Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Alıntı ColdhearteD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahibinden comda sıfır dunlop lastikler var 150 tl nasıldır acep
    Link varsa ver bizde bakalım yav

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alasım geldi bu yağı Bir dahaki değişime artık. 4 zamanlı bizim makinalar için bir sorun olmaz

Alacağınız makinada ufak tefek masraflar çıkacaktır. Öncelikle bunu göz ardı etmeyin. Küsüratı saklayın bu masraflara. 5 bin lira limitiniz olsun. O seviyedeki makinalara bakın. Enjeksiyon karbüratör arasında fark yok. Karbüratör daha kolay ayarlanabilir olduğu için bu tarz makinalarda bana daha avantajlı geliyor. 100 km'de normal kullanımda 4 litre yakarsınız. Bakımı ucuzdur. 10 lira yağ filtresi. 20 lira hava filtresi. 50 lirada da yağ deseniz 80 liraya size mal olur. 3 bin km'de bir bakımını yaparsınız. Bujiler değişir. O da çifti 25 lira civarında. Buji olarak NGK CPR9EA-9 kullanıyorum. Memnunum her şekilde.

Asla sizi üzmeyecektir. CBF ile çektiğim tüm sıkıntıları unuttum diyebilirim Tek kötü yanı bir daha küçük makina alacağımı sanmıyorum
    çok teşekkür ettim.modeli yüksek diye o makinaya baktım ama tabi daha düşük model tercih edebilirim.kazası kronik sorunu olmayan v.s. zaten renk olarakta ilk tercihim siyah
    5000tl'lik makinalarda var onlarada bakıcam o halde.. tekrar tekrar ilginize teşekkür ederim.

Alıntı mancuryalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Link varsa ver bizde bakalım yav
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...tikleri/detay/

1-2 model daha var

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    s.a millet.
    Yağ markası konusunda 4 zamanlı olsun sentetik olsun tamamdır da miktarı konusunda bakıyorum herkesden bir rakam çıkıyor.
    En güzeli kullanıcı el kitabıdır ;) Neden kimse göz atmıyor?

Kullanıcı el kitabına göre değerler şöyle;
    ______________________ Versiyon B&D_______ Versiyon A&C
    Yağ değişimi____________1450ml_____________ 1450ml
    yağ + filitre değişimi_____1500ml______________1500ml
    Motor açıldığında ________1800ml______________1600ml

versiyon b&d ve A&C nedir bilen varsa söylesin

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Alıntı ColdhearteD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunların 160 lık ebadlarına bakmak lazım bence

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:03 ----------

Bir de arka 160'lık takarsak önün orjinal ebadıda mı bir beden büyük olur?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:11 ----------

uygun fiyata iki çift lastik buldum
    uyumlumudur değilmidir bilmiyorum ama yorumlarınızı bekliyorum.
    120-70 ZR17 ön
    160- 60 R 14 arka

Bunlarda orjinal ölçüleri :

110/70-17 54H ön
    150/70-17 69H arka

uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:03 ----------

Bir de arka 160'lık takarsak önün orjinal ebadıda mı bir beden büyük
    olur?

erkan bari sen yapma ya vallahi yazmıycaktım sırf senin için yazıyorum şu son 6-7 sayfadır sorulan bütün xorular ve cevapları forumun geçmiş sayfalarında var kimse iki sayfa okuyayım demiyo sor gitsin,nası olsa,iki tekerle 4 tur atmış bi kaç ustacık vardır bu sorulara atlıyıp yalan yanlış cevap verecek .okuyorumda çoğu cevap sanırım öyle uygun gibi zararlı değildir şeklinde .ha birde 250 cc makinadan turbo şarz takıp yakıtıda azaltarak hız rekoru kırma makinası yaratmaya çalışanşarda cabası .
    kendi adıma gülüyorum sadece,
    karar aldım bundan sonra hiç bir soruya adım kadar emin bile olsam cevap vermiycem.
    kendinize iyi davranın.hoşçakalın.
    UĞUR 4 Teker hatunumun istediği yere,2 Teker burnumun dikine gider

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Alıntı uğuR1000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erkan bari sen yapma ya vallahi yazmıycaktım sırf senin için yazıyorum şu son 6-7 sayfadır sorulan bütün xorular ve cevapları forumun geçmiş sayfalarında var kimse iki sayfa okuyayım demiyo sor gitsin,nası olsa,iki tekerle 4 tur atmış bi kaç ustacık vardır bu sorulara atlıyıp yalan yanlış cevap verecek .okuyorumda çoğu cevap sanırım öyle uygun gibi zararlı değildir şeklinde .ha birde 250 cc makinadan turbo şarz takıp yakıtıda azaltarak hız rekoru kırma makinası yaratmaya çalışanşarda cabası .
    kendi adıma gülüyorum sadece,
    karar aldım bundan sonra hiç bir soruya adım kadar emin bile olsam cevap vermiycem.
    kendinize iyi davranın.hoşçakalın.
    Uğur abi bari benim sorularıma cvp ver ozaman Napim yıllardır motor kullanmıyorum ve geçmiş sayfalarda var diyorsun ama 15.000 küsür sayfa var bu konuları ve cevaplarını bulmak saatlerimi alır

Motosikleti
    Yamaha R1

Bir de arka 160'lık takarsak önün orjinal ebadıda mı bir beden büyük olur?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:11 ----------

uygun fiyata iki çift lastik buldum
    uyumlumudur değilmidir bilmiyorum ama yorumlarınızı bekliyorum.
    120-70 ZR17 ön
    160- 60 R 14 arka

Bunlarda orjinal ölçüleri :

110/70-17 54H ön
    150/70-17 69H arka
    2 3 sayfa önce benim motorun resimleri var arka 160 michelin pilot road 2 önde 120 si ebatları çokta memnunum yol tutuşu falan süper fiyat yüksek biraz sadece.

burdanda bakabilirsin http://www.facebook.com/media/set/?s...7&l=8ede401ddc
    yeni makine yeni tat.

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Alıntı nashua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 3 sayfa önce benim motorun resimleri var arka 160 michelin pilot road 2 önde 120 si ebatları çokta memnunum yol tutuşu falan süper fiyat yüksek biraz sadece.

burdanda bakabilirsin http://www.facebook.com/media/set/?s...7&l=8ede401ddc
    160'lık 120'lık okeyde diğer ebatlar kaç olmalı?

uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS
    özele yaz açıklamasını yarın aksam yapayım hangi ebat nası olur olmaz
    UĞUR 4 Teker hatunumun istediği yere,2 Teker burnumun dikine gider

Motosikleti
    Yamaha R1
    160/60 ZR 17 (69W) Arka Lastik - Michelin Pilot Road 2 - 2CT
    120/70 ZR 17 (58W) Ön Lastik - Michelin Pilot Road 2 - 2CT
    benim aldıgım lastik bunlar ölçüleri.
    yeni makine yeni tat.

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Alıntı nashua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    160/60 ZR 17 (69W) Arka Lastik - Michelin Pilot Road 2 - 2CT
    120/70 ZR 17 (58W) Ön Lastik - Michelin Pilot Road 2 - 2CT
    benim aldıgım lastik bunlar ölçüleri.
    Ok sağol

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk fırsatta değiştireceğim. İyi bir ampül bakıyorum ama 40-50 liralık ampüllerinde çok faydalı olmadığını duydum. Osram nightbreaker iyi aydınlatıyor ama çabuk kesiyormuş.

Hyosung'tan anlayan usta tabiri ne kadar doğru olur tartışılır. İşinin ehli olan bir ustaya götürmek yeterlidir. Her daim motorunuzun başında olmaya özen gösterin. Zaten klasik bir makina. Orasından burasından müşürler, son teknoloji bileşenler çıkmıyor Bunu iyi anlamda söylüyorum. Hatta biraz merağı olan kişiler bile uğraşa uğraşa bu makinayı çözebilir. Ben düşünüyorum yavaştan şöyle bir takım dizmeyi. En ufak bir şeyde ustaya gitmek sıkıcı. En azından kendi yağımızı değiştirmek, zincirimizi germek, buji değiştirmek bunlar yapılabilecek şeyler. Ben yağ filtresini 15 liraya almıştım. 5 liraya aynısını buldum. Birebir aynısıydı.

İnternetten alacaksanız özellikle sahibinden.com'dan ya kapıda ödeme yada get ile alışveriş yapmaya özen gösterin. Her türlü parça var sonuçta. Her parçanın orjinal olması da gerekmiyor bana göre. İşini yapsın sorun çıkarmasın yeter.
    philips bilmemne blue da güzel diyorlar bende birini alıp takıcam artık
    bu arada evet tam olarak tabir bu Hyosungtan anlayan usta =) benim motoru kawasaki servisi açtı adam ne sente ayarını tutturabildi nede fincanların yerlerini saatlerce ugraştı bir sürü yere telefon açtı yinede beceremedi sağolsun forumdan ismail abi geldide senteye o aldı motoru. fincanlarda hala düzelcek işte iyi bir usta buldugumda. bu motoru senteye alamayan ustanın kawasakileri hondaları suzukileri yamahaları oyuncak gibi söküp topladıgını biliyorum ama adam hyosungu açınca afalladı bu ne diye.
    kaldı ki birçok ustayla görüştüm bu işe yıllarını vermiş çogu bu motoru açmak istemiyor ugraşamam diyor sıkıntılı vs diyorlar..

ben daha önce bir sürü hyosung toplamış,dilinden anlayan,motoru açtıgında sağa sola telefon açıp internetten service manuelini indirmeye çalışmayan usta arıyorum =)

bu arada benim takımlarım var lokma vs. yağ değişimi buji filtre vs çocuk oyuncağı da hoysungun sentesi fincanı atomu parçalamak gibi benim için =)

diğer motorum tek silindir, onu söküyorum takıyorum oyuncak gibi =) geçenlerde üst ve alt kapak contasını değiştirdim silindiri vs söktüm taktım ama hoysunga cesaret edemiyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:44 ----------

bende lastik arayışlarındayım =) ama TR de öyle bir atlama politikası var ki sinir krizi geçiriyorum. geçenlerde buz motoru aradım dedim 400 tl ye pilot active takım nakit vericem montaj da istemiyorum ben hallederim dedim olmaz dediler sadece arka 300 tl dedi :@ halbuki forumdan 2 tane arkadaş aldı 400 tl ye ön arka buz motordan tabi 2 ay geçti havalar ısındı buz motorunda buzları eridi

bende yurt dışında baktım 120 dolara pilot power var =) 190 tl fln yapıyor,aynı lastik buzda sordum 380tl dedi ya el insaf 190 a satanda para kazanıyor bayisin birde bu ne şiddet bu celal? bizde bu vatanın evladıyız =)

almanyadaki dayıma ebay linki atıcam satın alıp gelirken bana getirsin diye malum buranın yarı fiyatına,eğer ugraşıp getirirse ne ala getirmezse şu dunloplardan bende alıcam shinkolar buzda dans lastiği ama ben kayakçı değilim =)

bu arada arka 150 70 17 orjinali pilot active in bu ebatta lastiği var fakat ben 160 60 17 istiyorum biraz ince yanak birazda kalın taban oluyor daha iyi viraj ve görüntü için, senin dediğin lastik uymaz sondaki ölçü 17 jant ebatı ufak gelir bizim janta.
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    arkadaşlar max. 4.5bin tl'ye temiz hyosung GT250 naked arıyorum.istanbul içi acil

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Serk21
    arka lastik için ideal ölçü 160 60 17 sanırım bide Pirelli Diablo Rosso lar var ama Tr de ne kadar bilmiyorum.Ben bu lastik üzerindeki çizgilere çok kafayı takıyorum ilk önce görünüşüne bakıyorum lastiğin sonra markasına
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    gt250R Siyah
    Alıntı boudberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar max. 4.5bin tl'ye temiz hyosung GT250 naked arıyorum.istanbul içi acil
    abi sen naked sayfasına yaz daha çok yardımcı olurlar sana R bölümü burası
    İnsanlar söylediklerinizi ya da yaptıklarınızı unutur! Ama onlara neler hissettirdiğinizi asla unutmaz...

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    @Serk21

PHILIPS DIAMOND VISION H4 dediğin sanırım. Mavi ışık veriyor. Çifti 60 Tl.
    Osram Nightbreaker H4 ise çifti 40 lira. Osram alınabilir gibi duruyor. #43242642
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    METZELER ROADTEC Z6 160 60 17 :

173.77 € (motoparca.com)
    Dunlop Roadsmart 160 60 17 :

418,90 TL (lastix.com)
    Pirelli Diablo Rosso 160 60 17 :

Michelin Pilot Power 160 60 17 :

Hem görüntü/fiyat/kalite açısından Michelin derim ben
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Serk21 in söylediği ampulü bende biliyorum "bilmemne blue" gerçekten çok güzel ama hatırlamıyorum tam adını. Söküp bakmam lazım . Üşenmezsem bakarım. (bir arkadaşın gv250 de takılı)
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    önce sl150 şimdi S&T gt250r

dunlop..

Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    METZELER ROADTEC Z6 160 60 17 :

173.77 € (motoparca.com)
    Dunlop Roadsmart 160 60 17 :

418,90 TL (lastix.com)
    Pirelli Diablo Rosso 160 60 17 :

Michelin Pilot Power 160 60 17 :

Hem görüntü/fiyat/kalite açısından Michelin derim ben
    ......

Fuarda Dunlop'u çok beğenmiştik ama geçen başka forumda biri ısmarlamış hala gelmemiş lastik.... bu durumda michelin öne çıkıyor... bir de bridgestone'un güzel bir lastiği var amma pahalı.... bu arada makinaya 160'lık çok yakışıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 33 kullanıcı var. (0 üye ve 33 misafir)

Bu Konudaki Etiketler