ampulden kaynaklanıyo bende her tarafını söktüydüm temassızlık var diye sorun ampulden çıktı

Motosikleti
    Honda
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...96326835/detay

selamun aleyküm arkadaşlar.verdigim linkteki motor sanırım buradaki üyelerden birinin.sizlerin fikri nedir bu motor hakkında.motoru tanıyanınız bileniniz varsa yardımcı olursa sevinirim.

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o fabrikasyon boya değil malesef sevgili kanuni depodaki hyosung yazılarının izlerinden kurtulup st kanuni yazmak için depoyu türkiyeye girişinde boyuyor tüm motorların deposu tekrar boyanıp tekrar vernikleniyor--- parça kalitesi hakkında bi yorumda bulunamıycam ama grenaj olarak kalitenin düştüğünü pek sanmıyorum
    bu kanuni yi ne yapmak lazım bilmiyorum inşallah ilerde başka bir distribütör getirir şu motorları, 1000 bakımı yaklaşıyor Balıkesir deki S&T servisi kanuni yüzünden yetkili servisliği bırakmış şimdi işin yoksa yetkili servis ara dur..Parça kalitesine gelince bence S&T motorun bazı parçaların kalitesini düşürdüğü bir gerçek çünkü bazı somunlar bile benim 2007 ye göre daha narin gibi geldi paslanmaya daha müsait 2012 modelde gidonun üstündeki somunda da paslanmalar var. egzozun kromajı daha kötü 680 km de baya bi sararmış 2007 nin egzozu parıl parıl parlıyor tabi gerçek krom mu bilmiyorum

---------- Post added at 15:29 ---------- Previous post was at 15:21 ----------

Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka sele ve bagaj bölümü bana daha basit gelmişti yeni kasalarınki, siz ikisinede hazır sahipken bi fikrinizi alıyim ?
    bence yeni kasaların sele ve bagaj bölümü görsel olarak daha iyi malzeme kalitesi olarakta pek bir fark göremedim ama plakalığın plastiği biraz daha ince gibi yolda giderken çok sallanıyor.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim motorun değilde arkadaşınkini değişirken,nasıl sökülür takılır tarzında bir video çekmiştik onu fırsat olunca editleyeceğim.Benim motorunkinide çekerim hatta o videonun sonuna eklerim
    role bozulmus kardesim far rolesini kontrol ettir
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı ENGİN REİS adlı üyeden alıntı Mesajı göster

selamun aleyküm arkadaşlar.verdigim linkteki motor sanırım buradaki üyelerden birinin.sizlerin fikri nedir bu motor hakkında.motoru tanıyanınız bileniniz varsa yardımcı olursa sevinirim.
    valla ilandakı motor sanırım boyalı ki boya benim için sorun değil ama 2008 motor için fiyat bana göre yüksek hee mal sahibidir isterse 10 bin yazar ama satar satamaz o ayrı millet 2011*2012 model yeni kasaya ne fiyat yazıyor kaldıkı 4 yıllık bir kac ay sonrada 5 yıllık motor olucak karar ve para senin ama o paralara çok daha yüksek model motor alabılırsın.
    ENGİN REİS bunu beğendi.

e_erel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R (2010)
    merhabalar arkadaşlar,
    1 eylülde sınava girip ehliyet sahibi olacağım kısmetse.
    8 yıllık b ehliyetinden sonra a2ye geçmeye karar verdim trafik ve park sorunundan illallah diyerek.
    düşüncem bir gt250r sahibi olmak. fakat internetten araştırırken karşıma comet'ler de çıkıyor.
    bu konuda da sizlere danışmak istedim.
    gt 250r ile comet arasındaki fark nedir? kasaları farklı mıdır ya da motorları mı farklıdır?
    şimdiden bilgilendirmeleriniz için teşekkürler.

ustavolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R'ı vardı
    Alıntı e_erel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar arkadaşlar,
    1 eylülde sınava girip ehliyet sahibi olacağım kısmetse.
    8 yıllık b ehliyetinden sonra a2ye geçmeye karar verdim trafik ve park sorunundan illallah diyerek.
    düşüncem bir gt250r sahibi olmak. fakat internetten araştırırken karşıma comet'ler de çıkıyor.
    bu konuda da sizlere danışmak istedim.
    gt 250r ile comet arasındaki fark nedir? kasaları farklı mıdır ya da motorları mı farklıdır?
    şimdiden bilgilendirmeleriniz için teşekkürler.
    gt250r (yeni kasaların üzerinde comet r yazar) racing modelidir, gt250 isesadece comet naked modelidir. naked da adı üzerinde grenaj yoktur ve ön farı farklı. ayrıca gidonu r srisine göre daha turlu. racing kullandın mı bilmiyorum ama turu biraz daha dardır, virajlarda motoru döndürmek için daha çok yatırman gerekir. motorları aynı, bence göz zevkine hangisi hitap ediyorsa onu almalısın. bi de unutmadan gt250 de önde tek disk var ama r da çift disk var. gerisi aynı.
    2012 Hyosung GT250R EFI Kırmızı Siyah

culcu07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250r
    Alıntı ENGİN REİS adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motorun eskı sahıbı cok samımı bı arkadasım motorda lokal boyalar mevcut. Motoru alanyaya sattı. Fotograflarda profesyonal makıneden dolayı gôz alıyo sanırsam :D benımkını vereyım sana 2007 hyo sıyah antalya ılanlarında var mustafa çulcu adına kayıtlıdır telefonda oldugumdan link atamıyorum k.bakmayn :D

Motosikleti
    Honda
    Alıntı culcu07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun eskı sahıbı cok samımı bı arkadasım motorda lokal boyalar mevcut. Motoru alanyaya sattı. Fotograflarda profesyonal makıneden dolayı gôz alıyo sanırsam :D benımkını vereyım sana 2007 hyo sıyah antalya ılanlarında var mustafa çulcu adına kayıtlıdır telefonda oldugumdan link atamıyorum k.bakmayn :D
    eyvallah bilgi için takas yapmayı düşünüyordum zaten.fakat oraya kadar gitmek sıkıntı oldum benim için.motorda boya olması benim için sorun olmuyor maksat motorunda sıkıntı olmasın.

alidgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250R-Bmw f650- tvs 150-hyosung GT 650 R
    selamlar herkese.
    motorumu boyattıgımı ve bakım yaptıgımı soylemıstım.oncekı ve sonrakı halını sızlerle paylasmak ısterım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

motorun son halı en usttekı fotograf. motoru sadece boyamakla kalmadım tesısat,dısklerı, balataları,elcıklerı,zıncırını,yagını ,akusunu ,aynalarını degıstırdım..
    yaklasık 10 gun surdu fırında boyası vs.. sızlerle paylasmak ıstedım )
    berkay8 bunu beğendi.
    Çok acılar çekerim çok acılar, köpek değilim onu ısıramam.. Isırırım dudağımı. Büyük kişilerin sırlarına ortağım, gene de nah şu kadar övünemem. Bütün ayıplar bende ama, ne yapıp yapmalı ulaşmalı dostlara. Geri de kalmayı kendime yediremem..

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    elinize sağlık güzel olmuş şase boyama işi bayaaa zahmetli komple motor inecek elektrik tesisatı dahil hepsinden arınacak vs.Renk işi zevk meselesi tamamen fakat o kadar boyaya gitmişkene şöyle bi kırmızı şase nasıl dururdu acaba?Fakat bizim motorun şasesi boru tip olmadığından kaba durabilir.

https://www.youtube.com/alifeyizoglu

alidgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250R-Bmw f650- tvs 150-hyosung GT 650 R
    aynen abı ılk kezde montaj yaptıgım ıcın baya bı sıkıntılı oldu.sase boyamak dedıgın gıbı baya bı problem cıkardı.fakat ben motoru ındırmedım cunku gerı nasıl takarım dıye dusundum butun tesısatı ıce alıp boyadık.zamandan da tasarruf ettık )
    1965 model arabanın ustune boyanmıs grenajları duzdum aman sahıbı gormesın )
    ama en cok zorlandıgım sey grenaj tamır ve boyası off dedırttı resmen .. ama cok sukur alnımızın akıyla cıktık ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

bu arada on hıdrolık rezervuar kapagı dıyodum onuda kalın sactan keserek yaptım orjınalı kadar guzel durdu orjınalını hem bulmak zor hemde yurt dısından getırtmek surec ısterdı yaklasık bı 10 dkda hallettım o ısıde ve manet unutuyordum onuda degıstırdım. sımdı kafam rahat oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

yapılabılır aslında cıft kırmızı serıt sekılıp ortadan gene sıyah serıtle bu tatlı durusu saglayabılırdık .. olabılırdı ve tatlıda olurdu
    Çok acılar çekerim çok acılar, köpek değilim onu ısıramam.. Isırırım dudağımı. Büyük kişilerin sırlarına ortağım, gene de nah şu kadar övünemem. Bütün ayıplar bende ama, ne yapıp yapmalı ulaşmalı dostlara. Geri de kalmayı kendime yediremem..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 46 kullanıcı var. (0 üye ve 46 misafir)

Bu Konudaki Etiketler