Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    05' CBR 125R
    nazar deydi iyimi nisana ertelendi hyo hayallerim! of ailem of!!

burda açıklamayı yaptım arkadaşlar bi yardımcı oluverin
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...a-dediler.html

ama nisanda yapacam o 600 km yi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    900 km yol yaptım tek seferde... sabah kahvaltısı için 25 dakikamı ayırdım.. ankara da benzin için maksimum 15 dakika... kırıkalede susilahı niçkli arkadaşımızı ziyaret ettim 1 saat sonra memleketim.. dönüş yolunda ise yozgat ın şefaatli ilçesinden çıkıp yozgat merkez ordan çorum ordan ankara ordan istanbul yaptım.. sadece benzin için durdum... aslında motorun üzerinde yorulmak birazda kullanıcıya bağlı... belli oranlarda belli kısımlarınızı motor giderkende dinlendire biliyoruzsunuz.... mesala zaman zaman dik konumda tek el kullanarak elinizi dinlendirmek .. yada ayağa kalkarak totoyu dinlendirmek.. belli aralıklarda ayakları ve elleri sağa sola atarak dinlendirmek gibi... zamanından en az 40 seferde 1000rr la gidip geldim... uzun yıllar kuryelik yaptım... kuryelikten yorucu gelmiyor bana uzun yol....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:43 ----------

Uploaded with ImageShack.us

al bir adette resim atayım....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Arkadaşlar yeni bir Hyo bende aldım. 2006 model. Ancak froumda birkaç kişide daha duyduğum gaz kesme sorunu bu motordada var. 6 bin devirde bir takılıyor ve giderken yüksek devirlerde ani kesmeler yapıyor. Çözümü bulunmuş ve çoğunuz halletmişsiniz bu problemi acaba sıkıntı nedir. Hangi parçadır masrafı nedir ve kime güvenebiliriz bu arıza ile alakalı. İlginize çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    arkadaşlar merhaba, yakında bende sizin aranıza katılıcam, 2007 model 2008 çıkışlı 15.000km.de temiz bir Hyosung GT250R alıcam inşallah. Ancak kafama takılan bir kaç soru var. Acaba Hyosunglar ile S&T Kanuniler arasındaki yakıt sarfiyatı çok çok fark ediyor mu ? Birde S&T Kanuniler de Devir kesici bulunuomuş sanırım krank arızasına karşı Hyosunglarda bu yok. Acaba bunun ne gibi bir dezavantajı olur ? Nelere dikkat etmem gerekir beni bilgilendirebilirseniz sevinirim. Ayrıca @baralim' ın bahsettiği problemi ilk kez duydum bende, bilgilendirebilenlerin yardımlarını bekliyoruz..

erdemgc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    arkadaşlar bana ön fren lazım var mı elinde olan çıkma bir parça ya da sıfır parça?

Motosikleti
    2011 Honda Cbr 125RR
    Alıntı buggin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nazar deydi iyimi nisana ertelendi hyo hayallerim! of ailem of!!

burda açıklamayı yaptım arkadaşlar bi yardımcı oluverin
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...a-dediler.html

ama nisanda yapacam o 600 km yi
    S.a sanırım hayallerimiz yer değişti bende nisanda beklerken bayramdan sonra bizimkiler kredi çekmeye karar verdiler
    yakında bende size katılacağım allah kısmet ederse takip ediyorum sürekli zaten
    Saygılar...
    Tedbir Senden Taktir Allahtan...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı serhan123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a sanırım hayallerimiz yer değişti bende nisanda beklerken bayramdan sonra bizimkiler kredi çekmeye karar verdiler
    yakında bende size katılacağım allah kısmet ederse takip ediyorum sürekli zaten
    Saygılar...
    herşeyin hayırlısı..................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

erdemgc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    arkadaşlar kimsede yok mu önfren kolu?

ayrıca bir tane de sağ sinyal lazım.

birşey daha sorayım.

izmir servisinin numarasını bilen var mı nette bulamadım

Typerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba, yakında bende sizin aranıza katılıcam, 2007 model 2008 çıkışlı 15.000km.de temiz bir Hyosung GT250R alıcam inşallah. Ancak kafama takılan bir kaç soru var. Acaba Hyosunglar ile S&T Kanuniler arasındaki yakıt sarfiyatı çok çok fark ediyor mu ? Birde S&T Kanuniler de Devir kesici bulunuomuş sanırım krank arızasına karşı Hyosunglarda bu yok. Acaba bunun ne gibi bir dezavantajı olur ? Nelere dikkat etmem gerekir beni bilgilendirebilirseniz sevinirim. Ayrıca @baralim' ın bahsettiği problemi ilk kez duydum bende, bilgilendirebilenlerin yardımlarını bekliyoruz..
    Dostum mart ayından beri bu forumu takip ediyorum en doğrusu bu başlığı aklıma o kadar soru vardıki butun herşeyin cevabını okuyarak buldum hala motoru almış değilim bazı sebeplerden dolayı ama kısmetse alıcam ama nasıl bişey alıcağımı tesbit ettim ve içim rahat emin ol sende takip edersen ve geçmiş konulardan başlarsan okumaya hiç aklına gelmiycek soruların bile cevabını bulabilirsin.İyi forumlar "tavsiyem ST al" yakıt konusunda ;)
    Hayalim Üç Kelime Oda Şöyle " Honda-CBR-600RR "

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erdemgc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kimsede yok mu önfren kolu?

ayrıca bir tane de sağ sinyal lazım.

birşey daha sorayım.

izmir servisinin numarasını bilen var mı nette bulamadım
    Kardeş sinyalin çifti 16tl, yetkili servis değilde, bu mondial kanuni ve bilimm ekürilerinin parçalarının sıfırının satışı yapan yerlerden temin edebilirsin. Ben ordan aldım uydurdum. Uğraşma sende sağ sinyal aramakla.

Benimde ön fren kolunun ıcundaki top kısmı kırık ama ona rağmen iş gördüğü için yana döne aramıyorum, kesin emin değilim ama belki sinyali alacağın yerde onuda bulursun, bu tür şeyler 15tl civarı, yani fren levyesi

Onun haricinde sağ ayna arıyordum, sahibinden . com sitesinden kredi kartı ile satın aldım 43tl + kargo..... 50tl de sen ona, çift satıyorlardı genelde tek olarak aldım, biraz önce kargodan aldılar bizimkiler, gelince takacağım inşallah.

Şimdi enim tek eksiğim "ROLANTİ HAVA KONTROL VALFİ". Oda servisinde 350tl civarı. Motorcu ısrarla sorun bu parçada dediği için bende onu aramaktayım ucuz olarak. Enjeksiyonlu modelin parçası bu, eğer bu konuda bu prçayı söküp denememe izin verebilecek bir arkdaş varsa gerçekten çok sevinirim. Ümraniyeye en yakın ilçede garajına kadar gelebilirim bunu denemek için. Gerçekten çok değil ama biraz müşgül durumdayım bu parça yüzünden.. Motor onsuzda gidiyor lakin çok yakır ve tabi biraz dengesiz

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Arkadaşlar 1 günlüğüne evime gittim dün istanbuldan silifkeye..Motorumla hasret gidercektim.
    Ama maalesef olmadı Motor depodaydı karanlık yer çıkardım ordan..
    Aküdan biraz zor çalıştı ama çalıştırdım bikaç haftadır dokunulmuyo motora. Baktımyağına falan seviye normal. Çıktım yola ışıklarda durcam frenledm biraz

kıç kayıyogibi geldim ama önemsemedim. İlerde dönüşte frene bir bastım..

Basmaz olaydım buzun üstündeymişim gibi kayıyo deli gibi resmen arka teker

yanımda gidiyodu resmen. Dönüşte allahtan araba yoktu ki kaza yapmadım.

Dönmeye cesaret edemedim düz devam ettim ve iki evin arasına girdim.İndim

bi baktım altındaan deli gibi yağ akıyo. Teker kaplanmış onunla.Hemen

ustamıaradım pazaar günü olduğundan kapalıydı. Dükkanına çektik. Bugun

izmire geldim ben de.Halletmiş aradı 85 tll sıkışmış motora yağ

keçesi patlamış, yağa benzin karışmış falan dedii.Umarım motor işleyenine

zarar gelmemiştir...Ayrıca iyi bayramlar...
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

Motosikleti
    05' CBR 125R
    Alıntı my91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 1 günlüğüne evime gittim dün istanbuldan silifkeye..Motorumla hasret gidercektim.
    Aküdan biraz zor çalıştı ama çalıştırdım bikaç haftadır dokunulmuyo motora. Baktımyağına falan seviye normal. Çıktım yola ışıklarda durcam frenledm biraz

geçmiş olsun kardeşim. çok şükür sana birşey olmamış. umarım birşey olmamıştır motora. iyi bayramlar.

bu arada;
    2006 modelleri neden övmüyolar bu motorda? 2007 de hyosung model ama genel olarak 2007 ve üstü model tercih edin diyolar? neden anlamadım

ahmet şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    Alıntı my91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Geçmiş olsun bende zıncır degısımı yaptırdım ön dıslı ıyı sıkılmadı ıcın yolda cıkmış. Aynen kıtlendı makına allahTan yavastım dedım tmm krankı elıme verdı baktım yag akıtıyor ıyıce bıttın olum senn dedım kendı kendıme yan kapagı actı usta dişli cıkmıs dedı ben o kadar mutlu hatırlamıyorum Herkese ıyı bayramlarr
    Biz de keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik lakin HAYATLA erken seviştik herşey üstümüze kaldı..!

slm arkadaslar benimde bi sorum olacak hyosung 250r almayı düşünüyorum ve bu yolun başındayım ama bazı endişelerim var pek fazla motor tecrübende de yok, boyumun 1.68 olması böyle bi motorun hakimiyetini saglamam konusunda problem olurmu.... şimdiden teşekkürler

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    İyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar.
    Alıntı buggin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun kardeşim. çok şükür sana birşey olmamış. umarım birşey olmamıştır motora. iyi bayramlar.

bu arada;
    2006 modelleri neden övmüyolar bu motorda? 2007 de hyosung model ama genel olarak 2007 ve üstü model tercih edin diyolar? neden anlamadım
    Umarım motoruma da birşey olmmıştır :( Tam bilmemekle beraber 2006 ilküretim olduğu içinönermiyolar. Üretime başlandığı yıl ve ilk seriler biraz hatalıolabilior galiba.

Alıntı ahmet şimşek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun bende zıncır degısımı yaptırdım ön dıslı ıyı sıkılmadı ıcın yolda cıkmış. Aynen kıtlendı makına allahTan yavastım dedım tmm krankı elıme verdı baktım yag akıtıyor ıyıce bıttın olum senn dedım kendı kendıme yan kapagı actı usta dişli cıkmıs dedı ben o kadar mutlu hatırlamıyorum Herkese ıyı bayramlarr
    Sana da geçmişolsun. Krank kronik biraz kolay sorun yarattığından sürekli ondan korkmaya başladım Ucuz atlatmışsın sen de..Zaten topu topu 1 gün sürebilcektim o da olmadı
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

Motosikleti
    05' CBR 125R
    Alıntı ceket adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar benimde bi sorum olacak hyosung 250r almayı düşünüyorum ve bu yolun başındayım ama bazı endişelerim var pek fazla motor tecrübende de yok, boyumun 1.68 olması böyle bi motorun hakimiyetini saglamam konusunda problem olurmu.... şimdiden teşekkürler
    boyun 1.68 ise bence cbr 125 e de bakmanı öneririm. tecrüme olayı ise benimde tecrübem yok ama (hayatımda sadece 1 kere motora artçı olarak bindim) bu motoru kullanabilirm diye düşünüyorum. genel düşüncelerde o yönde ama yinede 125 lik başlangıç için daha mantıklı diyolar. benim boy/kilom ise 178/77.

herkese iyi bayramlar

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    arkadaşlar öncelikle bayramınızı kutlarım

125cc'e 250cc'de başlangıç için uygun motorlardır fakat herkes de durum aynı olmayabiliyor.

ben 250'lik ile başlayamamıştım mesela, kendimi çok tedirgin hissediyordum motor üzerinde.

gt250'ler hızlı ve yeni başlayanlar için güçlü motorlardır bu yüzden deneme sürüşü yapmadan almayın. makinanın üzerinde kendinizi biraz olsun tedirgin hissediyorsanız 250cc ile başlangıç yapmayın. motor kullanırken aklınız rahat olmalı ve dikkatinizi sürüşe odaklamalısınız.

ya da bu motoru almadan önce bir eğitime katılıp sürüşle ilgili yeterince bilgiye sahip olduktan sonra 250'lik ile başlayın
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

ilginizden dolayı teşekkürler arkadaşlar dediklerinizi düşünücem, iyi bayramlar

Hasan8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 150 ns
    arkadaşlar gt 250 nin servisini kanuni veriyormu hala,yedek parça durumu nasıl.

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    GT 250 R kesinlikle bir başlangıç motoru değildir.Bir miktar tecrübe kazandıkatn sonra binilebilecek bir motordur.

Mesela, dönerken mutlaka motoru yatırmanız gerekir, bunu düşük hızda yaparsanız düşersiniz

Motor park halinden harekete geçirmek için yönünü değiştirmek isterseniz ya "Şekil yapmak" denilen işlemi yapacaksınız yada motoru kamyona manevra yaptırır gibi ileri geri ileri geri yapacaksınız

GT 250 R, 29 HP gücündedir ve yeni başlayanlar için çok güçlü motordur.

Eğitim alınmadan binilirse; ya scooter gibi kullanırsınız, motordan tat almazsınız.Yada kelle koltukta gidersiniz.

Yazdıklarım, tecrübe ile sabittir.Geçen sene bu zamanlar ben de GT 250 R kullanıyordum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 36 kullanıcı var. (0 üye ve 36 misafir)

Bu Konudaki Etiketler