Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    önce sl150 şimdi S&T gt250r
    Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepinize bişey sorucam fikrinizi almak istiyorum, buradan gelicek yorumlara göre yarın motorumu alıcam.

S&T Kanuni 2009 üretim. 0 km. Mağazadan satış. Fiyat 7500TL. + Maximum Kredi Kartına da 12 ay peşin fiyatı üzerinden taksitlendirme yapılıyor. (625-625TL. ödeme ile) Malumunuz 2009 üretim olduğu için eski kasa tipi.

Alsam mı almasam mı? 2009 üretim olması biraz düşündürüyor. 2 yıldır yatıyor motor. Ancak sıfır kilometre Enjeksiyonlu model için 7500TL .çok iyi fiyat, bilmiyorum..

Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum...

.................................................. .................................................. ..

al gitsin sadece bir kaç şeye dikkat et....
    1- akü takılı mı .... ben alırken ada akünün poşetini açtı..suyunu doldurdu..öyle verdi yani aküsü hiç kullanılmamıştı...
    2- motosiklet dışarıda sergi edilen motosiklet mi... üzerine 50 tane adam binmiş... vitesi kurcalamış, yağmurdan dolayı ufak tefek paslanmalar olmuşmu vs vs
    3- benzin deposunda yakıt varmı... bu bazen depoda paslanma yapabiliyor
    ..

Eğer bunlarınla ilgili sorun yoksa al gitsin 2011 kasa ile 2009 kasa da çok bariz fark yok.. motor bloğu zaten aynı... sıfır motora binmenin zevkine paha biçilemez...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor için ne düşünüyorsun merak ediyorum
    Yaw kız gibi motorumu gelip bakan yok milletin ne üdüğü belli olmayan motorlarının peşinde dolanıp duruyorlar.
    Neyse ben pegaso 650 alıyorum ciddi alıcısı varsa lastikleri benden olucak. Zaten başkada nokta hatası yok.

Bu motoru gören sesini duyan ilk kişi eminim almadan gitmeyecek. Bakalım kısmet kime. Bu arada ilan no 45142764
    Kim bu favorilere ekleyen 22 kişi onuda çok merak ediyorum
    yok yorum yapmıyım şimdi çok can alıcı noktalardan vururum ben titizlik ve şizofrenlik arasında ince bi çizgiye sahip biriyim
    ama şunu söyliyim motorun temizsede kimsenin gelip bakmamasındaki nedenlerden biride motorun rengiyle oynamandır.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    hyosung/2011 250 r
    selam arkadaşlar .. aralarda 2011 kullanıcı yorumu isteyenler için yazıyorum.. gayet süper net bi motor. arka kuyruk ilk başlarda çok önemli diil diyordum amma velakin diğer modellere göre çok şık duruyormuş onu farkettim. 2011 model 250 r da sevmediğim tek özellik kanuni yazısı .. söktüm gerçi ama cilanın altında olduğu için biraz pıhtı yaptı. şimdi üstüne hyosung yazdırıcam sanırım.. fiyatı yüksek bulanlar için şunu söyliyebilirim. kawasaki ninjayla yanyana geldik bi kaç kere kesinlikle hyosung 250 r daha ihtişamlı .. ninjanın fiyatı (2011 model) 11 . hyosung 8.800 .. ninjaların boyutu çok küçük ) işçilik biraz daha iyi ama ben hyosungu sevdiğim için aldım valla parasından değil. )

Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepinize bişey sorucam fikrinizi almak istiyorum, buradan gelicek yorumlara göre yarın motorumu alıcam.

S&T Kanuni 2009 üretim. 0 km. Mağazadan satış. Fiyat 7500TL. + Maximum Kredi Kartına da 12 ay peşin fiyatı üzerinden taksitlendirme yapılıyor. (625-625TL. ödeme ile) Malumunuz 2009 üretim olduğu için eski kasa tipi.

Alsam mı almasam mı? 2009 üretim olması biraz düşündürüyor. 2 yıldır yatıyor motor. Ancak sıfır kilometre Enjeksiyonlu model için 7500TL .çok iyi fiyat, bilmiyorum..

Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum...
    Şu Ada motordaki 2009 gri siyah Motor genelde dükkanın içinde duruyor.benim motoru alırkende ordaydı
    ama elimde 7500tl para olsa ne yapar eder 2011 alırdım

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    arkadaslar yaa size birşey daha danıscam yaza ben mutlaka motor alcam parasında degilim lanet olsun bıktım valla 2 seneden beridir bmw 3,16i mis gibi arabam vardı sattım şimdi mondial e biniyorum insana koyuyor ister istemez allah düşürmesin bbunada şükürde şimdi arkadaslar herkez diyor hyosung alma falan filan biliyorum siz şimdi bna kızcaksınız çünkü bende bana öle söyliyen kişilere sölüyorum hyosung a bindiniz mi ne kadar kullandınız diyorum aaa şöle böle aklına gelen bilinçsizler yorum yapıolar...
    şuan da er-5 le hyosung arasında kaldım. o gün adamın motorunun arkasına bindim düşcem diye ayıptır sölemesi ödüm bokuma karıştı çok rahatsız ediyor racing motor :( arkada oturan için sürüşünü bilmiyorum tabikide sizin tavsiyeniz nedir arkadaslar

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar yaa size birşey daha danıscam yaza ben mutlaka motor alcam parasında degilim lanet olsun bıktım valla 2 seneden beridir bmw 3,16i mis gibi arabam vardı sattım şimdi mondial e biniyorum insana koyuyor ister istemez allah düşürmesin bbunada şükürde şimdi arkadaslar herkez diyor hyosung alma falan filan biliyorum siz şimdi bna kızcaksınız çünkü bende bana öle söyliyen kişilere sölüyorum hyosung a bindiniz mi ne kadar kullandınız diyorum aaa şöle böle aklına gelen bilinçsizler yorum yapıolar...
    şuan da er-5 le hyosung arasında kaldım. o gün adamın motorunun arkasına bindim düşcem diye ayıptır sölemesi ödüm bokuma karıştı çok rahatsız ediyor racing motor :( arkada oturan için sürüşünü bilmiyorum tabikide sizin tavsiyeniz nedir arkadaslar
    250R düşük silindir hacmi,kalıplı görüntüsü,başlangıç motoru sıfatı ve ucuz fiyatı nedeni ile gelende canı çıkartılarak kolay alınabilen,sürekli redline kullanılabilen,hep daha fazlası beklenilen,acemilerin elinde harab olan bir modeldir. birçok 250R sahibi biliyorum ki motorun yağını kontrol etmeyi dahi bilmiyorlar ve yağsız geziyorlar. birçok 250R sahibi biliyorum ki motoru 1000cc sanıyor ve hep dip gaz çekiyor. bu gibi durumları hangi markada yaparsanız yapın motor arıza verecektir. er 5 güzel motor fakat yağ koymayıp sürekli zorlarsanız onuda kısa zamanda heder edersiniz. herşey kararında kullanım ile alakalı. siz bmw nizin hızını adrenalinini karşılamak istiyorsanuz 250R yanlış seçim. görsel tatmin derseniz dogru yerdesiniz. 250R ın grenaj,filtre,balata,halat grubu,dişli vs gibi parçaları kolay ve ucuz bulunabilir fakat motor kısmındaki parçalar çok sıkıntılı. kuralkanın elinde dahi yok. geçmiş sayfalardan takip ederseniz benim silindir ve piston bulamadıgımı görürsünüz. şuanda fincan arıyorum fakat nafile. yurt dışından bahsettiğim parçaları bulabilirsizin bu arada.

önce ne istediğinize karar verin eğer 140 km hız size yetecekse,temiz yollarda kullanacaksanız,yağına filtresine vs bakacaksanız ve alırken sağlam motor alacaksanız gt250R öneririm.
    Karadeniz - Giresun.

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Doğru Söyledin be kardeşim yaa benim maksimum yapacagım hız 120 130 dur görüntü benim için önde geliyor birde önce ki sene ölüyordum bu motoru alcam diye ama o zaman lar bisiklet le işe gidip geliyordum düşünün yani ama bu yaz allahın izniyle alacam güzel bir gtr

Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru Söyledin be kardeşim yaa benim maksimum yapacagım hız 120 130 dur görüntü benim için önde geliyor birde önce ki sene ölüyordum bu motoru alcam diye ama o zaman lar bisiklet le işe gidip geliyordum düşünün yani ama bu yaz allahın izniyle alacam güzel bir gtr
    görüntüye önem veriyosan er5 i sevmezsin tahminimce

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    merhabalar
    bugun youtubeda gezinirken yeni GTR videolarında ''kasinski'' yazısına rastladım
    bizim stkanuni gibi brezilyalılarda hyodan alıp kasinski yazmışlar

http://www.kasinski.com.br/produtos-comet-250-r.php

Motosikleti
    BMW F800S
    arkadaşlar selamlar,
    ön lastik alacam, hangisini önerirsiniz?
    1-182 tl
    2-225 tl
    3-220 tl
    geçen ay arka lastik aldım, michelin pilot activ,
    ön de michelin mi olsun yoksa az daha ucuz olan
    metzeler mi olsun kararsız kaldım?
    metzeler için polyester elyaflı silica hamur diyor, iyimidir?

seyitster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı memnunkygsz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar,
    ön lastik alacam, hangisini önerirsiniz?
    1-182 tl
    2-225 tl
    3-220 tl
    geçen ay arka lastik aldım, michelin pilot activ,
    ön de michelin mi olsun yoksa az daha ucuz olan
    metzeler mi olsun kararsız kaldım?
    metzeler için polyester elyaflı silica hamur diyor, iyimidir?
    michelin' den şaşma hocam bence

uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS
    acayüp , baba kayalardaki motor seninmi geçen gördüm.

er 5 le gt 250 kıyaslamak çok yanlıştır bilginize er 5 kavasakinin gpz 500 den 60 beygir başlayan,kle 500 50 beygir ve en 500 de kullanılan 40 beygir motorun sıkıştırma oranları ve piston çaplarıyla oynanmış değişik verdiyonlarıdır ama sonuçta aynı motorlar hepsinde kullanılmışeır.ve malesef benzin düşmanıdır sınırlarında kullanıldıklarında 150 160 km gibi 100 km de 7-8 litre yakarlar.

bence buradaki arkadaşlar kullanım tarzından çok kullanım amacına istinaden gt 250 yi seçmişler ben R1 i satıp gt yi aldım R1 in 100 km 9-11 litre yakdığını düşünecek olursanız neden böyle bişey yaptığımı anlarsınız.

gt 250 aslında benim için yeni başlama motorundan daha çok işi bilen adamın motoru.
    eksileri:
    1-kalıbına aldanıp sürekli redline kullanılmaya çalışılması motorun sonu olur.
    2-orjinal lastikleri berbat.virajlar sakat oluyo.
    3-arka firen çok zayıf.
    artıları:
    1-tabiki yakıtı 3-4 litre 100 km de belki aşırı sıkıştırmada 5 litre .
    2-olmazsa olmaz görünüşü.
    3-zincir dişli takımı 270 tl.
    4-diğer sarf malzemeleri tel,yağ filitresi,balata vs vs ucuz.
    5-ve inanın benim otorum 36.000 de hala tık ses gelmedi motor arızası verenler tamamen kullanıcı hatası.
    UĞUR 4 Teker hatunumun istediği yere,2 Teker burnumun dikine gider

hyosung2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar hyosung 250r motoruma orınglı zıncır almayı dusunuyorum dıd marka almayı dusunuyorum ebatlarını ve kac bakla oldugunu bılmedıgımden yardımlarınızı beklıyorum tesekkur ederım bıde yenı tıp zıncır varmıs hangısını tercıh etmemı onerırsınız

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı uğuR1000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acayüp , baba kayalardaki motor seninmi geçen gördüm.

er 5 le gt 250 kıyaslamak çok yanlıştır bilginize er 5 kavasakinin gpz 500 den 60 beygir başlayan,kle 500 50 beygir ve en 500 de kullanılan 40 beygir motorun sıkıştırma oranları ve piston çaplarıyla oynanmış değişik verdiyonlarıdır ama sonuçta aynı motorlar hepsinde kullanılmışeır.ve malesef benzin düşmanıdır sınırlarında kullanıldıklarında 150 160 km gibi 100 km de 7-8 litre yakarlar.

bence buradaki arkadaşlar kullanım tarzından çok kullanım amacına istinaden gt 250 yi seçmişler ben R1 i satıp gt yi aldım R1 in 100 km 9-11 litre yakdığını düşünecek olursanız neden böyle bişey yaptığımı anlarsınız.

gt 250 aslında benim için yeni başlama motorundan daha çok işi bilen adamın motoru.
    eksileri:
    1-kalıbına aldanıp sürekli redline kullanılmaya çalışılması motorun sonu olur.
    2-orjinal lastikleri berbat.virajlar sakat oluyo.
    3-arka firen çok zayıf.
    artıları:
    1-tabiki yakıtı 3-4 litre 100 km de belki aşırı sıkıştırmada 5 litre .
    2-olmazsa olmaz görünüşü.
    3-zincir dişli takımı 270 tl.
    4-diğer sarf malzemeleri tel,yağ filitresi,balata vs vs ucuz.
    5-ve inanın benim otorum 36.000 de hala tık ses gelmedi motor arızası verenler tamamen kullanıcı hatası.
    cuma günü akşam üstü bir ara kayalara uğradım parça almak için(Bir arkadaşın gv ye km göstergesi siparişi verdikte onu soruyorum ara sıra ) . Ozaman gördüysen o motor benimki. (kuyruğu turuncu olan tek motor sanırım)
    Bu arada yaptığın yorumlara harfien katılıyorum. Doğru tespit ve deneyimler.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Merhaba arkadaşlar geçen pazar ismail abi(PCKOPAT) sağ olsun ta istanbullardan benim motoru tamir etmek içni gölcüğe kadar geldi.

benim garajda güzelce söktük hyoyu ve sentenin kaçık oldugunu gördük ve senteye aldık motoru.artık gaz yemesi vs çok iyi gazı verdin mi keçi gibi kaçıyor. bu arada motorun yağlamasına vs de baktı ve çok iyi durumda. moralim bozuktu uzun zamandır fakat artık çok mutluyum =) çok çok teşekkür ediyorum ismail abiye bu yardımlarından dolayı.

bu arada motoru daha önce söken extreme motordaki usta fincaların yerlerini karıştırmış bu yüzden fincanlardan tık tık tık diye ses geliyor. fincanların dogru yerlerini bulmak için sentil çakısı gerekiyordu ve elimizde yoktu bu yüzden böyle topladık. şimdi havalar düzelince ismail abide müsait olunca istanbula gidicem orda yapıcaz Allah nasip ederse..
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    cawa
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar geçen pazar ismail abi(PCKOPAT) sağ olsun ta istanbullardan benim motoru tamir etmek içni gölcüğe kadar geldi.

benim garajda güzelce söktük hyoyu ve sentenin kaçık oldugunu gördük ve senteye aldık motoru.artık gaz yemesi vs çok iyi gazı verdin mi keçi gibi kaçıyor. bu arada motorun yağlamasına vs de baktı ve çok iyi durumda. moralim bozuktu uzun zamandır fakat artık çok mutluyum =) çok çok teşekkür ediyorum ismail abiye bu yardımlarından dolayı.

bu arada motoru daha önce söken extreme motordaki usta fincaların yerlerini karıştırmış bu yüzden fincanlardan tık tık tık diye ses geliyor. fincanların dogru yerlerini bulmak için sentil çakısı gerekiyordu ve elimizde yoktu bu yüzden böyle topladık. şimdi havalar düzelince ismail abide müsait olunca istanbula gidicem orda yapıcaz Allah nasip ederse..
    İkinizde aynı anda yola çıksanız benim oraya varmanız aynı dakikalarda olur sanırım hertürlü alet edevat benden(sentil çakısıda : ). İstediğiniz zaman haber verin. Orta noktanız olurum

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    İkinizde aynı anda yola çıksanız benim oraya varmanız aynı dakikalarda olur sanırım hertürlü alet edevat benden(sentil çakısıda : ). İstediğiniz zaman haber verin. Orta noktanız olurum
    yav abi sorma vallahi =) hiç aklımıza gelmedi sentil çakısı. bende lokma vs herşey varda işte servisteki ustanın fincanların yerini değiştireceği aklımıza bile gelmedi =)

bu arada bu ses gelmesinin bi zararı yokmuş sadece ses yaparmış ama ben yinede ses gitsin istiyorum tekrar açıcaz o yüzden. bu fincanların sıfırını nerden temin edebiliriz?
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    cawa
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav abi sorma vallahi =) hiç aklımıza gelmedi sentil çakısı. bende lokma vs herşey varda işte servisteki ustanın fincanların yerini değiştireceği aklımıza bile gelmedi =)

bu arada bu ses gelmesinin bi zararı yokmuş sadece ses yaparmış ama ben yinede ses gitsin istiyorum tekrar açıcaz o yüzden. bu fincanların sıfırını nerden temin edebiliriz?
    Yeter artık kurcalama da birazda keyfini çıkar şu makinenin.
    Ses çok rahatsız ediyorsa ben sana kulak tıkacı alıcam hediye olarak ses felan kalmaz. Bu kadar takıntılı olma. Bas gazına bak keyfine ( benim gibi 6000 devir kullanma en azından chooper kullanıcısı olunca race makineyi bile poto poto kullandığımı farkettim Yaşlanmışım bu aletler için. 24 yaşında (11 yıl önce )900rr kullanırken herşey bambaşkaydı :(

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Yeter artık kurcalama da birazda keyfini çıkar şu makinenin.
    Ses çok rahatsız ediyorsa ben sana kulak tıkacı alıcam hediye olarak ses felan kalmaz. Bu kadar takıntılı olma. Bas gazına bak keyfine ( benim gibi 6000 devir kullanma en azından chooper kullanıcısı olunca race makineyi bile poto poto kullandığımı farkettim Yaşlanmışım bu aletler için. 24 yaşında (11 yıl önce )900rr kullanırken herşey bambaşkaydı :(
    usta magduru olunca kafaya takıyorum ister istemez =) birde hep korktugum şeydir küçük sesleri umursamadan gezince 50 liralık masraf 500 tl oluyor bu yüzden tedbir alayım diyorum =) kaldı sadece şu fincan olayı ondan sonra siz gezmeyi görün abi =)
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Yamaha R1
    ben geldim millet. serkanın motoruna baktım. sente eksantiriğin birinde hafif kaçıktı. demek ki serkanın şikayet ettiği çekiş sorununun kaynağını doğru tahmin etmişiz. ses yapan yeri de keşfettim fincanlardan geiyor. fakat eksantrikte ve diğer parçalarda deformasyon yoktu. muhtemelen ölçüleri birbirinden farklı ve söküldüğünde yerleri karıştı. fakat aradaki boşluğu kesitrebilmek için sentil çakısına ihtiyacım vardı. bir de yol uzak olunca sorun çözmek için yeterli zaman olmuyor. tam 210 km yapmışım : )) eyüp kardeşim sen neredesin? hem seninle de tanışmış olurduk bu vesile ile. (ama çay isterim bilesin)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 37 kullanıcı var. (0 üye ve 37 misafir)

Bu Konudaki Etiketler