Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmaz! Nedne olmaz dersen yarın 9-5 çalışıyorum ne yazıkki. Hem yarın pazar sanayide birçok yer kapalı olur. Açık olan yerlerde var tabi.

Bak eksozun içi eksozun dış nikelajlı kısmı, orjinalinden boylu boyunca kaynaklı kısmından kesilerek içi öyle boşaltılmışta olabilir tam dikkatimi çekmedi ama sanki benim motorcu öyle boşaltılmış dedi diye hatırlıyorum. İçini öyle gelişigüzelde kestirmemek gerek...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:02 ----------

Ayrıca sigorta ve kasko konusunda bir bilgilendirme açıklama ve öneride bulunayım.

Eğer mesele bütçemiz ise reklam yapmanında sakıncası olmaz.

SİGORTA : Ucuz sigortayı en ucuz olarak Koç Allianz veya Ergo'dan yaptırabileceğinizi söyleyebilirim. Ben eski motorlarım için Koç Allianz ve Ergo'yu ve şuanki S&T motorum için Koç Allianz'ı kullandım. Son olarak 2010 Mayıs ayında Koç Allianz'ın Bostancı sanayi sitesi içindeki acentesinden, tabi daha önceki müşteri olmamımda ufakta olsa avantajını kullanarak 66TL'den yaptırmıştım. 200TL ye kaar fiyat isteyen sigorta şirketleri olacaktır. Bostancı sanayi sitesi Koç Allianz Gökçe Sigorta'yı öneririm.

KASKO : Aynı yerde kaskoyu daha önce sormuştum. Motorlarda en düşük 250CC ve üzerinde cc ye sahip motorlara kasko yapabileceklerini söylemişlerdi. Ve yanlış hatırlamıyorsam kaza ve çalınma riski arabalardan daha yüksek olduğundan dolayı kasko ücretide arabalardan daha yüksekti diye söylemişlerdi. Bu motorda kasko değermi bilmiyorum ama ilk yıl alışma dönemi ve geçişlerinde başınıza gelebilecekler için kasko yapılabilir belki kişinin görüşüne bağlı.

Ama kasko nereye kadar güvence veriyor bilmiyorum. Mesela sağa düşürüp aynamızı gidonumuzu kırdığımızda kasko bunu ödeyecekmi. Mesela düşüp grenajı kırdığımızda sıfır grenaj taktıracakmı? Kullanırken beyin bozulursa belki garantiden değişir ama bunu kaskodan değiştirmek mümkün olurmu? Yani illaki bir arabanın bze veya bizim arabayamı çarpmamız gerek, yoksa hertürlü sorunda kasko motorumuzun arızalanan parçalarını değiştiriyormu? gibi sorular çıkıyor ortaya...
    Linkler için tşkler.
    Sıfır fiyatı 140 Lira diskin.
    Baybarstı gozluklu cocugun ismi.
    Kaskoda sen bile devirsen geçerli oluyor.Ama şöyle bişey var %25 Muafiyetli oluyor,Masraf 1000TL ise 750TL kasko veriyo 250TLyi sen ödüyon.

Motor pert yada çalındı.Neymiş o zamanki misal 7000Lira Sana bu paranın %75'ını veriyo.

Bide bende motor ısınınca 0-4000 devir arası gazı kesık kesık veriyodu ordaki cooperin beynini denedik gene yaptı.
    Ama garipdir motor sogukken yapmıyo.İlk önce bujilere bakcam oda olmazsa rolenti bilmem neyi varmış ona bakcam.
    İridyum yada normal bujisi nedir bunların ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Rich34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın yine buLuşaLım mı abi sanayinin orda yada kaymakamLığın burda buLuşaLım sanayiye burdan birLikte gideLim oLur mu =)
    Riç, benim yarınki çalışma iptal oldu, süper oldu valla, hiçte gitmek istemiyordum Şükürler olsun. Sen şimdi götür beni gittiğin yere riçooooo (Heryere değil tabi, okadarda değil)

uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS

gt 250 zincir hakında

arkadaşlar bi çoğunuz motosiklet konusunda yenisiniz o yüzden edindiğim tecrübelerrden yola çıkarak yardımcı olmaya çalışıyorum.
    ilki gt 250 lerre illkide orinkli zincir takmak şart değil aksine orinksiz honda titan yada önceki mz 251 301 motorların zincirleri daha uygun ve orjinal gt zincirinden daha dayanıklı bunu test edebilirsiniz.orinklerin takılması için 5.25 ölçüsündeki zincir orinsize göre orinklerin kalınlığı kadar geniş üretilirki buda uzamayı erkene alır orinkli zincir daha az ses yapar zamanla normal zinciride 200 km de bir sprey yağla ağlarsanız aynı etkiyi bulur.
    boş eksoz kullanmak kışın bi sorun yaratmayabilir fakat yazın uzun yolculuklarda ve trfikte üst kapak contanıza zarar verecektirki bu önemli bir etken,etrafımızdakileri yada görüntü var ses yk tarzında düşünmek sadece kendimize ve motora zarar vermek demektir bence.şunu unutmayınki motor zevki kişiseldir ve burdaki yazan kişilerin bi çoğu maddi olarak pahalı motor kullanacak durumda değil.vitesi boşa almayı bir motor tam ısınmadan deneyin birde yoğun trafikte ısınınca deneyin debriyaj balatasıda fren balatası gibi ısınır ve yumuşar daha çok yapışır ayırmaz.millee hava atıcam diye zamanında çok ters döndüm tamircilere para verdim üst baş yırtılmasıda cabası.param bol arkadaş diyene zaten bi tavsiyem yada sözüm olamaz.yedek parçada yetkili servislerde 6 ay parça garantisi vardır belgenizi yazdırın kayıtlatın yani.kasko sadece kaza ve çalınmayı karşılar yüzdesi falan yoktur bütün hasarı karşılar kazada alkollü değilseniz. çalınmada yıpranma payı düşülür sadece.kasko yanan beyne yada lastiğe biten motora diske balataya ödeme yapmaz adı üzerinde kazaya ve çalınmaya karşı tedbir.diğerleri garanti kapsamındadır.bunun dışında günde enaz 250 km yapıyorum 15-20 günde 6400 m yol yapmışım siz kaç ayda ne kadar km yapıyosunuz bilemem ama bu yazdıklarıma kulak veren zarar etmez diyorum
    UĞUR 4 Teker hatunumun istediği yere,2 Teker burnumun dikine gider

Ya ihtiyar, yinemi sen

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı uğuR1000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bi çoğunuz motosiklet konusunda yenisiniz o yüzden edindiğim tecrübelerrden yola çıkarak yardımcı olmaya çalışıyorum.
    ilki gt 250 lerre illkide orinkli zincir takmak şart değil aksine orinksiz honda titan yada önceki mz 251 301 motorların zincirleri daha uygun ve orjinal gt zincirinden daha dayanıklı bunu test edebilirsiniz.orinklerin takılması için 5.25 ölçüsündeki zincir orinsize göre orinklerin kalınlığı kadar geniş üretilirki buda uzamayı erkene alır orinkli zincir daha az ses yapar zamanla normal zinciride 200 km de bir sprey yağla ağlarsanız aynı etkiyi bulur.
    boş eksoz kullanmak kışın bi sorun yaratmayabilir fakat yazın uzun yolculuklarda ve trfikte üst kapak contanıza zarar verecektirki bu önemli bir etken,etrafımızdakileri yada görüntü var ses yk tarzında düşünmek sadece kendimize ve motora zarar vermek demektir bence.şunu unutmayınki motor zevki kişiseldir ve burdaki yazan kişilerin bi çoğu maddi olarak pahalı motor kullanacak durumda değil.vitesi boşa almayı bir motor tam ısınmadan deneyin birde yoğun trafikte ısınınca deneyin debriyaj balatasıda fren balatası gibi ısınır ve yumuşar daha çok yapışır ayırmaz.millee hava atıcam diye zamanında çok ters döndüm tamircilere para verdim üst baş yırtılmasıda cabası.param bol arkadaş diyene zaten bi tavsiyem yada sözüm olamaz.yedek parçada yetkili servislerde 6 ay parça garantisi vardır belgenizi yazdırın kayıtlatın yani.kasko sadece kaza ve çalınmayı karşılar yüzdesi falan yoktur bütün hasarı karşılar kazada alkollü değilseniz. çalınmada yıpranma payı düşülür sadece.kasko yanan beyne yada lastiğe biten motora diske balataya ödeme yapmaz adı üzerinde kazaya ve çalınmaya karşı tedbir.diğerleri garanti kapsamındadır.bunun dışında günde enaz 250 km yapıyorum 15-20 günde 6400 m yol yapmışım siz kaç ayda ne kadar km yapıyosunuz bilemem ama bu yazdıklarıma kulak veren zarar etmez diyorum
    ozaman 128L MEZ zincirini alıyorum. umarım uyar =)

acaba dün akşam 6:30 divarı Leventteki sıkışık trafıkteki Gt25o Comet sizmiydiniz devir saatı felan 250r gibiydi ama cometti.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    bende yeni bir motor alacak birisi olarak dediklerine kulak asarım tecrüben burdaki çoğu arkadaşlardan fazla.Görünüş itibari ile herkes iyi birşeyler bekler ama abartılıp motorun harap edilmemesi lazım.Konunun dışında birşey demek istiyorum genelde çoğu motorcular ben şu kadar hız yapıyorum benim motorum yok şöyle diye söylenirler hiçkimsede demezki ben şu hızla şu mesafede durabiliyorum

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba dün akşam 6:30 divarı Leventteki sıkışık trafıkteki Gt25o Comet sizmiydiniz devir saatı felan 250r gibiydi ama cometti.
    Hayır o bendim grenajları sökülmüş bir 250 r olmasın o boyaya hazırlıyorum da
    Yarında o tarflarda olursanız gelin sohbet eder çay içer zımpara yaparız
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır o bendim grenajları sökülmüş bir 250 r olmasın o boyaya hazırlıyorum da
    Yarında o tarflarda olursanız gelin sohbet eder çay içer zımpara yaparız
    Kırmızı
    Arkanızdaki Gri bendim

Motosikleti
    cawa
    Kırmızı
    Arkanızdaki Gri bendim
    Hiç farketmedim sırtımın ve kollarımın ağrısından önümü göremiyordum o trafikte.

Hiç farketmedim sırtımın ve kollarımın ağrısından önümü göremiyordum o trafikte.
    Aynen benimde kollarım koptu m.köye gidene kadar.

Motosikleti
    cawa
    Aynen benimde kollarım koptu m.köye gidene kadar.
    Yarında o taraflarda olursan ben sanayide gt250r ile uğraşıyor olucam beklerim. Geirim dersen özelden cep numaramı yazarım.

Yarında o taraflarda olursan ben sanayide gt250r ile uğraşıyor olucam beklerim. Geirim dersen özelden cep numaramı yazarım.
    Kaç gibi ?
    Eski sanayidemi yenisanayi kapalı olur yarın.

Motosikleti
    cawa
    Kaç gibi ?
    Eski sanayidemi yenisanayi kapalı olur yarın.
    Eski sanayi. Sanırım öğlen 12 gibi orada olurum . Artık akşam kaçta çıkarım Allah bilir

Eski sanayi. Sanırım öğlen 12 gibi orada olurum . Artık akşam kaçta çıkarım Allah bilir
    cep nmranı pm at öğleden sonra gelebilirim

uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende yeni bir motor alacak birisi olarak dediklerine kulak asarım tecrüben burdaki çoğu arkadaşlardan fazla.Görünüş itibari ile herkes iyi birşeyler bekler ama abartılıp motorun harap edilmemesi lazım.Konunun dışında birşey demek istiyorum genelde çoğu motorcular ben şu kadar hız yapıyorum benim motorum yok şöyle diye söylenirler hiçkimsede demezki ben şu hızla şu mesafede durabiliyorum
    dengeli ve güvenli ani duruş gerçekten önemlidir.lastikleri ve fren leri normal durumdaki bir motosikletin önündeki mesafe yeterliyse rahatça durulabilir.panik yapılmadığı sürece ki panik yapmak çok ani durumlarda söz konusu olduğundan en ustalar bile benim başımada bi çok kez geldi olmadık yerde ön teker kitlenir frene çok abanılmasıyla dolayısıyla yatılır güzelce ve granaja sinyale eksoza zarar verilir bunun tek önlemi bence aklınızı motorunuzdan 5 saniye daha önce gideceğiniz mesafeye götürmektir.
    UĞUR 4 Teker hatunumun istediği yere,2 Teker burnumun dikine gider

ahmet şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    Mrb arkadaslar bugun yeni aldım xenon taktım Ama malasef bisey dıkkatımı cektı ön amartısorun altından yag kacırmıs ılk kez göruyorum ön lastık tamamem inmiş sizce keceyı degısmeye gerek varmı durdu yerde sızdırmıs?
    Biz de keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik lakin HAYATLA erken seviştik herşey üstümüze kaldı..!

Motosikleti
    ST GT250R

st gt 250r

Slm arkadaslar ben batmanda öğrenciyim 2.el kanuni st gt 250 r alıcam satan arkadaslar varsa görüşelim bide buraya nasıl getirte biliriz yardımcı olursanız sevinirim...

Alıntı ahmet şimşek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb arkadaslar bugun yeni aldım xenon taktım Ama malasef bisey dıkkatımı cektı ön amartısorun altından yag kacırmıs ılk kez göruyorum ön lastık tamamem inmiş sizce keceyı degısmeye gerek varmı durdu yerde sızdırmıs?

Geçeceğin çukur veya tümseklerde tak tuk sesler duymak istemiyorsan onları duymadan önce değiştirt veya değiş.

ahmet şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçeceğin çukur veya tümseklerde tak tuk sesler duymak istemiyorsan onları duymadan önce değiştirt veya değiş.

Eywallah en ıyısı degısmek
    Biz de keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik lakin HAYATLA erken seviştik herşey üstümüze kaldı..!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler