Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    05' CBR 125R
    2 zamanli dimi bu motor?
    Benzin deposuna benzinle birlikte yagdami koyuyosunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2011 Honda Cbr 125RR
    Alıntı buggin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 zamanli dimi bu motor?
    Benzin deposuna benzinle birlikte yagdami koyuyosunuz?
    4 zamanlı
    Tedbir Senden Taktir Allahtan...

Motosikleti
    05' CBR 125R
    Alıntı serhan123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 zamanlı
    Nasil rhatlattin bni bi bilsen kardes bn mtor alcam yakn bi zamanda ins. Surekli fikrim degisiyo en son cbr 125 de karar kilip ailemi 0 almaya ikna etmistim ki bu motoru görene kadar ama 2 zamanli sanip vazgeccektim ama degilmis simdi ehliyeti alir almaz kesin bunu aliyorum önceki yazilarida okudum ilk motorum olarak kullanabilirim diye dusunuyorum. 7 ay sonra alabilecem ama maalesef burdan satan varsa yada satmayi dusunen uygun fyata ( maksimum 5 verebilirim) bana haber verirse sevinirim.
    Sevindirin su garibi

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Arkadaşlar merhaba,

Bundan neredeyse 2 sene önce satmıştım GT250R'ımı.

Bir arkadaşım ise 2 küsür ay önce sıfır S&T aldı İstanbul Motor'dan.

Ben 2007 model motorumu kullandığım 1.5 sene süre zarfında en ufak bir sıkıntı yaşamamıştım. (motoru satma nedenim bir üst modele geçme idi ama nasip olmadı)

Arkadaşım ise 2 aylık sürede motoru ile epeyce uğraştı.

Motoru aldığınını ilk haftasında elektrik tesisatı ile ilgili bir sıkıntı oldu ve yolda kaldı. Kul yapısıdır; olabilir.

Geçenlerde bu arkadaş İstanbul'dan Ankara'ya geldiğinde "motorun gidonundan ses geliyor.bir bakar mısın?" dedi bana.

Gidona çökünce hakkaten garip bir ses geliyordu. Arkadaş bunu göbekteki bilya dağılması olarak yorumladı fakat motorun yan grenajını söktüğünde fena bir manzara ile karşılaşmış.

Yanlış hatırlamıyorsam gidon ile amortisör arasındaki -adını getiremediğim- borulardan birisi kopmuş ve diğeri de kopmak üzere imiş. (sarı renkte olması lazım o boru)

Motoru hemen bir minibüse atmış arkadaş ve Ankara Elmadağ'dan İstanbul'a doğru yola çıkmış.

Arkadaşım motordan fena halde soğuduğunu ve hemen satmak istediğini söylemişti.

Motor Kanuni'nin fabrikasına gitmiş ve arkadaş bunun akabinde motoru satılığa çıkarmış.

Motor fabrikadan gelip de akabinde servisten çıktıktan sonra yağ akıtma gibi bir sorun baş göstermiş.

Bu duruma fena halde morali bozulan arkadaş gözünü karartmış ve 5250 TL gibi rakama satmış 2010 model ve birkaç aylık (4000 küsür km'deki) motorunu.

Arkadaş bu motoru 7800 TL'ye almış idi. Normalde 8500 TL gibi bir fiyatı olması lazım bu motorun.

Acaba arkadaşın aldığı motorda başından beri mi bir sıkıntı vardı bu düşündürüyor.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,

bundan neredeyse 2 sene önce satmıştım gt250r'ımı.

Bir arkadaşım ise 2 küsür ay önce sıfır s&t aldı istanbul motor'dan.

Ben 2007 model motorumu kullandığım 1.5 sene süre zarfında en ufak bir sıkıntı yaşamamıştım. (motoru satma nedenim bir üst modele geçme idi ama nasip olmadı)

arkadaşım ise 2 aylık sürede motoru ile epeyce uğraştı.

Motoru aldığınını ilk haftasında elektrik tesisatı ile ilgili bir sıkıntı oldu ve yolda kaldı. Kul yapısıdır; olabilir.

Geçenlerde bu arkadaş istanbul'dan ankara'ya geldiğinde "motorun gidonundan ses geliyor.bir bakar mısın?" dedi bana.

Gidona çökünce hakkaten garip bir ses geliyordu. Arkadaş bunu göbekteki bilya dağılması olarak yorumladı fakat motorun yan grenajını söktüğünde fena bir manzara ile karşılaşmış.

Yanlış hatırlamıyorsam gidon ile amortisör arasındaki -adını getiremediğim- borulardan birisi kopmuş ve diğeri de kopmak üzere imiş. (sarı renkte olması lazım o boru)

motoru hemen bir minibüse atmış arkadaş ve ankara elmadağ'dan istanbul'a doğru yola çıkmış.

Arkadaşım motordan fena halde soğuduğunu ve hemen satmak istediğini söylemişti.

Motor kanuni'nin fabrikasına gitmiş ve arkadaş bunun akabinde motoru satılığa çıkarmış.

Motor fabrikadan gelip de akabinde servisten çıktıktan sonra yağ akıtma gibi bir sorun baş göstermiş.

Bu duruma fena halde morali bozulan arkadaş gözünü karartmış ve 5250 tl gibi rakama satmış 2010 model ve birkaç aylık (4000 küsür km'deki) motorunu.

Arkadaş bu motoru 7800 tl'ye almış idi. Normalde 8500 tl gibi bir fiyatı olması lazım bu motorun.

Acaba arkadaşın aldığı motorda başından beri mi bir sıkıntı vardı bu düşündürüyor.
    st lerin daha faazla titreşimlim olduğunu mete han ve ben farkettim... Hyodan daha fazla da stnin sorun açtığı söyleniyor ama bence servis ve kullanıcı hatası olabilir...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar, kış ve soğuk geldi bikaç gündür bende dert üstüne dert biniyor. Önce motorun kendi kendine gaz vermesi olayı vardı onu tam düzeltemeden şimdide motoru sağa düşürdüm, zaten kaynaklı olan ayna dipten kırıldı, sağ giden dipten kırıldı ve ayak koyma yeri ile frenin bağlı olduğu alüminyum döküm, o alyan vidaların birleştiği yerden kırıldı.

Gördüğünüz gibi başımıza biraz masraf açıldı. Kaynaklık durumlar ortadada bunların kaynaklarıda pek ucuz değil 15-20tl. Buralara pratik çözümler bulabilirmiyim acaba?

Gidon tam vidalı birleşim yerinden kırıldı mesela, bunun sıfırı kaçadır kolay bulunurmu? Kaynak yaptırsak idare edermi?
    Aynayı 2 kez kaynakladım sanırım 3. kaynağı yaptırmayacağım ama duruma görede iş değişir artık düşünüyorum napıcağımı.
    Ayak yeri ise tam fiyasko, kolay bulunurmu bulunursa kaçadır, kaynak olur ama işe yararmı? Kaynak + birbirine demir + vida yardımıylada kelepçeleme gibi şeylerde düşünmüyor değilim.

Bakalım bu konularda ne yapacağız...

JUSTice4all - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsx 1300r hayabusa
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, kış ve soğuk geldi bikaç gündür bende dert üstüne dert biniyor. Önce motorun kendi kendine gaz vermesi olayı vardı onu tam düzeltemeden şimdide motoru sağa düşürdüm, zaten kaynaklı olan ayna dipten kırıldı, sağ giden dipten kırıldı ve ayak koyma yeri ile frenin bağlı olduğu alüminyum döküm, o alyan vidaların birleştiği yerden kırıldı.

Gördüğünüz gibi başımıza biraz masraf açıldı. Kaynaklık durumlar ortadada bunların kaynaklarıda pek ucuz değil 15-20tl. Buralara pratik çözümler bulabilirmiyim acaba?

Gidon tam vidalı birleşim yerinden kırıldı mesela, bunun sıfırı kaçadır kolay bulunurmu? Kaynak yaptırsak idare edermi?
    Aynayı 2 kez kaynakladım sanırım 3. kaynağı yaptırmayacağım ama duruma görede iş değişir artık düşünüyorum napıcağımı.
    Ayak yeri ise tam fiyasko, kolay bulunurmu bulunursa kaçadır, kaynak olur ama işe yararmı? Kaynak + birbirine demir + vida yardımıylada kelepçeleme gibi şeylerde düşünmüyor değilim.

oncelikle gecmis olsun. direksiyon borusunu 100-120 tl civarinda, sag ayak üçgeninide 80-100 tl civarinda KOLAYCA bulabilirsin. eger imkan varsa kaynak olayına ayna disinda girmemen guvenlik acisindan onemli.

Alıntı JUSTice4all adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oncelikle gecmis olsun. direksiyon borusunu 100-120 tl civarinda, sag ayak üçgeninide 80-100 tl civarinda KOLAYCA bulabilirsin. eger imkan varsa kaynak olayına ayna disinda girmemen guvenlik acisindan onemli.
    Valla pahalıymış açıkçası ikiside. Tornacı filan yaparmı acaba bunları, imal ederse daha ucuza filan halledermi acaba?

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Geçmiş olsun arkadaşım.Bir üst yorumda da olduğu gibi ben de sana ayna dışında kaynak yaptırmanı önermem. Seyir esnasında ağırlığını taşıyacakları için güvensiz olabilir. Katılıyorum kahretsin ki parçaları çok pahalı çıkma falan bulmaya çalışsan daha uygun olur sanıyorum.

Typerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar 2010 kuyruğu bu şekilde olan varmı aramızda .! Geçmiş sayfalara baktım yine sorulmuş ama cevap yok ortada.! TR demi yok .!

Hayalim Üç Kelime Oda Şöyle " Honda-CBR-600RR "

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    TR' de henüz bu model gelmemiş çok hoş duruyo ama şuan eski kuyruklar var Türkiyede

Motosikleti
    S&T GT 250 R,2009
    Grenajını boyatan varmı hiç,ufak tefek çizikleri boyatsak renk tutarmı? renk kodunu nerden bulabiliriz yada ?

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Evet henüz giriş yapmadı seksi popolular ... http://www.hyosungsource.com/hyosung...t650r?cPath=73 Yeni kuyruk sipariş edip takmaya çalışan olsa keşke aramızdan... (Uyar bence şase aynı kasa aynı)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:45 ----------

Alıntı velaciraptor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Grenajını boyatan varmı hiç,ufak tefek çizikleri boyatsak renk tutarmı? renk kodunu nerden bulabiliriz yada ?
    http://www.tekzen.com.tr/newsite/prd...li)_250ml.aspx Tavsiye ederim gözlerine inanamazsın ama ufak tefekse tabi ...
    GT! ...

JUSTice4all - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsx 1300r hayabusa
    Alıntı Typerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2010 kuyruğu bu şekilde olan varmı aramızda .! Geçmiş sayfalara baktım yine sorulmuş ama cevap yok ortada.! TR demi yok .!

resimdeki EFI serisi. malesef ülkemizde satisi yok.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu 2010lar çok güzel ya birde bu beyaz renk ayrı bi hava katıyo hyoya
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Typerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu makinede bide 600 lük ses olsa "imkansız ama " aynı japonya gibi olur trafik motor kaynar )
    Hayalim Üç Kelime Oda Şöyle " Honda-CBR-600RR "

EFI serisi neden yok acaba Türkiye'de?

mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    abi en azından mct de olduğu gibi iki silindir sıra motor olsa sanırım sesi daha hoş olurdu, tabi güzel bir egzoz la
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa

Motosikleti
    S&T GT 250 R,2009
    Grenajların renk kodlarını nasıl ögrenebiliriz bilen var mı? Grenaj boyası yapanlar tutturabiliyormu rengi hatasız?

Alıntı velaciraptor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Grenajların renk kodlarını nasıl ögrenebiliriz bilen var mı? Grenaj boyası yapanlar tutturabiliyormu rengi hatasız?
    Html kodları yazan birisinden öğrenebilirsin belki ))

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:57 ----------

Alıntı argunes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EFI serisi neden yok acaba Türkiye'de?
    Efi serisi Türkiye'de yok zaten olsada zor alırız ama sanırım önümüzdeki senelerde gelecektir. Yalnız biçok arkadaş halen benim 2010 un kuyruğu kalın bu ince bize eski motormu yedirdirler filan gibi düşüncelere kapılabilir o yüzden EFI serisinin ülkemizde henüz olmadığını arada bir vurgulayarak yazmak iyi olur diye yazıyorum.

www.hyosungsource.com sitesine bakarsanız, parçalar arasında GT250R ye ait olupta GT250R nizde olamayan abuk subuk bu EFI ye ait parçalarıda görebilirsiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler