Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Alıntı ToeX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @tulgacan, evet düz siyah ama kafa grenajı karbon kaplı, o da siyah ama biraz parlak, alt sakal da mat siyah folyo kaplı niye uğraşıyorum ki resim yükleyeyim di mi ?

@rich34, yıkılan iski binasının arkasında oturuyorum. sen nerde oturuyosun ?

Güzel olmuş motor.Bende depoya düşünüyorum karbon kağlama maliyeti ne oldu sana bu karbonların ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serkan;

Nerdesn olum? Geldim ben Haberin olsun
    yav geldinde ara haber versene =) geçen seni aradıgım numaradan ulaş bana msj atayım sana yada =) hoşgeldin sonunda geç oldu ama =)

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Rich34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuyruk iptaLi yapıLmıştır ve egzoz değiştiriLmiştir sonunda
    Riço, böyle gidersen motorları karıştırıcağız. Neyseki benimki enjeksiyonel

Murattaki eksozumu aldın? Evetse bi vidyo paylaş.

Motosikleti
    GT250R gitti/2011 600RR
    Alıntı mancuryalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel olmuş motor.Bende depoya düşünüyorum karbon kağlama maliyeti ne oldu sana bu karbonların ?
    Kafa grenajını ve aynayı 100 liraya kaplattım. Alt tarafı da kaplatacağım fırsat bulunca.
    ...eX...

mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    Selam arkadaşlar 2006 modelde çalışırken vitesi boşa atmak biraz zordu, acaba bunu daha sonraki modellerde düzelttilermi kullanan arkadaşlar bir yardımcı olursa sevinirim.
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa

Alıntı mavibuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar 2006 modelde çalışırken vitesi boşa atmak biraz zordu, acaba bunu daha sonraki modellerde düzelttilermi kullanan arkadaşlar bir yardımcı olursa sevinirim.
    Kardeş yine aynı. Sen şuan hangi motosiklete sahipsin. Motosikletin görünmüyor.

Rich34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250R - Siyah
    Ben de Ümraniye Kaymakamlığının önünde oturuyorum. Ufak bi kaza geçirdim bugün ayna ve sinyal kırıldı biraz da çizikler var yaptırmaya götürücem şimdi bir de polis cezası yedik gitti paracıkLar..
    | Hyosung Gt R 250 |

*Serhat SerdaroğLu

Ben de Ümraniye Kaymakamlığının önünde oturuyorum. Ufak bi kaza geçirdim bugün ayna ve sinyal kırıldı biraz da çizikler var yaptırmaya götürücem şimdi bir de polis cezası yedik gitti paracıkLar..
    Geçmiş olsun, yediğin cezayı protesto etmek için kaymakamlığın değil karakolun önünde oturmalısın.

Riço beni ara.

Repartitor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F
    geçmiş olsun rich sende bişey yok inşallah ?

Motosikleti
    önce sl150 şimdi S&T gt250r
    08-02-2011, 15:45

--------------------------------------------------------------------------------

selamlar...yaklaşık 1 yıldır 2010 S&T kullanıcısıyım.... motorun boş vitese geçmemesi problemini bir arkadaşım İzmir'de bir ustaya göstermiş..usta bakmış sonra uzun bir şırınga ile vites telinin koruma kablosunun içine özel bir yağ sıkmış.. gres tarzı birşey... arkadaşım şu anda çok memnun...hiç bir problem kalmadı diyor... bunu yaptıran var mı aranızda ?
    ........
    Daha önce sordum du ama cevap veren çıkmadı..... İstanbul'da bunu yapan varmıdır acaba..

Motosikleti
    gt 250 r
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş yine aynı. Sen şuan hangi motosiklete sahipsin. Motosikletin görünmüyor.
    2006 huyo vardı ramazanda satmak zorunda kaldım şimdi yeni alacağım inşallah

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yoyo74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

--------------------------------------------------------------------------------

selamlar...yaklaşık 1 yıldır 2010 S&T kullanıcısıyım.... motorun boş vitese geçmemesi problemini bir arkadaşım İzmir'de bir ustaya göstermiş..usta bakmış sonra uzun bir şırınga ile vites telinin koruma kablosunun içine özel bir yağ sıkmış.. gres tarzı birşey... arkadaşım şu anda çok memnun...hiç bir problem kalmadı diyor... bunu yaptıran var mı aranızda ?
    ........
    Daha önce sordum du ama cevap veren çıkmadı..... İstanbul'da bunu yapan varmıdır acaba..
    2 zamanlı yağı olabilir mi o ATX diyede geçer.Bende şırıngayla onu yapardım çok rahatlıyodu debriyaj.kontagı felan heryerını onla yağlarım süperdir 2 zamanlı yağı bide çilek kokulusu miss miss
    CR125'e alıyorum GT'de nasipleniyo
    Geçen hafta sıfır gv250nın debrıyajına baktım cillop gibiydi tık tık geçiyodu
    Ama dikkatımı çeken debrıyaja basınca guruldama sesi sıfır motordada vardı.

Alıntı yoyo74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

........
    Kardeş ben okudum ama alakası bile yok bence. Öyle olsa neden motorla misal ışıklara gelip beklerken yırtınmana rağmen hatta nerdeyse vites kolu kırılacak duruma gelse bile boşa atmazken, hiç motoru kıpırdatmadan sadece kırmızı butondan STOP yapınca kaymak gibi boşa geçiyor. Bizim sorunumuz, motor olduğu yerde çalışır konumda debriyaja basınca boşa geçmemesi, tabi bu bir Sorun ise.. Giderken zaten ayak ayarın iyi ise boşa atılıyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:11 ----------

Bunun haricinde bizim bilmediğimiz birşey olması şart.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    bu boşa atma olayını baya bi uğraştım durdugu yerde az bişey gaz verip tam kavramayı alırken geçiyo boşa öbür türlü imkansız gibi =)

Motosikleti
    Honda CBR 600RR
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu boşa atma olayını baya bi uğraştım durdugu yerde az bişey gaz verip tam kavramayı alırken geçiyo boşa öbür türlü imkansız gibi =)
    kavramayı biraz yukarı aldırırsan hiçbir sorun olmuyor. gaz vermedende dururken boşa geçiyor kolayca ;)

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teknik Açıklamayı Gökhan Abi(GKN) yapmış aslında.

Boş geçme sorununu balata ile çözme imkanı yok, ben çok inceledim debriyajınıda şanzımanıda, şanzımanda 1 ile 5 in arasındaki kurt ağızlaırnın boşlığı yeterli değil, debriyajı sıksanızda vites mili iteneğinden dolayı sürekli askıda kalıyor. İteneğin arasına bir bilya koymak sorunu geçici olarak çözsede balatalar kalitesiz olduğu için 2-3 bin km de bir tekrar kontrol gerekiyor.

Bu arada debriyaj balatası aldığınızda kesinlikle direk montraj yapmayınız, balata değişeceği zaman yağ filtresi ve yağ da değişir, aldığınız yeni yağ ın içine 1 gün önceden balataları atın, yani mutlaka 1 gün beklesin.
    Sonra güzelcene teker teker dizin, saçları ters dizmemeye dikkat edin. Debriyaj kapak contasını da kontol edin sökerken çizilme ezilme olduysa mutlaka değiştirin ki kaçırma damlatma yapmasn.

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...#ixzz1E2YoIbYC

Motosikleti
    önce sl150 şimdi S&T gt250r
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş ben okudum ama alakası bile yok bence. Öyle olsa neden motorla misal ışıklara gelip beklerken yırtınmana rağmen hatta nerdeyse vites kolu kırılacak duruma gelse bile boşa atmazken, hiç motoru kıpırdatmadan sadece kırmızı butondan STOP yapınca kaymak gibi boşa geçiyor. Bizim sorunumuz, motor olduğu yerde çalışır konumda debriyaja basınca boşa geçmemesi, tabi bu bir Sorun ise.. Giderken zaten ayak ayarın iyi ise boşa atılıyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:11 ----------

Bunun haricinde bizim bilmediğimiz birşey olması şart.
    Wallahi akla gelen debriyaj telinin ısınmadan dolayı bir miktar esnemesi ve motor çalışırken debriyajın iyi ayıramaması... motor kapalıyken hareketli parça yok dolayısı ile kolay geçiyor... debriyaj telinin içine sıkılan bu yağ sanırım telin ısınmasını ve esnemesini engelliyor olsa gerek diye düşünüyorum...

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR

hyosung gt 250r alıyorum yardım...

arkadaşlar herkese iyi akşamlar dilerim. uzun bir süre araştırmadan sonra ben de hyosung gt 250 r almaya karar verdim ve bugün pazarlığımızı yaptık yarın Allahın izniyle motosikletimi üzerime alıcam. fakat ufak tefek pürüzler var motosiklet 5500 km de ve 2007 model gri siyah renkte çok temiz bir makina yalnız şöyle bir sorun var motosikletin üzerinde plakası yok plakası düşmüş sahibi öyle söylüyor vergi dairesinden ve icra servislerinden arama yaptırdım hiç bir vergi borcu ve üzerinde haczi yok. plaka alacağım şahsın üzerine kayıtlı sadece motosikletin üzerinde yok bu durum devir işlemlerinde bana herhangi bir sorun yaşatır mı? bildiğim devir yapılırken plaka eğer değişmeyecekse trafiğe eski plakanın teslim edilmesi gerekmiyor. bir sorun olmaz herhalde. bir de motosikletin gaz kolu gaz verdiğin şekilde takılı kalıyor kendin geriye çekmen gerekiyor bu kolay halledilebilir bir sorun mudur? yardımlarınız ve yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim herkese keyifli ve aktif forumlar diliyorum

ahmet şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese iyi akşamlar dilerim. uzun bir süre araştırmadan sonra ben de hyosung gt 250 r almaya karar verdim ve bugün pazarlığımızı yaptık yarın Allahın izniyle motosikletimi üzerime alıcam. fakat ufak tefek pürüzler var motosiklet 5500 km de ve 2007 model gri siyah renkte çok temiz bir makina yalnız şöyle bir sorun var motosikletin üzerinde plakası yok plakası düşmüş sahibi öyle söylüyor vergi dairesinden ve icra servislerinden arama yaptırdım hiç bir vergi borcu ve üzerinde haczi yok. plaka alacağım şahsın üzerine kayıtlı sadece motosikletin üzerinde yok bu durum devir işlemlerinde bana herhangi bir sorun yaşatır mı? bildiğim devir yapılırken plaka eğer değişmeyecekse trafiğe eski plakanın teslim edilmesi gerekmiyor. bir sorun olmaz herhalde. bir de motosikletin gaz kolu gaz verdiğin şekilde takılı kalıyor kendin geriye çekmen gerekiyor bu kolay halledilebilir bir sorun mudur? yardımlarınız ve yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim herkese keyifli ve aktif forumlar diliyorum

Mrb emlıyet eskı plakayı gerı ıstıyor.Sanırım kaybolan plakayı cemıyetten cıkartıyorsun
    Biz de keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik lakin HAYATLA erken seviştik herşey üstümüze kaldı..!

Motosikleti
    gt 250 r
    Alıntı Umut7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kavramayı biraz yukarı aldırırsan hiçbir sorun olmuyor. gaz vermedende dururken boşa geçiyor kolayca ;)
    nasıl yani

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 34 kullanıcı var. (0 üye ve 34 misafir)

Bu Konudaki Etiketler