Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    freesub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250 gitti
    Commander_05 hayırlı ugurlu olsun kazasz belasız sürüşlere

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Commander_05 :
    hayırlı olsun tekerin düz bassın
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Commander_05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R1 (2004) / BMW 316İ (2009)
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Commander_05 :hayırlı olsun tekerin düz bassın
    Alıntı freesub adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Commander_05 hayırlı ugurlu olsun kazasz belasız sürüşlere
    teşekkürlerr.... havalar en yakın zamanda düzelir inşallah...

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    @commander_05 , çok güzel gözüküyo beyazı. hayırlı olsun
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    @commander_05

hayırlı olsun,güle güle kullan

Motosikleti
    kymco süper 8
    arkadaşlar bişey sormak istiyorum ebay dan bi ürün aldığımzda 100 doların üstündeyse gümrükten malın bedeli kadar vergimi alıyorlar nasıl oluyor bu olay bilen varsa bilgi verirse...
    bütün hyocuların tekeri düz bassın kazasıs sürüşler ;)

Motosikleti
    herkese iyi niyetleri için tşk. bugün serviste ustam eğer xenon takarsam zamanla merceğin sararabileceğini söyledi.sizlerden tavsiye bekliyorum...

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    gümrük mevzuatı zırt pırt degişiyor enson 150 dolar dı sanırım.bu siteyi bir incele umarım faydalı olur. http://www.yurtdisindanalisveris.com/

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

herkese iyi niyetleri için tşk. bugün serviste ustam eğer xenon takarsam zamanla merceğin sararabileceğini söyledi.sizlerden tavsiye bekliyorum...

selam hayırlı olsun güle güle kullan.mercegin sarardıgı falan yok ben agustos 2008 den beri kullanıyorum.yukarda bahsetmişsin uzunlara xenon takma ,zaten kısada xenon varken uzunları açma geregi duymayacaksın ve selektör yapmanda sıkıntı oluyor boşuna masraf yapma.şimdi aslında bu cümleyi yazarken tereddütteyim ama söylemeden geçemeyecegim gidip dandik dundik çin çon xenon alma konjektör statör ve beyin arızalarının başlıca sebebi bu uyduruk xenonlardır.haddim olmayarak bir uyarı daha hava yagışlı lastikler yeni ve shinkolar baya sert hamurlu lastiktir aman diyim panik frenden ve ani gazlamalardan virajlarda fanteziden kaçın.tekrar hayırlı olsun
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    2012 GT250R (kırmızı-beyaz)
    Alıntı Commander_05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyaz Meleğim süprizle geldi....Ben eski mavi stiickerli beklerden gönlümdeki yeni tip stickerli 2012 modeli geldi....

http://img109.imageshack.us/img109/7343/fotoraf0349.jpg

Yeni yeni montaj çalışmaları

http://img29.imageshack.us/img29/7513/fotoraf0350i.jpg

ve plakası da takıldı focusumla aynı plaka 555

http://img854.imageshack.us/img854/950/fotoraf0352p.jpg

http://img259.imageshack.us/img259/6850/fotoraf0354.jpg

Mağlum hava şartlarından dolayı bayinin vitrinine bırakmak zorunda kaldım beyaz meleğimi
    hayırlı olsun kazasız belasız güle güle binersin inşAllah
    başkalarının kusur ya da avantajlarına odaklanmaktansa, kendi yanlışlarını düzeltmeye çalış ve elindeki fırsatların farkında ol... dünyada birşeyleri düzeltmek istiyosan önce kendinden başla...

Motosikleti
    [/COLOR]selam hayırlı olsun güle güle kullan.mercegin sarardıgı falan yok ben agustos 2008 den beri kullanıyorum.yukarda bahsetmişsin uzunlara xenon takma ,zaten kısada xenon varken uzunları açma geregi duymayacaksın ve selektör yapmanda sıkıntı oluyor boşuna masraf yapma.şimdi aslında bu cümleyi yazarken tereddütteyim ama söylemeden geçemeyecegim gidip dandik dundik çin çon xenon alma konjektör statör ve beyin arızalarının başlıca sebebi bu uyduruk xenonlardır.haddim olmayarak bir uyarı daha hava yagışlı lastikler yeni ve shinkolar baya sert hamurlu lastiktir aman diyim panik frenden ve ani gazlamalardan virajlarda fanteziden kaçın.tekrar hayırlı olsun[/QUOTE]

tşk.fikirler için. uzunlara takmama konusu bir arkadaşın tavsiyesi idi ama dediklerini dikkate alırım...

Motosikleti
    Alıntı Commander_05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence hiç takma, xenon akünün de çabuk bitmesine sebep oluyor + olarak şimdi aklıma geldi bildiğim kadarıyla motoru garanti kapsamından çıkarabiliyor xenon takmak... orjinal haliyle görüş yeterli oluyodur hiç değiştirme ve masrafa da girme boşver derim...
    başkalarının kusur ya da avantajlarına odaklanmaktansa, kendi yanlışlarını düzeltmeye çalış ve elindeki fırsatların farkında ol... dünyada birşeyleri düzeltmek istiyosan önce kendinden başla...

Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı tekhancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence hiç takma, xenon akünün de çabuk bitmesine sebep oluyor + olarak şimdi aklıma geldi bildiğim kadarıyla motoru garanti kapsamından çıkarabiliyor xenon takmak... orjinal haliyle görüş yeterli oluyodur hiç değiştirme ve masrafa da girme boşver derim...
    aslında durum sanıldıgı gibi degil.orjinal ampuller 55 w xenonlar 35w arada bayagı bir fark var.bu durumda aküyü çabuk bitiremez ancaaaaaaakkkk kontagı açmadan kısa far dügmesinin kapalı oldugundan emin olmak lazım.xenon ilk ateşlemede yüksek voltaj çekiyor buda ilerleyen zamanlarda sıkıntı yaratabilir, kaldıkı motorun üstünde gelen akü gayet kaliteli ben tam 3 yıl kullandım..garanti olayına gelirsek egerki gittigin yetkili servise taktırırsan hiç bişey garantiyi bozmuyor sevgili kardeşim.yani servis senden ekmek yerse bir sorun yok ama benim gibi yagını bujini balatanı cebinde getirirsen herşeye bir kulp takar sorun çıkartırlar.servisle iyi geçin garantin bitene kadar ufak tefek tırtıklamalarına göz yum ama bildigini de farkettir.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında durum sanıldıgı gibi degil.orjinal ampuller 55 w xenonlar 35w arada bayagı bir fark var.bu durumda aküyü çabuk bitiremez ancaaaaaaakkkk kontagı açmadan kısa far dügmesinin kapalı oldugundan emin olmak lazım.xenon ilk ateşlemede yüksek voltaj çekiyor buda ilerleyen zamanlarda sıkıntı yaratabilir, kaldıkı motorun üstünde gelen akü gayet kaliteli ben tam 3 yıl kullandım..garanti olayına gelirsek egerki gittigin yetkili servise taktırırsan hiç bişey garantiyi bozmuyor sevgili kardeşim.yani servis senden ekmek yerse bir sorun yok ama benim gibi yagını bujini balatanı cebinde getirirsen herşeye bir kulp takar sorun çıkartırlar.servisle iyi geçin garantin bitene kadar ufak tefek tırtıklamalarına göz yum ama bildigini de farkettir.
    Hocam yeminle gözüm korktu ya anlattıklarından ; 0 ürün alıyosun ama garantiden faydalanmak icin de uyman gereken bir sürü şey var...

@Commander_05 hayırlı olsun hocam doğru secim doğru renk

Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı osman_22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yeminle gözüm korktu ya anlattıklarından ; 0 ürün alıyosun ama garantiden faydalanmak icin de uyman gereken bir sürü şey var...

@Commander_05 hayırlı olsun hocam doğru secim doğru renk
    valla Osman kardeşim güzel yurdumda işler böyle yürüyor.malum parça fiyatları el yakıyor , arızalı bir parçanın kaderi servisin iki dudagı arasında kullanıcı hatası diyip işin içinden çıkıyorlar.burada ikili ilişkiler devreye giriyor.eger servis senin müşteriliginden memnunsa parçayı garantiye yollarlar.inatlaşırsan çok ugraşırsın yok sanayii bakanlıgı vay efendim tükoder di avukattı mahkemeydi derken yaz biter motor servisde yatar.bir arkadaşın motoru servisde 3 ay yatmıştı sonunda kavga dögüş parçayı garantiden degiştirdiler arkadaş mutlu mesut motoru almaya gitti burayı iyi oku ben duydugumda sinirimden elim ayagım titremişti,3 aylık otopark parası 750 tl istediler.degişen parça 400 tl tutuyordu.gülermisin aglarmısın.aman yanlış anlaşılma olmasın bizim hyonun kanuni nin servisi degil hani şu meşhur bir marka varya bunu alacagına üstüne şu kadar daha koysaydında onu alsaydın markası varya işte o
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    galiba haklısın motoru trabzondan aldım adapazarına getirdim sonra servise bi göstereyim dedim uzunlar yanmıyor bi açıp baksınlar hem elektrik tesisatını da toplasınlar felan bi elden geçsin motor, şimdilik kısalar xenon onlarla idare ediyorum ama yine de baktırmayı düşünüyorum dedim. 40-50 liraya komple grenajları söker bakarız dediler ama hop dedik xenon dediysen garanti olayını unut munut dedi herif :D ben de açtırmıyorum o zaman elektrik tesisatını felan dedim avucunu yalarsın hesabı... ;) şimdi bi ustamız var karlar erisin ona götürücem motoru yemişim servisi... martta zaten garantisi de bitecek birşey kalmadı kimin umurunda garanti, o da beklesin servise motor gelecek diye çok bekler... dediğin gibi ayrıca xenondayken marş da zor alıyor zaten, o yüzden farlar kapalıyken çalıştırmak en doğrusu. hatta çalışmaz haldeyken bile kısalar xenon olduğu için uzun anahtarını açık bırakıyorum o derece :D çünkü çalışmaz haldeyken xenonun açık olması aküyü tüketir mi tam olarak bilmiyorum kimseye de sormadım aklıma gelmedi o yüzden farlar kapalı olsa da her ihtimale karşı uzun anahtarını açık bırakıyorum

Motosikleti
    kymco süper 8
    öncelikle gümrükle ilgili cvabın için teşekürler sonra şu olaya gelirsen ben o kişinin yerinde olsaydım parayı vermeden size söz o parayı hastane parası olarak harcıyacağınıza garanti veriyorum derdim çıkardım kapının önünde iki üç arkadaşımına çağırır iş bitiş saatini bekler hergün birinin azının burnunu kırardım tehada o zaman akıllanırlardı

osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    Forumda Honda düşmanlığıylı bilinen "acun0" nick li ilginç bir üye var diğer konuları takip edenler bilir.
    Her mesajında Honda ya giydirdiği icin arada hyosung hakkındaki düşünceleri kaynamış ;

http://www.motosiklet.net/forum/moto...orumlarim.html

Komik buldum.

monur00006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Honda CBR250R
    Arkadaşlar merhaba.. Yaklaşık 1 hafta önce ben de aranıza katıldım. Artık 2006 model bir gt250r ım var 4.750 ye aldım. Sağ alt grenajda hafif bi çıkık var. Bir de egzozu tutması için sanırım bir tahta çakmışlar alt tarafa bilemedim. Yürüründe falan bi sıkıntı yok 4. viteste 145 i gördüm 5. vitese atmadım daha Bakıma götüreceğim tabii ki. Zamanım olmadığı için alır almaz götüremedim. Arka balata değişecekmiş. Egzozun içini olduğu gibi boşaltmış benden önce kullanan arkadas. Yeni bir egzoz alacağım ya da şimdilik o egzozla idare edeceğim bilmiyorum o şimdilik acil değil. Sizden ricam bakımda nelere dikkat etmelerini söylemeliyim ?
    Gördüğüm eksikler :
    arka dişlinin dişleri bi hayli sivrilmiş değiştirmekte fayda var diye düşünüyorum
    Zinciri bana çok çok kalın geldi normali böyle mi araştıramadım
    Bir de ön farlar uzunu çok yukarıyı gösteriyor. Kısası da aydınlatmıyor ve çalıştırdığım zaman 1-2 kere aç kapa yapmak zorunda kalıyorum farı florasan gibi sahibi xenon dedi ama emin değilim. Bir de farlarda dikkatimi çeken şey diyelim ki ışıklarda bekliyorum. Gaz vermediğim sürece farlar yanıp yanıp sönüyor sanki voltaj düşüyormuş gibi. İlk gösterdiğim usta farlar için aküden elektrik alınmamıs motorun kendi ürettiği elektriği kullanmıslar dedi. Sizce farları direk aküye bağlatmalı mıyım.
    Şimdilik genel kanılarım bunlar.

İyi sabahlar
    Saygılar
    Onur

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    oh oh yarasin ins motoru saglamdir

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı monur00006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.. Yaklaşık 1 hafta önce ben de aranıza katıldım. Artık 2006 model bir gt250r ım var 4.750 ye aldım. Sağ alt grenajda hafif bi çıkık var. Bir de egzozu tutması için sanırım bir tahta çakmışlar alt tarafa bilemedim. Yürüründe falan bi sıkıntı yok 4. viteste 145 i gördüm 5. vitese atmadım daha Bakıma götüreceğim tabii ki. Zamanım olmadığı için alır almaz götüremedim. Arka balata değişecekmiş. Egzozun içini olduğu gibi boşaltmış benden önce kullanan arkadas. Yeni bir egzoz alacağım ya da şimdilik o egzozla idare edeceğim bilmiyorum o şimdilik acil değil. Sizden ricam bakımda nelere dikkat etmelerini söylemeliyim ?
    Gördüğüm eksikler :
    arka dişlinin dişleri bi hayli sivrilmiş değiştirmekte fayda var diye düşünüyorum
    Zinciri bana çok çok kalın geldi normali böyle mi araştıramadım
    Bir de ön farlar uzunu çok yukarıyı gösteriyor. Kısası da aydınlatmıyor ve çalıştırdığım zaman 1-2 kere aç kapa yapmak zorunda kalıyorum farı florasan gibi sahibi xenon dedi ama emin değilim. Bir de farlarda dikkatimi çeken şey diyelim ki ışıklarda bekliyorum. Gaz vermediğim sürece farlar yanıp yanıp sönüyor sanki voltaj düşüyormuş gibi. İlk gösterdiğim usta farlar için aküden elektrik alınmamıs motorun kendi ürettiği elektriği kullanmıslar dedi. Sizce farları direk aküye bağlatmalı mıyım.
    Şimdilik genel kanılarım bunlar.

İyi sabahlar
    Saygılar
    Onur
    Keşke 0 2006yı alacağınıza cbr125 alsaydınız umarım motorla uğraşmayı seviyosunuzdur, yoksa 1ay sonra hyosunglara küfrederken bulabiliriz sizi
    arka balatayı değişene kadar kesinlikle arka freni kullanma diski yersin
    o egzos u değiştir bi tiger yada orjinal egzos al bağlantılarını kelepçelerle yapsınlar tahtayla değil
    karbüratörlü olduğundan bi senkron ayarı yaptırmanda fayda var. büyük ihtimalle motora o halde bakan önceki sahibi hiç bakım yapmamıştır silindirler dengesi çalışıyo olabilir.
    akün zayıf olduğundan çin xenonları rolantide daha kısık yanar gaz verdikçe ışığı artar.
    zincir dişli üzerinde tutmamazlık yapıyosa değiştir ama şimdilik üstündeki zincir bitene kadarda dişli değişme derim.çünkü dişli değiştiğinde eski zincirini kullanırsan yeni dişliyide yiyeceğinden ikisini bir değiştir yada bırak gittiği yere kadar gitsin.
    Geçmiş olsun umarım başınızı çok ağrıtmaz
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler