Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolasın abi.Yeşilyurtta yeni renkler gelmemiş.Ama gidip bakmak lazım sadece kırmızı ya da sadece beyaz olursa da alabilirim.Müsait olduğun zaman eğer istersen beraber gidebiliriz abi.Yeşilyurt motor topselvideymiş.Bende oraları bilmiyorum.Bide biraz yol bulma özürlüyüm
    sıkıntı yok her türlü yardımcı olurum..
    ustası yakındır bize, aldıktan sonra da yardımcı olur sana servis konusunda...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıkıntı yok her türlü yardımcı olurum..
    ustası yakındır bize, aldıktan sonra da yardımcı olur sana servis konusunda...
    Allah razı olsun abi Kafam çok karışıktı gerçekten çok yardımcı oldun.Şimdi merak ettiğim bir konu Allah korusun bi kaza yaptım yada yatırdım motoru diyelim yan grenajların fiyatı ne durumda ? Ve gerçekten servis durumu nasıl ? Bi sıkıntı çıktıktan sonra usta usta dolaşmak istemiyorum.

Arethnia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MF-Hyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çelik taktırmak isteyen hiç duymadım şu ana kadar.Sürtmesi normal birşey değil hortumu tutan parça var orada yerinden çıkmış olabilir. Ayrıca 'Ön fazla kullanmıyorum derken' ?
    ya kullanıyorumda arka patlak şimdi hiç tutmuyor fazlada param yok değişirse bir arka değişir gerisini sonra hallederim yerinden çıkmış ondan böyle oldu zaten amaçelik hortum daha iyi eski motorumunda hortumları çelikti fren mesafesini kısaltıyor bu kauçuktaki gibi basınç yapınca yukarı aşağı oynayıp yağın geç gitmesini falan engelliyor ortalama 1 saniye vakit tasarrufu yapıyoruz buda frende büyük bir rakam hem çelik daha iyi abi kalite açısından en azından kauçuk gibi kolay dağılmaz yani.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Allah razı olsun abi Kafam çok karışıktı gerçekten çok yardımcı oldun.Şimdi merak ettiğim bir konu Allah korusun bi kaza yaptım yada yatırdım motoru diyelim yan grenajların fiyatı ne durumda ? Ve gerçekten servis durumu nasıl ? Bi sıkıntı çıktıktan sonra usta usta dolaşmak istemiyorum.
    yeşilyurtta ki ustama güvenerek aldım ben bu motoru...
    adam hakikaten usta çünkü, litrelik ustası...
    grenaj fiyatlarından haberim yok, şunu diyebilirim;
    Allah korusun böyle bir durumda haber verirsin, bizim boyacı ustayla tanıştırırım seni, onunla irtibata geçersin...
    gidipte sıfır grenaj almaya gerek yok...

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeşilyurtta ki ustama güvenerek aldım ben bu motoru...
    adam hakikaten usta çünkü, litrelik ustası...
    grenaj fiyatlarından haberim yok, şunu diyebilirim;
    Allah korusun böyle bir durumda haber verirsin, bizim boyacı ustayla tanıştırırım seni, onunla irtibata geçersin...
    gidipte sıfır grenaj almaya gerek yok...
    Anladım abi.Yakıt ne durumda.Km'de max kaç kuruş yakıyo ?

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    değişir 3.3-4lt arası basmya bağlı en azından benimki max 4lt yakıyor:D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değişir 3.3-4lt arası basmya bağlı en azından benimki max 4lt yakıyor:D
    Yaksın o kadarda ya Benim cıbır 2.5 lt yakıyo sağolsun

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    valla onu bana sorma...
    çünkü he 30 lira alıyorum benzini
    bi uzun yola çıktığımda fullüyorum, oda aklımda kalmıyor açıkçası...

MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Alıntı Arethnia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya kullanıyorumda arka patlak şimdi hiç tutmuyor fazlada param yok değişirse bir arka değişir gerisini sonra hallederim yerinden çıkmış ondan böyle oldu zaten amaçelik hortum daha iyi eski motorumunda hortumları çelikti fren mesafesini kısaltıyor bu kauçuktaki gibi basınç yapınca yukarı aşağı oynayıp yağın geç gitmesini falan engelliyor ortalama 1 saniye vakit tasarrufu yapıyoruz buda frende büyük bir rakam hem çelik daha iyi abi kalite açısından en azından kauçuk gibi kolay dağılmaz yani.
    Doğrudur hocam her zaman ilk olarak güvenliği artıcı önlemler tabi Motoru ilk aldığımda ön frene korkarak basardım. Nerdeyse her zaman arka kullanırdım. Ve ilk kazamı da frenajı çok iyi bilmediğimden oldu.Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla ön fren tecrübesi fazla yok gibi geldi yanlışım varsa düzeltin. Herhangi bir ani frenleme anında çok iyi bir ön fren tecübesi lazım.Ebubekir hocamın da dediği gibi bol bol çalışın pratik yapın. İyi geceler herkese
    150HS > 2008 ST > 2012 ST >

Arethnia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam ön fren tecrübem var olmaz olurmu ancak motorla kısa mesafe yaptığım için fazla kullanmıyorum çıkıpta ekstra olarak zevk için fazla gezmiyorum anca ev iş giderim yani bi tur atarım sakin sakin okadar

MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Alıntı Arethnia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ön fren tecrübem var olmaz olurmu ancak motorla kısa mesafe yaptığım için fazla kullanmıyorum çıkıpta ekstra olarak zevk için fazla gezmiyorum anca ev iş giderim yani bi tur atarım sakin sakin okadar
    Kusura bakmayın hocam, yanlış anlamışım. Sıkıntı yok o zaman
    150HS > 2008 ST > 2012 ST >

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Alıntı eod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki ya subap olayı nasıl ? :D
    Günaydın , ihtiyacını aradığın yedek parçacıya telefonla söyle yetersiz kaldığın yerde ustanın üstüne yık ustanı arat telefonla yada ustanın yanına git parçacıyı ara telefonu ustaya ver o anlatsın ,, ama zaten yedek parçacılarda ustalar oluyor motoruma bu oldu bunlarlazım dersen tek tek parçaları sayar parçacıdaki usta şunlar kodları vs. diye inş. bulursun parçaları
    eod bunu beğendi.
    Okumak cehaleti giderir, öküzlük bakidir.

TugrulKorkmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Izci cross
    Herkese merhabalar,
    Lastik tavsiyesi alabilir miyim arkadaşlar?

Motosikleti
    FZ6
    arkadşlar yarım saat önce merkez yedek parcadaydım...

ustayı arayıp ordaki arkadşa verdim telefonu :D 2 piston 2 emme 2 egzos subabı ve 4 adet keçe satın aldım.

baktım bekledigimden daha uygun fiyata geldi bi çamurluk bi gösterge çerçevesi bide ön cam aldım :D

sağolsunlar baya ilgilendiler , oranj manette alacaktım ama tuzlu geldi fiyatı
    yarın antalyaya dönmüş olacağım parçaları teslim edeceğim.

bu arada 34 DH 4415 siyah gt250r forumdan birimi ? ^_^

Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    Alıntı eod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadşlar yarım saat önce merkez yedek parcadaydım...

ustayı arayıp ordaki arkadşa verdim telefonu :D 2 piston 2 emme 2 egzos subabı ve 4 adet keçe satın aldım.

baktım bekledigimden daha uygun fiyata geldi bi çamurluk bi gösterge çerçevesi bide ön cam aldım :D

sağolsunlar baya ilgilendiler , oranj manette alacaktım ama tuzlu geldi fiyatı
    yarın antalyaya dönmüş olacağım parçaları teslim edeceğim.

bu arada 34 DH 4415 siyah gt250r forumdan birimi ? ^_^
    Masraf olarak fazla acılmasaydın, gerekli parçalar ortada ama toplarken aksilik cıkabilme ihtimalide var...
    Önemli olan şimdi senin motoru sağlam bi şekilde toplatıp yürütmen, geresi en son düşüneceğin şeyler olmalı.

Motosikleti
    FZ6
    Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Masraf olarak fazla acılmasaydın, gerekli parçalar ortada ama toplarken aksilik cıkabilme ihtimalide var...
    Önemli olan şimdi senin motoru sağlam bi şekilde toplatıp yürütmen, geresi en son düşüneceğin şeyler olmalı.
    hiç düşünmedim bunu açıkçası ^_^
    ustaya fazlasıyla güvendiğim için sanırım... zaten 100 lira ekstra oldu epeydir aklımdaydı zaten bunları almak , gitmişken aradan çıkartayım dedim.

nedenleri ise ; nasıl bir km çerçevesiyse savaştan çıkmış gibi iğrenç duruyor sanki plastigi kaynaklamışlar gibiydi
    plakalık/çamurluk çoğu insan çıkarıyor ama benmim hoşuma gidiyor birde trafik polisleri sağolsun her gördüğü yerde ceza kesmeye hazır antalyada
    ön cam ise hep söyledigim gibi kafa grenajları dandik cam yüzünden farın altında birleşmiyor , 1cm boşluk kalıyor. içime sinmiyordu =))
    umuyorum ekstra bir masraf çıkmaz :D

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ruhsat ve plakamıda çıkarttım! 500km olduktan sonra çıkartmış oldum ama olsun
    Ruhsatta motor ismi Comet GT olarak geçiyor

İşte buda Comet Sports dan ufak bir walkaround tarzı video

(şuan upload aşamasında bittiğinde izlenilebilir halde olacak)
    Selfish ve yashukawa bunu beğendiler.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ali ruhsat son haliyle kaça maal oldu..........açıklayıcı şekilde yazarsan sevinirim...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

culcu07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250r
    ***benım depo kapagımın yaylarımı ne bozuk hafıf kalkık duruyor ve depoyu tam kapatmadıgı ıcın benzın kokusu gelıyor. komple depo kapağını nerden bulabilirim ? Fiyatı nedir ?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    gözüm ikinci el motorların üzerinde neden piyasa bu kadar yüksek çözemedim... sınıfında bana göre hyosung tekl.... zaten bana kalsa satmazdım ki şimdi pişmanım.... piyasaya bakıyorum kafama yatan varmı diye ama adamlar 4000 tl lik motor 6500 7000 yazmışlar... 2007 model bana göre 4000 eder.. sizin gözünüzde 10 000 dir size kalmış... ama piyasa bana çok yüksek geldi.. en sonunda aldıracaklar bana sıfır hyosung...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 27 kullanıcı var. (0 üye ve 27 misafir)

Bu Konudaki Etiketler