Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk değişimde yağ filitresi değişiyor mu emin değilim. Ama normal bakımlarda 2 bakımda 1 değişir (eğer orjinal filitreyse veya kaliteli ise. dandikler her bakımda değişir)
    Hava filitresi her 8000km de değişir.
    Adamlar çok geçirmeye çalışıyorlar inanma
    Benim motosiklet 3500 deyken bujileri değiştirelim, fren balatalarını değiştirelim gibi bir laf ettiydi birkeresinde gittiğim bir servis bidaha uğramadım oraya.
    Sakın bişe değiştirtme. Sadece yağ + belki yağ filitresi onu da dediğim gibi hatırlamıyorum ilk bakımda değişiyormuydu.
    Yağını kendin al da git.Orada nezaman açıldığı belli olmayan içine ne koyulduğu belli olmayan yağı koydurtma motosikletine. Yağın kapağının altındaki jelatini önünde açsın.
    ilk rodaj aşamasın da motordan çok çapak çıkacağı için değiştirmesi mantıklı olacaktır..yağını ve filtresini kendisi alıp giderse bayiye hiç bir ücret ödemeden çıkacaktır..
    UNdocab bunu beğendi.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk rodaj aşamasın da motordan çok çapak çıkacağı için değiştirmesi mantıklı olacaktır..yağını ve filtresini kendisi alıp giderse bayiye hiç bir ücret ödemeden çıkacaktır..
    Bana da mantık olarak öyle geldi ama kesin emin olamadığım için söylemedim. Senin söylemen iyi olmuş

---------- Post added at 14:20 ---------- Previous post was at 14:15 ----------

Doğa ile baş başa. Aman sabahlar olmasın

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı eod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte koca antalyada güvenebileceğim , konuşurken beni inandıracak bir usta bulamadım elbet vardır ama ben daha bulamadım kendisini ... birkaç tanıdıkta aynısını diyor bu motor açılmadan neyle karşılacağını bilemezsin diye... belki beklediğin kadar yüksek masraf çıkmaz gibi tavsiyeler alıyorum . kendimi en kötüye hazırladım ben açıkçası görüntü olarak bana aynı hazzı veren başka bir motor bulamadım . bu olay başıma gelmeseydi sıfırını almayı planlıyordum ama şimdi çekiniyorum. sütten dili yanan yoğurdu üfleyerek yer misali.

ozaman forumdan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sana kelle motoru ayırırsın şaseden atarsın otobüse gelir istanbulda yaptırırsın en kötü ihtimalle. mesela bana sorsan kocaelide usta var mı diye? 1 tane var ama jinlunun üst kapak contasını değiştirmeye 120 tl istiyor.yani pahalı.

Eminim ki başlıkta insan evladı ve işini çok iyi yapan bi usta tanıyan vardır ve sana yardımcı olurlar.
    eod bunu beğendi.
    Karadeniz - Giresun.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozaman forumdan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sana kelle motoru ayırırsın şaseden atarsın otobüse gelir istanbulda yaptırırsın en kötü ihtimalle. mesela bana sorsan kocaelide usta var mı diye? 1 tane var ama jinlunun üst kapak contasını değiştirmeye 120 tl istiyor.yani pahalı.

Eminim ki başlıkta insan evladı ve işini çok iyi yapan bi usta tanıyan vardır ve sana yardımcı olurlar.
    öyle bir usta var mı yav ben bile pes ettim kendi motorumun ustası olmaya çalışıyorum yap boz yaparak. sonuçta internet elininizin altında herkesin yaşadığı sorunlarda ortak geriye sadece eline anahtarını korkmadan almaya kalıyor..
    eod bunu beğendi.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    öyle bir usta var mı yav ben bile pes ettim kendi motorumun ustası olmaya çalışıyorum yap boz yaparak. sonuçta internet elininizin altında herkesin yaşadığı sorunlarda ortak geriye sadece eline anahtarını korkmadan almaya kalıyor..
    allah yardımcımız olsun ben gecen yaz hyosungumu komple ındırdım hatta forumda resımlerde vardı eksantrık zıncırı piston sekman vs komple yenılendı el emeği sadece 100 tl verdim o nuda almıyordu zorla verdım (usta asker arkadaşım)allah vicdanlı ustaya düşürsün yoksa masraftan cok onlar masraf cıkarıyorlar adama.......
    yuh artık ne motoru ındırıyor 750 tl motormu iner yaa......4 tekerli araç sandı sanırım.kaldı ki o bile bu kadar tutmaz sanırım

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    indirmeye iyi para istiyolarmış. Siz de madem kaldırıp götürün ki aldığı parayı hak etsinler
    Ya da arkadaşın dediği gibi kelle motoru götürün. İki vide 3 alyan sökecek adam dünyanın parasını istiyor. Chronixe katılıyorum da herkes korkusuz olamıyor
    eod bunu beğendi.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @dedektif5 anladım hocam durumu Valla artçı konusunu zaten hiç sevmiyodum hepten soğuttunuz beni, kızlar falan tamamda (kız oldukları icin değil, hafif oldukları icin) erkekleri cok cok samimi arkadaşlarım ve akrabalarım hariçinde bindirmiyorum, ömortsör ömründen calmasınlar diye , onun haricindede zaten artçıyı sırtında taşıyomuşsun gibi oluyo bide, mesala cbf falan o tarz motorlarda hissetmessin bile artçı varmı yokmu diye.

Tank pad'ı sevdim, kaliteli duruyo.Depo padlari icin birşey demiyim, zaten beyaz efisi olupta bu depo pad'leri kullanmayan yok

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...64116042_n.jpg

Şu takım cok hoşuma gitti ama kendi sticker takımımı daha yeni uyguladığımdan hem masraf yapmak hemde emek harcamak istemiyorum.İlerde buna dönebilirim ama.
    100 tl fiyatı var düşünenler burdan bakabilir ;

http://www.facebook.com/tankpad
    Çoook kazık bir fiyat, biraz daha düşük olsa hemen alırdım.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

ozkancan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R + 206 RC
    S.a beyler benim motorun sağ gidon kolu ve sağ ayak basamağı kırılmış, sanırım rüzgardan dolayı düşmüş motor. Nereden temin edebilirm yardımcı olabilir misin. İstanbul Esenkentde oturuyorum.
    Eğer inceldiği yerden kopmasına izin vermessen; gün gelir en sağlam yerinden kopar,canın yanar !

Motosikleti
    Hyosung GT 250R
    grenajlarda bişi yok mu?

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390

işte dedim ya bulmak lazım çok zor lakin :(

Ferlessboy şanslıydı arkadaşı ilgilendi,eğer yaptırdığı motoru hala sorunsuz çalışıyorsa usta iyi iş çıkarmış demektir,acaba eod için bi fiyat alabilirmisin?

bende şanslıydım çünkü sağolsun ismail abi çok büyük yardımlarda bulundu bana. inşallah eod'a da yardım eden biri çıkar..
    eod bunu beğendi.
    Karadeniz - Giresun.

Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    Bu gün sirkeci doğubank önünde iki tane efi vardı bi düz beyaz bir de kırmızı siyah, Beyaz olanda bu klasik tank pad ve hyosung yazılı depo padlarden vardı, motor cok tanıdık geldi, burdanmı acaba o arkadaşlar ?

Motosikleti
    FZ6
    ilginiz için çok teşekkür ederim arkadaşlar... elimde zamandan başka birşey yok zaten beni kendine inandırabilecek dürüst bir usta bulana kadar bekleyeceğim , heleki motor gerçekten yaptırdıktan sonra dikiş tutarsa bana ciddi bir problem çıkarmayacak gibiyse kullanmayı düşünüyorum çünkü 5000 km'de kullanmış olsam ben çok keyif aldım , motora baktığımda gerek görüntüsü gerek performansı . belki burda bana verdiğiniz tavsiyeler , yaptığınız yorumlar sizin için pek bişey ifade etmese bile bana gerçekten destek oluyor ... karamsarlıktan kurtuluyorum bir nebzede olsa
    krank , piston , silindir' i gözden çıkardım artık geriye sağlam bir usta kaldı onuda bir şekilde bulacağım. ilk elin günahı olmaz canımız sağolsun =))

kendi motorumun kendi ustası olmayıda çok düşündüm ama sökmesine sökerim geri toparlayamam ^_^

ozkancan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R + 206 RC
    Alıntı ozgurkayihan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    grenajlarda bişi yok mu?
    Grenajlar sağlam sıkıntı yok onlarda,gidon ve ön ayaklık kırılmış
    Eğer inceldiği yerden kopmasına izin vermessen; gün gelir en sağlam yerinden kopar,canın yanar !

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    bugün eve ceza tebligatı geldi...
    radara girmişim...
    84 km hız ile...
    gelde çıldırma...

Motosikleti
    GT250R - MODELİ: 2012 KİLOMETRESİ: 0 - 500 ARASI
    zorla diyolarki plakanızı gizleyin , teşvik ediyolar insanı
    -unnamed- bunu beğendi.
    MOTOR HAYATTIR.HAYATTA MOTOR

Motosikleti
    SUPERSHADOW 250 / ASYA 150 T1
    dostlar istanbulda yaşayıp bu adamın firmasını bilen varmı? nedir ne değildir güvenilirmi? ben izmirdeyim be bana en uygunu bu geldi ...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...56783143/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:42 ----------

türkiye finanstan veriyormuş krediyi ve 36 ay 275 tl diyor.
    [B][I][COLOR="#FF8C00"]MOTOR BİR ARAÇ DEĞİL BİR TUTKUDUR... [/COLOR][/I][/B] ::tutkuy:: BİZE DELİ DİYENLER BİNSELER BİR KERE O MOTORA NELER KAÇIRDIKLARINI ANLASALAR OZAMAN BAKALIM NE DİYECEKLER ... ::pokey::

dedektif5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ogi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlar istanbulda yaşayıp bu adamın firmasını bilen varmı? nedir ne değildir güvenilirmi? ben izmirdeyim be bana en uygunu bu geldi ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:42 ----------

ben de motoru burdan aldım, kayalar motor bilindik eski bir kanuni bayiisi, ben de başta tereddüt etmiştim, güvenebilirsiniz...

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı ogi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sıkıntı yok. Sağlam kanuni bayisidir. Fuarda kanuni standında da duruyordu görevli olarak.

Motosikleti
    Hyosung GT 250R
    Ben burda Yaltalıer DOĞAN YALTALIER VE ORT-MOTOSER var Şişlide Astora Avm nin arkasında, Doğan abi var orda ordan aldım motoru,her dediğini sözünü yerine getiren sözünün eri birisi onu da tavsiye edeyim burdan,motor yağı ve yağ filtresini değiştirdi benim 50 tl verdim ucuz mu pahalı mı bilmem de güven veren birisi... Şiddetle tavsiye olunur.

Motosikleti
    gt250r
    Arkadaşlar motorum dün nihayet geldi

arada bi fi ışığı yandığı için korktum geri servise döndüm ama servis bişi olmaz dedi olursa gel bakarız dedi geri gönderdi
    neyseki MOTOSİKLET.NET var...
    forum saolsun eski sayfalarda yazanlar içimi biraz rahatlattı...
    serviste 20 tl lik benzin koymuşlardı gittiğimde belki kalitesiz benzin koymuşlardır diye şüpheleniyorum hani bişi karışmıştır benzine filan...
    "fi ışığı" sayfasında yazanlardan yaptığım çıkarım buydu...
    yinede bi fikrinizi alıym dedim

bide bu kanuni yazısını söksem acaba iz kalırmı motorda...
    motor beyaz siyah
    şu ara sticker alcak parayıda bulabileceğimi sanmıyorum malum ekipman + motor büktü belimi :D :D
    kaş yapıym derken göz çıkartmiym kötü gözükmesin sonra motor...
    şimdiden herkese taşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 29 kullanıcı var. (0 üye ve 29 misafir)

Bu Konudaki Etiketler