Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgim dahilinde yazıyorum sadece, daha bilgili olanlarda yardımcı olabilirler. Eğer depodan başlayarak ön tarafın o bildiğimiz standart gri-siyah rengi ise zaten üstündeki hyosung etikette orjinaldir. Sonradan boyama ile hoş olan gri-siyah rengine dönüştürüldü ise oda sanırım boyasından belli olur. Kg ise bence kafaya takılacak birşey değil. Onda senin suçun olamaz. Mesela bizim makinalarda çift koltuk olmasına rağmen koltuk sayısının kimisinde 1 kimisinde 2 yazmasında bizlerin suçu olmadığı gibi.

Yani kısacası serk21'in suçu ne denecek olursa, serk21'in suçu yok diyebiliriz.

Bu arada 2 sene önce Mondial 151rs motorumu 2 renk olması gerekirken sarı-gri yerine, sarı-gri-mavi-siyah şeklinde 4 renkle geçirmiştim. Çünkü eldeki renk olursa bildiğimiz kadarıyla ekstra rengine bakmıyorlar.

2 kez yaptırdığım motor muayenesinde bakılanlar şunlardır. Aklınızda olsun;

1) Sağ-sol sinyallerin önde ve arkada yanıp yanmadığı
    2) Kornanın çalıp çalmadığı
    3) Dur lambasının yanıp yanmadığı
    4) Far gücü önemli, akünüz tam dolu olsun far gücü kontrolü yaparlar
    5) Şase no doğrulama
    6) Motor no doğrulama

Yani rengki farklıymış, kg şu imiş, koltuk sayısı bu imiş, motorun kaporta kırıkmış, çatlak çizik varmış, lastiğin birisi duro biri dunlopmuş vs vs onları ilgilendirmiyor.
    yok boyası orjinal gerçek gri siyah çünkü stickerler da üzerinde. koltuk 2 kilo 350 renk siyah =) benim diğer motorda istihap haddi 4 yazıyor mesela =) umarım muayinede sorun yaratmaz renk olayı.kornayıda değiştirdim Seger mercedes kornası taktım orjinali kendim dahi duyamıyordum.zenon açıkken sesi az çıkıyor kapayınca cayır cayır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yarın Bursa'Ya 250r'ı almaya gidiyorum sonunda

2009 model 5000Kmde 6200 tL.(Çok Ateşli bir pazarlık oldu)

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hadi hayırlısı olsun =) bütün elektrik tesisatına bak lastiklerine bak fitil vs atmışlar mı ben 9ps havayla istanbuldan kocaeliye gelmişim. ve motoruna baktır arka piston sıkışıyor mu vs yağ kaçırıyor mu.

Motosikleti
    hyosung gt250r

hade hayırlısı olsun kardeş

hyosung2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadasım yardımın ıcın tesekkur ederım sagol var ol ama benım problemım pıstonın oradakı ıkı vıda gıbı bısı var yag ovıdanın altında conta var oradan kacırıyo yıne yardımını beklıyorum tesekkur ederım sımdıden

Motosikleti
    Yamaha R1
    Alıntı kastamonu22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar sizden bilgi almak istiyorum lütfen yardımcı olun kafam çok karıştı..
    hysoung veya st250 r almak istiyorum araştırma yapıyorum bol bol yaptıgım araştırmalarda 2006 model kırank kırıyor 2007 model karbiratörde sorun yaşatıyor 2008 enjeksiyon problemi yaratıyor 2009 ve 2010 modellerdede 10.000 km den sonra rahatsız bir vibrasyon sorunu çıktıgını soyluyorlar anlamadım gitti bu iddaların aslı varmı?? sahibinden.com da satılan motorlarda 2006 model 250 r ı olan 2007 modeli, 2007 si olan 2006 ve 2008 modeli,2008 modeli olan 2009 ve 2010 modeli kötülüyor.. acaba diyorum motorları satabilmek içinmi böyle bi oyun yapıyorlar yoksa gerçekten bu iddiaların gerçeklik payı varmı??
    Merhaba Burda 600 küsür sayfayı iyisiyle kötüsüyle okudum ve dedimki temiz bi alet bulursam alıcam dedim hiç yok krankmış karburatörmüş takma kafana git al gönül rahatlıgıyla çok kral alet kendi sınıfında tavsiye ederim.

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Hiç Vitesli Motor Bilmiyorum Diyebilirim Cbr 125 Almayı Düşünüyordum Ama Maddi Durumum bu GT 250R'lerede Yetiyor sizce Tehlikelimi Olur Yoksa Başlangıc İçin İdealmi ?

5000-6000TL Arası Bütçem Var Korumalıklar Fiyata Baglı Degil Korumalık İçin 500TL Gibi Bir Bütçeyle Şimdiden Almaya Başlıyorum.
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

Motosikleti
    Yamaha R1
    Alıntı kujumax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç Vitesli Motor Bilmiyorum Diyebilirim Cbr 125 Almayı Düşünüyordum Ama Maddi Durumum bu GT 250R'lerede Yetiyor sizce Tehlikelimi Olur Yoksa Başlangıc İçin İdealmi ?

5000-6000TL Arası Bütçem Var Korumalıklar Fiyata Baglı Degil Korumalık İçin 500TL Gibi Bir Bütçeyle Şimdiden Almaya Başlıyorum.
    inan bana hayatımda motor sürmüşlügüm toplasan 2 saati geçmez direk bu motorda başladım ve çok memnunum koruma olayı önemli kask ve kıyafette paradan kaçma ben motoru alalı 1 ay anca oldu şimdi 600 lük bi motora geçiş yapıcam gözümün korktugu kadar zor degil tavsiye ederim.

Motosikleti
    hyosung gt250r

bende aynı senin gibi hiç vitesli hatta vitessiz bilmiyordum.10 dakkalık kurs eğitimiyle gittim motoru aldım eve kendim getirdim biraz zorlanarak tabi.viteslerde başta şaşırıyosun sonra sıkıntı yok ama hondanın eğitimlerini herkez tavsiye ediyor ben gitmedim ama faydalıymış.motoru almadan önce istersen eğitimini al sonuçta tehlikeli aletler ve canımız söz konusu.hakkında hayırlısı olsun kardeş.

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Teşekkürler Bildigim Kadarıyla Kuşadasında Egitim Merkezi Yok Diye Biliyorum... İzmirede Gidebilirim Egitim iÇin problem Degil ama cok kararsızım Bana Bi Video Cekermisin Bu Gt250R Calisir Halde Vs... Aklımda Takilan Bir Kaç Soru Var Onların Yanıtlarını 641 sayfa Okuyarak Bulmaya caliscam Bulamazsam Tekrardan Yazarım Teşekkürler.
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

Motosikleti
    Yamaha R1
    Teşekkürler Bildigim Kadarıyla Kuşadasında Egitim Merkezi Yok Diye Biliyorum... İzmirede Gidebilirim Egitim iÇin problem Degil ama cok kararsızım Bana Bi Video Cekermisin Bu Gt250R Calisir Halde Vs... Aklımda Takilan Bir Kaç Soru Var Onların Yanıtlarını 641 sayfa Okuyarak Bulmaya caliscam Bulamazsam Tekrardan Yazarım Teşekkürler.
    nasıl bir video istiyorsun .

GÖЯKEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..

hocam şimdiden hayırlısı olsun pazarlık öncesi fiyatı neydi , 6200 liraya indirdin alırken işime yarar benimde bu bilgi

birde sahibindende varsa linki bi atsana öylesine bakayım motora
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Nisan ayına doğru gt 250 r almayı düşünüyorum , Hyo mu ST mi alayım , bütçem 5000 tl , motorları incelerken özellikle dikkat etmem gereken yerler nelerdir gt250r larda ?
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    ön fren maneti lazım benimki dibinden çatlamış açılmış arka fren lambasını yakanda oymuş nerden bulabilirm? shark marka iyimidir? bi sorun yaşatır mı?

bu arada bugun götürdüm ustaya arka fren merkezini söktü zımparaladı temizledi yağladı taktı artık çalışıyor.uzun zenonu söküp normal ampül taktı,arkaya yeni aldıgım sinyalleri taktı fakat öne uymadı kısa geldi sapı bu yüzden arkadan çıkardıgım sinyalleri öne taktırdım,alttan yağ geliyordu bi civatayı sıktı oda düzeldi,sürekli yanan fren lambası yüzündne ön maneti söktü baya bi ugraştı kırıl oldugu için muyaineyi geçsin diye uğraşıp taktı yerine vs... bunların hepsi için 100 lira verdim ama öğlen 12 den akşam 18 e kadar uğraştı grenajlar ayrık duruyordu onlarıda oturttu vs.

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön fren maneti lazım benimki dibinden çatlamış açılmış arka fren lambasını yakanda oymuş nerden bulabilirm? shark marka iyimidir? bi sorun yaşatır mı?

bu arada bugun götürdüm ustaya arka fren merkezini söktü zımparaladı temizledi yağladı taktı artık çalışıyor.uzun zenonu söküp normal ampül taktı,arkaya yeni aldıgım sinyalleri taktı fakat öne uymadı kısa geldi sapı bu yüzden arkadan çıkardıgım sinyalleri öne taktırdım,alttan yağ geliyordu bi civatayı sıktı oda düzeldi,sürekli yanan fren lambası yüzündne ön maneti söktü baya bi ugraştı kırıl oldugu için muyaineyi geçsin diye uğraşıp taktı yerine vs... bunların hepsi için 100 lira verdim ama öğlen 12 den akşam 18 e kadar uğraştı grenajlar ayrık duruyordu onlarıda oturttu vs.
    Ben yetkili servisten 15tl ye aldım. Uucundaki top kırıktı bendekininde, öbürünüde çöpe attık.Aslında ucundaki topu kırık olan biraz kısa olduğu için kullanımı daha rahat oluyordu. Benden herkese tavsiye ön fren manetini şu renkli spor duranlardan alın veya siyah yada gri renkte olsa bulabiliyorsanız kısa olanını alın, sıkarken kısalarda çok daha rahat sıkabiliyorsunuz. Sizde nasıl bilmiyorum lakin bende ön fren tek parmakla sıkacak kadar yumuşak ve güçlü bir durdurmaya sahip, o yüzden kısa olursa aynı anda elin gaz kolunu daha iyi kavrıyor

Bu arada bendeki plakalık iptalinden dolayı hiç arka sinyal kullanmadım! Olsa iyi olur, belki bende bişiler ayarlarım. ben birde önceki gün arkadaki geri demiri söktüm.

Alıntı GÖЯKEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam şimdiden hayırlısı olsun pazarlık öncesi fiyatı neydi , 6200 liraya indirdin alırken işime yarar benimde bu bilgi

birde sahibindende varsa linki bi atsana öylesine bakayım motora
    ihanda ilan

Sağolasın Gorkem Allah Sanada nasıp eder inş. ;)
    Aldım geldim bgn.
    güzelmiş gt'de ama frenlere bir ayar çekmem lazım pek beyenmedim.Orjınal balatalar var sanırım ustunde onlara bi ayar çekcem.

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    ihanda ilan

Sağolasın Gorkem Allah Sanada nasıp eder inş. ;)
    Aldım geldim bgn.
    güzelmiş gt'de ama frenlere bir ayar çekmem lazım pek beyenmedim.Orjınal balatalar var sanırım ustunde onlara bi ayar çekcem.
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın. Frenleri kaliteli balatalarla değiştirirseniz frenler gayet yeterli. Fotoğraflarınızı bekliyoruz Buarada ilan nerde
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

Alıntı my91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın. Frenleri kaliteli balatalarla değiştirirseniz frenler gayet yeterli. Fotoğraflarınızı bekliyoruz Buarada ilan nerde
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...34548299/detay

uppss burda burda
    ebc'nın varmı gt ıcın uyan

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 ay fiyatından dolayı tek aynalı gezdiğim GT'm ile Elmalı Barajı kenarında (14 Kasım 2010)...

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yetkili servisten 15tl ye aldım. Uucundaki top kırıktı bendekininde, öbürünüde çöpe attık.Aslında ucundaki topu kırık olan biraz kısa olduğu için kullanımı daha rahat oluyordu. Benden herkese tavsiye ön fren manetini şu renkli spor duranlardan alın veya siyah yada gri renkte olsa bulabiliyorsanız kısa olanını alın, sıkarken kısalarda çok daha rahat sıkabiliyorsunuz. Sizde nasıl bilmiyorum lakin bende ön fren tek parmakla sıkacak kadar yumuşak ve güçlü bir durdurmaya sahip, o yüzden kısa olursa aynı anda elin gaz kolunu daha iyi kavrıyor

Bu arada bendeki plakalık iptalinden dolayı hiç arka sinyal kullanmadım! Olsa iyi olur, belki bende bişiler ayarlarım. ben birde önceki gün arkadaki geri demiri söktüm.
    hmm eğer takacaksanız benim öne uymayan yeni aldıgım beyaz camlı carbon görünümlü sinyalleri yollayayım sizde bana servisten fren maneti alıp yollayın =)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler