Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı seth_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu nasıl bir foto forumdan soğutucaksınız insanları

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

birde bu motomax a gittim şirinevlerdeki normalde adamların ekmek parası kötülemek istemiyorum ama sonuçta iyi olan şeyleride yazıyoruz, bu kadarmı ilgisiz olurlar aslında almaya gitmiştim netten beğendiğim ürünü ölesine de girmedim bakmaya , aşırı ilgisizler zorla soruyorum sanki küfür ediyorum adamlara bi tavırlar oturuyolar aralarında muhabbet adam gelmiyor bile yardımcı olmaya , kınıyorum ve bir daha kesinlikle gitmiyorum, ondan önce burayı ararken yamahanın aydın motormu ne var tam hatırlamıyorum orayada ölesine girdim bi fiyat öğrenmeye çocuk baya yardımcı oldu iyi olana da hakkını vermek lazım...

motomaxı oldum olası sevmem,sürekli %70 + % 70 indirim! diye mail gönderip duruyolardı engelledim en son. ne demek %70 + %70 indirim? böyle bişey mi var? =) bide aha diyorum bi giriyorum fiyatlar tavan, 20 liraya jant şeritleri vs =) adamlar resmen dalga geçiyorlar =)
    Karadeniz - Giresun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    GT250R - MODELİ: 2012 KİLOMETRESİ: 0 - 500 ARASI
    SIDI racing çizmeler ile ilgili bilgisi olan varmı korlas satıyormuş bildiğim kadarıyla ama anestede sidi air diye bi model gördüm aşağıda linkini de verdim , sidinin kendi sitesinde böle bi ürününü bulamadım acaba eski bi ürün mü kaptırmaya çalışıyolar anlamadım

http://www.anesmotor.com/?urun-276-SIDI-Air-Yazlik.html
    MOTOR HAYATTIR.HAYATTA MOTOR

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    evet uzun saçlı eleman vardı o ilgilendi orda, tabiki marka ile ilgili değil oraya katılıyorum belki aynı markanın başka mağazarında çok farklı olur ilgililerdir olabilir, feyizoğlu iyi aslında ama her istediğin ürünü de aynı mağazada bulamıyorsunki mecbur farklı markalardan mağazalardan alışveriş yapıyor insan, sidi çizmeler varmış korlasta onlara bakmaya gidicem bakalım orası nasıl daha önce hiç gitmedim korlasa

bu yeni manzara resimleri iyiymiş içimiz açıldı , tekrar ısındım foruma

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

ben kayalardan aldım memnun kaldım ilgililer, ufak bi sorun çıktı hemen istediğim gibi garantiden de hallettiler, orası olmasa başka yer olsada mecburdu zaten halletmeye ama ilgi , konuşmalar tavırlar önemli bence , ben memnun kaldım ama belki memnun kalmayan arkadaşlarda vardır tecrübelerini paylaşabilirler varsa
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de kayalar motordan aldım. Adamlar her türlü kolaylığı sağladılar.
    Motosikleti teslim ederken bir saydırmaya başladı.
    Şunu yaparsan granti dışı kalır
    bunu böyle edersen garanti dışı kalır
    zenon taktın garanti dışı kalır
    egsozu değiştirdin garanti dışı kalır.
    -aga bujileri iridyum taksam?
    -getir biz takarız dedi.

Bu konuda çok titizler ama iyi insanlar kesinlikle.Zaten ben motosikleti aldıktan sonra daha uğramadım, gerek görmedim.
    garanti dışı olayı çok kötü en ufak şeyde garanti dışı bana da sölemişlerdi, ben yağ değişimi yapıcam 300 yada 400 km olsun motor , 1000 bakımında tekrar yağı değiştiririm ilk yağı pis olur diye bide ne marka koyuyolar acaba ilk yağını onu da bilmiyorum
    ben kayaları hiç önermiyorum tabiri caizse kazıkçının önde gideniler 1000km motorumun balatalarının bittiğini sölediler başka serviste açtım balatalrım sapa sağlam sırf değiştiriyim die 3500km bakımı için fiyat aldım tek yağ değişimi için 110tl istediler artık uğramam oraya kimseyede önermem çok kendilerini beğenmişler bi doğruyu onlar biliyor
    yapma öyle birşey.
    İlk içindeki yağ rödaj için özeldir. 1000km boyunca o yağı kullan ve sonra yağı serviste değiştirt.
    Benim şimdiye kadar kullandığım yağlar
    shell -> rezalet titredi motosiklet (izmirdeydim döner dönmez değiştirdim)
    ipone-> güzel yağ
    castrol power1 güzel yağ (koruma değeri "sj" olması sebebiyle tercih ettim)

daha sonra bir de motul'un yağını deniycem. Ve son kararımı verip sürekli aynı yağı kullanıcam
    rodaj yağının 500km de değiştirmesinden yanayım bende öle yaptım çünkü bende hem az yağ vardı hemde okadar ince bi yağ ki trafikte motoru e5te istop edip emniyet şeridinde 30dk beklemek zorunda kaldım vites geçmedi 2 ye atamıyordum düşünün atsam boşa 1 e düşmüyodu vites kolunu kırcam die korktum okadar zorladım yani şanzımana zarar vermiyim die sağ çektim bekledim sonra gittim serviste yağı değiştirdim bi daha böle bi olay yaşamadım rodaj artık hikaye bi olay 1000km basma sonra vur poposuna rahman gitsin bu nedir yeni motorlarda yok böle bişey alet üretimden çıktığı gibi bi kesiciye sokuluyor 5 sn civarı nerde kaldı bizim rodaj adam 1dk da öldürdü motoru o işte silindirdeki çapaklar falan 100km de gider arkadaşım çapakmı kalır o piston inip çıkıyor 1000km ben öneriyorum o rodaj yağı ile 1000km gitmek GT250R a ceza gibi bişeydir cbf 150im vardı rodaj yağını 1000km kullandım ama alet sorunsuzdu hyodaki rodaj yağı aleti mahvediyordu titreme vites geçmemeleri eksik yağ anladım önlemini aldım 500km de gidin 1000km bakınızı yaptırın
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

ustavolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R'ı vardı
    [/COLOR]
    ben kayalardan aldım memnun kaldım ilgililer, ufak bi sorun çıktı hemen istediğim gibi garantiden de hallettiler, orası olmasa başka yer olsada mecburdu zaten halletmeye ama ilgi , konuşmalar tavırlar önemli bence , ben memnun kaldım ama belki memnun kalmayan arkadaşlarda vardır tecrübelerini paylaşabilirler varsa
    pazarlık yapıyorlarmı ? geçen arkadaşa honda almaya gittik bayi hiç pazarlık yapmadı :(

Ben de kayalar motordan aldım. Adamlar her türlü kolaylığı sağladılar.
    Motosikleti teslim ederken bir saydırmaya başladı.
    Şunu yaparsan granti dışı kalır
    bunu böyle edersen garanti dışı kalır
    zenon taktın garanti dışı kalır
    egsozu değiştirdin garanti dışı kalır.
    -aga bujileri iridyum taksam?
    -getir biz takarız dedi.

Bu konuda çok titizler ama iyi insanlar kesinlikle.Zaten ben motosikleti aldıktan sonra daha uğramadım, gerek görmedim.
    mesela zenon değilde halojen takarsak garanti dışı mı kalıyor xenon pahalıya gelir halojen takmayı düşünüyorum motora başka bir modifiye yapmayı şimdilik düşünmüyorum. ha bir de şu depodaki kanuni yazısını boyatırım belki o kadar. lastikleri de en az bir 7000 kullanırım çok kötü değillerse.

Motosikleti
    zaten demiştim ben memnun kaldım ama başka birileri farklı tecrübeler yaşamışsa paylaşsın diye , doğrudur mutlaka yaşadıklarınız ben daha bakıma filan gitmedim o yüzden bilemiyorum tabi o zaman nasıl olur, bende mesela küçükçekmecedekini hiç tavsiye etmiyorum ne doğru dürüst ilgileniyolar bide kazıklamaya çalışıyolar ikinci el sormuştum başka bir motor sıfır fiyatlarını filan bilmesem ayak üstü yani

bu yağ konusundada şimdi iyice kafam karıştı , neyse önümde düşünmek için bikaç yüz km var motor daha 130 km de filan yatıyor gariban otoparkta

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

Alıntı ustavolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]

pazarlık yapıyorlarmı ? geçen arkadaşa honda almaya gittik bayi hiç pazarlık yapmadı :(

mesela zenon değilde halojen takarsak garanti dışı mı kalıyor xenon pahalıya gelir halojen takmayı düşünüyorum motora başka bir modifiye yapmayı şimdilik düşünmüyorum. ha bir de şu depodaki kanuni yazısını boyatırım belki o kadar. lastikleri de en az bir 7000 kullanırım çok kötü değillerse.

çokda pazarlık yapmıyolar vade filan yaptırcaksan orda ufak oynamalar olabilir sürede vade farkında yada direk peşin para gidersin gösterirsin parayı illaki biraz inerler

Motosikleti
    Hyosung GT250R'ı vardı
    zaten demiştim ben memnun kaldım ama başka birileri farklı tecrübeler yaşamışsa paylaşsın diye , doğrudur mutlaka yaşadıklarınız ben daha bakıma filan gitmedim o yüzden bilemiyorum tabi o zaman nasıl olur, bende mesela küçükçekmecedekini hiç tavsiye etmiyorum ne doğru dürüst ilgileniyolar bide kazıklamaya çalışıyolar ikinci el sormuştum başka bir motor sıfır fiyatlarını filan bilmesem ayak üstü yani
    sefaköy de olduğum için ben de küçükçekmeceden almayı düşünüyordum yakın diye kayalar biraz uzak ama bayi önemli sonradan uğraşmamak gerek

Motosikleti
    direk orası çok kötüdür ordan alma demiyorum ben adamların ekmeğiyle oynamam, ben ikinci el bi motor sordum o zaman dediğim gibi kazıklamaya çalıştılar bide ilgisiz geldi bana ama başka bi arkadaş biliyorum ordan almış bana iyiler ben memnunum dedi, bilemiyorum ama bu bayi olayı çokda önemli değil sanki sıfır alırken çünkü ordan aldınız diye oraya götürme zorunluluğunuz yok bakıma , zaten motor garantili oluyor , ben mesela küçükçekmecedeyim levent çok uzak banada, avcılara götürmeyi düşünüyorum bakımı gelince yada yağ değişimine hatırladığım kadarıyla bu forumdan orası için iyi diyenler olmuştu

Motosikleti
    Hyosung GT250R'ı vardı
    bir de kask ve mont için ne tavsiye edersin ? adilerden almak istemiyorum. mesela spada nasıl bir marka??

Motosikleti
    kask konusunda çok bilgim yok ben ls2 almıştım 120 tlye , memnunum ama ne kadar korur düşme anında önemli olan o , dayanıklılığı, biraz zaman geçsin ilerde agv,shark yada shoei alıcam henüz çok araştırmadım kararsızım bende, mutlaka bilgili arkadaşlar vardır burda bu konuda yazacakları olan

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:30 ----------

mont revit tavsiye ederim sadece yaz için kullanıcaksan tarmac air aldım ben gayet güzel, siyah almıştım pişman oldum beyazlı olan daha güzelmiş sonradan gördüm bunlar güzelde bütçende önemli kalite arttıkça fiyat zıplıyor biliyosun ama sonuçta değer öncelikle motora aksesuar alacağına kendine koruma almak daha önemli bence

Motosikleti
    Hyosung GT250R'ı vardı
    mont revit tavsiye ederim sadece yaz için kullanıcaksan tarmac air aldım ben gayet güzel, siyah almıştım pişman oldum beyazlı olan daha güzelmiş sonradan gördüm bunlar güzelde bütçende önemli kalite arttıkça fiyat zıplıyor biliyosun ama sonuçta değer öncelikle motora aksesuar alacağına kendine koruma almak daha önemli bence
    evet bence de kask ve monttan parayı kısmamak gerekio, kask-mont çok önemli , hatta ayakkabı dizlik vs de gerekli ama en önce bunları almam gerekio, konuyla ilgili olarak deneyimli arkadaşların önerilerini bekliyorum.

Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    Alıntı ustavolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bence de kask ve monttan parayı kısmamak gerekio, kask-mont çok önemli , hatta ayakkabı dizlik vs de gerekli ama en önce bunları almam gerekio, konuyla ilgili olarak deneyimli arkadaşların önerilerini bekliyorum.
    Altın elbiseli adam racing motor icin deri mont öneriyo, asfaltta düştüğünde asfaltın sürtünmesine en dayanıklı mont olduğundan.Fiyatları bi hayli yüksek, en ucuzları 400 tl civarında diye tahmin ediyorum.Tabi güzel korumalı yazlık tekstil montlarda olabilir, bunlarda da alınabilcek güzel modeller 100 tl den başlıyo.
    Kask konusu cok karışık.Beden bulması vs sorun.Büyük olursa alttan rüzgar ses ve toz alır. Kücük olursa sıkar baş ağrısı yapar, sacları döker. Tam bedenini bulmak mesele, ben sırf bu yüzden pahalı bi kask almadım direk, bedenimi bulmak icin...
    Dizlikler zaten ucuz 50 tl ye bile cok cok güzel modeller var.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    XS beden olan varsa revit in kubix modeli var 420 lira son bedeni kaldı.Ben aldım çok memnunum.Omuz ve dirsek korumaları hudson montumdan sonra maşallah dedirtiyo.fiyatıda gayet makul.Yarı deri yarı tekstil bi ceket

Motosikleti
    Hyosung GT250R'ı vardı
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    XS beden olan varsa revit in kubix modeli var 420 lira son bedeni kaldı.Ben aldım çok memnunum.Omuz ve dirsek korumaları hudson montumdan sonra maşallah dedirtiyo.fiyatıda gayet makul.Yarı deri yarı tekstil bi ceket
    :d XL olsa belki ama ) boy 190 kilo da 115 :D hatta xxl mi deseydim

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kayaları hiç önermiyorum tabiri caizse kazıkçının önde gideniler 1000km motorumun balatalarının bittiğini sölediler başka serviste açtım balatalrım sapa sağlam sırf değiştiriyim die 3500km bakımı için fiyat aldım tek yağ değişimi için 110tl istediler artık uğramam oraya kimseyede önermem çok kendilerini beğenmişler bi doğruyu onlar biliyor
    rodaj yağının 500km de değiştirmesinden yanayım bende öle yaptım çünkü bende hem az yağ vardı hemde okadar ince bi yağ ki trafikte motoru e5te istop edip emniyet şeridinde 30dk beklemek zorunda kaldım vites geçmedi 2 ye atamıyordum düşünün atsam boşa 1 e düşmüyodu vites kolunu kırcam die korktum okadar zorladım yani şanzımana zarar vermiyim die sağ çektim bekledim sonra gittim serviste yağı değiştirdim bi daha böle bi olay yaşamadım rodaj artık hikaye bi olay 1000km basma sonra vur poposuna rahman gitsin bu nedir yeni motorlarda yok böle bişey alet üretimden çıktığı gibi bi kesiciye sokuluyor 5 sn civarı nerde kaldı bizim rodaj adam 1dk da öldürdü motoru o işte silindirdeki çapaklar falan 100km de gider arkadaşım çapakmı kalır o piston inip çıkıyor 1000km ben öneriyorum o rodaj yağı ile 1000km gitmek GT250R a ceza gibi bişeydir cbf 150im vardı rodaj yağını 1000km kullandım ama alet sorunsuzdu hyodaki rodaj yağı aleti mahvediyordu titreme vites geçmemeleri eksik yağ anladım önlemini aldım 500km de gidin 1000km bakınızı yaptırın
    Dediğim gibi ben oradan sadece motosikleti aldım başka hiçbirşey almadım teknik servis de dahil.
    Teknik servis olarak senin dediğin doğrudur.

rödaj konusuna katılmıyorum. Eğer rödaj diye birşey kalmadıysa neden adam hala kullanı kılavuzuna koyuyor.
    Adam koyuyorsa uymak zorundasın. Rödaj yağı zaten bilerek ince seçilir ki en ufak noktalara kadar çok çabuk yağlama yapsın diye

Rödaj sadece 1000km değil 1600km yani 1000mil

---------- Post added at 00:43 ---------- Previous post was at 00:38 ----------

ilk 1000km gaz kolunu çeyrekturdan biraz fazla çevireceksin (en fazla)
    1000km de yağ değştikten sonra 1600.km ye kadar 3 çeyrek kadar çevireceksin(en fazla)
    1600km den sonra serbest.
    Eğer bunu yapmadıysan rödajına itinayla yapılmış deme.
    Ben bu işkence çabuk bitsin diye rödajı izmire giderek yaptım uzun yolda kolay oldu

Motosikleti
    Dediğim gibi ben oradan sadece motosikleti aldım başka hiçbirşey almadım teknik servis de dahil.
    Teknik servis olarak senin dediğin doğrudur.

rödaj konusuna katılmıyorum. Eğer rödaj diye birşey kalmadıysa neden adam hala kullanı kılavuzuna koyuyor.
    Adam koyuyorsa uymak zorundasın. Rödaj yağı zaten bilerek ince seçilir ki en ufak noktalara kadar çok çabuk yağlama yapsın diye

Rödaj sadece 1000km değil 1600km yani 1000mil

---------- Post added at 00:43 ---------- Previous post was at 00:38 ----------

ilk 1000km gaz kolunu çeyrekturdan biraz fazla çevireceksin (en fazla)
    1000km de yağ değştikten sonra 1600.km ye kadar 3 çeyrek kadar çevireceksin(en fazla)
    1600km den sonra serbest.
    Eğer bunu yapmadıysan rödajına itinayla yapılmış deme.
    Ben bu işkence çabuk bitsin diye rödajı izmire giderek yaptım uzun yolda kolay oldu
    o siizin dedğinizi ben 500km yaptım fakat gerek ben gerek Felon alettin tuhaf olduğu fark ettik en son trafikte illallah edip pes etmemle gitim değiştirdim dğeiştirdikten sonra 1200km dediğiniz gibi yinede sürdüm sonrada yavaş yavaş gaz vermeye başladım ama cok eminim okadar eminimki motoru bırakırım bu iddaam uğruna o yağ benim motorumda eksikti camdan ne yaparsam yapıyım yarım dan yukarı çıkaramadım abi vites geçişlerini görseydin o gün git koş değiştir derdin ben ilkkez şahit oldum bi aletin vites atmayışına ayamın üstü acıdı 2 gün o olaydan sonra atmıyordu vites o değişimsiz 500km daha o yağ ile gitseydim ya motor kendini kaybederdi ya ben hyodan nefret eden her yerde aşalıyan bi adam olurdum ayrıca okadar malıma değer veririmki beni yakından tanırsanız sorunları var dersiniz tüm tanıyanlara sorun alpere istediğini yap motorunu elleme derler depomun üstüne bi kask koyulması bile benim için kavga sebebidir
    UNdocab ve Tolga Can bunu beğendiler.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    bende pek bi sorun yoktu. Çok rahat geçti rödaj
    faceden bi soru sordum cevaplamadın ?

Motosikleti
    bende pek bi sorun yoktu. Çok rahat geçti rödaj
    faceden bi soru sordum cevaplamadın ?
    arkadaş ekledim sende yanıt vermedin kabul et konusalım :D

dedektif5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motorunu sıfır alan bi arkadaş vardı, artcılı bindiği icin fren hortumu tekerleğe sürtüp cıkmıştı, fren komple devre dışı kalmıştı.
    Eğer bu mesajı okuyosan bi şey sorucam, bu gün kendi motorumda gözüme takıldı (eski hyo'mdada yoktu şaşırdım biraz) ; o hortumu tutması icin bi başta bi sonda olmak üzere ataç mantığıyla konulmuş iki tane tutacak var. Ben sadece bi tanesinin resmini cekebildim, fotoraf makinemin şarjı bitti. O tutacak varmı sizin motorda ? Biraz araştırcam o konuyu belki her motorda vardır sizinkinde bi montaj hatası falan olmuştur, malum alışkınız böyle şeylere, grenajları bile yerine oturtamıyolar.
    evet o tutacaktan vardı, dışardan bakınca hortum tekere yakın bile durmuyor lastiğe sürtmesine imkan yok dersiniz ama arkaya biri oturunca tekere doğru kıvrılıyodu. motor arkadaşımındı, ben de artçı aldım ama ben de öyle bir sorun olmadı, montaj hatası olabilir dediğiniz gibi..

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    şuan önümdeki pc tarihi eser ondan anca geldi :p

dedektif5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biraz da fotoğraflar konuşsun tank pad ve yan pad uygulaması

Alper Kaya bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler