Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    @dedektif5 anladım hocam durumu Valla artçı konusunu zaten hiç sevmiyodum hepten soğuttunuz beni, kızlar falan tamamda (kız oldukları icin değil, hafif oldukları icin) erkekleri cok cok samimi arkadaşlarım ve akrabalarım hariçinde bindirmiyorum, ömortsör ömründen calmasınlar diye , onun haricindede zaten artçıyı sırtında taşıyomuşsun gibi oluyo bide, mesala cbf falan o tarz motorlarda hissetmessin bile artçı varmı yokmu diye.

Tank pad'ı sevdim, kaliteli duruyo.Depo padlari icin birşey demiyim, zaten beyaz efisi olupta bu depo pad'leri kullanmayan yok

Şu takım cok hoşuma gitti ama kendi sticker takımımı daha yeni uyguladığımdan hem masraf yapmak hemde emek harcamak istemiyorum.İlerde buna dönebilirim ama.
    100 tl fiyatı var düşünenler burdan bakabilir ;

http://www.facebook.com/tankpad
    serhan123 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @dedektif5 anladım hocam durumu Valla artçı konusunu zaten hiç sevmiyodum hepten soğuttunuz beni, kızlar falan tamamda (kız oldukları icin değil, hafif oldukları icin) erkekleri cok cok samimi arkadaşlarım ve akrabalarım hariçinde bindirmiyorum, ömortsör ömründen calmasınlar diye , onun haricindede zaten artçıyı sırtında taşıyomuşsun gibi oluyo bide, mesala cbf falan o tarz motorlarda hissetmessin bile artçı varmı yokmu diye.

Tank pad'ı sevdim, kaliteli duruyo.Depo padlari icin birşey demiyim, zaten beyaz efisi olupta bu depo pad'leri kullanmayan yok

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...64116042_n.jpg

Şu takım cok hoşuma gitti ama kendi sticker takımımı daha yeni uyguladığımdan hem masraf yapmak hemde emek harcamak istemiyorum.İlerde buna dönebilirim ama.
    100 tl fiyatı var düşünenler burdan bakabilir ;

http://www.facebook.com/tankpad
    bi arkadaş siyah hyo ya yaptırdı bunu cok güzel oldu sanada turuncusu iyi gider bi düşün görkem :D
    ayrıca beyaz olupta kullanmıyan ben varım o yan pad leri :D:D:D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    600 RR
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi arkadaş siyah hyo ya yaptırdı bunu cok güzel oldu sanada turuncusu iyi gider bi düşün görkem :D
    ayrıca beyaz olupta kullanmıyan ben varım o yan pad leri :D:D:D
    Aynen turuncu yaptırcamda şimdiliker boşa gitmesin, bi iki üç ay onlarla takıliyim en azından

Motosikleti
    Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen turuncu yaptırcamda şimdiliker boşa gitmesin, bi iki üç ay onlarla takıliyim en azından
    bende orda yaptırdım ama benim tank pad normal resimdeki daha süper olmuş :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    600 RR

Konuyla alakası yok ama yabancı forumda gezinirken denk geldim.Amele işimi yoksa olmuşmu kararsız kaldım bilemiyorum, şahinlere falan cok yapıyolar, heralde o yüzden böyle düşünüyorum.(neondan bahsediyorum)

Motosikleti

By alperkaya1991 at 2012-04-19

aaa Dedektifin beyazda araya karışmış :D artık yeni alıcaklar seçim yaparken bakarlar :D

Uploaded with ImageShack.us

forumdan Emrah.ark benim motora bakarkene

serhan123 bunu beğendi.

Motosikleti
    FZ6
    Alıntı tekhancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun, motor düzgün bir şekilde kaça yapılıyor önce bi fiyat tespiti yaptırın... sonra ya sen yaptır kafan rahat binesin ya da alan kişi kafası rahat binsin, orda şu var mı şurda bu var mı diye adamın aklında soru işareti kalmasın gönlü rahat olsun kendi de güvende olsun binerken, 0 ını almaya gücün yetecekse ve tarz vs. değişikliğe gitmeyeceksen sat 0 al derim, değilse düzgünce yaptırıp binmeye devam, hakkında hayırlısı olsun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

can sıkmaya da gerek yok cana geleceğine mala gelsin de geç, düzgün bir şekilde yapıldıktan sonra binmeye başlayınca düzgün motorun o zevki sana bu olanları unutturacaktır zaten...

şöyle birşey söyleyeyim en az 6-7 ustaya sordum... fiyatlar o kadar değişken ki anlam veremedim. bir usta 250 liraya motoru indiririm diyor sen parçaları alırsın ben takarım diyor bu yap boz değil ki şimdi bana açıklaması çok basit geldi , diğer bir usta 750 liraya motoru indiririm ama ne söylersem alırsın diyor krank piston egzantrik zinciri deb. balatası ne eksikse yapalım diyor e usta bu iş bana kaça patlar belki toplam 2000 lira duruma bağlı diyor , bir başkası bana 1500 lira ver gerisine karışma motoru sana tereyağı gibi teslim ederim diyor , öbür usta hallederiz diyerek fiyat bile vermiyor... sonuçta kapalı kutu belki sadece pistonda sorun var belki hem piston hem krank hem silindir bilmiyorum ama korkuyorum

görkem arkadaşımız bir şey söylemişti krank kırdıktan sonra yapılıpta ayar tutmayan bir motordan bahsetti. şimdi ben bu motoru yaptırayım ya dikiş tutmazsa ? hadi diyelim ki yaptırıp sattım verdiğim parayı kurtardım , bunu alan adama yazık . onun yerine ya yok pahasına elden çıkarırım , yada komple gözden çıkarıp bir kenara bakıp bakıp hatırlayacağım bir hatıra niyetine saklarım.
    yanlış anlaşılmasın ben öğrenciyim ve part time olarak çalışıyorum , kazandığım para harçlığıma , benzinime ve kredi borcuma yetiyor... benim için ciddi bir rakam 1000-1500 lira ha deyince çıkarıp verebileceğim birşeyde değil.

bu başıma gelen olaydan sonra hyosung hakkındaki düşüncelerimde değişti , her motorda ikinci el alırken dikkat edilmesi gerekir ama hyosung ta ince eleyip sık dokuyun arkadaşlar , varsa aynı şehirde bu motoru kullanan biri ; ulaşın,ikna edin motoru ona kullandırın ... ben bu motoru almak için 5bin T L kredi çektim , 6800 olarak geri ödeyeceğim , şimdi 2000 lirada masraf çıksa 8800 eder ,, egzosunu değiştirdim ettim ve değişmesi şart bir kaç parça daha var toplam 300-500 de bu tutsa etti mi 9000 lira acele ettim , acemilik ettim ... ustaların yakasına yapıştım ben bu motoru böyle böyle kullandım , şu zamanda şunu yaptım , bu zamanda bunu ettim yanlış birşey varsa söyleyin ileride motor aldığımda yapmayayım aynı hatayı dedim , motoru bana satan arkadaşın kulaklarını çınlatmakla yetindiler.
    anlatmak istiyorum paylaşmak istiyorum çünkü içim içimi yiyor kusura bakmayın , anlayışınız ve sabrınız için tşk' ederim

Motosikleti
    Alıntı eod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle birşey söyleyeyim en az 6-7 ustaya sordum... fiyatlar o kadar değişken ki anlam veremedim. bir usta 250 liraya motoru indiririm diyor sen parçaları alırsın ben takarım diyor bu yap boz değil ki şimdi bana açıklaması çok basit geldi , diğer bir usta 750 liraya motoru indiririm ama ne söylersem alırsın diyor krank piston egzantrik zinciri deb. balatası ne eksikse yapalım diyor e usta bu iş bana kaça patlar belki toplam 2000 lira duruma bağlı diyor , bir başkası bana 1500 lira ver gerisine karışma motoru sana tereyağı gibi teslim ederim diyor , öbür usta hallederiz diyerek fiyat bile vermiyor... sonuçta kapalı kutu belki sadece pistonda sorun var belki hem piston hem krank hem silindir bilmiyorum ama korkuyorum

görkem arkadaşımız bir şey söylemişti krank kırdıktan sonra yapılıpta ayar tutmayan bir motordan bahsetti. şimdi ben bu motoru yaptırayım ya dikiş tutmazsa ? hadi diyelim ki yaptırıp sattım verdiğim parayı kurtardım , bunu alan adama yazık . onun yerine ya yok pahasına elden çıkarırım , yada komple gözden çıkarıp bir kenara bakıp bakıp hatırlayacağım bir hatıra niyetine saklarım.
    yanlış anlaşılmasın ben öğrenciyim ve part time olarak çalışıyorum , kazandığım para harçlığıma , benzinime ve kredi borcuma yetiyor... benim için ciddi bir rakam 1000-1500 lira ha deyince çıkarıp verebileceğim birşeyde değil.

bu başıma gelen olaydan sonra hyosung hakkındaki düşüncelerimde değişti , her motorda ikinci el alırken dikkat edilmesi gerekir ama hyosung ta ince eleyip sık dokuyun arkadaşlar , varsa aynı şehirde bu motoru kullanan biri ; ulaşın,ikna edin motoru ona kullandırın ... ben bu motoru almak için 5bin T L kredi çektim , 6800 olarak geri ödeyeceğim , şimdi 2000 lirada masraf çıksa 8800 eder ,, egzosunu değiştirdim ettim ve değişmesi şart bir kaç parça daha var toplam 300-500 de bu tutsa etti mi 9000 lira acele ettim , acemilik ettim ... ustaların yakasına yapıştım ben bu motoru böyle böyle kullandım , şu zamanda şunu yaptım , bu zamanda bunu ettim yanlış birşey varsa söyleyin ileride motor aldığımda yapmayayım aynı hatayı dedim , motoru bana satan arkadaşın kulaklarını çınlatmakla yetindiler.
    anlatmak istiyorum paylaşmak istiyorum çünkü içim içimi yiyor kusura bakmayın , anlayışınız ve sabrınız için tşk' ederim
    doğru söliyosun ne motorda ne sende suç var suç senden önceki sahibinde ekmeğini yemiş sende işte heycana kapılıp acele etmişsin için içini yemiştir bilirim o duyguyu almışın ama alet son demlerini yaşıyormuş sende patladı olmuşla ölmüşe çare yok artık geçmiş olsun demekten başka bişey diyemiycem içinide dökki alıcaklar bilinçlensin bugün tanıdığım bi arkadaş 2006 model hyosungu 7.500tl gencecik bi cocuğa satmış hemde krank kulağındayken 2 saat sonra cocuk arayıp krank kırıldı demiş ama artık noter yapıldı fiyata bak 2006 model 7.500tl konusalımki bilinçlensinler şimdi gidip o cocuğa hyo nasıl desem abi 4.000km krank kırdı dicek halbuki alet 20x4 binde kesicisiz hor kullanılmış full mat siyaha boyanmış yağına suyuna dikkat edilmemiş bi alet o cocuğa cok üzüldüm
    eod bunu beğendi.

dedektif5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aaa Dedektifin beyazda araya karışmış :D artık yeni alıcaklar seçim yaparken bakarlar :D
    http://img341.imageshack.us/img341/5318/4nj16.jpg
    beyaz ne kadar da dişli duruyomuş )

Motosikleti
    Alıntı dedektif5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyaz ne kadar da dişli duruyomuş )
    hııı hiçte bi kere beyaz = yaşam siyah = ölüm zaten 2 renk var onlarda bende motorun üstü sakiniz temizi altı asiyiz asiliz basalım gidelim yollar bizim diyor:D

dedektif5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hııı hiçte bi kere beyaz = yaşam siyah = ölüm zaten 2 renk var onlarda bende motorun üstü sakiniz temizi altı asiyiz asiliz basalım gidelim yollar bizim diyor:D
    vay arkadaş bi şiir yazmadığın kalmış motora

Motosikleti
    Alıntı dedektif5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay arkadaş bi şiir yazmadığın kalmış motora
    bir motorcu için motoru herşey demektir ona yazmıycamda kime yazıcam :D
    dedektif5 bunu beğendi.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390

motoru açmadan kimse fiyat veremez,sen ne yap et insaflı adam gibi adam olan bi usta bul ve unutma ki kimse babanın oğlu değil ustalara güvenme.1500 ver karışma diyen ustaya söyle aranızda protokol imzalayın madem 1500 tl aldım komple motor yaptım, 10 bin km boyunca garanti veriyorum diye imza atsın madem seviyor tereyağını.
    ben sırf ustaların çakallığından hiçbir sorunu olmayan motoruma 500 tl den fazla masraf ettim. ayrıca içini bi açtık piston ararsın yok,silindir ararsın stokta yok,subap itici pul ararsın yok. yani anlayacağın stok drumu biraz karışık parçalarda sağ olsun kanuni hem tavan fiyat hemde bir var bi yok parçalar.

Dediğim gibi dürüst insan evladı bi usta bul önce açsın tam neler değişmesi gerekiyor bi söylesin sana sende listeyi al eline bi kanuninin siteye bak birde hyosungsource midir nedir bi site var oraya bak hangisi mantıklı gelirse sana ordan temin et parçalarını ona göre elinde parçalarla sorunun ne olduğunu bilerek otur işçilik pazarlığı yap. her ne olursa olsun motorun toplanırkende başında dur.
    eod bunu beğendi.
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    FZ6
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru açmadan kimse fiyat veremez,sen ne yap et insaflı adam gibi adam olan bi usta bul ve unutma ki kimse babanın oğlu değil ustalara güvenme.1500 ver karışma diyen ustaya söyle aranızda protokol imzalayın madem 1500 tl aldım komple motor yaptım, 10 bin km boyunca garanti veriyorum diye imza atsın madem seviyor tereyağını.
    ben sırf ustaların çakallığından hiçbir sorunu olmayan motoruma 500 tl den fazla masraf ettim. ayrıca içini bi açtık piston ararsın yok,silindir ararsın stokta yok,subap itici pul ararsın yok. yani anlayacağın stok drumu biraz karışık parçalarda sağ olsun kanuni hem tavan fiyat hemde bir var bi yok parçalar.

Dediğim gibi dürüst insan evladı bi usta bul önce açsın tam neler değişmesi gerekiyor bi söylesin sana sende listeyi al eline bi kanuninin siteye bak birde hyosungsource midir nedir bi site var oraya bak hangisi mantıklı gelirse sana ordan temin et parçalarını ona göre elinde parçalarla sorunun ne olduğunu bilerek otur işçilik pazarlığı yap. her ne olursa olsun motorun toplanırkende başında dur.
    işte koca antalyada güvenebileceğim , konuşurken beni inandıracak bir usta bulamadım elbet vardır ama ben daha bulamadım kendisini ... birkaç tanıdıkta aynısını diyor bu motor açılmadan neyle karşılacağını bilemezsin diye... belki beklediğin kadar yüksek masraf çıkmaz gibi tavsiyeler alıyorum . kendimi en kötüye hazırladım ben açıkçası görüntü olarak bana aynı hazzı veren başka bir motor bulamadım . bu olay başıma gelmeseydi sıfırını almayı planlıyordum ama şimdi çekiniyorum. sütten dili yanan yoğurdu üfleyerek yer misali.

Motosikleti
    işte koca antalyada güvenebileceğim , konuşurken beni inandıracak bir usta bulamadım elbet vardır ama ben daha bulamadım kendisini ... birkaç tanıdıkta aynısını diyor bu motor açılmadan neyle karşılacağını bilemezsin diye... belki beklediğin kadar yüksek masraf çıkmaz gibi tavsiyeler alıyorum . kendimi en kötüye hazırladım ben açıkçası görüntü olarak bana aynı hazzı veren başka bir motor bulamadım . bu olay başıma gelmeseydi sıfırını almayı planlıyordum ama şimdi çekiniyorum. sütten dili yanan yoğurdu üfleyerek yer misali.
    sıfırını alabiliyosan al yağını 2000km 1 değiştirt sonra istediğini yap şimdi senden önceki sahibi belki ondan öncekide var hırpalamış aleti acaba yağına suyuna dikkat ettilermi sanmıyorum benzini at gez benzini at gez böle bile 50.000km gitmiş alet yabancı forumda dediğim metodu uyguluyan uzun kmreler yapan insanlarvar 200.000kmlerden bahsediyorum rektefiyesiz ayrıca sendeki kesicisiz olduğundan hırpalanmaya daha müsayit misal EFI ile orjinal dişli zincirle max 181-182 yapılabilirken senin aletle bayırı bulduğunda 190-200km km gibi öldürücü hızlara ulasılabilir çünkü aletin devrinin sonu yok gidiyor
    eod bunu beğendi.

Motosikleti
    600 RR
    @eod Hocam benim başıma gelen olay cin malı bi motordu.Bu hyo orjinal parçalarıyla toplandığı zaman iyi olur. + bunu ilanda belirtirsin motor kitleyip toplanmıştır, şu şu parcaları komple değişmiştir diye, ona görede uygun bi fiyattan verirsin, ölü bi fiyat değil tabiki...
    eod bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GT 250R
    Arkadaşlar benim motor 1000km oldu kazasız belasız çok şükür, 1000 bakımı için servise bıraktım bu sabah da ilk 1000km bakımı ücretsiz miydi öle okumuştum sanki, yaptıran birileri tecrübelerini paylaşabilir mi?

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı ozgurkayihan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim motor 1000km oldu kazasız belasız çok şükür, 1000 bakımı için servise bıraktım bu sabah da ilk 1000km bakımı ücretsiz miydi öle okumuştum sanki, yaptıran birileri tecrübelerini paylaşabilir mi?
    sadece yağ parasını alırlar. onun dışında işçilik ücreti talep edemez.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    Hyosung GT 250R
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece yağ parasını alırlar. onun dışında işçilik ücreti talep edemez.
    filtreler de değişior sanırım o zaman onların ücretini de alırlar dimi? sadece işcilik ücreti vermioruz,doğru mu?

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı ozgurkayihan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    filtreler de değişior sanırım o zaman onların ücretini de alırlar dimi? sadece işcilik ücreti vermioruz,doğru mu?
    İlk değişimde yağ filitresi değişiyor mu emin değilim. Ama normal bakımlarda 2 bakımda 1 değişir (eğer orjinal filitreyse veya kaliteli ise. dandikler her bakımda değişir)
    Hava filitresi her 8000km de değişir.
    Adamlar çok geçirmeye çalışıyorlar inanma
    Benim motosiklet 3500 deyken bujileri değiştirelim, fren balatalarını değiştirelim gibi bir laf ettiydi birkeresinde gittiğim bir servis bidaha uğramadım oraya.
    Sakın bişe değiştirtme. Sadece yağ + belki yağ filitresi onu da dediğim gibi hatırlamıyorum ilk bakımda değişiyormuydu.
    Yağını kendin al da git.Orada nezaman açıldığı belli olmayan içine ne koyulduğu belli olmayan yağı koydurtma motosikletine. Yağın kapağının altındaki jelatini önünde açsın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 35 kullanıcı var. (0 üye ve 35 misafir)

Bu Konudaki Etiketler