Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar,
    gt250r için yağ tavsiyeniz nedir? iphone-motul-castrol arasındayım. baska markada tavsiye edebilirsiniz tabi. hem vites geçişlerini rahatlatsın hemde adam gibi kaliteli birsey olsun istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    halime şükredeyim o zaman
    güzel tarafı kazasız belasız gelmişsin...
    inşallah bi gün bi organizasyonda denk gelicez :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    castrol derim...
    başkada birşey demem...
    her şekilde kendini kanıtlamış bir yağ...

@alper;
    nasip, gelir elbet o gün...

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı snicker316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,
    gt250r için yağ tavsiyeniz nedir? iphone-motul-castrol arasındayım. baska markada tavsiye edebilirsiniz tabi. hem vites geçişlerini rahatlatsın hemde adam gibi kaliteli birsey olsun istiyorum.
    iphone biraz pahalı ama ya.4s ler 1.800 filan

Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    castrol derim...
    başkada birşey demem...
    her şekilde kendini kanıtlamış bir yağ...

@alper;
    nasip, gelir elbet o gün...
    %100 sentetik yağ değil mi?

---------- Post added at 00:06 ---------- Previous post was at 00:01 ----------

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iphone biraz pahalı ama ya.4s ler 1.800 filan
    bi harf için o kadar fark ediyor mu yazdıktan sonra farkettim pardon

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı snicker316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %100 sentetik yağ değil mi?

---------- Post added at 00:06 ---------- Previous post was at 00:01 ----------

bi harf için o kadar fark ediyor mu yazdıktan sonra farkettim pardon
    İşin şakası bende castrol derim.

castrol 10w 50 power 1 racing nasıl ? yoksa 10w 40 mı?

[QUOTE=Alper Kaya;2631746]değişken nasıl değişken karbüratörlülerimi soruyosun enjeksiyonlularımı yeni EFI enjeksiyonlularımı normal enjeksiyonlularımı bunların arasında hep bi fark var misal benimki 2012 EFI 100km /3.8lt yakıyor ama gelir buraya 2007 model arkadaş 4.7lt der karbüratörlüdür bişey diyemessin değişken[/QUOT
    2011 efi modellerini soruyordum ama aciklayici bi cvp verdigin icin
    tesekkur ederim

Motosikleti
    ....
    [/COLOR]
    Alıntı berkay8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    berkay kask xr 1000 serisi ... yani bulabişirsen 0 ını 500 nakit e bırakıyolar dipnot: kask raf ömrü 5 sene ve bu kask baya eski ayrıca tex mont a o kadar para verişmez bnce ben kushitani aldım tavsiye ederim 0 fiyatı 350 tl hemde taksit

kadıköy, hasanpasa , motomax...

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:16 ----------

cbr 250 r a motor arıyorum yazdım yanlız temiz bi hyo 250 r olursa satın alıcam ...ist içi numaram 0553 237 08 65
    2007 üstü siyaz yada gri ton ...
    ------DoĞaRsIn------YaSarSıN-----ÖlÜrSüN....

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Buradan bir arkadaş bana msj attı ismi deşifre olmasın , söylemek istemedi buraya demekki özel msj attı ama yinede yazıyorum ... benimle aynı sorunu yaşıyormuş

msj yerine gider inş. utancınız olsun adam sorununu buraya yazamıyor bende paylaşmayacağım bundan sonra birşey burda ...

caneryavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ST Kanuni GT250R
    Alıntı berkay8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş Aynı takım bende var ek olarak benim pantolon daha kaliteli ve F1 yarım bot aldım anes motordan mont+pantolon+ayakkabı 800TL 8 ay taksitle, kask 5 ay önce Ulusan'dan aldım. 500 TL kaskın zaten içinden buğ önleyici ve kılıfı çıkıyor kutudan kaskı şimdi 400 kadar bulabilirsin...

Sadece paylaşayım istedim bilgin olsun...

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Alıntı caneryavuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş Aynı takım bende var ek olarak benim pantolon daha kaliteli ve F1 yarım bot aldım anes motordan mont+pantolon+ayakkabı 800TL 8 ay taksitle, kask 5 ay önce Ulusan'dan aldım. 500 TL kaskın zaten içinden buğ önleyici ve kılıfı çıkıyor kutudan kaskı şimdi 400 kadar bulabilirsin...

Sadece paylaşayım istedim bilgin olsun...
    İyi günler caner bey, nasılsınız nasıl oldunuz .
    Bu arada nick düzeltilmiyormuş eski üyeliği sildirip yeni aldırdılar

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı Oz@n-RCR200S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    utancınız olsun adam sorununu buraya yazamıyor bende paylaşmayacağım bundan sonra birşey burda ...
    olurmu hiç ozan kardeş,sen paylaş,paylaş ki herkes o kadar para verip alıyor(bende dahil),motosiklet camiasına bir katkın olsun kardeş.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olurmu hiç ozan kardeş,sen paylaş,paylaş ki herkes o kadar para verip alıyor(bende dahil),motosiklet camiasına bir katkın olsun kardeş.
    Bora Bey, bilinçli bir insansınız ama gerçekten sabah msj gelmiş okudum üzüldüm kızdım yani 1-2 kişi yüzünden insanlar bozuldu diyemez olmuş ..biz bozuldu dedik enayi yerine koyulduk ... beceriksizlik başka enayilik başka , ,, durumu olmayanlar var aramızda bunu gördüm diyeceklerki durumu yok niye gt250r alıyor ozaman , heves öyle birşeyki ... herkes en iyisine özenir cebinin durumunun izin verdiğine yönelir .Bende bu motora yöneldim olmadı tutmadı ne yapalım

ve gerçek şuki buradaki bir çok arkadaş alınsın ben yazarım kızsalarda
    ilan açarım satarım ilerde ne olur ne olmaz buraya yazmayayım sorunlarımı diyen adamlar seziyorum ))))

Motosikleti
    kymco süper 8
    HnDCbR1oo0RR caneryavuz ikinizede teşekkür ederim saolun

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    sen merak etme ozan kardeş,hepimiz aynıyız.hepimizin eline biraz daha para geçse,gider büyütürüz motorları.ben yıllar önce öyle yaptım,kendimden biliyorum.2007 de HYOSUNG COMET 250/2008 de HONDA DEAUVİLLE/2008 de SUZUKİ GSR 600,sonra teker bir ters gider,HONDA CBF 500/daha sonra TVS APCHE,şimdide tekrar S&T KANUNİ GT 250.hayat bu.sen yaz,paylaş,kim ne derse desin.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunda alınacak gocunacak ne var anlamıyorum sizleri,kimse motor ustası değil... bende 2.el aldım, benim aldığım motorda pert bişey çıkabilirdi.Hatta ilk baktığım motoru aldım, ilkkez oturmuştum gt250r selesine.Eğer motor ustası değilsen yada iyi anlamıyorsan, 2.el işi şans işi! enayilik işi değil.Kimse sana enayi demedi ,yazıları takip ediyorum.öyle kolay kolay olmuyor o krank kırma işi abi onu demeye çalışıyoruz.Önceki sahibinin kişiliksizliği,sorun çıkacağını bi usta söylemiştir buna,oda eli kulağındayken satmış motoru.Buda size denk gelmiş.Ha bu durumda, sen kendini enayi yerine koyuyorsan adına enayilik de... ama ben ''şans'' diyorum.Her 2bin kmde bir yağını değiştiriyorum 4binde hava filtresini.10bin km dir kullanıyorum bu motoru.İstanbuldaki buluşmalardan görmüşsündür, arkadaşların motorunun çoğunu sürdüm.En az 10-15tane farklı gt250r sürmüşümdür.Ölüsüde var bunlar arasında, egzantriğinden sesi duyup arkadaşı uyardığımızda oldu.Gidip bayiden 2012modeli birlikte çıkartıp rodajını özenle yaptığımızda oldu.Benim kadar sıkıştırabiliyosan helal olsun diyorum.Bu motoru sıkıştırmak krank kırdırsaydı, ilk 2binimde benimkisi kırardı.Çatır çatırda yazardım ne olduysa.Bu motoru bilinçsiz kullanım öldürüyor.Yağ soğutmalı motorda yağını herzaman vaktinden önce değiştirmek gerek.Yağ soğutmalıların bakım aralıkları daha kısa oluyor.Dediğim gibi 10bin km oldu ben alalı ne performansda düşüş var nede başka birşey.2012modele kafa tutuyorum.Kilo farkımdan dolayıda 2012ye popomu izletiyorum.Ama sen diyosanki 500kmde krank kırdırdım, aldığımda çil çildi yalanmı söylüyorsun yada bunu söylemendeki amaç nedir bilemeyiz.Bu forumun bütün üyeleri gt250r krank kırıyo dese ne yazar 200lira altına 2günde satarım motoru.2günde diyorum bak İstanbulda piyasası gayet canlı satma endişemiz yok,satacağımızda yok model değişmedikten sonra.Sorunsuz çalışıyor benim motorum.Şimdiye kadar birtek yakıt hava karışımını ayarlayan sensör sorun çıkardı onuda temizledim düzeldi.(hava filtresi kutusu çok tozlanmış yazın kumlu alanda kampa gitmiştim)2.de ön dişli somunu çıktı.Zincir dişliyi dışarda değiştirtmiştim, kendim sıksaydım somunu oda çıkmazdı bence.. ama dışarda bi iş yaptırdım, oda benim 1günüme mal oldu.Garajda somunun pulunu değişip dişliyi taktım,dişli çıkınca arkasındaki metal contada ileri geldiğinden yağ akmıştı.yağınıda ekledim devam...
    Yuce123, -unnamed- ve Alper Kaya bunu beğendiler.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Uslüp ölü sizde ne deseniz boş insanları kırıp ürküttükten sonra böyle boş yazılar anlam ifade etmiyor Sn. ALİ
    Biz diyoruz a sizdiyorsunuz bağırarak a sonrasında ardı arkası toparlanmıyor , bende sizene deyince laf sokmalar başlıyor :D çok komiksiniz bunu bilin yeter cevap verip uzatmak istemiyorum yazınızın içeriğine .. bakın yazınızın içeriğine dedim sonra yine okumadan yazarsınız sizin genl hitabınız bu :D yapmayın

osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    @OZ@N-GT250R Sen ikinci el almışsın, tamamen şans.Ben 4400 tl ye aldığım motoru ilk aldığım gün eve giderken krank kırsa şaşırmam diye almıştım.23 000 km deydi cünkü, japon malı racinglere bile 30 bin km den sonra alınmaz dedikleri icin bana km cok yüksek gelmişti ama en azından orjinal km dürüst satıcı diyede fazla da önemsememiştim, gözümü kapattım aldım.5 000 km sorunsuz kullanıp sattım.1 kere yolda kaldım sadece ufak bi elektrik problemiydi oda(he birde gösterge bazen kafayı yiyodu, benzin bittiği icinde ayriyetten 2 kere kalmıştım).Şimdi benim durumum bu.Sizin yaşadıklarınızı anlatmanızı ben anlayışla karşılarım ama karşılamayan arkadaşlar arasında 0 alan falan da var, bizim verdiğimiz paranın 2 katından daha fazla para vererek motor aldıkları icin toz kondurmak istemiyolar, e onlarda kendilerince haklı.O yüzden tartışmayla hic bi yere varılmaz.

Bu arada şu konuda gercekten emin olun motor sizin sıkıştırmanız sebebiyle cıkarmadı bu soronu.Ali'nin video larını bi izleyin ne demek istediğimi anlarsınız.Birde son durum nedir ? Toplam masraf ne kadar cıkacak belirlendimi bari ? Usta sağlam olur uzun süre götürür diyomu yoksa ufaktan bin sonra satmı diyo ?

Buda yeni turuncum.
    Bu gün kask falanda aldım, satıştı, gitti geldi.... Sağa sola koşturmaktan pek resim cekemedim.Zaten telefonla cekilmiş dandik resimler bunlarda, bi ara kuzenimle pro. makinayla sağlam bi cekim yapıcaz inş.
    UNdocab bunu beğendi.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Motor hayatım prof olmasa da derim. Kullanıcı ve şans gerisi hikaye;
    Benimde param yok, kredi ile alacağım. Honda cbf 150 düşünürken zamlardan sonra tekrar Hyosung 250GTR düşünüyorum.
    Arıza yapsa yatar ama bende şansımı kullanmak istiyorum. İnsan hatalarından ders alır. Yaşamadan da hata yapamaz.
    Hakkımızda hayırlısı olsun. En azından ilerde yaşlanınca çocuklarımız tron tarzı racerlara binerse bizde gtr bindik zamanında deriz :D
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler