Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı seth_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha motoru kullanmadan sorun çıkmaya başladı anlamadım, yeni alanlarda oldumu böyle birşey, plaka ışığının lambası ısıdan içindeki plastiği eritti, doğru mu takamamışlar anlamadım, kendim söktüm taktım ama gene ısıdan erime yapıyo duman çıkıyo, şimdi bağlantısını söktüm ama bu sorunu yaşayan başka biri oldumu acaba , servise de götüremem çok uzak, çok canım sıkıldı :(
    ben daha önceki sayfalarda da yazdım...ama bazı arkadaşlar çoak sahip çıktılar bu motora,benim söylemek istediğim şeyde tam senin yaşadığın sorun gibi bazen hiç beklemediğin bir yerden sorun çıkartabiliyor motor benden sana tavsiye motorun bütün vidalarını 500-1000 km arasında baktır gevşemişler mi diye..özellikle zincir üstündeki plastiğe iyi bak gevşemesi an meselesi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese selamlar. Ben Alper İstanbul'dan.

Hyosung'un bu modelini gerçekten çok severim. Sınırlar dahilinde kullanıldığında baş ağrıtmayan bir motordur.Bu yaz için sahibindende 2.el güzel bir 250r arıyordum ki ne göreyim 2006 model 4500km de motorlar mı... Yoksa 2007 model 30000de motora 7000TL isteyen mi... Kırık çıkık, sokak arasında "abi bi tur versene" muhabbetine devrilmiş, boyalı grenajları olan, motoru yapılıp yapılmadığı belli olmayan, belki 30000-40000 lerden 10binlere düşürülmüş, ben cbf150imde 101. kmyi görmeye kıyamazken "abi düzde 175 gördüm" muhabbeti olan, bakımlarının ne olduğu nasıl yapıldığı bilinmeyen motorlara 6500-7500 lira isteniyor. Üstelik bu motorlar 2006 2007 model. Aradım bol bol. Güzelim istanbulda şöyle 2008-2010 model, 5000-6500 lira arası motor bulamadım. Yıl olmuş 2012. Hadi 2010 modele 6500 az da, 2008 model motora 6000 demi az. Benmi çok şey istiyorum yoksa piyasadaki 250rlar pırlanta mı kaplı? Hadi pahalı olmasını geçtim. Arkadaş ben 2 sene bilfiil 30000km cbf150 kullandım. Benim motor sattığımda hala saat gibi çalışıyordu. Ufak tefek çizikleri vardı ama, boyatacak kadar hiç büyük kazası olmadı. Bu 250r lar nasıl kullanılıyorda haşatı çıkıyor çok merak ediyorum.
    evet yazdıklarına benzer bir yazı bende yazdım..ama aradığın fiyatlara temiz 2 . el bulman zor bu motorlarda.düzlükte 175 km hız gördüm sözüne gelince de gelmemesi için bir neden yok bundan dolayı herhangi bir sorun çıkaracak anlamına gelmez bende gördüm çünkü ama dakikalarca sıkarsan sorun yaşarsın kısa bir süre içinde hiçbirşey olmayabilir.ama şans bu ya olurmu olur.

evet alanlar maalesef iyi bakmıyorlar.geneli olmasada bir çoğu iyi bakanı da motorunu yakından bilmen gerekir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    GT250R - MODELİ: 2012 KİLOMETRESİ: 0 - 500 ARASI
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok sansli birisin anlasilan! İlkdefa boyle bise duydum.gotur servisine baksinlar.uzakta olsa gitmen gerekiyor.

gitmemin imkanı araca yükleyip götürmem lazım birsürü para oda , kendim kullanamam henüz , pazartesi arıcam bakalım ne dicekler

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:00 ----------

[QUOTE=white34;2606489]ben daha önceki sayfalarda da yazdım...ama bazı arkadaşlar çoak sahip çıktılar bu motora,benim söylemek istediğim şeyde tam senin yaşadığın sorun gibi bazen hiç beklemediğin bir yerden sorun çıkartabiliyor motor benden sana tavsiye motorun bütün vidalarını 500-1000 km arasında baktır gevşemişler mi diye..özellikle zincir üstündeki plastiğe iyi bak gevşemesi an meselesi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

haklısınız tamam sonuçta honda yamaha kadar kalite beklemedim alırken zaten ama bu kadar da basit bir sorun olması canımı sıktı , acaba kuyruk kısmı burda mı takılıyor onu takarken mi burda yanlış taktılar, çünkü fabrika hatası olsa herkeste olması lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

belki basit birşeydir ama bilmediğim için soruyorum, eksozun bağlantı yerinde ve en sonunda ufak delikler var su damlıyor çalıştırınca bu normalmidir, hatta eksozdan da su attı , hava soğuk olduğundan mı yoksa sorun mu var acaba?
    MOTOR HAYATTIR.HAYATTA MOTOR

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    @ seth_ kardeşim canını sıkmaya degecek bi mevzu degil. ıvır zıvır montajı burada kanuni servisleri tarafından yapılıyor.o yüzden montajda bu tür sorunlar çıkabiliyor.bagaj kapagını aç kabloyu takip et baglantı yerinden soketi çıkar bu kadar.muhtemelen kablo soketleri falan şase yapmıştır. @white34 arkadaşın dedigi benim başıma geldi , motoru teslim aldım akşam eve geldim 25 km falan sabah işe gidicem yola çıktım. yav garip bir ses geliyor takır tukur.kenara çekip bakıyorum bişi yok.biniyorum aynı ses kafayı yiycem içimdende saydırıyorum kanuniye.. sonra fark ettimki zincir korumalıgının arkadaki vidası düşmüş korumalık zincirin üstünde gidiyorum.bir hafta sonrada yolda gidiyorum arkamda siyah bir makam aracı resmi plakalı , aaaaauuaaa adam anons yapıyor KANUNİ plakan düşüyor KANUNİ diye amma gülmüştüm arkadan nasıl tanıdı bu adam kanuniyi diye..plaka vidasının birisi düşmüş tek vidayla sallana sallana gidermişim. ozamanlar bende çok kızmıştım ama şimdi gülüp geçiyorum.vidaları sende bir kontrol etsen iyi olur.nerede oturdugunu yazsaydın sana yakın olan bir arkadaş yardımcı olabilirdi.hemen moral bozmak yok.

''belki basit birşeydir ama bilmediğim için soruyorum, eksozun bağlantı yerinde ve en sonunda ufak delikler var su damlıyor çalıştırınca bu normalmidir, hatta eksozdan da su attı , hava soğuk olduğundan mı yoksa sorun mu var acaba?''
    gayet normal o delik zaten onun için açılmış.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ seth_ kardeşim canını sıkmaya degecek bi mevzu degil. ıvır zıvır montajı burada kanuni servisleri tarafından yapılıyor.o yüzden montajda bu tür sorunlar çıkabiliyor.bagaj kapagını aç kabloyu takip et baglantı yerinden soketi çıkar bu kadar.muhtemelen kablo soketleri falan şase yapmıştır. @white34 arkadaşın dedigi benim başıma geldi , motoru teslim aldım akşam eve geldim 25 km falan sabah işe gidicem yola çıktım. yav garip bir ses geliyor takır tukur.kenara çekip bakıyorum bişi yok.biniyorum aynı ses kafayı yiycem içimdende saydırıyorum kanuniye.. sonra fark ettimki zincir korumalıgının arkadaki vidası düşmüş korumalık zincirin üstünde gidiyorum.bir hafta sonrada yolda gidiyorum arkamda siyah bir makam aracı resmi plakalı , aaaaauuaaa adam anons yapıyor KANUNİ plakan düşüyor KANUNİ diye amma gülmüştüm arkadan nasıl tanıdı bu adam kanuniyi diye..plaka vidasının birisi düşmüş tek vidayla sallana sallana gidermişim. ozamanlar bende çok kızmıştım ama şimdi gülüp geçiyorum.vidaları sende bir kontrol etsen iyi olur.nerede oturdugunu yazsaydın sana yakın olan bir arkadaş yardımcı olabilirdi.hemen moral bozmak yok.

''belki basit birşeydir ama bilmediğim için soruyorum, eksozun bağlantı yerinde ve en sonunda ufak delikler var su damlıyor çalıştırınca bu normalmidir, hatta eksozdan da su attı , hava soğuk olduğundan mı yoksa sorun mu var acaba?''
    gayet normal o delik zaten onun için açılmış.
    verdiğin bilgiler için teşekkürler , tabi şimdi sıfır alınca insan istiyoki hiçbir sorun olmasın en azından bir süre , dediğin gibi soketi çıkardım şu anda lamba yanmıyor , vidaları bi kontrol ediyim , eskiden yorumları okuyunca diyodum kanuni burda iki üç parçayı mı doğru birleştiremeyecek adamları çok kötülüyolar diye ama işte neyse demekki olabiliyor böyle şeyler, daha kimbilir neler görcez bakalım

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    dostum garantide nasılsa götür servise yapsınlar onları hatası bağlantıyı muhtemelen yanlış yapmışlardır bizde böyle bir sorun hiç olmadı geçmiş olsun
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Motosikleti
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum garantide nasılsa götür servise yapsınlar onları hatası bağlantıyı muhtemelen yanlış yapmışlardır bizde böyle bir sorun hiç olmadı geçmiş olsun

teşekkürler , götüremiyorum malesef henüz kullanamıyorum bu motoru eğitim almam lazım yoksa zaten dediğin gibi hiç beklemem götürürdüm

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    teşekkürler , götüremiyorum malesef henüz kullanamıyorum bu motoru eğitim almam lazım yoksa zaten dediğin gibi hiç beklemem götürürdüm
    hocam motoru nerden aldın ve nereye götürmen gerekiyor ?. bi de sorun varsa en azından ara aldığın yeri sorunu söyle bu hafta zaten hava perşembe veya cumaya kadar kötü.illa götürmen gerekirse yardımcı olucak arkadaşlar çıkar.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam motoru nerden aldın ve nereye götürmen gerekiyor ?. bi de sorun varsa en azından ara aldığın yeri sorunu söyle bu hafta zaten hava perşembe veya cumaya kadar kötü.illa götürmen gerekirse yardımcı olucak arkadaşlar çıkar.

küçükçekmeceyim de leventte götürmem lazım ama arıcam zaten yarın , ben burda başka bu sorunu yaşayan oldumu fabrika hatası mı diye merak etmiştim ama olmamış

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim garajdan haller
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    dayanamadım yarın arıyana kadar yazdım buraya paylaşıyım dedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

kendime çok kızdım neden cbr250 almadım diye ama sakinleştikte motorun görüntüsü aklıma geldikçe bu düşüncemden vazgeçtim , ama motordaki bütün kanuni yazılarını silicem bir şekilde heralde

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

kendime çok kızdım neden cbr250 almadım diye ama sakinleştikte motorun görüntüsü aklıma geldikçe bu düşüncemden vazgeçtim , ama motordaki bütün kanuni yazılarını silicem bir şekilde heralde
    ilk motor hangisini alsam diye kararsızlık var ve motoru alıyosun nihayetinde marşa basıyosun ve dumanlar çıkmaya başlıyor Bi an gözümde canlandırdımda hakikatten kötü şans dedikleri bu olsa gerek canınızı sıkmayın,ama servistende direk parça değişimi isteyin.Belli olmaz tamire falan uğraşırlar
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motor hangisini alsam diye kararsızlık var ve motoru alıyosun nihayetinde marşa basıyosun ve dumanlar çıkmaya başlıyor Bi an gözümde canlandırdımda hakikatten kötü şans dedikleri bu olsa gerek canınızı sıkmayın,ama servistende direk parça değişimi isteyin.Belli olmaz tamire falan uğraşırlar
    evet o anda hissettiklerimi söylediklerimi burda yazamıcam tabi isticem o parçayı bakalım sonucu burdan paylaşırım gene sizlerle

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    evet o anda hissettiklerimi söylediklerimi burda yazamıcam tabi isticem o parçayı bakalım sonucu burdan paylaşırım gene sizlerle
    Bence kafaya takacak veya neden cbr 250 almadım diyecek birşey yok,sonuçta motorun garantisi var ve çok güzel bir motor.Böyle şeyler olabilir,nazarı olsun üstündeyken sorun çıkacağına böyle şeyler olsun.Bir de şöyle düşünün motor 2.el olsaydı her problemi masraf ama 0 olduğu için istediği kadar sorun çıkarsın.(Buda bardağın dolu tarafı)

MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS

Yok hocam o kadar kızacak bişey olmamış ya sakin hyosung pişmanlıgı yapmayalım burda Belki yüzde 1 başa gelecek bir olaydır o da sizi bulmuş şans işte ne yapcaksın.Çözülür tüm sorunlar ya kafanıza takmayın tabi demek istediğinizi anladım ben sizin sıfır alınca sorun da cıkınca can sıkıyor normal
    150HS > 2008 ST > 2012 ST >

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    eğer yağmursuz bi gün olursa ben sizide arkama alıp motorla levente götürebilirim sorun değilde yolu tam hatırlıyamıyorum tarif edersiniz
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence kafaya takacak veya neden cbr 250 almadım diyecek birşey yok,sonuçta motorun garantisi var ve çok güzel bir motor.Böyle şeyler olabilir,nazarı olsun üstündeyken sorun çıkacağına böyle şeyler olsun.Bir de şöyle düşünün motor 2.el olsaydı her problemi masraf ama 0 olduğu için istediği kadar sorun çıkarsın.(Buda bardağın dolu tarafı)
    evet motor güzel o sinir anında aklıma gelen birşeydi, zaten ikinci el almamamın nedeni motorla ilgili çok fazla ilgim olmasına karşın bilgim yok rahatça kandırılabilirim diye arızalı motor alırım diye bulaşmadım ikinci ele

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Alıntı MF-Hyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok hocam o kadar kızacak bişey olmamış ya sakin hyosung pişmanlıgı yapmayalım burda Belki yüzde 1 başa gelecek bir olaydır o da sizi bulmuş şans işte ne yapcaksın.Çözülür tüm sorunlar ya kafanıza takmayın tabi demek istediğinizi anladım ben sizin sıfır alınca sorun da cıkınca can sıkıyor normal
    şu anda öle bi pişmanlığım yok artık bakalım doğru bu forumda yapmamak lazım en azından pardon o laflarımı geri alıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer yağmursuz bi gün olursa ben sizide arkama alıp motorla levente götürebilirim sorun değilde yolu tam hatırlıyamıyorum tarif edersiniz
    yeri kolay merkezi bir yerde de bakalım daha sigorta , plaka olaylarını halletmedim ama çok teşekkürler , duruma göre gene konuşuruz sonuçta parçayı götürmem daha kolay kabul ederlerse yada gelip bakacaklar , alırken nasıl yardımcı oluyorlarsa , bende esnafım müşteri malı aldıktan sonra bir sorun olursa bazen zarar da etsem kargosunu ben ödeyip geri alıyorum, yada yardımcı oluyorum bi şekilde çünkü kısa vadeli düşünmemek lazım benim anlayışıma göre

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

herkes motoru sıfır alınca normal resimlerini paylaşır ben tamir görüntülerini de paylaşıyorum ama herşeye rağmen mutluyum
    Zippo's bunu beğendi.

Motosikleti
    Kanuni Phantom 180
    geçmiş olsun ... bende mondial zc150mi sıfır alırken km göstergesi çalışmıyordu yolda farketmiştim . acayip moralim bozulmuştu ... ama halletmiştik ..

bu arada fotolar açmıyor .

Motosikleti
    Alıntı Mondi_Zc150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun ... bende mondial zc150mi sıfır alırken km göstergesi çalışmıyordu yolda farketmiştim . acayip moralim bozulmuştu ... ama halletmiştik ..

bu arada fotolar açmıyor .

teşekkürler, fotoları hızlı resim diye bi yere yükleyip koydum ama bilemedim nasıl olcak

_S_R_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda CBR 600RR, Kanuni Seyhan, Peugeot GL10
    arkadaşlar benim bazı sorularım olacak bu motorların montajı kanuni olduktan sonra Türkiye de mi yapılıyor ?bir de 2008 ve 2010 st lerin enjeksiyon sistemi farklı mı?

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı _S_R_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim bazı sorularım olacak bu motorların montajı kanuni olduktan sonra Türkiye de mi yapılıyor ?bir de 2008 ve 2010 st lerin enjeksiyon sistemi farklı mı?
    hayır yine koreden getiriliyor burda sadece ön teker montajı burda yapılıyor 2008 ve 2010 ların enjeksiyon sisteminde bi farklılık yok sadece göstergeleri farklı 2011 ve sonrasında enjeksiyon sistemi farklı
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler