Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    hayırlı olsun .merak ettigim şey sana nasıl bir garanti belgesi verdiler?
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    GT250R
    hayırlı olsun shorin, fatura kesti mi? garanti belgesini yetkili servis onayladı mı? yağdan bahsetmişsin ama 0 motora ilk baş yetkili servis yağ koyar öyle garantiyi onaylar teslim eder satıcıya.

yağ konusunda bahsedilmemiş olabilir çünkü zaten farklı bir yağ kullanan yok forumda motorun yağ kapağında bile kocaman yazıo 10w40 die

tekrardan hayırlı uğurlu olsun
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

Motosikleti
    S&T GT 250R
    Hocam fatura kesildi garanti belgeside yetkili servisten doldurulup gönderilecek. Yağ için bir sayfa öncesinde farklı farklı yorumlar vardı 10 50 vs deniliyordu... benim demeye çalıştığım şey net aslında 10 40 yağ ama sentetik olmalı... vites geçmemelerinin en büyük nedeni bu olabilirmiş. Be3n kendi arabama bile pug servisinde konulan yağa tek tek bakıyorum ki szide buna özen gösterin sanırım çok titiz olduğum için gidip 0 motor aldım. Motor gelsin soracak çok sorum olacaktır. Öncelikle merak ettiğim malzeme yada aparat almaya kalksak nereleri kullanabiliriz? internetten
    Sex Speed Money...

GT 250 Comet Kullanıyorum

Bu motor hakkında yazılacak okadar çok şey var ki burda anlatması zor olacak.
    Motor hakkında ilk izleniminiz çok iyi. Herkes bunu biliyor. Görüntüsü albenisi var. Motoru tanımayanlar dönüp bakıyorlar. Cc ve güç oranı çok iyi.
    Parça kalitesi sanki biraz zayıf gibi. Tekerlekler kötü. Devir göstergesi nedeni hala anlaşılamadı hep de okuyorum sorunlu. Amortisörü zayıf benimki dahil sanırım hemen gümlüyor.
    Hyosung un karank kırdığını söylüyor çoğu kişi ama ben redlinahiç girmedim. Başıma gelmedi aman gelmesin. Motor konusunda bence gayet yeterli.
    Servis çok kötü. Ustalar bu motora bakacak blgi ve tecrübeye sahip değiller. İşleri telefonla çözmeye çalışıyorlar. Parçaları diğer markalardan fiyat açısından farklı değil.
    Unutmadan orjinal zincir 6000 km de bitti. Uzun yola gidecek arkadaşlar aman dikkat etsinler. 200km de bir zincir gerdim.
    Daha yazılacak çok şey var. İsterseniz şu linkten yaptığım geziler ve motorun durumunu görün. daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Sormak istediklerinizi hız hariç sanırım herşeyini yanıtlayabilirim.
    http://teoman48.wordpress.com/

Motosikleti
    S&T GT 250R
    Teoman hocam teşekkür ederim... sayfanıda inceledim yaptığın kaza ilginç ve bir okadar ders alınacak nitelikte en çokta dikkatimi çeken konu dediğiniz söz... eğer motora biniyorsanız %80 düşeceksiniz oldu bu yüzden koruma hakikaten çok önemli yollara kesinlikle güvenmemek gerekli...

Genele bütün kullanıcılara birkaç soru soracağım.

1. Tekerleri yani lastikleri kimse beğenmiyor hangi lastik beğenilmiyor hangisini önerirsiniz? Üzerinde sanırım shinko var...
    2. Amortisörleri ile ilgili yenilerde çeşiltli düzenlemeler ve düzeltmeler yapılmış 2009 ve 2010 modeller için doğru mu? bilginiz varmı?
    3. Zincir neden biter? Zincir kullanım ömrü nedir? Bizim fabrikadaki bakımcı arkadaşlara sorduğumda sağlam bir zincirin aldığı yola göre bir hesabının olması gerekmez mi? Fabrikada kullanılan zincirler gibi zincir yaptırmak eğer koparsa sanırım daha mantıklı olacak bu konu hakkında detaylı bilgi alıp hepinizle paylaşacağım...
    4. Zincir germe işi nasıl yapılır? ne gibi aparatlara ihtiyacımız var?

Herkese selamlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:39 ----------

Arkadaşlar tank pad, ve pantolon ihtiyacım var hangi marka model önerirsiniz? Birde kullandığınız ve oldukça begendiğiniz kask modellerini söyleyebilirmisiniz.

Teşekkürler

Ben tank pad olarak şunları beğendim ama bizim aletlere olurmu bunlar?

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44722
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44720

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:29 ----------

Dostlar sürekli sorular soruyorum ama bilenlerden tecrübeleri bakımından yardım bekliyorum. Motorda enjektör temizliği için kullandığınız katkı malzemeleri varmı? hangilerini önerirsiniz. Ben arabamda pahalı olmasına ragmen sürekli kullanıyorum (Dizel olması tabii ayrı bir konu) ben yararlı olduğuna i,nanıyorum o yüzden sorma gereği görüyorum birde elcik ve bot için hangi ürünleri önerirsiniz? Tamam bugünkü mesaj hakkımı doldurdum artık yazmıyorum sizlerden cevap bekliyorum herkese selam
    Sex Speed Money...

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    beyler sahibinden de son 2 günde gt 250 r satıs ılanı patlaması oldu neden acaba merak ettım

bırı bunları durdursunnn

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı Shorin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teoman hocam teşekkür ederim... sayfanıda inceledim yaptığın kaza ilginç ve bir okadar ders alınacak nitelikte en çokta dikkatimi çeken konu dediğiniz söz... eğer motora biniyorsanız %80 düşeceksiniz oldu bu yüzden koruma hakikaten çok önemli yollara kesinlikle güvenmemek gerekli...

Genele bütün kullanıcılara birkaç soru soracağım.

1. Tekerleri yani lastikleri kimse beğenmiyor hangi lastik beğenilmiyor hangisini önerirsiniz? Üzerinde sanırım shinko var...
    2. Amortisörleri ile ilgili yenilerde çeşiltli düzenlemeler ve düzeltmeler yapılmış 2009 ve 2010 modeller için doğru mu? bilginiz varmı?
    3. Zincir neden biter? Zincir kullanım ömrü nedir? Bizim fabrikadaki bakımcı arkadaşlara sorduğumda sağlam bir zincirin aldığı yola göre bir hesabının olması gerekmez mi? Fabrikada kullanılan zincirler gibi zincir yaptırmak eğer koparsa sanırım daha mantıklı olacak bu konu hakkında detaylı bilgi alıp hepinizle paylaşacağım...
    4. Zincir germe işi nasıl yapılır? ne gibi aparatlara ihtiyacımız var?

Herkese selamlar

Arkadaşlar tank pad, ve pantolon ihtiyacım var hangi marka model önerirsiniz? Birde kullandığınız ve oldukça begendiğiniz kask modellerini söyleyebilirmisiniz.

Teşekkürler

Ben tank pad olarak şunları beğendim ama bizim aletlere olurmu bunlar?

tekerlekler shinko aslında ismi çok şekil bence ama çok geç ısındığı için kısa mesafelerde sorun yaratıyo, ben hiç yolda kaymadım ama fren mesefesine etkisi tartışılmaz, yaklaşık 20km yol yapınca ısınıyo ve ben ondan sonra çok memnunum bu lastikten ama genel kullanım olarak günde 10km gidiş 10 geliş yaptığım için pekte işime gelmio, genel olarak uzun ömürlü bir lastik...

amortisör hakkında bir bilgim gerçekten yok..

zincir bakımını yapmazsan yada zinciri zorlayacak şekilde yüksek vites düşük devirde zorlarsan, 2viteste kalkmaya falan çalışırsan ömrünü yersin, benimde zincirim 5000km oldu hala büyük çizgi hizasında duruyor...

germek biraz zahmetli arka lastiği gevşetip germe vidasını sıkıp geriyorsun, aslında pekte zor değil kafana takma.

tank pedlerin hepsi uyar ama özellikle bizim motorlar için üretilen motographics yapımı tank-gidon-depo setleri var gerçekten çok şık duruyor. Pantolon için forumda öneriler vardı kullanmıyorum, tercihim dizlik...

kask konusu önemli ama önce bütçeni bilmek gerekiyor...

birde kişisel tavsiye vereyim, %80 düşeceksin bu gerçek, bu yüzden aynaları çok sıkı tutma vidasından çok hafif gevşet

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:27 ----------

birde yağı ne koyarsan koy, boş vitese geçme sorunu yaşayacaksın inan bana gerçi 0 yağ ilk 1000km falan sorun yaratmıyo sonra başlıo
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

Motosikleti
    S&T GT 250R
    Sado hocam teşekkürler...

KAsk (güvenli bir kask istiyorum)bütçem değişebilir max 400 civarı, pantolon 200 civarı, çizme 300 civarı, mont 200 civarı... önerilerinizi bekliyorum.
    Sex Speed Money...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Yağ konusunda En Çok deneyim yapan benim belki de aranızda. 5ooo km de; 4 kez yağ değiştirdim. Sentetik de koysan ki zaten tam sentetik kullanıyoruz; Yarı sentetik de kullansan Boşa geçme sorunu yaşatıyor motor. Kış için Shell Advanced 10-40 öneriyorum; yaz için ise kesinlikle Castrol 10-50 öneriyorum Hyosunglara

Gelelim Zincir Konusuna; Zincir ömrü sizin elinizde olan bir durumdur. 300-400 km de bir TEMİZLENİP-YAĞLANAN bir zincirin 6-7ooo kmde bitmesine imkan yoktur. Benim zincir 5800 km de; Henüz bir kere gerdirildi. O da ilk çizginin hemen yanına geldi; yani tam bir sıkma bile yapılmadı... Nerden baksan 15ooo km sorunsuz gider benim zincirim bu gidişle

Lastikler mevzusunda; Önemli oLan arka lastik. Michelin'in; 160-60-17 Ebatlarındaki Lastiklerinden birisini tavsiye ederim. Kesinlikle Kayma yanlama olmuyor lastikte. Yanak genişliği oLarak, 60 aLmanız; virajlardaki hakimiyetinizi kolaylastiracaktır
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Zincir konusunda çekenlerden biriydim ilk iki zincirim 12'şer bin km. dayandı. 3. zincirimi DİD marka aldım 24 bin km.de takıldı motorum şu an 30800 km.de ve hala gerdirilmedi. Herkese tavsiye ediyorum...

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150

arkadaşlar elimde bu aynalar var gt 250r - 650r honda 600f 600rr ve 1000rr için tam uygun.. 1000rr aynası diye geçiyo... eğer ihtiyacı olan varsa özelden mesaj atsın, görüşelim..
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

Motosikleti
    S&T GT 250R
    motor şimdi geldi... garaja indirdim oldukça zorlandım hiç bukadar tahmin etmiyordum araba gibi hatta arabadan daha zor ve berbat bir manevra kabiliyeti var yaw kısa mesafeden döndürmek ölüm gibi geldi... bu arada motorda benzin yok ibre yanıp sönüyor kaç km daha gider ortalama şlehir içi? benzinlikte bana 4-5 km mesafede en iyisi sanırım gidip 1-2 litre benzin almak ama onuda vermiyorlar diye biliyorum :=)
    Sex Speed Money...

Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı Shorin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor şimdi geldi... garaja indirdim oldukça zorlandım hiç bukadar tahmin etmiyordum araba gibi hatta arabadan daha zor ve berbat bir manevra kabiliyeti var yaw kısa mesafeden döndürmek ölüm gibi geldi... bu arada motorda benzin yok ibre yanıp sönüyor kaç km daha gider ortalama şlehir içi? benzinlikte bana 4-5 km mesafede en iyisi sanırım gidip 1-2 litre benzin almak ama onuda vermiyorlar diye biliyorum :=)
    dostum sen şimdi tam olarak ne aldın anlamadimki?hyosung mu yoksa s&t kanunimi?
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    S&T GT 250R
    st kanuni 2010 model...
    Sex Speed Money...

HeLLOuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    inş. Hyosung GT250 R :)
    Alıntı ToeX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum kasko hakkında da bilgi verebilir misin ? Nedir, nasıl yaptırılır hiç bilgim yok açıkcası. Anladığım kadarıyla aylık taksitler halinde yıllık 1000 ytl civarı yaptırılabiliyor sanırım ?
    Kasko isteğe bağlı bir sigorta türü.Herhangi bir çarpma-çarpışma,yangın,çalınma,deprem,sel-su ve terör hareketlerine karşı teminata alır.
    Fiyat olarak net bişe diyemem.aracın bilgilerine ve ruhsat sahibinin tc numarasına göre fiyat değişir. ancak bu değişiklik genellikle otomobillerde sık görülür.Taksit konusuda Örn:1.000TL tutuyor.Bizim sistem Axess-Bonus a 11 taksit imkanı sunuyor.Diğer Kartlar a 7-8 taksit değişiyor.Tabi her şirketin uygulaması farklı olabilir.Elden taksit edenler var tabi tanıdıklar yapıyor.Ben şahsen yapmıyorum.Kredi kartı şart tutuyorum.Nasıl yaptırılır sorusuna gelince arabanın ruhsatını al kredi kartını koy cebine doğru sigortacıya

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:36 ----------

Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demek istedigim şu aslında ben motoru sıfır alırken yapılan trfik sigortası 48 yada 52 tl gib bişeydi .07.30.2008 tarihinde başak groupamadan yapılmıştı.bu sene yeniledigimde yapıkrediden yaptırdıgım sigorta 3 günlük gecikme sürpirimi ile83.25 tuttu.bende şaşırmıştım neden bukadar fazla çıktı diyehiç kaza falanda yapmamıştım. eskisi ile yenisini karşılaştırdıgımda araç başına maddi hasar 10. ken 15 kaza başına maddi hasar 20 ken 30 milyar olmuştu.teminat farkı derken bunu kastetmiştim.teminatların yükseltilmesini ben istemedim.demekki sigotacılar teminatları yüksek tutup odeyecegim tutarın yüksek çıkmasını istemiş olabilirler.
    Ben müşteriden habersiz öyle bişey yapmıyorum.Artık onlar sana yaparken ne düşünmüşler bilemem tipinmi çok zengin gösteriyo ne

Motosikleti
    ramzey125.zealsungs200.. s&t gt250r
    dostum sen şimdi tam olarak ne aldın anlamadimki?hyosung mu yoksa s&t kanunimi?
    abi naber nasılsın abi kaç kmyi buldun senden foto bekliyoruz...
    [B][I][COLOR="Red"]Yüreğini [COLOR="RoyalBlue"] mavi [COLOR="Red"] tut... [COLOR="Black"] (Mehmet KAVAN) :cat:[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı copy_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi naber nasılsın abi kaç kmyi buldun senden foto bekliyoruz...
    selam dostum.bu aralar biraz sıkıntılı günler geçiriyorum.işlerimiz çok kötü gitti bu sene mal sahibide dukkanı satmış işyerini taşıyıcagız dukkan bulamıyoruz.taşısanda ayrı bir dert 4-5 ay ölü sezon boş boş yatacak dukkan.o yüzden motorlada pek iligilenemiyorum.bir ara resim cekmistim 28 bin km de ama nereye attım valla hatırlamıyorum.bulursam atarım buraya.sen neyaptın yag işini?
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    ramzey125.zealsungs200.. s&t gt250r
    selam dostum.bu aralar biraz sıkıntılı günler geçiriyorum.işlerimiz çok kötü gitti bu sene mal sahibide dukkanı satmış işyerini taşıyıcagız dukkan bulamıyoruz.taşısanda ayrı bir dert 4-5 ay ölü sezon boş boş yatacak dukkan.o yüzden motorlada pek iligilenemiyorum.bir ara resim cekmistim 28 bin km de ama nereye attım valla hatırlamıyorum.bulursam atarım buraya.sen neyaptın yag işini?
    özelden mesaj attım..

abi makkinayı allayıp pullayıp içeri aldım sezon başında yağdı filtreydi bujiydi detaylı bakım yapacağım hem bir iki taliplisi var belki satarım
    [B][I][COLOR="Red"]Yüreğini [COLOR="RoyalBlue"] mavi [COLOR="Red"] tut... [COLOR="Black"] (Mehmet KAVAN) :cat:[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/I][/B]

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    arkadaşlar gt 250 r kullandım ama son hız ivmelenme falan test edemedim açıkcası bir ara çok kafama takmış araştırmıştım hatta burda bile sordum şimdi bir yorum gördüm siz ne diyorsunuz?
    otopsici Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar kusura bakmayın ama ben bu forumlarda gördüğüm yalancılığı başka hiç bir forumda görmedim adam bilmem ne motoruyla bilmem kaç kişiyle bilmem ne kadar hız yapmış
    yalan küllüyen yalan
    hyosung gt 250 kullanmış biriyim birden fazla makinede denedim hyosung 250 140 km surati görene kadar canı çıkıyor yokuş aşağı rüzgarsız yolda anca 150 görüyor o yüzden ben 170 - 180 yaptım diyen yalancılara kesinlikle inanmayın
    girin sahibinden.com'a hyo 250 satanların tamamı işte motor güzel ama başka model alacam diye satıyorlar
    hatta girin van'ın erciş ilçesinde satan biri var arayın sorun niye satıyor diye ben size söyliyim niye sattığını bir mz 251 yarışında mz bunu tokatladı diye satıyor
    sonra bu forumda yanlış bilgilendirme had safhada arkadaşlar
    bir motorun beygir gücü o motorun hızını belirlemez gidip choper motorlara bakın 180 beygir olanı var ama motorun son gazda yapabildiği en yüksek sürat 120 neden çünkü şanzıman ona göre ayarlı ama bir suzuki gsx1000 r 170 beygir ama 300 yapıyo bundan dolayı motorları kıyaslarken asla ve asla beygirine göre kıyaslamıyacaksınız arkadaşlar motor beygirinin bir önemi yok önemli olan bu motor tekere ne kadar tork veriyor
    ve burda kesinlikle diyorum hyosung 250 asla ve asla mz in tırnağı olamaz
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı barok34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar gt 250 r kullandım ama son hız ivmelenme falan test edemedim açıkcası bir ara çok kafama takmış araştırmıştım hatta burda bile sordum şimdi bir yorum gördüm siz ne diyorsunuz?
    otopsici Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar kusura bakmayın ama ben bu forumlarda gördüğüm yalancılığı başka hiç bir forumda görmedim adam bilmem ne motoruyla bilmem kaç kişiyle bilmem ne kadar hız yapmış
    yalan küllüyen yalan
    hyosung gt 250 kullanmış biriyim birden fazla makinede denedim hyosung 250 140 km surati görene kadar canı çıkıyor yokuş aşağı rüzgarsız yolda anca 150 görüyor o yüzden ben 170 - 180 yaptım diyen yalancılara kesinlikle inanmayın
    girin sahibinden.com'a hyo 250 satanların tamamı işte motor güzel ama başka model alacam diye satıyorlar
    hatta girin van'ın erciş ilçesinde satan biri var arayın sorun niye satıyor diye ben size söyliyim niye sattığını bir mz 251 yarışında mz bunu tokatladı diye satıyor
    sonra bu forumda yanlış bilgilendirme had safhada arkadaşlar
    bir motorun beygir gücü o motorun hızını belirlemez gidip choper motorlara bakın 180 beygir olanı var ama motorun son gazda yapabildiği en yüksek sürat 120 neden çünkü şanzıman ona göre ayarlı ama bir suzuki gsx1000 r 170 beygir ama 300 yapıyo bundan dolayı motorları kıyaslarken asla ve asla beygirine göre kıyaslamıyacaksınız arkadaşlar motor beygirinin bir önemi yok önemli olan bu motor tekere ne kadar tork veriyor
    ve burda kesinlikle diyorum hyosung 250 asla ve asla mz in tırnağı olamaz
    arkadaşım kimsenin kimseye yalan borcu yok çeşitli modifikasyonlarla 170 görülebilir ne var bunda fabrika çıkışı farklıdır tamam ama 29 bg güç üreten makinayı en iyi şekilde modifiye edersen 21 bg lik mz'i de modifiye etsen hyo tokatlar tabii ki sonuçta o mz'lerin hepsi orjinal mi duruyo herkes biyeriyle oynuyo ve burda millete yalancı diyemezsin araştırıp öğrenmeden...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 31 kullanıcı var. (0 üye ve 31 misafir)

Bu Konudaki Etiketler