Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tt Adnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250R
    Alıntı ilhan1154 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm beylerr 3 gunce 10.000 bakımından cıktım bujı yag fıltresını zıncırı ve yagı degıstırdım.
    bır sorun olucaktı bugun ogsden kacak gecıs yapmak zorunda kaldım ogs kameraları kuyruk altı plakayı cekıyormu?
    çok detaylı bimiyorum. plakanın çekilmiş olması olası tabiki. Sen ogs borç diye internetten araştırman gerekir veya plakaya ceza olarakda görülür böyle bir sorun varsa.
    selamlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:52 ----------

Alıntı yalowa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese,

Bu mesajı yazmamın üzerinden neredeyse 1 ay geçti. Yazdığımda Asuman'ı (benim motorun adı (: ) alalı 6 gün olmuştu ve size izlenimlerimi aktarmıştım. Henüz 250km yapmıştım. Ancak an itibariyle 2000km yi devirmiş bulunuyorum.

Hemen son izlenimlerimi aktarayım.

1-) Önceki mesajımda hiç kazayla karşılaşmadığımı söylemiştim. Ancak artık durum farklı. Her gün bir kaza riski atlatıyorum. Sanıyorum bu benim kendime güvenimin gereğinden fazla artmasından ve trafikteki gerizekalıların yaz gelince çoğalmasından(?) kaynaklanıyor.

2-) 1000km bakımını zamanından sadece 50km sonra yaptırdım. Götürdüğüm servis 1.5-2 saat kadar dikkatle uğraştı. Götürmeden önce ön taraftan çukarlara girdiğimde sanki plastik bir kutunun grenajlara çarparak ses çıkarması gibi bir ses geliyordu. Bu sesi hallettiler. Onun dışında zaten pek bir sorunum yoktu.

3-) Serviste tüm civataları, vidaları, somunları her şeyi elden geçirip tekrar tekrar sıkıyorlar. Sanıyorum benim servis biraz abarttı çünkü servisten sonra vibrasyonu biraz yükseldi Asuman'ın.

4-) Motorunuzu redline'a sokmayın arkadaş. Ben oturdum denedim. Crank mrank dediler yine de denedim yoksa içimde patlayacaktı. Redline girdikten 5 saniye sonra gazı kendisi kesti ve stop etme derecesine geldi. Hatta 1-2 kez stop ettiği bile oldu. Bu motorun haddi 150km. Üstüne çıkmayın, çıkarsanız ağlamayın.

5-) Virajlara artık çok rahat girip çıkıyorum. Okuduğum onlarca makaleden sonra ben bile bu kadarını beklemiyordum. Ama ona rağmen yine de hızlı girmiyorum virajlara. Siz de girmeyin. Hiç gerek yok.

6-) Asuman'ın orjinal ekzostu duruyor hala. Arkadaşlar arabayla yanımda geldiler bir gün. Deneme yaptık nasıl sesi diye. Arkadaşların 4'ü birden 'su motoru gibi' diyince içim burkulmadı değil. Ama yılmadım, yılmayacağım. Bu bir 250cc'lik motor ve benim ilk motorum. Ben bu motoru hem öğrenmek hem de eğlenmek için aldım. Hepsine ortak bir cevap veriyorum. 'seneye r6 alınca görüşürüz çiçeklerim' (:

7-) Devirsiz ya da devirli hiç farketmiyor; yavaş giderken asuman ateşleniveriyor. Ciddi manada motor ısısının yükseldiğini farkediyorum. Sanıyorum yağ soğutmasına istinaden yavaş gittiğim için hava soğutmasının devredışı kalmasıyla alakalı.

8-) Ön fren ayarını artık 1. seviyede kullanıyorum. Trafikteki denyolar sağolsunlar... Aynaya bakmadan ansızın park halindeki aracın açılan kapısından mı bahsedeyim, aynaya bakmadan sollamaya çıkıp beni yan kaportasına yapıştıran az daha düşmeme sebep olan gerizekalılardan mı bahsedeyim...

9-) Debriyajı pek çok motora göre harika arkadaş. Gayet yumuşak ve hassas.

10-) 1-2 şehirlerarası yola çıktım. Yalova-Orhangazi, Yalova-Çınarcık, Yalova-Altınova gibi. Henüz Bursa'ya geçmedim, ama geçirim yakında (:

11-) Bu yaz sonunda asumanı satmayı planlıyorum. Muhtemelen 5000-6000km olmuş olacak. 600lüğe geçiş için bana göre yeterli bir km.

12-) Arka teker nedendir bilinmez bazen tutarsız oluyor. Bu genelde belli bir süre durmadan gittiğimde gerçekleşiyor. Mesela 1 saat boyunca durmadan gittiğimde arka teker zaman zaman kayıyor zaman zamansa kayacakmış gibi bir his veriyor. Kimseye sormadım ama o süreden sonra inip Asumanın tekerlerine dokunduğumda gayet sıcak olduklarını farkettim. İçinde normal hava var. Acaba ısınmadan mı kaynaklanıyor ?

Benden bu kadar dostlar. 1-2 özel mesaj gönderen olmuş ama geç farkettim. Herkese selam olsun...

Merhaba,
    Güzel sıralamışsın herşeyi. Tebrikler. Motoruna Asuman ismini vermende değişik olmuş.
    Söz konusu çukurlara girince önden plastik kutu sesi bende de var. Cins bir durum yani.
    Servisden sonra Asumanının vibrasyonunun yükselmesi şaşırtıcı yani. Peşini bırakma bence.
    Redline üstü çıkarman cesaretli bir durum. Ben yolda maximum 160 km/h gördüm. Daha redline içinde değildim. Yani serbest bölge.
    Maalesef V2 motor olmasından dolayı egzost sesi alamıyoruz. O bir gerçek.
    Isınma olayı aynen benim makinede de var. Koltukda sırt kısmına kadar ısı yükselmeye başlıyor trafik yavaşlayınca. Race makinelerin hepsi için durum aynı ama.
    Hemen satmayı bile planlamışsın. Üzme motorunu dostum.
    Lastik ısındıkça yolu daha iyi kavrayıp yol tutuşunu arttırır. Normal hava lazım bizde. Nitrojen motosiklet için uygun değil, çünkü ısınmasını engeller. Bizim için sıcak lastik harika. Lastik markasından kaynaklanıyor sendeki yol tutuş sorunu. Makinenin veya senin suçun değil.
    Çok selamlar
    Bu bir Tutku ve Tarzdır. TT Selamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    çok detaylı bimiyorum. plakanın çekilmiş olması olası tabiki. Sen ogs borç diye internetten araştırman gerekir veya plakaya ceza olarakda görülür böyle bir sorun varsa.
    selamlar

ogsnın sıtesınden baktım abımın 4. ayda olan cezası gozukuyor
    2-3 ıcınde yenı cezaları ıslıyorlarmıs oyle yazıyor sıtede ne kadar dogrudur bılemem
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haydi hep beraber katalizör sökmeye

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    arkadaşlar siz bu farlardan memnun musunuz acaba...? ya hiç ışıtmıyo desem yeri var yani.. değiştiren ve ya kaliteli bir marka önerebilecek olan var mı?
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

Motosikleti
    S&T GT 250 R,2009
    Alıntı desert3737 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar siz bu farlardan memnun musunuz acaba...? ya hiç ışıtmıyo desem yeri var yani.. değiştiren ve ya kaliteli bir marka önerebilecek olan var mı?
    farlar gene iyide korna berbat bende,kendim duymuyom sesini yüksek hızda...

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı velaciraptor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın aynı şekilde ben de benim duymadıgım kornayı baskası nasıl duysun

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    orası da öyle ama kardeşim ben gece şehir içinden çıkamıyorum ya... nerdeyse hiç göstermiyor yani... bi hal çaresine bakmak lazım bu işin...
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bana Hyo'nun Kornası hep yüksek geliyordu; Taa ki Kawa nın kini duyana kadar
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    HYO GT 250R
    ARKADAŞLAR ACİL LÜTFEN !!! 2007 MODEL GT 250R İÇİN EGZANTRİK GERGİ OTOMATİĞİ LAZIM.HYOSUNGSOURCE SİTESİNDE OLAN 2 AYRI PARÇADAN DA GETİRTTİM HİÇ BİRİ OLMADI.ORJİNALİNİ NERDEN BULABİLİRİM ACİL YARDIM LÜTFEN

Motosikleti
    S&T GT250R
    Alıntı celaltan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR ACİL LÜTFEN !!! 2007 MODEL GT 250R İÇİN EGZANTRİK GERGİ OTOMATİĞİ LAZIM.HYOSUNGSOURCE SİTESİNDE OLAN 2 AYRI PARÇADAN DA GETİRTTİM HİÇ BİRİ OLMADI.ORJİNALİNİ NERDEN BULABİLİRİM ACİL YARDIM LÜTFEN
    Merhaba,
    Öncelikle geçmiş olsun. İnşallah makine eski gününe kavuşur. Şimdi şöyle:
    Anlamadığım , parça peşinde neden kendimiz koşuyoruz? Servis bunu destekleyemiyormu? Çok ilginç yani. Mesela Buzdolabımız bozulduğunda, benmi parçalarını arayıp bulacağım veya buna benzer başka bir eşya içinde aynısı. Bu hep böylemi Hyo larda? Hayret yani. Sorun nedir? Sizin bulunduğunuz yerde lokal bir sorunmu söz konusu? İnanın çok merak ettim. Bilgilendirirseniz çok sevinirim.
    Selamlar
    İstanbul / Adnan

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haydi hep beraber katalizör sökmeye
    katalizor. ön ve arka silindirden gelen boruların birlestigi kutudur.sag altta bakınca zaten goreceksiniz.ama ısının ondan olacagını sanmam.zaten bu katalizor arabalar da kullanılan taş katalizör degil sactan petek gib bişey.benimki 16 binde dagılmıştı gaza bastıkca tıkır tıkır geziyordu egsozun içinde.garantiden degişti.
    egsoz dan ses alamamaktan ,farların yetersizliginden yada kornanın yetersizliginden yakınan arkadaslar bütün bunlar avrupa ve amerikada kabul edilen yasal normlara göre ayarlanmıştır.
    egsoz için tek secenek tiger baskasınada para vermeye degmez.
    farlar standart h3 ampul aydınlatmalı yollarda gayet başarılı.fakat şehir dışında biraz yetersiz kalır.buda XENON takarak çözülebilr.ben m-tec marka takmıştım.uzunlara da sadece osram nightbraker yeterli.
    kornayı bende degiştirdim.mercedes kornası taktım ses gayet iyi..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:24 ----------

Alıntı tt Adnan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Öncelikle geçmiş olsun. İnşallah makine eski gününe kavuşur. Şimdi şöyle:
    Anlamadığım , parça peşinde neden kendimiz koşuyoruz? Servis bunu destekleyemiyormu? Çok ilginç yani. Mesela Buzdolabımız bozulduğunda, benmi parçalarını arayıp bulacağım veya buna benzer başka bir eşya içinde aynısı. Bu hep böylemi Hyo larda? Hayret yani. Sorun nedir? Sizin bulunduğunuz yerde lokal bir sorunmu söz konusu? İnanın çok merak ettim. Bilgilendirirseniz çok sevinirim.
    Selamlar
    İstanbul / Adnan
    arkadaşın motoru hyosung adnan .yani s&t kanuni olmadıgı için yetkili bir serviside yok.o yüzden parçaları s&t lerle uyumlu olsaydı kuralkan dan alabilirdi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:28 ----------

Alıntı celaltan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    celal eski hfc forumlarında övgüyle bahsedilen bir usta vardı kadıkoyde.adı niyazi usta .hyolarda çok iyi derlerdi.onun telini arıyorum.bulunca ben ararım.belki onda çıkma falan vardır.koreden gelenler nasıl uymadı ya valla anlamadım.yoksa yanlış parçamı sipariş ettin ne yaptın.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    S&T GT250R
    arkadaşın motoru hyosung adnan .yani s&t kanuni olmadıgı için yetkili bir serviside yok.o yüzden parçaları s&t lerle uyumlu olsaydı kuralkan dan alabilirdi.[COLOR="Silver"]

celal eski hfc forumlarında övgüyle bahsedilen bir usta vardı kadıkoyde.adı niyazi usta .hyolarda çok iyi derlerdi.onun telini arıyorum.bulunca ben ararım.belki onda çıkma falan vardır.koreden gelenler nasıl uymadı ya valla anlamadım.yoksa yanlış parçamı sipariş ettin ne yaptın.[/QUOTE]

Anlaşıldı şimdi. Yzık ama. Servis siz ve parçasız ortada kalma kötü bir durum tabiki. Bu anlattığın ustanın telefonunu ben de bir kenara not ederim. Dursun bir kenarda. Gerçi benim motor ST ama bileyim işte numarayı.
    Selamlar

Motosikleti
    HYO GT 250R
    Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katalizor. ön ve arka silindirden gelen boruların birlestigi kutudur.sag altta bakınca zaten goreceksiniz.ama ısının ondan olacagını sanmam.zaten bu katalizor arabalar da kullanılan taş katalizör degil sactan petek gib bişey.benimki 16 binde dagılmıştı gaza bastıkca tıkır tıkır geziyordu egsozun içinde.garantiden degişti.
    egsoz dan ses alamamaktan ,farların yetersizliginden yada kornanın yetersizliginden yakınan arkadaslar bütün bunlar avrupa ve amerikada kabul edilen yasal normlara göre ayarlanmıştır.
    egsoz için tek secenek tiger baskasınada para vermeye degmez.
    farlar standart h3 ampul aydınlatmalı yollarda gayet başarılı.fakat şehir dışında biraz yetersiz kalır.buda XENON takarak çözülebilr.ben m-tec marka takmıştım.uzunlara da sadece osram nightbraker yeterli.
    kornayı bende degiştirdim.mercedes kornası taktım ses gayet iyi..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:24 ----------

arkadaşın motoru hyosung adnan .yani s&t kanuni olmadıgı için yetkili bir serviside yok.o yüzden parçaları s&t lerle uyumlu olsaydı kuralkan dan alabilirdi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:28 ----------

celal eski hfc forumlarında övgüyle bahsedilen bir usta vardı kadıkoyde.adı niyazi usta .hyolarda çok iyi derlerdi.onun telini arıyorum.bulunca ben ararım.belki onda çıkma falan vardır.koreden gelenler nasıl uymadı ya valla anlamadım.yoksa yanlış parçamı sipariş ettin ne yaptın.
    hyosungsource de 2 tane var ikisinide getirttim olmadı

Motosikleti
    S&T GT 250 R,2009
    farların yetersizliginden yada kornanın yetersizliginden yakınan arkadaslar bütün bunlar avrupa ve amerikada kabul edilen yasal normlara göre ayarlanmıştır.
    demekki bizim normlara uygun değil ben kendi kornamı zor duyuyorum 60km/h den sonra.

Motosikleti
    honda pcx 125
    Alıntı saffet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorcu arkadaşım.benki 2006 model en fazla 173 km/h gördüm benim motorun katalızörüde tıkalı olabilir senin bu kunu ile ilgili görüşlerini bekliyorum.
    ben egımlı yolda tek kısı 187 ye kadar gordum. cıft kısı ıse 173 gordum

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    demekki bizim normlara uygun değil ben kendi kornamı zor duyuyorum 60km/h den sonra.
    kesinlikle bize uygun degil.almanyadan yegenler gelmişti.eminönü ne inmiştik balık ekmek yemege.bilenler bilir oradaki gürültü patırtıyı.benim yegen demezmi burada çok TÜRK var galiba .ben aptal aptal yüzüne bakarken hatırladı istanbul da oldugunu.yav bizim berlinde TÜRK lerden başka kimse korna çalmazda dedi. çogu yerde kesinlikle yasakmış.durup arkasında beklerlermiş öyle.onlar hiç OSMANLI tokadı yememişler heralde dedim bende.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250
    Arkadaşlar merhaba,

forumu epeycene okudum da Honda CBR 125 imi satışa çıkarttım, GT 250 R almaya karar verdim.

İstanbul avrupa yakasında hangi servise göstermeliyim motoru?

Bir de Kanuni-Hyosung kavgasından çok büyük bir şekilde etkilenen oldu mu?

Motosikleti
    S&T GT250R
    Alıntı ilhan1154 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben egımlı yolda tek kısı 187 ye kadar gordum. cıft kısı ıse 173 gordum
    Arkadaş, bu hız limitine vurduğunda, devir göstergesi redline içersine girdimi? Ben daha 160' ı geçirmedim.

selamlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:32 ----------

kesinlikle bize uygun degil.almanyadan yegenler gelmişti.eminönü ne inmiştik balık ekmek yemege.bilenler bilir oradaki gürültü patırtıyı.benim yegen demezmi burada çok TÜRK var galiba .ben aptal aptal yüzüne bakarken hatırladı istanbul da oldugunu.yav bizim berlinde TÜRK lerden başka kimse korna çalmazda dedi. çogu yerde kesinlikle yasakmış.durup arkasında beklerlermiş öyle.onlar hiç OSMANLI tokadı yememişler heralde dedim bende.
    korna çalmak çözüm değilki. tr' de çoğu kişi kuralları uygulamıyor . zaten görüyorsunuz sizlerde. Sorun asıl bu işte. Aynı zamanda sinyal özürlüyüz üstüne üstelik yani..
    Ha, unutmadan, tr' de birde trafikte dikkatimi çeken şu var: Geçilme kompleksi var insanlarda. Birisi diğerini geçerken aşağıda kalma korkusu var. kesinlikle kimseyi geçmiyeceksiniz. hahaha... çözemiyorum. hayret. sağdan geçme hastalığıda üstüne tuzu biberi. onunda sebebi, sol şerit sollamak amaçlı kullanılmıyor genellikle. Bunları bilinçli yazıyorum arkadaşlar. Uzun süre avrupada yaşadım , araç kullandım , uluslararası ehliyet ile de araç kullandım. Üzücü burda bazı noktalar. Tehlikeye düşme herkes için geçerli 2 ve 4 teker içinde geçerli.
    Selamlar

Motosikleti
    S&T GT 250 R,2009
    Alıntı tt Adnan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş, bu hız limitine vurduğunda, devir göstergesi redline içersine girdimi? Ben daha 160' ı geçirmedim.
    girmemesinin imkanı yok,bende 160 a geldim ama girmeden redline a,180 küsur yaptıysa mutlaka girmiştir.

Motosikleti
    honda pcx 125
    Arkadaş, bu hız limitine vurduğunda, devir göstergesi redline içersine girdimi? Ben daha 160' ı geçirmedim

evet redlıne gırmıstı dahada zorlasam 190 da gorurdum. ama redlıne sokmadan ataturk havalımanından yenıbosnaya dogru gıderken 165 goruyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 42 kullanıcı var. (0 üye ve 42 misafir)

Bu Konudaki Etiketler