Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metal sesi ozaman tık tık diye? sanırım segman vuruyor yada bi ihtimal fincanlardan da geliyor olabilir.
    segmanlarda sorun varmış . piston baya bi kararmıştı kaçırıyormuş segmanlar . sanırım rampada motorun zayıf olduğunu hissetmem bu sebeptenmiş. yapılınca cok daha performanslı olacak gibime geliyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı ColdhearteD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    segmanlarda sorun varmış . piston baya bi kararmıştı kaçırıyormuş segmanlar . sanırım rampada motorun zayıf olduğunu hissetmem bu sebeptenmiş. yapılınca cok daha performanslı olacak gibime geliyor
    geçmiş olsun,peki silindiri yenileyecekmisin? piston yok kuralkanda ama segman seti var. bide motorun gazı tam çevirdiğinde devir redline a geliyormuydu? yoksa redline a girmeden belli bi yerde kalıyormuydu? nekadara mal olacak acaba sana.
    Karadeniz - Giresun.

geçmiş olsun,peki silindiri yenileyecekmisin? piston yok kuralkanda ama segman seti var. bide motorun gazı tam çevirdiğinde devir redline a geliyormuydu? yoksa redline a girmeden belli bi yerde kalıyormuydu? nekadara mal olacak acaba sana.
    redline a geliyordu devir. usta parçaları bugun rektefiyeciye götürüp ölçümlerini yapacaktı . kesin kararı ona göre verecek . kendi yaptığı ölçümlere göre silinidirde pistonda sıkıntı olmadığını ama silindirin honlanmasının gerekebileceğini söyledi. usta tam emin olmadan kafadan hiçbirşey söylemiyor. subaplar felan hepsi ölçülecekti bugun bakalım bişey çıkmamıştır inşallah .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:54 ----------

bu hyosungsource den parça alan oldumu acaba kargo kaç günde geliyor

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı ColdhearteD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    redline a geliyordu devir. usta parçaları bugun rektefiyeciye götürüp ölçümlerini yapacaktı . kesin kararı ona göre verecek . kendi yaptığı ölçümlere göre silinidirde pistonda sıkıntı olmadığını ama silindirin honlanmasının gerekebileceğini söyledi. usta tam emin olmadan kafadan hiçbirşey söylemiyor. subaplar felan hepsi ölçülecekti bugun bakalım bişey çıkmamıştır inşallah .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:54 ----------

bu hyosungsource den parça alan oldumu acaba kargo kaç günde geliyor
    umarım fazla bi sorun çıkmaz. motor toplandıktan sonra marşa basıp kulagını yakıt deposuna koy ve iyice dinle hala ses geliyor mu diye.honlama çok sağlıklı olmuyor genelde,çok iyi bi ustanın yapması gerekli. merakla bekiyoruz sonuçları.
    Karadeniz - Giresun.

umarım fazla bi sorun çıkmaz. motor toplandıktan sonra marşa basıp kulagını yakıt deposuna koy ve iyice dinle hala ses geliyor mu diye.honlama çok sağlıklı olmuyor genelde,çok iyi bi ustanın yapması gerekli. merakla bekiyoruz sonuçları.
    ustaya güvenim tam eminim olabilcek en iyi şekilde halledecektir sorunu ,yarın akşam tekrar uğrayacam gelişmeleri paylaşırım iyi geceler herkese

Motosikleti
    Yamaha R1
    turbo istanbul kargo işleme merkezine gelmiş tahminim cuma günü gelir elime inş hafta sonu uygulamaya başlıcam
    yeni makine yeni tat.

Motosikleti
    Honda 1000 rr repsol 2016
    motordan gelen sesın nedenı balatalardan biri kırılmış 300 tl'ye patladı bana normalmı sızce dostlar yagı da sıfırdan degıstı.bu fıyat normalmı

Motosikleti
    Yamaha R1
    Alıntı cemdoga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motordan gelen sesın nedenı balatalardan biri kırılmış 300 tl'ye patladı bana normalmı sızce dostlar yagı da sıfırdan degıstı.bu fıyat normalmı
    fren balatası 15 tl
    debraj balatası 110 tl bence fiyatta bi hata var neler degiştigini tam belirtirsen

krank kolu dahi 160 tl tornacıda taktırmaya 50 lira verirsin 210 lira kendin yaparsan ustaya yaptırırsan 150 200 lira işçilik alır kran kolu kırma ihtimali bile 400 liralara mal olurken balata için 300 tl çok fahiş bi tutar.
    yeni makine yeni tat.

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Debriyaj balatasını ben 140 liraya aldım. Newfren marka. Sahibindende de fiyatları o civarda. Fiyat normal. Fren balataları da o civarda. 15 lira Brenta marka.

Arka lastiği değiştirdim. Pirelli Sport Demon 150-70-17. Tavsiye ederim. Güzel bir lastik. Kuru hava performansını test etmedim ama ıslak havada gayet iyi. Tamamen ıslanınca çok daha iyi oluyor. Lastiğin Rodajı bitince asıl performansı almaya başlarım.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj balatasını ben 140 liraya aldım. Newfren marka. Sahibindende de fiyatları o civarda. Fiyat normal. Fren balataları da o civarda. 15 lira Brenta marka.

Arka lastiği değiştirdim. Pirelli Sport Demon 150-70-17. Tavsiye ederim. Güzel bir lastik. Kuru hava performansını test etmedim ama ıslak havada gayet iyi. Tamamen ıslanınca çok daha iyi oluyor. Lastiğin Rodajı bitince asıl performansı almaya başlarım.
    hayırlı olsun ne kadar verdın lastiğe

Motosikleti
    KMT Duke 250
    287 lira verdim. 10 lirayada söküp takması tuttu. 300 liraya geldi kargoyla. Gerçekten güzel bir lastik. Amortisörümü değiştirir değiştirmez viraj denemeleri yapacağım.

Motosikleti
    [QUOTE=nashua;2378628]fren balatası 15 tl
    debraj balatası 110 tl bence fiyatta bi hata var neler degiştigini tam belirtirsen

krank kolu dahi 160 tl tornacıda taktırmaya 50 lira verirsin 210 lira kendin yaparsan ustaya yaptırırsan 150 200 lira işçilik alır kran kolu kırma ihtimali bile 400 liralara mal olurken balata için 300 tl çok fahiş bi tutar.[/QUOTE

dostum
    kuralkanda tanesı 36 tl olarak gecıyor
    6 tanesı degıstı bılmıyorum artık bıraz kazık geldı zaten motor daha 4000 km de be dostum tam bakımlarını yaptırdım böyle bır talıhsızlık oldu su an 4020 km bakımdan 10 km sonra oldu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:08 ----------

Alıntı nashua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fren balatası 15 tl

krank kolu dahi 160 tl tornacıda taktırmaya 50 lira verirsin 210 lira kendin yaparsan ustaya yaptırırsan 150 200 lira işçilik alır kran kolu kırma ihtimali bile 400 liralara mal olurken balata için 300 tl çok fahiş bi tutar.
    dostum
    kuralkanda tanesı 36 tl olarak gecıyor
    6 tanesı degıstı bılmıyorum artık bıraz kazık geldı zaten motor daha 4000 km de be dostum tam bakımlarını yaptırdım böyle bır talıhsızlık oldu su an 4020 km bakımdan 10 km sonra oldu

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Bende balatayı, yağı ve debriyaj telini değiştirmiştim. 280 lira ödedim. Fiyat normal. Yetkili Servis en azından. Geçmiş olsun.

Ayrıca balatanın teki kırıldı ise sadece o değişebilir di. Sağlamlarının değişmesi gerekmez diye biliyorum.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben balataların hepsini değiştirdim 45lira tutmuştu. 15tl çifti.
    aslında bu fiyat farkına garanti değmez ama tercih meselesi tabi.Sonuçta bakımlarını dışarda yaptırsan yapacağın karla birlikte motorda garanti kapsamına girebilcek parçların tutarı kafa kafaya denk gelir bide garanti kapsamında bi sorun olmaz ise baya kar yapabilirsin
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben balataların hepsini değiştirdim 45lira tutmuştu. 15tl çifti.
    aslında bu fiyat farkına garanti değmez ama tercih meselesi tabi.Sonuçta bakımlarını dışarda yaptırsan yapacağın karla birlikte motorda garanti kapsamına girebilcek parçların tutarı kafa kafaya denk gelir bide garanti kapsamında bi sorun olmaz ise baya kar yapabilirsin
    Değiştirilenler debriyaj balatası

Motosikleti
    neden olabılırkı bu durum motoru 600 km de aldım gozum gıbı bakıyorum ama yınede oluyor hıc redlıne bıle gırmıyorum 145'in üstünede cıkmadım ama söyle bır hatam oldu 5 vıtesde hafıf yokusta 120 ıle gıderken son gaz verdım bundan olabılırmı acaba ?

Motosikleti
    Yamaha R1
    olmaz alakası yok çok titiz olmucaksın çok takarsan başına geliyor işin aslı ben şöyle birşey söylim sana yagını filtrelerini bujisini 1000-2000 km de bir degiştir kafana takmadan bin redline falan bunlar hikaye benim düşüncem tabi bu sadece şu hatayı çok yapıyor biniciler gaza birden degil orantılı arttırarak hızlanın hem motor sıkıştırmamış olur hemde ömründen yemezsin çünkü özellikle karbratörlü motorlarda benimki mesela gaza birden köklemeyi sevmiyor.motorla kaldırcan mesela gaza birden yüklenmek yerine hızlı ve orantılı bir şekilde gaz vermek daha verimli oluyor benim kanatim.
    yeni makine yeni tat.

ahmet şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    Alıntı nashua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olmaz alakası yok çok titiz olmucaksın çok takarsan başına geliyor işin aslı ben şöyle birşey söylim sana yagını filtrelerini bujisini 1000-2000 km de bir degiştir kafana takmadan bin redline falan bunlar hikaye benim düşüncem tabi bu sadece şu hatayı çok yapıyor biniciler gaza birden degil orantılı arttırarak hızlanın hem motor sıkıştırmamış olur hemde ömründen yemezsin çünkü özellikle karbratörlü motorlarda benimki mesela gaza birden köklemeyi sevmiyor.motorla kaldırcan mesela gaza birden yüklenmek yerine hızlı ve orantılı bir şekilde gaz vermek daha verimli oluyor benim kanatim.
    Aynen katılıyorum usdat
    Biz de keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik lakin HAYATLA erken seviştik herşey üstümüze kaldı..!

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Lastiğin resimleri var mı?Desenleri merak ettim fiyatıda uygunmuş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:34 ----------

Motor vitesteyken N gösteriyor ama boşta değil aslında biraz gaz verince titreşimde gidiyor N ışığı sönüyor yani.Kablolardan mıdır ekrandanmıdır anlamadım ama bi yerde temazsızlık olduğu kesin.Var mı bir fikri olan yoksa yarın biraz kurcalicam

Motosikleti
    KMT Duke 250

Fikir vermesi açısından. Yarın fotoğraf çekebilirsem yüklerim. Bugün tüm gün yağmur yağdığından kuru havada performansından emin değilim. Kısmen kuru alanlarda tekere kalkmayı denedim. Eskisine göre gerçekten çok iyi kalkıyor. Ve arka freni kitlemek kolay değil. İyi duruyor. Amortisörümü halledip iyi balatalar takınca ilk işim viraj yapmayı denemek olacak.

Lastik hakkında çok birşey söyleyemiyorum. 20 km tecrübem oldu ve hepsi şehir içinde. Ama acil alması gerekenler için tercih edebileceklerini söylerim. Michelin'in daha iyi olduğunu söylüyorlar. Olabilir . Tercih meselesi olduğunu düşünüyorum.

Feyizoglun'da lastiklerin markalarını belirli hale getirmek için beyaz kalem vardı. Ondan alacağım . Güzel duracağına eminim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler