Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben henüz zincirimi değiştirmedim. Ama alırsam YBN marka zincir alırım. Dişlileriminde değişmesi gerekiyor. 150 liraya set halinde vardı ön arka dişli ve zincir. Sahibinden'de görmüştüm. Yada sadece dişli alıp buradan yerli zincir de alıp takabilirim.
    merkez yedek parca diye bir sitede ybn zincir dişli set 145 tl gayet uygun gibi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Evet onu düşünebilirsin. Bende düşünüyordum ama debriyaj balatası çıkınca başıma onu değiştirmek durumunda kaldım. Zincir sırada. Sonra arka lastik gerekiyor.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Evet onu düşünebilirsin. Bende düşünüyordum ama debriyaj balatası çıkınca başıma onu değiştirmek durumunda kaldım. Zincir sırada. Sonra arka lastik gerekiyor.
    motor 25 binde ve benım arka lastik hala fabrika cıkışı shinko :D önede duro takmışlar o daha berbat .buarada bu arkadas motorun şehiriçinde 100 kmde 3-3.5 lt yaktıgını iddia ediyor:S
    http://www.moto-park.com/forum/smf/i...p?topic=1636.0

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Benim makina'da 21 bine geldi. Önceki sahibi sanıyorum 10 bin km önce metzeller takım almış. Ama bitmiş tabiki. Bende masrafsız diye almıştım ama pek çok şey çıkardı başıma. Neyseki çoğu bitti. Motor sizi mutlu ediyorsa 3'ün 5'in hesabını yapmayın.

Motosikleti
    hyosung gt250r
    öncelikle hangi motor yağı önerirsiniz ve bu sefer bakımları kendim yapmayı düşünüyorum yağı boşalttıktan sonra kaç lt yağ doldurmamız gerekli 1.5lt miydi ?

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Mobil, Castrol, Shell, Motul vb bilindik markaların tam sentetik yağını öneririm. Petol Ofisinin 15W50 yağını koydum. Yağ filtresini değiştirseniz 1750 değiştirmezseniz 1600 yağ alıyor. Ne kadar alması gerektiğine yağın konulduğu yerin altındaki cam göstergeden görebilirsiniz. Üst çizgiye yakın olmalı.

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Mobil, Castrol, Shell, Motul vb bilindik markaların tam sentetik yağını öneririm. Petol Ofisinin 15W50 yağını koydum. Yağ filtresini değiştirseniz 1750 değiştirmezseniz 1600 yağ alıyor. Ne kadar alması gerektiğine yağın konulduğu yerin altındaki cam göstergeden görebilirsiniz. Üst çizgiye yakın olmalı.
    Filtreyide değiştiricem.Hatırladığım kadarı ile serviste 2lt tam kutuyu boşaltıyordu usta zararı varmıdır yokmudur bilmiyorum.

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    merhaba arkadaşlar.motorumu değiştirmeyi düşünüyorum cbf150 satıp hyosong gt250 naked almayı düşündüm.biraz daha tork ve hız için. cbf ile 100-110km' uzun yolda yetmiyor,yol bitmek bilmiyor
    hyo hakkında hiç bir şey bilmiyorum.yakıtı,parçası,bakımı,hızı v.s. nasıldır.beni aydınlatabilirmisiniz?
    bir tane de ilan buldum,tabi satılmadıysa henüz,bu makineye bakmak istiyorum sizce fiyat km model iyimidir? şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.
    (bu arada belirteyim,cbf250 ve cbf500 motorlar kullandım uzun zaman)hyoGT250'den cbf500 performansı tabiki beklemiyorum .bana sadece cbf150 den biraz daha torklu ve beni üzmeyecek,şehir içi şehir dışı yollarda tatlı tatlı gidebileceğim bir motor lazım.tekrar cevaplar için teşekkürler.doğukan.

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Zararı vardır. Fazla yağ motorun düzensiz çalışmasına neden olur. Motor dik konumda iken cam alandan seviyeyi görebilirsiniz.

Ben 2 tane sıfır cbf150 değiştirdim ve seni çok iyi anlıyorum Yolda sollayamamak, rüzgarın insafına kalmak çok sıkıntı yaratıyordu uzun yolda. GT250 gerçekten çok performanslı.CBF250 ile alakası yok. Çok daha performanslı. Pişman olmazsınız. Sorularınıza cevap bulabilirsiniz burada.

Benim makina'da 21 bine geldi. Önceki sahibi sanıyorum 10 bin km önce metzeller takım almış. Ama bitmiş tabiki. Bende masrafsız diye almıştım ama pek çok şey çıkardı başıma. Neyseki çoğu bitti. Motor sizi mutlu ediyorsa 3'ün 5'in hesabını yapmayın.
    ben motoru suan için sadece işe gidip gelmede kullanıyorum yanı gunluk 35 km ayda ortalama 1000 km . o yüzden yakıt tüketimi önemli bi konu benim için. er 5 yada gt 650 almamamın en buyuk sebebide buydu . ayda 35 litre (140 tl) yakmakla 50 litre (200tl) yakmak arasında hem fark var hemde motorda bi problem olabileceği kuşkusu uyandırıyor .. motordaki titreşiminde fazla oldugunu söylemiştim daha önce ama sanırım onun sebebi zincirmiş , biraz maddiyat sağlayıp bu sorunları hallettikten sonra motor beni gercekten mutlu etmeye başlıcaktır

Motosikleti
    hyosung gt250r
    10W-40 Magnatec Castrol var birde normal 10w-40 castrol var ikisi arasındaki fark ne?

Alıntı mancuryalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Filtreyide değiştiricem.Hatırladığım kadarı ile serviste 2lt tam kutuyu boşaltıyordu usta zararı varmıdır yokmudur bilmiyorum.
    bildiğim kadarıyla fazla yağ olması motor içinde fazla basınc oluşturduğundan hasara yol açabilir performansıda etkiliyor zaten

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Magnatec sanırım pistona yapışarak daha çok koruma sağlıyordu. Castrol alacaksanız CASTROL POWER 1 RACING 4T alın. En iyisinin bu olduğunu duydum. Havalar ısındığı için 15W50 alabilirsiniz.

Motorun yakışı ortalama 4 litre. 5 vites ile 100 kilometrede 3,5'a düşürülebilir. Ama bunu uzun yolda yaparsınız. Arka dişliyi küçültebilirsiiz. Bin devir aşağıda gidersiniz en iyi ihtimalle.

Motosikleti
    bu arada ilanı koymayı unutmuşum :D
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5687528/detay/

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Alıntı boudberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada ilanı koymayı unutmuşum :D
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5687528/detay/
    Sıfırını şuan 6,750 ye alabiliyorsun. Kampanya vardı. Bu parayı hak etmiyor bence şu piyasada.

Not : Sanırım kampanya bitmiş . Tekrar baktım ama ilanı bulamadım.

Motosikleti
    hyosung gt250r
    CASTROL POWER 1 RACING 4T
    10W-50
    Özellikler

Tam sentetik 4 zamanlı motosiklet motor yağı
    Trizone Technology™
    Uç sıcaklık ve motor koşullarında test edilir
    Yüksek sıcaklıklar altında hava ve su soğutmalı motorlarda mükemmel performans
    Daha hızlı ivmelenme için geliştirilmiş gaz tepkisi
    Yüksek hızlarda mükemmel yağ tüketim kontrolü ve uçuculuk sağlar
    Vizkozite bozulmasını önlemek için mükemmel viskozite kararlılığı
    Katalizörlü motorların gereksinimlerini karşılar

Motosikletlerde yüksek hız sağlamak üzere ivmelenmeyi ve motor gücünü artırır.

Castrol Power 1 önde gelen Avrupalı ve Japon üreticilerinin motosikletleri için geliştirilmiş TAM SENTETİK 4 zamanlı motor yağıdır.

Castrol Trizone Technology™ ile güçlendirilen Castrol Power 1 Racing 4T 10W-50, yüksek hızlardaki zorlu kullanım koşulları altında bile motor, debriyaj ve dişlilerde mükemmel ve tam koruma sağlayan özel bir motor yağıdır.
    Arttırılmış Hızlanma

Düşük sürtünme formülü sayesinde Castrol Power 1 Racing, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi sıradan motor yağlarıyla karşılaştırıldığında 1,8 km’lik mesafede sıfırdan en yüksek hıza ivmelenmede 5 motosiklet boyuna varan avantaj elde etmenizi sağlayacak %6,5 oranında artış sağlar.

Castrol Power 1 özel olarak geliştirilmiş bir hızlanma testi kullanılarak test edilmiştir…

4 zamanlı motosiklet yağı diyor ama zararı olmaz herhalde

Motosikleti
    Sıfırını şuan 6,750 ye alabiliyorsun. Kampanya vardı. Bu parayı hak etmiyor bence şu piyasada.

Not : Sanırım kampanya bitmiş . Tekrar baktım ama ilanı bulamadım.
    benim toplamda verebileceğim en fazla 5700 5800...
    peki yakıt bakım v.s. nasıldır acaba.

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Alasım geldi bu yağı Bir dahaki değişime artık. 4 zamanlı bizim makinalar için bir sorun olmaz

Alıntı boudberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim toplamda verebileceğim en fazla 5700 5800...
    peki yakıt bakım v.s. nasıldır acaba.
    Alacağınız makinada ufak tefek masraflar çıkacaktır. Öncelikle bunu göz ardı etmeyin. Küsüratı saklayın bu masraflara. 5 bin lira limitiniz olsun. O seviyedeki makinalara bakın. Enjeksiyon karbüratör arasında fark yok. Karbüratör daha kolay ayarlanabilir olduğu için bu tarz makinalarda bana daha avantajlı geliyor. 100 km'de normal kullanımda 4 litre yakarsınız. Bakımı ucuzdur. 10 lira yağ filtresi. 20 lira hava filtresi. 50 lirada da yağ deseniz 80 liraya size mal olur. 3 bin km'de bir bakımını yaparsınız. Bujiler değişir. O da çifti 25 lira civarında. Buji olarak NGK CPR9EA-9 kullanıyorum. Memnunum her şekilde.

Asla sizi üzmeyecektir. CBF ile çektiğim tüm sıkıntıları unuttum diyebilirim Tek kötü yanı bir daha küçük makina alacağımı sanmıyorum

sahibinden comda sıfır dunlop lastikler var 150 tl nasıldır acep

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Benim en kötü ihtimal ile alacağım lastik o gibi duruyor. Çıkmaya güvenmiyorum. Sıfır sıfırdır nihayetinde.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler