Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    StuArT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z750
    Selam forumdaşlar...
    benim zincirde bi bollaşma meydana geldi idare ediorum bayadır böyle ama ,daha önceden de olmuştu ben ayarlamaya kalktım düzeltmiştim sonra bi tamirci abimize gösterdim , ne biçim ayarlamışsın yan yan gidiyosun kaplumbağ gibi dedi ) o değilde bu zincir neden bollaşır böle,artçı buna etken olabilir mi yani daha önce ayarladık 4-5 ay geçti yine bollaştı. Yalnız ayar yeri henüz sona gelmedi.Payı var anlayacağınız..Sizde böle bi sorun varmı ? Ayrıca zincir de oring...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ögrencisin, evden i$e, i$ten eve.

Güzelim scooter satilirmi ya!
    abicim motor km de 140 150 krs yakarsa bi depoyla 140 km anca götürürse bide herkez cin malı şöle olur böle olur die basının etini yerse gelde satma

ahmet şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    Alıntı bygrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakın egzantirik gergisi sökükken marşa basıyım deme...!! sakınnn!!!

makina anında sente atlıyor ve sübapları pistona çakıyor...
    gergi bozulduğunda umarımmm hemen motoru kapatmış ve bir daha çalıştırmamışsınızdır...
    fakat eğer motordan takır takır bir ses geldiyse çok üzgünümki sübaplarıda çakmış olabilirsiniz ...!
    egzantirik gergisi bozluduğunda GENELDE hyosunglar sente atlıyor yani zaman hatası yapıyor...
    makina hazır açılmışken yada açmadıysanız üst kapağı açıp sente ayarını kontrol ettirmenizi öneririm..!
    çünkü sübaplarıda çakmış olma ihtimalinizde çok yüksek... bir arkadaşımın comet inin başına aynı durum geldi... oradan dolayı bu durumu çok iyi biliyorum artık...motoruda gerekn kontrolu yapmadan ve gergiyip kurup yerine takmadan asla çalıştırmamanızı öneririm..!!

Egzoz sübabı veya emme sübabı yani ikisi aynı fiyat değil biri diğerinden çok pahalı haberin olsun ... not düşmek istedim. kolay gelsin.

+ Gergi içinde istanbula kadar gelmenize gerek yok motosiklet tamircilerini gezeriseniz çinli motosikletlerinde gergilerinin aynı olduğunu görebilirsiniz...biz gergiyi 5 tl ye almıştık ve birebir uydu... uçuk rakamlar bayılmaya gerek yok... tek yapmanız gerekn elinize gergiyi alıp motorcu motorcu dolaşıp gergileri karşılaştırarak bakın...

keyifli sürüşler ve kolay gelsinnn...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:08 ----------

aynı ses bendede var ve egzantirik zincirinin değişmesi gerekiyor....!!!!!

bu şekilde kullanmaya devam edersende egzantirik zincirini geren paletleri sıyırabilirsin... tavsiyem egzantirik zincirini bir an önce değiştirmen...

ama bana sorursan çok aşırı vurmuyor ise şimdilik bir sorun teşkil etmez.. lakin aynısı benim motorumda şiddetli bir şekilde uzun zamandır var... eğer gerginiz bozuksa yukarıda açıkladım...yada gerginiz bozulmaya yakınsa mutlaka değiştirin ani yüklenmede makina gergiyi boşaltabilir bu durudma üstteki gibi olur...!

Yardım ıcın saol kardesım benımkınde suan hıc bır ses yok sadece ufak bır cıtırtı gelıyo dıye actırdım baktık subublarda egzantik zıncır gergısınde hıcbısey yok sadece sılındırın alt kısmında bulundan ıkı vıda ıle takılı olan otomatık gergı (tansiyoner) takılı kalmış.Düzelttık suanda bır sorun yok ama onu degıstırmeden ıcım rahat etmez...Ama dedın gıbı acıldı zaman komple bakım yaptırcam suan ıcın kesanda bulunuyorum burda anlAyan yok malesef bu makınlardan memlekete gıdınce kendı ustama yaptırcam.
    Biz de keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik lakin HAYATLA erken seviştik herşey üstümüze kaldı..!

Motosikleti
    Hyosung GT 250R
    Alıntı yusuf1989 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler oradan değil ama başka bir siteden buldum . Egzantrik gergi çubuğu ve yayı , Bütün motorlarda egzantrik zincirinin gergin olmasını sağlıyormuş.
    benimki sağlamamış sanırım.attı egzantrik zinciri yolda (yani usta öyle dedi) tamirde bakalım ne kadar sıkıştı yine.

Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardes bence HYSOUNG dan önce pahali bi motor alma, bir arkadas HONDA CBR 125 demis, ucuzunu bulursan al ama ben pahali biliyorum...

Sana tavsiyem RAMZEY veya MONDIAL in 100-125cc ince tekerviteslileri var, külah eksoz tipinde olanlar. Bunlarin 2. eli ucuzdur, 700tl civarinda bulabilirsin, isinide görür...

Ben 1+1 yil 2 ayri 150cc mondial scooter kullandim, otomatik vites, sonrasinda HYOSUNG'a gectim, vitessizden vitesliye geçtigimde pek bir zorluk çektigimi söyleyemem. Bundan sanirim scootarlar ile 2 yilda 18.000km yol yapmis olmaminda etkisi vardir.

Dedigim gibi 2. el ucuz yollu bi vitesli al derim ilk önce...
    evet ben cbr 125 önerdim.arkadş hyo 250r düşünecek parsı varsa cbr 125 alcak ekonomisi vardır.zaten sıfır almayksın 2.el 3000-3500 fiyatlarında alcaksın.
    bende hondayla başlamadım.kanuni racer200le başladım.ama çinlilere o kadr masraf yap(servisle akrabaol) sonra aman okulda işyerinde kimse mar4kasını sormasın diye duaet
    sıralam yapım kardeş sana
    1-cbr 125
    2-ybr 125
    3-tvs apaçi(bakma ismine sağlam makine)
    4-kanuni racer 200.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Alıntı celaltan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar ben kırklareli 'nden aranıza katıldım 3 gün önce hyosung gt 250r aldım 2007 model 17.000 km de.size bi sorum olucak motor soğukken ÇIRRRR diye devamlı bir ses geliyor ısındığında kesiliyor acaba bir arızasımı var yoksa normal mi? yardımcı olucak arkadaşlara şimdiden teşekkürler
    egzozdan geliyor motorun altındaki bölümden önemsizzz
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzozdan geliyor motorun altındaki bölümden önemsizzz
    çakalaz 2 kere egsoz katalizor petegini dagıtmış biri olarak derimki eger orasıysa ısınıncada sesi kesmez.petek zaten arabalardaki gibi o malum taşdan degil sacdan kırılıp kutunun içine düşüyor egsoz gazıyla donüp duruyor.eger katalizor petegi dagılmışsa zaten yenisini almayla ugraşmayın 300 tl gibi bir fiyatı var.iyi bir egsozcuda açılıp içi boşaltılabilir.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

erdemgc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    arkadaşlar büyük ölçüde elemelerden sonra izmirden alacağım gibi duruyor. kahramanlarda motoru alırken göstereceğim güvenilir bir usta önerebilir misiniz acaba? ya da ben alacağım zaman müsait olup bana yardımcı olabilecek arkadaşlara da hayır demem

Motosikleti
    HYO GT 250R
    çok teşekkürler arkadaşlar. bi de xenon takan arkadaşlardan yardım alabilirmiyim kullandığınız marka ve model hakkında,H4-H7 gibi açıklamalar var bizimkiler hangisi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:00 ----------

bu arada haklısınız ses ısınınca da geçmiyor

erdemgc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    Alıntı erdemgc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar büyük ölçüde elemelerden sonra izmirden alacağım gibi duruyor. kahramanlarda motoru alırken göstereceğim güvenilir bir usta önerebilir misiniz acaba? ya da ben alacağım zaman müsait olup bana yardımcı olabilecek arkadaşlara da hayır demem
    arkadaşlar yardım istiyorum ama kimse yok mu?

mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    Alıntı bygrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlarr benim makinayaa 180 55 ve öne 120 55 ebatında michellin pilot lastik taktım hiç bir sorunum yok şuan iti bari ile sürati de test ettim....hız olarak 184 e kadar yolu vardı tahminimce fakat benim gazı kapattığım an ben 181 gördüm ibremde...

buyrun resimler..

Lastiğin zincirle olan mesafesi ;)

ön çamurlukla teker arası şuanda

son olarak motorum ve ben... :

Selam kardeş dün saat 17:00 ile 17:30 arasında üniversitenin önünden parseller yönüne giden galiba sendin lastikler baya işe yarada galiba sağlam yatıyorsun o virajda , ben daha okadar yatmayı beceremedim acemilik işte
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erdemgc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yardım istiyorum ama kimse yok mu?
    Kardes SIFIR aliyorsan bir yardima gerek olmaz sanirim. 2. el aliyorsanda hafta sonu alirsan izmirden bir arkadas oda isi yoksa belki yardim eder sana...

Sana en iyi yardimi mahalledeki motorcun eder, ver bi 20tl gidip alin gelin Motoru.

Ben 2 yillik scoter kullanicisi olarak GT alirken kimseyi göturmedim yanimda pazartesi aksam gittim baktim, sali gunu devrini yaptim aksamda aldim. 2009 motorun zaten neyine baktircan.

Satan bi binsin 2. else bide sen bin olsun bitsin. SIFIR sa zaten pronlem yok...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    arkadaşlar yağ pompası zayıfmış bizim motorların ve motor yüksek devirlerde yağlama yapmıyormuş... yağlama ile sorun yaşayan arkadaşlarımız oldumu....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    hyosung gt 250r
    Alıntı Shorin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam senin motor hakikaten ilginçmiş motorun rölanti devri zaten 2x1000 civarı oluyor seninki nasıl 1 de takılıyor olabilir?

Şu dediğini yakınında birisine okuyunca bişey anladıysa işte bende okadar anladım. "Ozaman yağ göstergesi dediğim gerçekten yağ göstergesi"

Boştayken rakam çıkmıyor daha farklı yada büyük motorlarda bu özellikl mevcut ST yada hyosun'da yok. Yeri gelmişken sen sormadan ben söyleyim geri viteside yok.
    tulgacan saçmalamış iyice shorin ...

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı challenger25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tulgacan saçmalamış iyice shorin ...
    Sert olup ezik ezik laflar kullanip milletin kalbini kIrmaktansa, söyle yazsam daha iyi olacak.

Bana saçmaladigimi ispat et sana dondurma ismarlayacagim, ispatlayamazsan devir saatimin tamir masrafini üstlenirmisin?

Geçenlerde bu başlık altında dolaşırken görmüştüm. Sanırım biri motorunu karbon siyaha kaplatmıştı. Son halini merak ettim gerçekten. Var mıdır bir bilgi?

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yağ pompası zayıfmış bizim motorların ve motor yüksek devirlerde yağlama yapmıyormuş... yağlama ile sorun yaşayan arkadaşlarımız oldumu....
    10ooo Devirden sonra Yağlama yapmaz Hyolar
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10ooo Devirden sonra Yağlama yapmaz Hyolar
    hurafe ,sehir efsanesi bizim scooterci mobiletci mahalle tamircilerinin polemigi.almayın bu motoru kardeşim niyemi gecenlerde bir arkadaş 70 km/h ile taksiye ön kapıdan girmiş motor perte çıkmış.bi honda kawasaki falan olsa 150 ile gir çizik bile olmaz
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bu motorun MaLzeme kalitesi gercekten de pek iyi değil...

Kaza yapınca öyle satmak gerekir
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    dün arkadaşım hyosunu satmış...artık tur isteyebileceğim bir hyosung sahibi tanıdığım yok, almak farz olduarabaya set atacağıma keşke biraz daha ekleyip onun motoru ben alsaydım
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler