Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı BERGX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadslar

hysoung 250r veya st kanuni 250 r da bu REPSOL uygulamasını ilk defa gördüm sizce maliyeti nedir ve kimler yapar bi ustaya resmıni versen boyayamaz heralde bıraz bılgı sahıbı olanlar bılgı verırse sevınırım..

tanıdığın iyi bir boyacı ve ona götürebileceğin resim yada gerçek bir motor modeli varsa sana yapabileceğine eminim.hatta bu motordu sanırım sahibi boyasını bile yurt dışından özel getirttim demişti.(bayağı beğendiğim için sormuştum bende yaptırmak istiyordum)sanırım böyle repsol birkaç tane var.hatta kendisi normal (boyasız )grenajla bile takasa giriyordu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Buyrun arkadaslar ; MEHMET arkadasımızın Ön Cama cektirmiş olduğu film

Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    ramzey125.zealsungs200.. s&t gt250r
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehmetim fazla al gel kemalettinin garajına motorları kapatalım beraber valla şekil yapar çıkarız : ))) kemalettin aç garajı biz geldik :::: ))))
    bu benim siyah incim.

evet arkadaslar işte GAZİANTEP'İN gülleri

ve mehmet kemalettinin turuncu göz alıcı motoruyla antep turu atarken (resimler cep telefonuyla çekildiğinden renkler soluk yoksa çok göz alıcı bir turuncu rengi var motorun.
    Bu arada gecenin saat 00,54 ü ve ben daha yeni MAraş tan geliyorum dondurması bir harika valla bıçakla bile kesemiyorum yaaa : ))) resim koyardım da akşam akşam kimsenin ağzı sulanmasın : ))
    merhaba iyi geceler..ahmet abi emeğine sağlık kendimi forumda görünce bir hoş oldum gerçekten çok güzel bir gün yaşattınız...kemalettin kardeşimin jant şeridi hesabı bayaa tutmuş çakocum zahmet veriyorum kusura bakma ne yapayım bi türlü ayarı tutturamdım artı asıl sorun benim bağlantıda usb stick gprs ile bağlanıyom benmi bağlanıyom omu bana bağlanıyor anlamadım gitti yaw neredeyse telepatiyle foruma bağlancam ahmet abi afiyet olsun bende d.bakır karpuzu yiyorum bu arada kaldı pantlon eldiven kemalettin kulağın çınlasın bekliyorum..ahmet abi verirsin artık pantlonun tekini haaa abi valla bende garaja girmek istiyorum çok pişman oldum sonradan.. bide demiştim ya ben pist motoru tipi istiyom diye bak o repsol olayı çok hoş valla..
    [B][I][COLOR="Red"]Yüreğini [COLOR="RoyalBlue"] mavi [COLOR="Red"] tut... [COLOR="Black"] (Mehmet KAVAN) :cat:[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/I][/B]

arkadaslar benim REPSOL u sormamda merak ettiğim şey şudur; acaba bu Repsol modeli hani MTV deki arabaları bastan yaratan adamlar vardırya o tarz adamlar istisnadır yani özel çalısırlar bu Repsolu yapmakta kişisel bi beceri, özel birsey mi ?? yoksa Turkıyede bu işi yapabılecek profesyonel bırılerı gercekten varmı?
    [B]kabul ediyorum ilginç bir üyelik tarihim var özellikle bekledim bu tarihin oluşması için ;D.....[/B]

KEMALETTİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar benim REPSOL u sormamda merak ettiğim şey şudur; acaba bu Repsol modeli hani MTV deki arabaları bastan yaratan adamlar vardırya o tarz adamlar istisnadır yani özel çalısırlar bu Repsolu yapmakta kişisel bi beceri, özel birsey mi ?? yoksa Turkıyede bu işi yapabılecek profesyonel bırılerı gercekten varmı?
    Bence bu işin profesyonellikle hiçbir alakası yok.Resimde görünen Repsol Hyo'nun normal turuncu-siyah Hyo'dan tek farkı ekstradan boyanmış kırmızı ve beyaz bölümleri,stickerları,ha bir de tabi jantları.Yani demem o ki,eğer turuncu-siyah bir Hyo alınırsa Repsol yapmak gayetten kolay olacaktır.Öyle ki ben istesem motoruma ekstra boya yaptırmadan,sadece reklamcılardan aldığım kırmızı ve beyaz tabakalar bir de Repsol ve diğer yarış stickerları ile 3-4 gün gibi kısa bir sürede Repsol haline çevirebilirim.Ama orjinali sırf daha asil göründüğü için Repsol işine girmek istemiyorum.Bu arada yaratmak Allah'a mahsustur.

Motosikleti
    Alıntı Nuq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize selam. henüz yeni üyeyim ancak bi süredir forumları okuyorum. Motor kullananlar ailesine yeni katılıcak biri olarak aklımda birkaç soru işareti mevcut. Yardım edebileceğinizi umuyorum.
    Öncelikle şunu söylemek istiyorum, daha önce hiç vitesli motor kullanmadım. Teoride biliyorum ancak pratikte sıfırım. Bunun için bana yardımcı olacak birkaç arkadaşım mevcut.
    Alıcağım ilk motor olarak Hyosung GT 250 yada Ninja 250 R düşünüyorum. Okuduklarımdan anladığım kadarıyla bunlar başlangıç için ideal motorlar. Bu iki seçenekten de Hyosung daha cazip geliyor açıkcası (fiyat + tip olarak) Ama sağdan soldan duyduğum bir iki lafta canımı sıkmadı değil. Bir iki arkadaşım elinde patlar gibilerinden konuştuğundan kafamda bi anda bi tereddüt oluştu. Sizce benim gibi yeni başlıyan biri neyi tercih etmeli?(bu iki modelden)
    Daha küçük bi modeli tavsiye edebilirsiniz belki (cbf125 falan gibi) ancak benim motorla ilgili kafamdaki ilk şey tipi olduğundan ya supersport tipinde bir motor kullanıcam yada hiç kullanmıcam (: endro ve benzeri motorlardan hiç haz almıyorum açıkcası.
    Almayı planladığım motorun modeli olarak hyosungda 2006 alırım diye düşünüyorum(fiyatı gayet uygun ve kullanmayıda bu motorda öğeniceğimden çok fazla para vermek istemediğimden) ancak bu modellerin enjeksionlu olmadığını okudum. Bunun dezavantajı nedir? Ayrıca 2006 model bir motor bana çok sıkıntı yaşatırmı? (tamir masraf vs gibi)
    Şimdilik aklımdaki sorular bunlar. Biraz uzun oldu ancak cevap alabilirsem çok sevinirim. Teşekkürler.
    hyo güzel ve yakışıklı bir motor ve allaha şükür bu forumda daha kimsenin elinde patlamadı onlar şehir efsanesi. ama ilk vitesli motor olarak bence ağır gelir çünkü cüssesi 600cc ile birebir aynı hatta bazı modellerden bence daha ağır gidon falan...şimdi öncelikle cbr 125 veya başk bir 125lik bir motorla bence bu yaz gez seneyede alırsın uygun bir hyo..benim tavsiyem budur çünkü benim 3.ü motorum önce 125 sonra 200cc şimdide hyo...motor çok zevkli birokadar da tehlikeli bir tutku..ilk aldığımda durduk yerde bir iki kere neredeyse yere düşürüyordüm eşşşek ölüsü gibi ağır valla bu sana yol tutuşu larak geri geliyor ama

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:30 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:23 AM ----------

Alıntı KEMALETTİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bu işin profesyonellikle hiçbir alakası yok.Resimde görünen Repsol Hyo'nun normal turuncu-siyah Hyo'dan tek farkı ekstradan boyanmış kırmızı ve beyaz bölümleri,stickerları,ha bir de tabi jantları.Yani demem o ki,eğer turuncu-siyah bir Hyo alınırsa Repsol yapmak gayetten kolay olacaktır.Öyle ki ben istesem motoruma ekstra boya yaptırmadan,sadece reklamcılardan aldığım kırmızı ve beyaz tabakalar bir de Repsol ve diğer yarış stickerları ile 3-4 gün gibi kısa bir sürede Repsol haline çevirebilirim.Ama orjinali sırf daha asil göründüğü için Repsol işine girmek istemiyorum.Bu arada yaratmak Allah'a mahsustur.
    VALLAHİ de yapar... kamalettin bu
    [B][I][COLOR="Red"]Yüreğini [COLOR="RoyalBlue"] mavi [COLOR="Red"] tut... [COLOR="Black"] (Mehmet KAVAN) :cat:[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    ==Honda CBR 600F Tricolour==
    .................................

Alıntı copy_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyo güzel ve yakışıklı bir motor ve allaha şükür bu forumda daha kimsenin elinde patlamadı onlar şehir efsanesi. ama ilk vitesli motor olarak bence ağır gelir çünkü cüssesi 600cc ile birebir aynı hatta bazı modellerden bence daha ağır gidon falan...şimdi öncelikle cbr 125 veya başk bir 125lik bir motorla bence bu yaz gez seneyede alırsın uygun bir hyo..benim tavsiyem budur çünkü benim 3.ü motorum önce 125 sonra 200cc şimdide hyo...motor çok zevkli birokadar da tehlikeli bir tutku..ilk aldığımda durduk yerde bir iki kere neredeyse yere düşürüyordüm eşşşek ölüsü gibi ağır valla bu sana yol tutuşu larak geri geliyor ama

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:30 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:23 AM ----------

VALLAHİ de yapar... kamalettin bu
    Yapacak motor da kalmadı meydandaMotorumu sattım.Valla şu an çok üzgünüm
    Alıntı DR.TOLGA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,,, hyosungu olan bir arkadaşım geçenlerde ufak bir kaza yapmıştı,,,,gidon,gövdede bulunan(alt kısımdaki) magnetin ve ufak bi kaç parçasının değişmesi gerekiyordu.....kaskodan talep etti ve parçaların toplam fiyatı geldi abartmıyorum 3500-4000ytl tuttu,,,kasko verecek parayı burda bi sorun yok.......
    halbuki motor 10 km hızla giderken yan yattı yani öyle pert olma durumları filan yok....arkadaşımda motor bayiliği bulunan birisi ve fiyat karşısında doğrudan kuralkan ı sorumlu tuttu....sizler ne diyorsunuz....Allah aşkına böle yedek parça fiyatı mı olur? şuanda piyasada perakende satılan parçalarda sizlerin gözüne böle fahiş fiyat çarptı mı ??

bir yoruma göre şuanda bayiler daha global motor zamanından kalma yedekleri takıolar,,kuralkan dan yedek parca almaya başlasınlar fiyatlar fırlayacak ve st ye binilmez hale gelecek diyolar.....
    Sırf sigorta şirketlerini çarpmak için fiyatları abartmışlar.

Motosikleti
    ==Honda CBR 600F Tricolour==
    .....................................

Alıntı DR.TOLGA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki fiyatlar serviste bireysel yapılan alımlarda öle değil midir diosun kemalettin kardeş???
    ---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:35 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:34 PM ----------

bide demin okudum satmışsın motoru hayırlı olsun yaw....güzel güzel seyredip duruoduk sahibinden com da tüh
    vay be kime gitti hangi şehre gitti o güzelim yakışıklı makina merak ettim var ya
    Yok öyle demiyorum.Demek istediğim;s&t kanuni'nin yapmak istediği ve malesef ki yaptığı şey,parça fiyatlarını yüksek tutarak kasko şirketlerinden daha fazla para koparmak için yapılmış bir dalavere olduğu.Yani bireysel olarak da kuralkan'dan alacak olsak aynı fiyattan alacağız.

Vallahi içim eriye eriye mahallemden bir abimize motoru sattım.Salı günü Adana'dan devir sahibimden gelen vekaletle devrini verip parasını da alacağım.Allah her ikimizi de pişman etmez İnşallah.

Motosikleti
    GT250R
    http://www.motorboya.com/

örnekleri incelersen sorun kalmayacak eminim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:11 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:09 PM ----------

Kemalettin usta hayırlı olsun... eee nerde 600F?
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

Alıntı SAd0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motorboya.com/

örnekleri incelersen sorun kalmayacak eminim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:11 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:09 PM ----------

Kemalettin usta hayırlı olsun... eee nerde 600F?
    Teşekkürler.Takip ettiğim ve almak istediğim cbr600f yaklaşık 2-3 hafta önce satıldı.İnşallah nasip olur da alırsam bi 600cc resimleri eklerim.

Motosikleti
    YAMAHA MT

: ))

yani gittin kemalettin ha......
    yani şimdi ben atık garaja gelemiyecekmiyim...
    yani şimdi yan yana mehmetide alıp gezemiyecekmiyiz..
    yani şimdi ben antepde tek mi kaldım
    ah ulan kemalettin.
    ah ulan kemalettin : )))))))
    (yusuf abinin kulakları çınlasın ) :))

Motosikleti
    ah ulan kemalettin.

kemalettin hayırlı olsun kardeşim yalnız bıraktın abilerini ahmetcim şimdi bo 600cc alır biz onunlada gezemeyiz...hem sen merak etme motoru sattıya daha çok ilgilenmesi lazım bizimle... varya planları altüst etti bu durumda mutlaka motoru getirmem lazım antepe dört kişi tek motorla nasıl ecez yaw şaka biyana kemlettin allah gönlüne göre versin kardeşim..inşaallah hayalindeki makinayı alırsın...

ah ulan kemalettin.
    Abi garajım size her zaman açık.Ve bir yere de gittiğim yok.Hem niye tek kalasın yav.Ben motor alana kadar senin motora artçı olurum artık.
    Alıntı copy_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kemalettin hayırlı olsun kardeşim yalnız bıraktın abilerini ahmetcim şimdi bo 600cc alır biz onunlada gezemeyiz...hem sen merak etme motoru sattıya daha çok ilgilenmesi lazım bizimle... varya planları altüst etti bu durumda mutlaka motoru getirmem lazım antepe dört kişi tek motorla nasıl ecez yaw şaka biyana kemlettin allah gönlüne göre versin kardeşim..inşaallah hayalindeki makinayı alırsın...
    İlgilenirim tabi şüpheniz olmasın.Teşekkürler abi.

Motosikleti
    YAMAHA MT

: )

Alıntı KEMALETTİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi garajım size her zaman açık.Ve bir yere de gittiğim yok.Hem niye tek kalasın yav.Ben motor alana kadar senin motora artçı olurum artık.

İlgilenirim tabi şüpheniz olmasın.Teşekkürler abi.
    nedemek kardeşim istersen gel sana kontağın yedeğini vereyim be : ))motor senin

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Yaw, 1 haftadır sinirden kuduruyorum, tetanos aşısı vurduracağım

Hani daha önce burada yazmıştım, Alaşehir'de iken motorun arka frenleri takılı kalmıştı, ben de İzmir'e gelince motoru tamirciye götürmüştüm (Balatalardan şüphelenip, Vasco Erhan'ı aramıştım, Erhan da "Balatalar bitmiş" demişti).Ondan sonra olan işler:

Tamircide;

-"Abi senin balatalar bitmiş"
    -"Biliyorum, değişecek"
    -"Orjinal mi takalım?"
    -"Evet"

Fiyatı; 140-TL (Ön arka takım olarak)

-"Abi, senin arka fren merkezi de arızalı, balataları, o bitirmiş"
    -"Eee...Sökün tamir takımını, değiştirelim"
    -"Abi, bu parça elimizde yok, Özgül Motor'a soracağız"

Şimdi ben düşünüyorum "Ulan, beni Avensis'in bu parçasını değiştirsen en fazla 100-120 TL gidiyor, Hyo'nun ne olacak" derken...

Acı haber geldi...400-TL, aramızda geçen konuşma:

-"Ben, bu parmak kadar parçaya 400-TL vermem, gerekirse ABD'den getirtirim"
    -"Abi, her isteyen ABD'den parça getiremez"
    -"Ben getiririm aga, bak, orada hanımın teyze kızı var, bu motor orada da satılıyor, şimdi bir e-posta atarım hot.mail'den, akşama görüp parçayı net.ten sipariş eder, 2 gün de parça eline geçer, hediye paketi yapıp bana gönderse, en fazla 3-4 gün, yani ne olur, motor en fazladan 1 hafta yatar, hııı bu iş te bana en fazladan 150-200 TL'ye mal olur, kargo paraları dahil"

Bu laftan sonra anında bir CBR 600 RR'den çıkma fren merkezi bulundu.

-"Abi, CBR'nin merkezi senin motora uyar, bak 150-TL, ABD ile uğraşmana hiç gerek yok"

Baktım, benim merkezl görünüş aynı, "Tamam" dedim ve fren merkezi takıldı.takılmasına takıldı ama 2-3 saat uğraşıldı, zaten o aşamada kıllandım."Ne oluyor" diye soruyorum, "Abi merak etme, girişleri oturtamadık, her zaman yapılan bir iş değil bu" deyip beni oyalıyorlar.

Neyse, parça takıldı, parayı ve işçilik ücretini verdim.

Aradan 1 hafta geçti, ana...benim motor gene aynı numarayı yapıyor, fren takılı kalıyor.

Aynı yere götürdüm -"Abi, sen yolda giderken farkında olmadan ayağınla frene dokunuyorsun, fren hava yapıyor, havasını alalım" denildi.Hava alındı, motor düzeldi.

Aaa...Ertesi gün aynı numara gene, bu defa tamircim motorun soğumasını bekleyip arka balatalara bir leğen su döktü ve aynı cevap "Abi, sen frene dokunuyorsun"

Ertesi gün, yani Perşembe günü Bornova'dan geliyorum, tam Çınarlı girişini geçtim, ÖZGE MOTOR PEUGEOT'un karşısında frenler gene takılı kaldı "Güvenli bir yerde durayım" dedim, bir baktım ki, benim arka balatalardan dumanlar çıkıyor, hava alma kapakçığından ise kaynayan hidrolik yağı fışkırıyor.

Hadi, tamirciyi ara, yol yardımı iste...

Motor kamyonetle tamirciye, gene aynı cevap "Abi, sen frene dokunuyorsun"
    -"İyi de, ben bu motoru Mart ayında aldım, Nisan ayı ortalarında aktif olarak kullanmaya başladım, frene dokunmadım, şimdi mi dokunuyorum?"
    -"Abi, bilmiyorum"

Anlaşıldı dedim ve başka bir tamirciyi aradım, olayı anlattım, aramızdaki konuşma
    -"Abi, ben olayı anladım, o merkez gene takılı kalacak, sen motoru kullanma, C.tesi günü bana getir"
    -"Ya bak, Pazar günü motor bana lazım, parça alınacak olur, sanayiye gidilecek olur, adamlar da c.tesi diye erkenden dükkanı kapatmış olurlar, sonra kalmayayım"
    -"Abi, sen hiç merak etme, en fazla 2 saatte iş tamam, sen saat 11:00-12:00 gibi motoru getir"

C.tesi oldu, motoru götürdüm.

-"Abi, bu CBR parçası bu motora olmaz"
    -"Neden"
    -"Bu parçanın kullandığı sistem daha kuvvetli motora göre ayarlı, senin parçayla görünüş aynı, ama, çalışma sistemi farklı, bak, hiç hava payı yok, bu parça sürekli olarak hidrolik geçiriyor ve sanki sen frene başmışsın gibi oluyor"
    -"Ne olacak"
    -"Abi sen eski parçayı getir"

hadi bakalım, ilk tamirciye, eski parçayı al...gel.

-"Abi, senin bu parça da kötüymüş"
    -"Eee biliyorum, zaten ondan değişti"
    -"Abi, bu 2 parçayı 1 parça yapmak için uğraşacağız, olmazsa tornaya gidecek, o da olmazsa yenisiyle değişecek"
    -"Yenisi ne kadar?"
    -"Özgül Motor'u arıyalım"

Özgül Motor arandı, fiyat alındı: 217-TL

Benim ilk tamirci de fiyat almıştı 400-TL idi

Demek ki, ayaküstü 183-TL kazıklanacakmışım, tabii bu Özgül Motor'un normal satış fiyatı, daha parçayı alan motosiklet tamircisi olduğu için indirim de olacak,Yani 2 defa para kazanacaklar, hem Özgül Motor'dan iskonto hem de bana kazık

-"Tamam" dedim, "dediklerinizi yapın"
    -"Abi, sanayi kapandı, iş tornacıya kalırsa, tornacılar öğleden sonra çalışmıyor"
    -"Eee ne olacak, ben söylemiştim, yarın gezi var, motor bana lazım"
    -"Abi, yapacak bir şey yok"

"Tamam" deyip motoru orada bıraktım, şimdi yarın gideceğim, bakalım benim fren merkezi ne olacak.

Burada "Hangi motoru alayım" diye soran arkadaşlar var...

Onlara cevabım "Hangi motoru alırsanız alın, önce iyi bir tamirci bulun"

muratq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600F
    Arkadaşlar Kuzumu satıyorum ilgilenenler aşağıdaki ilan linkine bakabilirler.

Keyiften verdiğim ilan gerçek oldu
    http://www.sahibinden.com/istanbulun...promotion_chva

Motosikleti
    cbr 600 f
    arkadaşlar aşka geldim vallaha
    600 lük le anlaştım olmadı. baktım yaz bitiyor zaten motoru şimdi acil satsamda aynı paraya kışın satsamda aynı para
    motoruma bakım yapmayı düşünüyorum ama http://www.youtube.com/watch?v=bGfH9...eature=related bu beyaz çok hoşuma gitti. zaten aklımdada vardı acaba bunun boya masrafı kaça çıkar ve ruhsata işlenmesse sorun çıkarmı veya ruhsata nasıl işletiyoruz

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Komple Boya için 400 TL istiyorlar Rize de... Hemen Hemen aynı fiyattır; Ruhsata işlemesi de kolay bir iş boya faturası ile gidiyorsun ona da 100 TL civarı bişey istiyorlardı sanırım !
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 35 kullanıcı var. (0 üye ve 35 misafir)

Bu Konudaki Etiketler