Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Tolgahan_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akadaşlar fuardan 250R aldım daha 550km de hava güzel atayım kendimi dışarı dedim fakat vites yükseltirken sıkıntı yok ama düşürürken vites geçmiyor yada sürtürek zorla geçiyor hatta bi kere 2den 1'e atıyorum kütür die bir ses geldi ayrıca 1'den boşa alırken motor çalışır vaziyetteyse geçmiyor misal kırmızı ışıkta dururken ama stop edince gayet rahat geçiyor benimkindemi bi sorun war yoksa normal mı bunlar cevaplarsanız cok sevinirim. ayrıca bugun bu vites geçmeme olaylarından sonra eve gelince bi durdurup baktıp vites pedalının motorla birleştiği yerde siyah yağ birikintisi var ve motor siyah siyah yağ damlatmış acaba sıkıntısı nedir bi bilen varsa yardımcı olsun lütfen
    eğer motorda rodaj yağı varsa bir an önce değiştirmenizi tavsiye ederim ben 480km de değiştirmiştim vites geçmiyordu bendede değiştirdikten sonra motor kendine geldi
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Akadaşlar fuardan 250R aldım daha 550km de hava güzel atayım kendimi dışarı dedim fakat vites yükseltirken sıkıntı yok ama düşürürken vites geçmiyor yada sürtürek zorla geçiyor hatta bi kere 2den 1'e atıyorum kütür die bir ses geldi ayrıca 1'den boşa alırken motor çalışır vaziyetteyse geçmiyor misal kırmızı ışıkta dururken ama stop edince gayet rahat geçiyor benimkindemi bi sorun war yoksa normal mı bunlar cevaplarsanız cok sevinirim. ayrıca bugun bu vites geçmeme olaylarından sonra eve gelince bi durdurup baktıp vites pedalının motorla birleştiği yerde siyah yağ birikintisi var ve motor siyah siyah yağ damlatmış acaba sıkıntısı nedir bi bilen varsa yardımcı olsun lütfen
    Motor yağını acil değiştir kaliteli bir yağ al ozaman vitesler yağ gibi olacaktır motor dururken debriyaja bas ve gaz ver 3000 devire geldiğinde rahar vites değiştirebilirsin. Birçok motorda bu vardır birtek hyoya özel değil o yüzden sorun senin motorunda değil vites geçişlerinde tak diye ses duyman noraml sorun değil
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Motosikleti
    GT 250R BEYAZ
    Peki motor yağı olarak castrol 10W40 mı alayım yoksa bildiğiniz kullandınız daha iyi bir yağ varmı birde motor 1. vitesteyken kırmızı ışıkta debriyajı sıkı sıkı tuttuğum halde durmuyor gidiyor buda motor yağından olabilirmi ?

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki motor yağı olarak castrol 10W40 mı alayım yoksa bildiğiniz kullandınız daha iyi bir yağ varmı birde motor 1. vitesteyken kırmızı ışıkta debriyajı sıkı sıkı tuttuğum halde durmuyor gidiyor buda motor yağından olabilirmi ?
    ben 10- 40 kullanıyorum ama yazın 15 - 40 kullananlar oluyor. Debriyaj telini gerdirmelisin biraz, manetin orda vidaları var.

Motosikleti
    castrol iyidir ama bulabilirsen iphone 10w40 al bayağı övüyorlar ek olarak debriyaj manetinin orada vida var orayadan ayarlar düzelir

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün çok uğraştırdı motor beni ön dişli somunu çıkmış, bir sürü iş açtı başıma..
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Bugün motoplustan aşağıdaki montu aldım. fiyatına göre çok iyi ucuz ve kaliteli venım air yazan yerlerin fermuatları açılıyor ve hava kanallarından hava giriyor korumalar çok iyi tavsiye ederim.

http://www.motoplus.com.tr/urun/9901...NG-GRI-KRMZ-XS

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün çok uğraştırdı motor beni ön dişli somunu çıkmış, bir sürü iş açtı başıma..
    geçmiş olsun..vibrasyından mı gevşemiş somun..benim bir arkadaşada oldu bütün yağı boşatmıştı motorun..ee hyo bu olacak bunlar

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı white34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun..vibrasyından mı gevşemiş somun..benim bir arkadaşada oldu bütün yağı boşatmıştı motorun..ee hyo bu olacak bunlar
    banada motora binme dediler moralim bozuldu yarın akşam götürüp bırakacağım ustaya elimde kaldı galiba motor çok zorlamışım o değilde hangi ustaya gitsem niye bundan aldın narin motor niye sıkıştırıyorsun diyorlar , bir sürü saçmalık motorda elektrik arızasıda olabilirmiş , crank bilya dağıtmış olabilir dediler sübap kesmiş dedi biride , kapalı kutu açıp görücez diyor en çok o canımı sıktı motoru açılmamış daha :/ belkide basit bişeydir dediler bana sanki1- 2 bin araya sıkışmış gibi geldi hadi hayırlısı daha 10 gün oldu elimde kaldı motor

@caneryavuz :D şimdi gelipte çok sıkıştırıyorsun deme sende para verdim vurucam kırbacı yanana kadar verdim gazı :D hastanelik oldu yaw :D krank değişirse komediyi gör sen :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Oz@n-RCR200S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banada motora binme dediler moralim bozuldu yarın akşam götürüp bırakacağım ustaya elimde kaldı galiba motor çok zorlamışım o değilde hangi ustaya gitsem niye bundan aldın narin motor niye sıkıştırıyorsun diyorlar , bir sürü saçmalık motorda elektrik arızasıda olabilirmiş , crank bilya dağıtmış olabilir dediler sübap kesmiş dedi biride , kapalı kutu açıp görücez diyor en çok o canımı sıktı motoru açılmamış daha :/ belkide basit bişeydir dediler bana sanki1- 2 bin araya sıkışmış gibi geldi hadi hayırlısı daha 10 gün oldu elimde kaldı motor
    hayırdır ne oldu motora?

Motosikleti

@caneryavuz :D şimdi gelipte çok sıkıştırıyorsun deme sende para verdim vurucam kırbacı yanana kadar verdim gazı :D hastanelik oldu yaw :D krank değişirse komediyi gör sen :D
    bensizin aletin 2008 karbüratörlü olduğuna inanmaya başladım :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bensizin aletin 2008 karbüratörlü olduğuna inanmaya başladım :D
    ahaha soğudum zaten isterse 2 zamanlı olsun artık önemli değil heves vs kalmadı aldım zaten heveside :D moral sıfır

hayırdır ne oldu motora?
    belirsiz f1 var elektrik arızası dediler , arka pistondan ses geliyormuş sibopmudur supap mıdır ondan yapabilirmiş bujiden bile olabilirmiş vakit yoktu bakamadılar farklı ustalarada elletmedim baktırdım biri steteskopla motoru dinledi ucunda bi demir vardı şaşırdım kapalı kutu sökelim üst kapaktan çıkarsa 250 sökmeye alta inersek 500 sökme parası alırım dedi :D ağır işi var sanırım motorun o yüzden üzüldüm epey

asıl sorun belirsiz yani elektrik arızasından dolayı binildiği içinde arıza vermiş olabilir diyorlar senkron ayarı gerekebilir diyen oldu vs vsvs uzadı gitti

cumartesi caneryavuzla epey gezdik bi ara bi şakır şakır ses geliyordu motor soğuk ondan dedi ısınınca gitti ses ama acaba yağlamamı yapmadı diyorum ::/ motor kitlenebilirmiş zorlarsam açıkçası bişeyi yok gibi ama ustalar binme çok zarar verirsin yaptır dedi bende anlamadım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ahaha soğudum zaten isterse 2 zamanlı olsun artık önemli değil heves vs kalmadı aldım zaten heveside :D
    Sana yine helal olsun sorun yaşayıpta çoğu yazmaz buraya..ne yaşadığını bilmiyorum ama üzüldüm sorun yaşamana...ben bu motorlar hakkında yorum yaparken herkes bana saldırdı..bak ali nin motor 2008 model 4 yaşında başlayacak sorunlar..sıfır aldığın bir malda şansızlığın yoksa kalitesi işte böyle yıllar geçtikçe meydana çıkıyor.

osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R

Ya senden bir şey rica edicem.Noktalama işaretlerini daha iyi kullanarak ve cümleleri belirgin bir şekilde birbirinden ayırarak yazarsan daha anlaşılır olursun.Bunu son mesajına bakarak söylemiyorum, bütün mesajlarında durum aynı.

Yaşadığın durum icin de daha belirgin bi acıklama yapabilirmisin ? Motor yol halindeyken kitleyip kaldımı ? Sorun tam olarak nasıl cıktı ortaya ?

Şimdiden cok geçmiş olsun, dahada yeni almıştın motoru, hevesin kursağında kalmıştır. İnşallah ufak bir şeydirde, ucuz atlatırsın.

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Sana yine helal olsun sorun yaşayıpta çoğu yazmaz buraya..ne yaşadığını bilmiyorum ama üzüldüm sorun yaşamana...ben bu motorlar hakkında yorum yaparken herkes bana saldırdı..bak ali nin motor 2008 model 4 yaşında başlayacak sorunlar..sıfır aldığın bir malda şansızlığın yoksa kalitesi işte böyle yıllar geçtikçe meydana çıkıyor.
    kol gibi girecek :D ben onu bilirim :D millet bilse ne bilmese ne hacı , ya olay farklı benim, benden önceki sahibi pek binmemiş ama ondan önceki sahibi epey zorlamış motoru sanırım bende yüklenince patlak verdi galiba yada aldığımda sorunluydu büyük ihtimalle 10 güne bi motor bozulur mu oda benim şansım ama aldığımdan beri yazıyordum soruyordum bi tuhaflık var diye neyse derdi katlanacağız artık unuturuz zamanla yani o kadar kötü bişeyki neyle karşılaşacağımı bilmiyorum sabırsızım bu konuda acaba çokmu kötü durumu diye çatlayacağım usta yandı zaten günde 5 kere arar fitil ederim

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    EsEs026 ve seth_ bunu beğendiler.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı osman_22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya senden bir şey rica edicem.Noktalama işaretlerini daha iyi kullanarak ve cümleleri belirgin bir şekilde birbirinden ayırarak yazarsan daha anlaşılır olursun.Bunu son mesajına bakarak söylemiyorum, bütün mesajlarında durum aynı.

Yaşadığın durum icin de daha belirgin bi acıklama yapabilirmisin ? Motor yol halindeyken kitleyip kaldımı ? Sorun tam olarak nasıl cıktı ortaya ?

Şimdiden cok geçmiş olsun, dahada yeni almıştın motoru, hevesin kursağında kalmıştır. İnşallah ufak bir şeydirde, ucuz atlatırsın.
    haklısınız .. bazen insan aklından geçeni tam yansıtamayabiliyor ve noktalama işaretleri beceriksizliğide var diyorsanız doğrudur umursamam düz yazarım .
    bir üst mesaj da yazdım motor sağlam çalışıyor gidiyor ama aldığımda da bahsetmiştim hafif bir sallantı oluyor düşük devirde diye , normal dediler değilmiş yani vuruntu gibi bişey , f1 hatası var , her usta farklı şüpelendi ve farklı teşhisler koydu .Olasılık çok ama işte gel görki ben başıma geleceği tahmin edebiliyorum . Kesin ağır bir sorunu var

---------- Post added at 01:01 ---------- Previous post was at 00:16 ----------

birde bu motorun üst kağında gv250 yazıyor :D şaşırdım başka hyosunga baktım ondada gv250 yazıyordu.Aynı motor biliyorum ama niye öyle yazıyor ki ?

Motosikleti
    ali nin motor 4 yaşında çok şükür tıkır tıkır çalısıyor bi ön dişli yerinden çıktı oda yeni lastik değiştirdi orda gevşetmişler unutulmuş bi olay ben aliyi yakından tanırım ali zevkine bakar bakımını ihmal etmez ama çatır çatırda kullanır gel gelelim aletinde ekzantrik zinciri bile değişmedi farklı bi ses bile gelmiyor aletten durumunu kötüliycek bilip bilmeden konuşmayın veya alinin motorundan farklı örnek verinde inanayım gözümün önündeki motoru bilmesem sorunlu sanıcam ne adam ya
    tekhancer bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ali nin motor 4 yaşında çok şükür tıkır tıkır çalısıyor ib ön dişli yerinden çıktı oda yeni lastik değiştirdi orda gevşetmişler unutulmuş bi olay ben aliyi yakından tanırım alizevkine bakar bakımını ihmal etmez ama çatır çatırda kullanır gel gelelim aletinde ekzantirik ible değişmedi ses bile yok farklı bilip bilmeden konuşmayın veya alinin motorundan farklı örnek verinde inanayım gözümün önündeki motoru bilmesem sorunlu sanıcam ne adam ya
    sen hangi motorda duydun ön dişli yerinden çıkmış benim arkadaşında çıktı hiçbir işlem olmadığı halde...hem ali buna kendi cevap verebilir sen neden cevap verme gereği duyuyorsun..

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    çok ilginç .bu senin arkadaşının motorunun yag tapası ile ön dişli somunu birleşik galiba?ön dişli somunuyla yagın ne ilgisi var yav.paralama kendini bu kadar.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 38 kullanıcı var. (0 üye ve 38 misafir)

Bu Konudaki Etiketler